Δέκατα με πόνο στα πλευρά

StavrosT

New Member
Δύο μήνες μετα από μια δύσκολη φαρυγγιτιδα, άρχισε ξαφνικά πόνος στα πλευρά της πλάτης στο ύψος των νεφρών. Μετά από επίσκεψη σε ουρολόγο και καθαρό υπέρηχο νεφρών και ανάλυση ούρων, ο πόνος έγινε σφίξιμο κατά την εισπνοή σαν τανάλια γύρω από το στήθος. Επισκέφτηκα παθολόγο και αφού δεν είχα ακροαστικα καιμε καθαρη ακτινογραφια θωρακος μου είπε είναι μάλλον ψύξη που θα αργήσει να περάσει. Αρχισα.ομως εκτός από τους πόνους να έχω κ δεκατα κάθε απόγευμα. Το βράδυ ιδρώνα και το πρωί όλα καλά. Πήγα και σε ορθοπεδικά, μου έδωσε τοπικές κορτιζονουχες ενέσεις και μια σειρά μυοχαλαρωτικες. Για τα δεκατα δεν έδωσε σημασία. Μετά τις ενεσεις λίγο χαλάρωσα αλλά έμενε ο πόνος της εισπνοής στο στερνκ και μπροστά κάτω χαμηλά στα πλευρα. Και φυσικά τα δεκατα που μετά από 20μερες είχαν γινει και πρωινά. Με κομαρες, αδυναμία, πόνος, εξάντληση,μπαινω στο νοσοκομειο. Μετά από αιματολογικες(αυξημένοι δείκτες φλεγμονής, όλα τα άλλα φυσιολογικά) αξονική θωρακος και κάτω κοιλιάς, υπέρηχο καρδιάς, ιολιγικες για μονοπυρινωση,κλπ, έρπητα ζωστηρα,βρουκελωση αρνητικές,μονο λίγο υγρό στον πνεύμονα(μαλλον από την αδυναμία πλήρους εισπνοής τόσο καιρό,για το οποίο πήρα αντιβιωση) μου είπαν ότι είναι μάλλον ιογενης λοίμωξη, κάποιος άγνωστος ιός από τους χιλιάδες που υπαρχουν, η οποία χτύπησε στο νευρικο(κάνοντας πλευριτιδα και πλευροδυνια, καθώς και βλάβη στον υπεζοκωτα λόγω πνευμονίας) και μου δίνουν εξιτήριο. Μετά από 45μερες αφού ξεκουραστηκα και βιταμινωθηκα καλά, σταμάτησαν τα δεκατα και ο πόνος στο στερνό ελλατωνεται μέρα με τη μέρα. Σκέφτομαι να επισκεφτώ κ έναν αιματολογο μήπως αφήσαμε κάτι αλλά μήπως είμαι υπερβολικός;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
κανε μια παυση και δοκιμασε για λιγες μερες να μη σκεφτεσαι καθολου συμπτωματα και την υγεια σου. Το στρες , η σκεψη κανει τα παντα χειροτερα . Θα ανακουφιστεις παρα πολυ .
 
Μπλουζα