Γκριζαρισμα: Τα μεταμοσχευμένα μοσχεύματα ανακτούν σε ένα βαθμό τo φυσικο χρώμα;

vag25

Well-Known Member
Είδα αυτό σε ένα βίντεο του lorenzo και μου εκανε εντυπωση.


Due to his white hair we inform him that although we will try to harvest white hair units, normally the transplanted grafts recover the power of melanizing the hair, so it could be a darker color.

The video shows the partial result with early regrowth at 5 months, with a higher proportion of dark hair, as we had already predicted.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Είδα αυτό σε ένα βίντεο του lorenzo και μου εκανε εντυπωση.


Due to his white hair we inform him that although we will try to harvest white hair units, normally the transplanted grafts recover the power of melanizing the hair, so it could be a darker color.
Κάτσε να βγουν πρώτα...
 

makis25

Well-Known Member
πολυ ενδιαφερον . Ειχα δει στο παρελθον κατι αντιστοιχο με επαναφορα του χρωματος των μαλλιων σε καρκινοπαθη με συγκεκριμενο χημειοθεραπευτικο σχημα . Ηταν εντυπωσιακο
 

vag25

Well-Known Member
Oυσιαστικα τα λευκα δινουν μια καλυτερη καλυψη εδω που τα λεμε, αλλα εχει ενδιαφερον το γιατι συμβαινει αυτο(να μαυριζουν).
Και για να το γραφει το lorenzo στην περιγραφη σιγουρα δεν ειναι η πρωτη φορα που το βλεπει.
(και μαλιστα ενημερωσε και απο πριν στον πελατη οτι θα συμβει αυτο)

Στο θεμα το τριχοθυλακιων παντως που εχουν προβλημα ΑΑ, απ'οσο γνωριζουμε δεν υπαρχει αναλογη επανεκκινηση(αν μπορουμε να το χαρακτηρισουμε ετσι αυτο που συνεβη με το χρωμα των τριχων στο παραπανω βιντεο).
 

dimitris50423

Well-Known Member
2 μεταμοσχευμενες τριχες ειχα παρατηρησει εγω οι οποιες ηταν στη hairline. Μπηκαν ασπρες μεγαλωσαν καποια εκατοστά σαν ασπρες κ συνεχισαν να βγαινουν απο τη ριζα καστανες. Καποια στιγμη ηταν μιση μιση η καθε τριχα. Δεν ξερω αν παρεμειναν καστανες η εχουν ξαναασπρισει. Τωρα που παρατηρω τη hairline μονο καστανες εχω.. Λες;
 
Μπλουζα