Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

NGL

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

xk είπε:
ενας λόγος που εχω σταματησει ν ανησυχω για την τριχοπτωσή μου είναι ότι είμαι ψιλοανικανος να βρω κοπέλα.ειμαι αντικοινωνικός γενικά οπότε το προβλημα πολλαπλασιαζεται γιατι όσο λιγοτερο κοσμο γνωριζεις τόσες λιγοτερες οι πιθανοτητες να γνωρισεις κάποια φίλη φίλου.

οσες κοπέλες γνωρισα μεχρι τωρα ηταν μεσω άλλων και πιο πολύ αυτες κανανε κίνηση παρα εγω.ήμουν ντροπαλος παναθεμα με.τωρα που χρειαζεται να κανω εγω κινηση δεν ξερω τι να κάνω.Δυστυχως μπορω πολυ ευκολα να ξενερωσω μια γκομενα γιατι δεν εχω το μπλα μπλα...το να παω ετσι στο ξεκαρφωτο να μιλησω σε μια που βλεπω πρωτη φορα ούτε στον υπνο μου δε μπορω.μονο αμα πιω πολυ!

εχω δυο μεγαλα προβληματα:ειμαι αντικοινωνικός(συνειδητα) και αναποφασιστος(θελω σχεση αλλά θελω και τον χρονο μου για τα χομπι μου αλλιώς θα ρουτινιάσω και θα ειμαι δυστυχισμενος).όποιος καταλαβε απο τι πάσχω και εχει να δωσει καμια συμβουλη(Ακη ωραια ποστ,βοηθανε) ...feel free....

(γι αυτο εχω λυσει το ψυχολογικο θεμα της τριχοπτωσης,γιατι η ''απομονωση'' μου απο κοινωνικες δραστηριοτητες πηγαζει απο αλλου και όχι απο την εμφανιση.Και οταν ειχα ΦΟΥΛ μαλλι πάλι τα ιδια προβληματα ειχα αλλά δεν ενοιαζε το 18 χρονο κοριτσακι που ηθελε έρωτες...αρκει που της άρεσα....στην 24χρονη όμως αυτο δεν αρκει οπότε πρέπει ν αλλαξω γαμω το στανιο μου γιατι θα μεινω μπακουρι για πολυ καιρο ακομα.. :bon: )

χαλαρωσε ρε.ολοι τα περναμε αυτα καποια στιγμη..
το αντικοινωνικος ''συνειδητα'' δεν το πολυκαταλαβαινω..αλλα δεν ειναι αναγκη να γινεις και celebrity για να εχεις μια κοπελα και φιλους και χομπι....
ολα γινονται αρκει να τα βαλεις απ την αρχη σε μια σειρα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Το παρακάτω ποστ πολλοί ίσως να το γνωρίζουν είτε μέσω e-mail είτε να το διάβασαν σε άλλο site, το βάζω όμως για αυτούς που δεν ασχολούνται με το ιντερνετ ή δεν το γνωρίζουν και έχει σχέση με το θέμα μας

Διάσημα σχόλια για τις σχέσεις άντρων γυναικών

Ένιοι, πόλεων μεν δεσπόζουσι, γυναιξί δε δουλεύουσι.
Δημόκριτος, 470-370 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

Οι άνδρες κυνηγούν. Οι γυναίκες ψαρεύουν.
Βίκτωρ Ουγκώ, 1802-1885, Γάλλος Συγγραφέας

Η γυναίκα θέλει πολλά από έναν άνδρα, ενώ ο άνδρας θέλει μόνο ένα, αλλά από πολλές γυναίκες.
Κονσταντίν Μελιχάν, Ρώσος χιουμορίστας

Ο παράδεισος βρίσκεται εκεί που είναι η Εύα.
Mark Twain, 1835-1910, Αμερικανός συγγραφέας

Οι γυναίκες μπορεί να υποκρίνονται οργασμούς, αλλά οι άντρες υποκρίνονται ολόκληρες σχέσεις.
Sharon Stone, γ. 1958, Αμερικανίδα ηθοποιός

Βλέπεις πολλούς έξυπνους άντρες με ηλίθιες γυναίκες, αλλά ποτέ μια έξυπνη γυναίκα με ηλίθιο άντρα.
Erica Jong, γ. 1942, Αμερικανίδα συγραφέας

Αν δεν υπήρχαν γυναίκες, όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα είχαν σημασία.
Αριστοτέλης Ωνάσης, 1900-1975, Έλληνας εφοπλιστής

Ανεξάρτητη γυναίκα είναι εκείνη, που δεν έχει βρει κανέναν άνδρα που θα ήθελε να είναι εξαρτημένος από αυτήν.
Sacha Guitry, 1885-1957, Γάλλος συγγραφέας

Οι περισσότερες γυναίκες παραδίνονται από αδυναμία παρά από πάθος. Γι' αυτό συνήθως οι επιθετικοί άντρες τα καταφέρνουν καλύτερα από τους άλλους, ακόμα και αν και δεν είναι πιο αξιαγάπητοι.
Λα Ροσφουκώ, 1613-1680, Γάλλος συγγραφέας


Εγώ ντύνομαι για της γυναίκες, αλλά γδύνομαι για τους άνδρες.
Angie Dickinson, γ. 1931, Αμερικανίδα ηθοποιός

Ένας σύζυγος είναι ό,τι απόμεινε από τον γκόμενο μετά την απονεύρωση.
Hellen Rowland, 1875-1950, Αμερικανίδα χιουμορίστρια

Οι γυναίκες έλκονται από άντρες που εκπέμπουν μυστήριο, αυτοπεποίθηση, αλαζονεία (με χιούμορ), αδιαφορία.
John Rose, Αμερικανός συγγραφέας

Οι άντρες νομίζουν ότι πάντα αυτοί έχουν την πρωτοβουλία απέναντι στις γυναίκες, στην πραγματικότητα όμως δεν πλησιάζουν σχεδόν ποτέ όσες δεν τους κοιτούν.
Pierre Louÿs, 1870-1925, Βέλγος συγγραφέας

Δεν μπορώ να απαλλαγώ τόσο εύκολα από την εντύπωση που έκανα σε μια γυναίκα.
Karl Kraus, 1874-1936, Αυστριακός συγγραφέας

Όποια και να είναι εξωτερικά η εικόνα σεβασμού και αγάπης προς τον άντρα της, κάθε γυναίκα βλέπει τον άντρα της σαν μαλάκα και αξιολύπητο.
H.L. Mencken, 1880-1956, Αμερικανός Αρθρογράφος

Μην κρίνεις έναν άντρα από τα ρούχα του, αλλά από τα ρούχα της γυναίκας του.
Thomas Dewar, 1864-1930, Βρετανός επιχειρηματίας

Το να κερδίσεις ένα άντρα είναι τέχνη. Το να τον κρατήσεις είναι επάγγελμα.
Simone De Beauvoir, 1908-1986, Γαλλίδα Συγγραφέας

Το μητρικό ένστικτο κάνει τη γυναίκα να προτιμά το ένα δέκατο από έναν άντρα πρώτης τάξης από την αποκλειστικότητα ενός άντρας τρίτης κατηγορίας.
Τζωρτζ Μπέρναρντ Σω, 1856-1950, Βρετανός συγγραφέας, Νόμπελ 1925

Το κλειδί σε κάθε καλή σχέση είναι επικοινωνία, αλληλοσεβασμός και νομίζω καλό είναι να σου αρέσει πώς μυρίζει ο άλλος.
Sandra Bullock, γ. 1964, Αμερικανίδα ηθοποιός


Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σ' αυτήν την ιδέα.
Robert Heinlein, 1907-1988, Αμερικανός συγγραφέας επιστ. φαντασίας

Για τις περισσότερες γυναίκες, το ν' αγαπούν έναν άντρα σημαίνει να απατούν κάποιον άλλο.
Etienne Rey, 1878-1940, Γάλλος συγγραφέας & κριτικός

Οι άντρες φτάνουν στην σεξουαλική τους ακμή στα δεκαοκτώ. Οι γυναίκες στα τριάντα πέντε. Δεν έχετε την αίσθηση ότι ο Θεός μας κάνει πλάκα;
Rita Rudner, γ. 1956, Αμερικανίδα κωμικός

Τα "δικαιώματα" των γυναικών είναι καθήκοντα των ανδρών.
Karl Kraus, 1874-1936, Αυστριακός συγγραφέας

Το μόνο χειρότερο από έναν άντρα που δεν μπορείς να ελέγξεις είναι ένα άντρας που μπορείς.
Margo Kaufman, 1954-2000, Αμερικανίδα αρθρογράφος

Δεν υπάρχει παρά μόνο ένας τρόπος να εγκαταλείψεις μια γυναίκα: να σ' εγκαταλείψει αυτή.
Etienne Rey, 1878-1940, Γάλλος συγγραφέας & κριτικός

Πιο καλά να κάνουμε μια γυναίκα να κοκκινίζει παρά να την κάνουμε να γελάει.
Alphonse Karr, 1808-1890, Γάλλος συγγραφέας

Μ' αρέσουν οι άντρες που έχουν μέλλον και οι γυναίκες που έχουν παρελθόν.
Oscar Wilde, 1854-1900, Ιρλανδός συγγραφέας

Η διαφορά μεταξύ ενός εραστή και ενός συζύγου είναι γύρω στα δεκαπέντε κιλά.
Cindy Gardner

Στις μέρες μας, αν ένας άντρας ανοίξει την πόρτα για μια κυρία, είναι πιθανότατα ο πορτιέρης.
Mae West, 1892-1980, Αμερικανίδα ηθοποιός

Στις γυναίκες αρέσει αυτό που ακούν, στους άντρες αυτό που βλέπουν.
Marcel Achard, 1899-1974, Γάλλος συγγραφέας



Η τρέλα ενός άντρα είναι καμιά φορά η σύζυγος κάποιου άλλου άντρα.
Hellen Rowland, 1875-1950, Αμερικανίδα χιουμορίστρια

Αν οι άντρες ήξεραν τι σκέφτονται οι γυναίκες, θα ήταν είκοσι φορές πιο τολμηροί.
Alphonse Karr, 1808-1890, Γάλλος συγγραφέας

Ένα κορίτσι με μέλλον πρέπει να αποφεύγει έναν άντρα με παρελθόν.
Evan Esar, 1899-1995, Αμερικανός χιουμορίστας

Ποτέ μην εμπιστεύεσαι ένα σύζυγο που είναι πολύ μακριά ή έναν εργένη που είναι πολύ κοντά.
Hellen Rowland, 1875-1950, Αμερικανίδα χιουμορίστρια

Η κατάκτηση γυναικών είναι η πιο συναρπαστική περιπέτεια ενός άντρα.
Guy de Maupassant, 1850-1893, Γάλλος συγγραφέας

Με τις γυναίκες δεν πρέπει να είσαι συνηθισμένος. Να είσαι πειραχτήρι και μυστηριώδης. Ποτέ μη δίνεις μια ευθεία απάντηση, εκτός αν είναι "όχι".
John Rose, Αμερικανός συγγραφέας

Γιατί μια γυναίκα που έχει πολλούς άντρες είναι τσούλα; Και γιατί ένας άντρας που έχει πολλές γυναίκες δεν είμαι εγώ;
Patrick Timsit, γ. 1959, Γάλλος ηθοποιός

Όλοι οι γνήσιοι άνδρες είτε είναι παντρεμένοι είτε δουλεύουν πάρα πολύ.
Juliette Greco, γ. 1927, Γαλλίδα τραγουδίστρια

Είσαι γοητευτική και σώπα.
Charles Baudelaire, 1821-1867, Γάλλος Ποιητής

Το πρώτο φιλί για μια γυναίκα είναι, απλώς, το τέλος της αρχής και για έναν άντρα, η αρχή του τέλους.
Hellen Rowland, 1875-1950, Αμερικανίδα χιουμορίστρια

Οι σύζυγοι είναι οι ερωμένες του νέου άντρα, οι συντρόφισσες του ώριμου και οι νοσοκόμες του γέρου.
Φραγκίσκος Βάκων, 1561-1626, Άγγλος φιλόσοφος


Για να είσαι ευτυχισμένη μ 'έναν άντρα πρέπει να τον καταλαβαίνεις πολύ και να τον αγαπάς λίγο. Για να είσαι ευτυχισμένος με μια γυναίκα, πρέπει να την αγαπάς πολύ και να μην προσπαθείς να την καταλάβεις καθόλου.
Hellen Rowland, 1875-1950, Αμερικανίδα χιουμορίστρια

Αν θέλετε πραγματικά η γυναίκα σας να σας ακούει όταν μιλάτε, να μιλάτε στον ύπνο σας.
Rita Rudner, γ. 1956, Αμερικανίδα κωμικός

Να παινεύεις τη γυναίκα σου, ακόμα κι αν αυτό στην αρχή την τρομάξει.
Billy Sunday, 1862-1935, Αμερικανός ιεροκήρυκας

Oι εργένηδες ξέρουν περισσότερα για τις γυναίκες από τους παντρεμένους. Aν δεν ήξεραν θα ήταν κι αυτοί παντρεμένοι.
H.L. Mencken, 1880-1956, Αμερικανός Αρθρογράφος

Πάντα έχει κανείς μεγαλύτερη ηλικία από τη γυναίκα του, ιδίως αν έχει παντρευτεί μια γυναίκα μεγαλύτερή του.
Francis De Croisset, 1877-1937, Βέλγος συγγραφέας

Στους άντρες επιτρέπεται να έχουν πάθος και αφοσίωση στη δουλειά τους. Σε μια γυναίκα επιτρέπεται να αισθάνεται έτσι για έναν άντρα, αλλά όχι για τη δουλειά της.
Barbara Streisand, Αμερικανίδα ηθοποιός

Όταν ήμουν νέος, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην παντρευτώ προτού βρω την ιδανική γυναίκα. Τελικά την βρήκα, αλλά έψαχνε κι αυτή για τον τέλειο άνδρα.
Robert Schuman, 1886-1963, Γάλλος πρωθυπουργός [1946-48]

Είναι η γυναίκα που διαλέγει τον άντρα που θα την διαλέξει.
Paul Lefevre Geraldy, 1885-1983, Γάλλος δραματουργός

Ένας άντρας θα ήθελε η γυναίκα του να έχει αρκετό μυαλό για να θαυμάζει την ευφυΐα του και να είναι αρκετά ανόητη για να τον θαυμάζει.
Ζάγκουλ, 1890-1938, Ουκρανός ποιητής

Οι άντρες θέλουν από τις γυναίκες το ίδιο πράγμα που ζητάνε από τα εσώρρουχά τους: λίγη υποστήριξη, ζεστασιά, άνεση, ελευθερία.
Jerry Seinfeld, γ.1954, Αμερικανός κωμικός


Καμιά γυναίκα δεν αντέχει ένα χαρτοπαίκτη σύζυγο, εκτός αν κερδίζει συνέχεια.
Thomas Dewar, 1864-1930, Βρετανός επιχειρηματίας

Σε ένα κόσμο πιο δίκαιο, θα μπορούσε κανείς να ανταλλάξει μια γυναίκα σαράντα χρονών με δύο εικοσάρες.
Douglas Jerrold, 1803-1857, Άγγλος δημοσιογράφος

Για να σαγηνεύσω τους άντρες φοράω ένα καινούργιο άρωμα. Λέγεται "μυρωδιά καινούργιου αυτοκινήτου".
Rita Rudner, γ. 1956, Αμερικανίδα κωμικός

Υποστήριξα τις απιστίες του άντρα μου τόσο όσο αγάπησα τον εραστή μου.
Marcelle Auclair, 1899-1983., Γαλλίδα δημοσιογράφος

Ο πόλεμος ανάμεσα στα δύο φύλα είναι ο μόνος στον οποίο τα αντίπαλα μέρη κοιμούνται τακτικά με τον εχθρό.
Quentin Crisp, 1908-1999, Βρετανός συγγραφέας

Οι άντρες αγαπούν με τα μάτια τους. Οι γυναίκες με τ' αυτιά τους.
Za Za Gabor, γ. 1917, Ουγγροαμερικανίδα ηθοποιός

Ποτέ δεν γνωρίζεις πραγματικά έναν άντρα μέχρι να πάρεις διαζύγιο από αυτόν.
Za Za Gabor, γ. 1917, Ουγγροαμερικανίδα ηθοποιός

Πρέπει να δίνεις στις γυναίκες την ευκαιρία να πουν τουλάχιστον δυο φορές "όχι".
Ανώνυμος

Η γυναίκα κρύβει από τον άνδρα το παρελθόν της, ο άνδρας από την γυναίκα το μέλλον της.
Ανώνυμος

Οι γυναίκες μας εμπνέουν να κάνουμε μεγάλα πράγματα, αλλά μας εμποδίζουν να τα πραγματοποιούμε.
Ανώνυμος

Σύμφωνα με τη θεωρία της μετεμψύχωσης, το άλλο σου μισό περνάει από μπροστά σου τρεις φορές κατά τη διάρκεια της ζωής σου.
Ανώνυμος

Τίποτα στην εξωτερική εμφάνιση του άνδρα δεν εκνευρίζει τη γυναίκα περισσότερο από την έλλειψη χρημάτων.
Ανώνυμος

Ειλικρινά αγαπητή μου, δεν δίνω δεκάρα.
Κλαρκ Γκαίημπλ στο "Όσα παίρνει ο άνεμος"

Μια γυναίκα εγκαταλείπει έναν άντρα μόνον για έναν άλλον άντρα.
Γαλλική παροιμία

Στις εννιά του μακαρίτη, άλλος μπήκε μες στο σπίτι.
Ελληνική παροιμία

Αν σ' αρέσει να κυνηγάς γκόμενες, πρέπει να ξέρεις ότι χρειάζεσαι χρόνο και χρήμα. Ως γνωστόν όμως, ο χρόνος είναι χρήμα. Συνεπώς, χρειάζεσαι μόνο χρήμα, αλλά περισσότερο.
Μανώλης Δουκίδης, Συγγραφέας
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

geofish πριν διαβασω τι εγραψες.....θελω να πω οτι γενικα φημιζεσαι για τα μικρα σου ποστς βλεπω...... :p :p
 

geofish

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

panos1982 είπε:
geofish πριν διαβασω τι εγραψες.....θελω να πω οτι γενικα φημιζεσαι για τα μικρα σου ποστς βλεπω...... :p :p

Χαχαχα
Δεν ξέρω αν τα ποστ μου είναι μακροσκελή πάντως σαν μαθητής οι εκθέσεις μου δεν ξεπερνούσαν την μίση σελίδα.



Αν και τώρα το είδα αλλιώς θα το πόσταρα αργότερα , ζήτω συγγνώμη από τον xk γιατί το παιδί μας ανάφερε το πόνο του και το ποστ μου στρέφει το ενδιαφέρον αλλού, τουλάχιστον διάβασε το μήπως σε κάνει να χαμογελάσεις λίγο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

οχι εκανες πολυ καλα που μαζεψες ολες αυτες τις φρασεις σε ενα ποστ κι ας ειναι μεγαλο........
καθε φραση βγαζει και το νοημα της.......ειναι ενα συγκεντρωμενο υλικο που ισως σε κανει να γελασεις.....αλλα κυριως να μαθεις καποια πραγματα.....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

xk φιλε εφοσον εισαι λιγο αντικοινωνικος ( εδω μοιαζουμε λιγακι ) παιξτο λιγο μυστηριος τυπος

γεια σου geofish με τα ωραια σου τα ποστς
 

geofish

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Πάντως από όλα και μετά από χρόνια θα συμφωνήσω με ένα πράγμα από τα παραπάνω

Αν οι άντρες ήξεραν τι σκέφτονται οι γυναίκες, θα ήταν είκοσι φορές πιο τολμηροί.
Alphonse Karr, 1808-1890, Γάλλος συγγραφέας

Και κάτι που μου ήρθε τώρα αν και είναι κλεμμένο

Μια γυναίκα μπορεί να συγχωρέσει κάποιον που της την έπεσε ή εκμεταλλευτικέ την ευκαιρία που του έδωσε, αλλά ποτέ κάποιον που δεν έκανε τίποτε ενώ του έδωσε την ευκαιρία.
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Εγώ πάλι θα πω ένα που μου ήρθε στο μυαλό και δεν υπάρχει στην λίστα του geofish (btw πολύ καλή η λίστα σου):
"Attraction is not a choice" , DDA.


Εντάξει, όπως ξανά είπα, δεν μπορώ να σας πιέσω να αλλάξετε σκέψεις και ιδέες. Ο καθένας σκέφτεται για τον εαυτό του.
Δυστυχώς, είναι τόσο μεγάλη η επιρροή που έχουν σήμερα τα μμε, που μας "χτυπάνε" συνεχώς.
Θέλεις πχ στις κλινικές μαλλιών ή στα καλλυντικά μαλλιών; Στις διαφημίσεις τους έχουν άτομα με άσπρη ρόμπα, άσχετα αν δεν είναι κανένας τους γιατρός. Σκεφτείτε τι μήνυμα περνάει.

Θέλεις στα ακριβά κοσμήματα/αρώματα/ρούχα; Στις διαφημίσεις θα υπάρχουν οι ποιο όμορφες γυναίκες που μπορεί να δει κάποιος. Σκεφτείτε τι μήνυμα περνάει εδώ, δεν θα το πω :p

Θέλεις πχ στα ξυραφάκια της ζιλέτ; Δίπλα έχουν έναν με ξυρισμένο κεφάλι (και με μία πανέμορφη), αλλά του πηγαίνει τέλεια. Σκεφτείτε τι μήνυμα περνάει και εδώ,

Τι θέλω να πω; Τα ΜΜΕ μας έχουν κάνει έτσι να σκεφτόμαστε και ο κινηματογράφος.

Και μιας που είπε ο xk για ντροπή. Εγώ (πολύ) παλιά ήμουν ποιο ντροπαλός από όλους εσάς μαζί :(
Αλλά άλλαξα, όχι σε μια ημέρα αλλά πήρε καιρό. Τώρα δεν τίθεται θέμα, δεν υπάρχει κάτι που ενώ άλλοι να ντρέπονται να το κάνουν, εγώ πχ να το σκέφτομαι.
Έλεγα "πως να πάω σε αυτήν, βλέπει ο ταδε από δίπλα" ή "τι θα πει εκείνος που είναι 200μ μακρυά αν με δει να κάνω αυτό;" , "τι θα πει η γριά που περνάει από απέναντι" κλπ ;D


Πάντως xk, αν όντως θες συμβουλή για το πως να αλλάξεις, μπορώ να σου δώσω μερικές "ασκήσεις" να κάνεις για 10 ημέρες. Αν όντως το θες, στείλε μου pm να σου τις πω.
Είναι να τις κάνεις έξω από το σπίτι σου, ΣΕ ΚΟΣΜΟ, δεν θα απειλήσει την σωματική σου ακεραιότητα, don't worry, αλλά θα σε φέρει στα όρια σου (σε θέμα άγχος, δεν ξέρω και κατά πόσο νιώθεις ντροπή). Αλλά θυμίσου με, σε 10+ ημέρες θα είσαι ήδη άλλος άνθρωπος.. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

aleksandros είπε:
Κανουν οτι θελουν οτι γουσταρουν αμα δεν κανεις αυτο που θελουν σε παρατανε πανε αλλου.Βλεπω τους φιλους της παρεας μου που ειναι με κοπελες.
Υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος σου λεει δεν κανεις αυτα που θελω παω αλλου εμενα με παρακαλανε...
Και τετοια διαφορα.

αυτο ειναι αληθεια.......
μπορουμε να πουμε και ενα απλο παραδειγμα για να γινει πιο κατανοητο.....
εινναι μια καφετερια στην αθηνα ας πουμε και ειναι τιγκα στον κοσμο.....
ξαφνικα πεταγετε ενας αντρας σηκωνεται και φωναζει..."θελει καμμια απο εδω μεσα να την γα***ω????? " ε δε νομιζω να σηκωσει καμμια το χερι......
αν αντιστοιχα συκωθει μια γκομενα στην καφετερια και φωναξει " Γεια σας παιδια...θελει κανεις απο εδω περα να με %#$@% ???? " ε πιστευω καταλαβαινεις τι θα γινοταν.......
Αρα οντως κατα καποιο τροπο οι γυναικες εχουν το πανω χερι.....και διαλεγουν....
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

panos1982 είπε:
εινναι μια καφετερια στην αθηνα
......
αν αντιστοιχα συκωθει μια γκομενα στην καφετερια και φωναξει " Γεια σας παιδια...θελει κανεις απο εδω περα να με %#$@% ????
Γιατί δεν γίνονται αυτά και στη Λάρισα ρε γμτ;;;; Ε; Γιατί; :)
Πάλι η Αθήνα θα τα έχει όλα τα καλά;;; :'(

panos1982 είπε:
αυτο ειναι αληθεια.......
Όχι πάντα. Να πω ένα παράδειγμα; Ξέρετε καμία που να έχει δεσμό με κάποιον που θεωρείται εσείς αλήτη ή ρεμάλι κλπ; Ή άμα τα πάρει να την δίνει και καμία ή να την κατεβάζει τπτ χριστοπαναγίες; Του έχει φύγει ποτέ; Όχι!
Και αν την ξέρετε προσωπικά, την έχετε πει ποτέ "μα καλά τι κάνεις με αυτόν;" Τι έχει απαντήσει;
Φαντάζομαι "Μα θα γίνει καλός", κουβέντα φυσικά για το αν θα τον αφήσει.

Σας έχει τύχει να είστε καψούρα με μία και αυτήν να σας βγαίνει με άλλον που πάλι θεωρείται ρεμάλι; Και να λέτε "μα εγώ την προσέχω, την αγαπάω, την έχω βασίλισσα ενώ αυτός την παρατάει, πάει με άλλες και αυτήν εκεί".
Αλλά πάλι αυτήν εκεί.

Και επειδή εδώ κολλάει και μια εικόνα, ορίστε:
1.jpg
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

γι'αυτό να είστε κολόπαιδα γιατί μόνο έτσι υπάρχει σεβασμός. εγώ ο μ@λ@κ@ς όποτε εφαγα καψούρα πείρα πούλο αλλά δεν πειράζει έμαθα :grandpa: ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΕΤΕ ΤΟ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΘΑ ΦΑΤΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ.
 

aleksandros

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Δεν χρειαζεται να κανετε τιποτα.
Αν καιγεστε μπορειτε να επισκεφθητε ενα καλο οικο ανοχης, δεν χρειαζεται να ανχωνεστε ολα ευκολα ειναι.
 

Darwin

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παρακολουθω τη συζητηση με ενδιαφέρον και βλέπω οτι έχουμε πιάσει και τα δυο ακρα. Εγω παντα πιστεύω οτι τα πάντα είναι γκρίζα και όχι ασπρόμαυρα. Σιγουρα σε τέτοιες ηλικίες όλοι έχουν καεί τουλάχιστον μια φορά στη ζωή τους απο γυναίκα και σε συνδυασμό με την όποια ανασφάλεια νιώθει ο καθένας το διαχειρίζεται διαφορετικά.
Προσωπικα μόλις βγήκα απο μία τριετή σχέση και σε συνδυασμό με τις αλλαγές που εχω παρατηρήσει στα μαλλιά μου εχω περάσει μερικες ψιλομαύρες στιγμες. Στο τέλος όμως σκέφτηκα το εξής: το μόνο που έχει αλλάξει είναι η αυτοπεποίθηση που είχα γιατι ποτε δεν υπήρξα μοντέλο. Ο χαρακτήρας σας έχει παραμείνει ο ίδιος και ακόμα και αν η εμφάνιση είναι αυτή που γυρναει το βλεμμα πανω σου ειναι η προσωπικοτητα που θα το κρατησει στραμμενο εκει
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

χ0αχ0α0χα......Ακη ουτε στην αθηνα υπαρχει τετοια καφετερεια.....αν υπηρχε να εισαι σιγουρος οτι θα ημουν εκει καθε μερα.......μη σου πω θα επιανα και δουλεια εκει να τελειωνει η υποθεση... 8)

Γενικα για τα αλλα που ειπες.....συμφωνω.....συμπιπτουν οι αποψεις μας.....αλλα διαφωνω σε ενα πραγμα θα σου πω που......
οι γυναικες προτιμουν τον αλητακο γιατι αυτος εχει ενδιαφερον.......ενω αν καποιος αλλος τα δινει ολα γι αυτες ξενερωνουν.....γιατι σκεφτονται....οτι αυτος δεν εχει κατι αλλο να ασχοληθει.....ολος ο κοσμος γι αυτον ειμαι εγω...αυτο σκεφτεται η γκομενα.....και χανει το ενδιαφερον της.....ενω ο αλητακος δε της λεει πολλα πολλα παει απο δω απο κει....και δημιουργειται μυστηριο.....η γκομενα σκεφτεται γιατι δε μου δινει πολυ σημασια αυτος????γιατι κατι φορες να με γραφει??
και θελει να τον κερδισει πιο πολυ....να τον κανει να στραφει πανω της....και αυτο την κανει να ειναι στην τσιτα ολη την ωρα και να σερνεται πισω του να μαθει "τι κανει" αυτος ο τυπος ........οταν κ αν τον κανει ομως να στραφει πανω της....το παιχνιδι γι αυτον εχει τελειωσει......
Αλλα ολα αυτα συμβαινουν κυριως στις πιο μικρες ηλικιες.......τελικα η γκομενα οταν θα ειναι στα 27 περιπου και πανω και θα σκεφτεται σιγα σιγα γαμους και τετοια θα καταληξει με εναν τυπο σαν τον πρωτο που τις ελεγε σ'αγαπω κ λιωνει για αυτην...για να εχει αυτη το πανω χερι και να κανει οτι θελει......Εμενα η εμπειρια μου μεχρι σημερα αυτο μου εχει μαθει....
τον αλητακο οντως δε τον αφηνουν οι γκομενες....αλλα κυριως στις μικρες ηλικιες.......στις πιο μεγαλες παλι μπορει αυτος να εχει "πε'ραση" αλλα θα τον αφησουν και θα κατασταλαξουν εκει που σου ειπα......

Τωρα αν ειναι και κατι αλλο και δε το εχω παρει ακομα χαμπαρι δε γνωριζω.......ας μιλησει και ο geofish που ειναι πιο μεγαλος και οσο να ναι ξερει κατι παραπανο.........

δωσε μας τα φωτα σου δασκαλεεεεε........ :grandpa:
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

και στο τελος σου πετανε και οι γυναικες δεν υπαρχουν ανδρες

εμ βεβαια δεν υπαρχουν ετσι οπως τους καταντησαν τους ανδρες σημερα
και μην μου πεις οτι για τον ξεπεσμο δεν φταινει κυριως οι γυναικες
και τα προτυπα τους

βλεπεις πριν χρονια βλεπανε τραγουδιστη τυπου ρουβα και ποδοσφαιριστην τυπου μπεκαμ

και μετα απο λιγα χρονια πας σε μια παραλια ξυιζεις στυθος ποδια οπως τα ειδωλα
και φερεσε και ευγενικα
κανεις τουμπες , , , και στο τελος λεει η μια γκομενα

- Ασε ρε δεν υπαρχουν ανδρες σημερα


χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ


ΥΓ . ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ

ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΟΝΟ ΣΕΛΙΔΕΣ , , ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ


Αποσπασμα βιβλιου ΕΔΩ
 

aleksandros

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παναγιωτη αυτο το λενε για να δικαιολογηθουν!
nomoreloss ενα 20 ευρω ειναι την γυναικα για να την βγαλεις εξω για κερασμα θελεις πολυ παραπανω
 
Μπλουζα