Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

aleksandros είπε:
Καλα κανεις αμα χορτασεις πας για κατι σοβαρο!

δε μπορω πολυ το σταθερο.....βαριεμαι......η μονη φορα που ειχα το πιο πολυ ηταν εναμησι χρονο........
αλλα η γκομενα ηταν τεζα........αλλα και παλι βαρεθηκα.......
γενικα οταν μ αρεσει καποια.....και κανω κατι μαζι της......μετα απο λιγο δε μ'αρεσει.....και κοιταω για αλλη.......
καλα ειδικα το καλοκαιρι ασε......πανικος!!!!!!!
 

aleksandros

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Γλεντα οσο μπορεις, εγω ειμαι ακριβως το αντιθετο και αυτο εχει βγει σε κακο.
Εξαρταται που θα πεσεις φυσικα!
Οι γυναικες αυτη την εποχη ειναι ποιο πανω απο αντρες, βλεπεις την γινοταν παλια και τη γινεται τωρα, εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

aleksandros είπε:
Γλεντα οσο μπορεις, εγω ειμαι ακριβως το αντιθετο και αυτο εχει βγει σε κακο.
Εξαρταται που θα πεσεις φυσικα!
Οι γυναικες αυτη την εποχη ειναι ποιο πανω απο αντρες, βλεπεις την γινοταν παλια και τη γινεται τωρα, εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα.

εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα.......γι αυτο ενα πραγμα μετραει να κανεις με τις γυναικες πλεον......
 

aleksandros

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Και παλι δυσκολα ειναι γιατι πρεπει να εχεις χρημα να κυκλοφορεις να κινησε.
Πιστευω οτι δεν υπαρχει ισοτητα το ποσοστο που υπερτερουν οι γυναικες ειναι γυρω στο 60% και 40% για τους αντρες .
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

μπα δε χρειαζεται ιδιαιτερο χρημα......καλη διαθεση χρειαζεται οπωσδηποτε ομως!!!!!
τι ενοεις 60-40??? σε τι υπερτερουν δε καταλαβα????
 

aleksandros

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Κανουν οτι θελουν οτι γουσταρουν αμα δεν κανεις αυτο που θελουν σε παρατανε πανε αλλου.Βλεπω τους φιλους της παρεας μου που ειναι με κοπελες.
Υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος σου λεει δεν κανεις αυτα που θελω παω αλλου εμενα με παρακαλανε...
Και τετοια διαφορα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

καλα δεν ειναι κανονας αυτο.....αλλα ισχυει σε πολλες περιπτωσεις.....δεν εχεις αδικο......γι αυτο εσυ περνεις απ αυτην αυτο που θελεις......κι αστην μετα να παει οπου θελει.....αλλα οταν εισαι μαζι της δε πρεπει να το παιζεις αγαπουλες κτλ.......
πρεπει να εχεις το πανω χερι να εισαι ανετος.....μετα δε μπορει να σου πει τιποτα.....και να παει αλλου.....θα της λες θυμασαι που σε #%$#%# και φωναζες???? ε θα το βουλωνει στην ψυχρα μετα....trust me.....
 

aleksandros

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Ετσι ειναι αλλα ισως δεν αξιζει τον κοπο να μπεις σε τετοια διαδικασια .
Γιαυτο πρεπει να κρατας μικρο καλαθι στα προσωπικα, εχουν γινει πολλες αυτοκτονιες αντρων απο ερωτικη απαγοητευση τουλαχιστον εδω που ειμαι ξερω 2 ατομα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

hopefull είπε:
Ακη εγραψες!!!και απο αυτα που γραφεις και απο τις εμπειριες που περιγραφεις πρεπει να εισαι γαμω τα παιδια και cool τυπακι, bravo που υπαρχει ενας ανθρωπος τοσο ψαγμενος και διαβασμενος εδω μεσα...κανε και αλλα τετοια post καιρο ειχε κατι να μου τραβηξει τη προσοχη.
Χαίρομαι που σου άρεσε και thanks για τα λόγια σου.

hopefull είπε:
Παρεπιπτοντως.... δικο σου ειναι αυτο το site?
Ναι :)

aleksandros είπε:
εξαρταται και τη γυναικα ψαχνεις και που την ψαχνεις.
Δεν ειναι ολες το ιδιο!
Αμα θες κατι για σοβαρο βρισκεις, αμα θες κατι για να περνας την ωρα σου πρεπει να παιξεις διαφορετικα
Απ'όλα βρίσκεις, αν ψάξεις, σωστός.

NoMoreLoss είπε:
Ρε μην κλαψουρίζετε δεν θέλουν μαλλιά οι γυναίκες. Αγάπη θέλουν......... :grandpa: και λίγα χρήματα καμια Ferrari κανα γιοτ κανα σπιτάκι στις Άλπεις...αντε έστω στην Αράχωβα. απλά καθημερινά πράγματα που κάνουν την ζωή τους ποιο ευκολη τέλος :-X
Κοίτα, παλιά και εγώ έτσι σκεφτόμουν. Μεγαλώνοντας δηλαδή, σε αυτό το "τρυπάκι" ήμουν.
Αν έβλεπα καμία σκεφτόμουν "πφ, θα θέλει λεφτά και αυτή". Αν έβλεπα μια σε club σκεφτόμουν "θα έχει άλλον ή θα θέλει λεφτά ή δεν θα της αρέσω".
Ειδικά όταν ξεκίνησε η τριχόπτωση τα σκεφτόμουν περισσότερο αυτά.

Κάποια στιγμή γνώρισα ένα τυπά. Ήταν από την γειτονιά μου. Δεν είχε λεφτά (μεροκάματο δούλευε ο άνθρωπος), δεν ήταν σπουδασμένος. Δεν ήταν όμορφος. Ήταν όμως μεγάλο αλάνι. Μπορούσε να έχει όποια ήθελε και μιλάω κυριολεκτικά, τον έχω δει και είχα κάνει και παρέα παλιότερα.
Τον ρωτούσα τότε, καλά σε τι τις λες; Μου έλεγε τπτ ρε, ότι λέω και σε 'σένα.
Δεν θέλουν λεφτά, ρωτούσα. Όχι μου έλεγε και θα δεις αν βγούμε μαζί.
Ε λοιπόν βγήκα και άλλαξα ιδέες. Πήγαινε "νταηλίκη" στις παρέες τους και τις γνώριζε. Και τις κέρδιζε.

Εγώ εδώ να πω ότι μου πήρε καιρό να αποκτήσω τέτοια αυτοπεποίθηση και να αλλάξω ιδέες και λοιπά αλλά άξιζε τον κόπο.
Οπότε να σας πω, σαν κάποιος που σκεφτόταν το ίδιο. Και το λέω γενικά, δεν αναφέρομαι σε κάποιο ποστ συγκεκριμένα.

Βλέπεις μια στο bar. Και σκέφτεσαι ότι σκεφτόμαστε. Είναι φυσικό. Είναι στο μυαλό μας.
Λες: θα θέλει λεφτά. Απαντώ: Και που το ξέρεις; Την γνώρισες;
Λες: θα έχει γκόμενο. Απαντώ: Και που το ξέρεις; Την ρώτησες; Σου το είπε ή το έχει γραμμένο στο κούτελο της;
Λες: Δεν θα της αρέσω. Απαντώ: Και που το ξέρεις; Μαντεύεις από μακρυά τις προτιμήσεις της; Αν ναι, μπράβο, μπορείς να ανοίξεις μαγαζί με το να διαβάζεις τις σκέψεις των άλλων και να κερδίσεις αρκετά χρήματα.
Λες: Δεν έχω καλό σώμα, πολλά μαλλιά κλπ. Απαντώ: Και που το ξέρεις ότι αναζητά κοιλιακούς και κοτσίδες και όχι συντροφιά;

Βλέπετε παιδιά; Εμείς τα δημιουργούμε αυτά, δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν και οι πόρνες ή αυτές που θέλουν τα € σου. Αλλά ΔΕΝ είναι όλες έτσι.

Αν γνωρίσει κανείς μια και αρχίσει την ανάκριση τύπου:
Πως σε λένε; X. Γεια σου Χ, εμένα Άκη. Να κεράσω ποτό; Ναι. Που δουλεύεις; Εκεί. Έρχεσαι συχνά εδώ; Ναι. Α, ναι και εγώ. Σου αρέσει αυτό το μαγαζί; Ναι. [Εεεε, Εεεε....] Μπάλα βλέπεις; Όχι.
[Εεεε, Εεεε..... τι άλλο να πω; Τι άλλο να πω; Ας βγάλω το κινητό να κοιτάξω λίγο..... Εεεε, Εεεε. Πως να της πω ότι μου αρέσει; Να την αγγίξω ή θα φωνάξει;]..... Ξέρεις, σήμερα πήρα στην δουλειά ένα σάντουιτς και έφαγα.! Α, ναι; Μπράβο. Χαίρομαι. Αλλά χάρηκα για την γνωριμία, θέλω να πάω στην τουαλέτα...

Βλέπετε; Εμείς τα χαλάμε.
Αν όμως μιλήσεις με μια χωρίς να την φοβάσαι, χωρίς να την γλύψεις, χωρίς να την παρακαλέσεις, χωρίς να την κάνεις δώρα ΑΝ ΔΕΝ αξίζει και αν δεν έχετε κάτι παραπάνω από κουβέντα, χωρίς να σκεφτείς ούτε λεπτό ότι μπορεί να μην της αρέσεις, χωρίς να της δείξεις ότι την θες απελπισμένα αλλιώς δεν έχεις ζωή και γενικά ότι θα σου ρίξουν το επίπεδο σου και μιλήσετε για τα όνειρα σας, τις ιδέες σας, ανταλλάξετε απόψεις γενικά, μιλήσετε για την παιδική ηλικία, για τα πρώτα φλερτ, για το πρώτο φιλί, πως ένιωσε/ένιωσες, τα χόμπι της, τι της αρέσει και τι σου αρέσει να κάνεις και γενικά δεθείτε, που θα δεθείτε "σφιχτά" και δεν θα σας ξεχάσει, ελάτε μετά στο forum και απαντήστε σε αυτό το θέμα τι εντυπώσεις/αποτελέσματα είχατε.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Άκη έτσι είναι πλάκα έκανα με τα φράγκα, έτσι? εγώ δεν έχω πολλά μαλλιά αλλά ούτε και φραγκάτος είμαι και όταν πλησιάζω μια γυναίκα δεν πάω σαν τραγί καταπάνω της, απλά της μιλάω σαν να θέλω απλά να γίνουμε φίλοι(που δεν θέλω...) και αν φάω χύλο βάζω και τυρί έτσι να είναι ποιο νόστιμη. στο παιχνίδι είναι όλα και πρέπει να ξέρεις να κερδίζεις και να χάνεις ;D ;D ;D πάω για καμάκι τώρα μου ήρθε η όρεξη ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Μία παρένθεση ::)

Μην βασανίζεστε άδικα ότι θα σας απορρίψει μια γυναίκα απο το αραιωμένο μαλλί. Ειδικά όταν είστε σε μικρή κλίμακα ούτε συζήτηση. Σε μεγάλη κλίμακα norwood εκεί ίσως να αλλάζει λίγο το θέμα. Το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι θα σας απορρίψει όταν δεν έχετε αυτοπεποίθηση. Ειδικά οι περισσότερεςς γυναίκες που ΔΕΝ τους απασχολεί το θέμα τριχόπτωσης δε κολλάνε σε τέτοια. Κάπου είχα δεί ότι είχατε βάλει και τον Jude Law σε φωτογραφία εδώ για το λίγο μαλλί που έχει. Μα είναι δυνατόν βρε παιδιά ποιά γυναίκα θα απέρριπτε αυτόν τον άνθρωπο για τα λίγα του μαλλιά; χαχα Καμία!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

η sienna miller τον απερριψε........!!!!!!
βεβαια ο λογος ηταν αλλος......... ;D
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

NoMoreLoss είπε:
Άκη έτσι είναι πλάκα έκανα με τα φράγκα, έτσι? εγώ δεν έχω πολλά μαλλιά αλλά ούτε και φραγκάτος είμαι και όταν πλησιάζω μια γυναίκα δεν πάω σαν τραγί καταπάνω της, απλά της μιλάω σαν να θέλω απλά να γίνουμε φίλοι(που δεν θέλω...) και αν φάω χύλο βάζω και τυρί έτσι να είναι ποιο νόστιμη. στο παιχνίδι είναι όλα και πρέπει να ξέρεις να κερδίζεις και να χάνεις ;D ;D ;D πάω για καμάκι τώρα μου ήρθε η όρεξη ;)
Ναι βρε δεν το είπα για εσένα. Γενικά μίλησα :)
Τώρα για το τυρί που βάζεις, να το προσέξεις αυτό, μπορεί να παχύνεις και μετά να μην σε θέλουν και να λες "δεν στα λεγα εγώ;" ;D

Χριστίνα είπε:
Μία παρένθεση ::)

Μην βασανίζεστε άδικα ότι θα σας απορρίψει μια γυναίκα απο το αραιωμένο μαλλί. Ειδικά όταν είστε σε μικρή κλίμακα ούτε συζήτηση. Σε μεγάλη κλίμακα norwood εκεί ίσως να αλλάζει λίγο το θέμα. Το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι θα σας απορρίψει όταν δεν έχετε αυτοπεποίθηση. Ειδικά οι περισσότερεςς γυναίκες που ΔΕΝ τους απασχολεί το θέμα τριχόπτωσης δε κολλάνε σε τέτοια. Κάπου είχα δεί ότι είχατε βάλει και τον Jude Law σε φωτογραφία εδώ για το λίγο μαλλί που έχει. Μα είναι δυνατόν βρε παιδιά ποιά γυναίκα θα απέρριπτε αυτόν τον άνθρωπο για τα λίγα του μαλλιά; χαχα Καμία!
Όταν μιλάνε οι γυναίκες για αυτοπεποίθηση, εμείς γιατί να επιμένουμε για κάτι άλλο?


Πάντως να προσθέσω και κάτι άλλο. Όταν σου γνωρίζουν κάποια ή πας να γνωρίσεις κάποια και σκέφτεσαι έτσι, αυτομάτως ρίχνεις τον εαυτό σου.
Μόνος σου το λες (δεν απευθύνομαι σε κάποιον, γενικά μιλάω), ότι εμένα δεν πρόκειται να με κοιτάξει αν δεν έχω λεφτά. Δηλαδή με λίγα λόγια, πιστεύεις ότι αν δεν έχεις λεφτά δεν αξίζεις και σαν άτομο; Δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε, κάτι που κάναμε κλπ, είμαστε μηδέν επειδή δεν έχουμε τα λεφτά του όποιου μεγαλο-εργοστασιάρχη; Και άντε έχεις ένα σκασμό λεφτά στην άκρη και την ψήνεις .
Όλη μέρα θα μετράτε τα λεφτά και θα μιλάτε για λεφτά και χρηματιστήριο (και να είναι και καμιά ξανθιά σαν αυτές που βγαίνουν στην TV, με 0 IQ, άντε να καταλάβει από αριθμούς κλπ).
Δεν θα έχετε κάτι άλλο να πείτε; Δηλαδή αυτόματα τα πολλά λεφτά θα σε γεμίσουν και εμπειρίες από την ζωή, ενώ χωρίς λεφτά δεν ισχύουν οι εμπειρίες σου;

Τώρα από την άλλη, αν μια δεν σε θέλει επειδή έχεις μεγάλο αραίωμα στο κεφάλι, είναι δικαίωμα της να διαλέξει, δεν την κάνει κ$ριολα αυτό το γεγονός. Όπως κάποιος μπορεί να μην θέλει μια που έχει πολλά κιλά, άλλος δεν θέλει άλλη με το χ ελάττωμα (για αυτόν πάντα), έτσι και αυτές διαλέγουν, δεν είναι κακό.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

δεν νομιζω οτι κανω κατι διαφορετικο απ οτι κανει η πλειοψηφια........
πιο παλια αν ειχα σχεση και πηγαινε να προκυψει κατι αλλο δε το σκεφτομουν καν να απτησω κτλ.....δε μου πηγαινε η καρδια.....
αλλα επειδη αλλιως σκεφτεσαι στα 15 αλλιως στα 21 και αλλιως στα 27 που ειμαι τωρα.... και ζεις διαφορετικα πραγματα και "ψηνεσαι" πιστευω ειναι η φυσικη πορεια.....σε οδηγει το πραγμα απο μονο του να συμπεριφερεσαι ετσι......παλια ημουνα κι εγω πιο ρομαντικος......
 

aleksandros

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Πολυ καλα κανεις, εγω την πατησα (με καποια) και χαλασε ολο το καλοκαιρι μου περυσι!
Και τωρα λεω τη χαζος που ειμουνα δεν αξιζε τον κοπο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

εγω την πατησα πριν εξι χρονια........δεν την πατησα δλδ....απλα ημουν πολυ δεμενος με καποια τελοσπαντων.....και ηθελε να δουλεψει σε καποια φαση νε εχει λεφτα(ετσι μου χε πει) και καθως εψαχνα να της βρω δουλεια (ο μαλακας) .....εμαθα οτι δουλευει εδω και καιρο σε ενα bar χωρις να το ξερω.......επεσα απ τα συνεφα τοτε....δε το περιμενα.....τεσπα μην πολυλογω.....προσπερασα τα ψεμματα της......και επειδη την ηθελα ακομα...της ειπα θα προσπερασω ολα αυτα αρκει να σταματησεις αυτη τη δουλεια.....αλλιως το διαλαμε.....και το διαλυσαμε..... αλλα δε πειραζει ρε φιλε....τελικα αυτη η γυναικα μου αλλαξε τα μυαλα και μου ανοιξε τα ματια και τελικα τα επομενα χρονια τα χαρηκα πολυ......περισσοτερο καλο μου εκανε παρα κακο.....
 

xk

Active Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ενας λόγος που εχω σταματησει ν ανησυχω για την τριχοπτωσή μου είναι ότι είμαι ψιλοανικανος να βρω κοπέλα.ειμαι αντικοινωνικός γενικά οπότε το προβλημα πολλαπλασιαζεται γιατι όσο λιγοτερο κοσμο γνωριζεις τόσες λιγοτερες οι πιθανοτητες να γνωρισεις κάποια φίλη φίλου.

οσες κοπέλες γνωρισα μεχρι τωρα ηταν μεσω άλλων και πιο πολύ αυτες κανανε κίνηση παρα εγω.ήμουν ντροπαλος παναθεμα με.τωρα που χρειαζεται να κανω εγω κινηση δεν ξερω τι να κάνω.Δυστυχως μπορω πολυ ευκολα να ξενερωσω μια γκομενα γιατι δεν εχω το μπλα μπλα...το να παω ετσι στο ξεκαρφωτο να μιλησω σε μια που βλεπω πρωτη φορα ούτε στον υπνο μου δε μπορω.μονο αμα πιω πολυ!

εχω δυο μεγαλα προβληματα:ειμαι αντικοινωνικός(συνειδητα) και αναποφασιστος(θελω σχεση αλλά θελω και τον χρονο μου για τα χομπι μου αλλιώς θα ρουτινιάσω και θα ειμαι δυστυχισμενος).όποιος καταλαβε απο τι πάσχω και εχει να δωσει καμια συμβουλη(Ακη ωραια ποστ,βοηθανε) ...feel free....

(γι αυτο εχω λυσει το ψυχολογικο θεμα της τριχοπτωσης,γιατι η ''απομονωση'' μου απο κοινωνικες δραστηριοτητες πηγαζει απο αλλου και όχι απο την εμφανιση.Και οταν ειχα ΦΟΥΛ μαλλι πάλι τα ιδια προβληματα ειχα αλλά δεν ενοιαζε το 18 χρονο κοριτσακι που ηθελε έρωτες...αρκει που της άρεσα....στην 24χρονη όμως αυτο δεν αρκει οπότε πρέπει ν αλλαξω γαμω το στανιο μου γιατι θα μεινω μπακουρι για πολυ καιρο ακομα.. :bon: )
 
Μπλουζα