Για όσους κόψαν το regaine....

kapa

Μέλος του προσωπικού
peter13 είπε:
θελω να κοψω την minox με αυτα που διαβασα,αλλα δεν θελω να δω τι θα αντικρισω μετα την διακοπη της..θελω κατι ωστε να καλυψω το κενο της minox.τι μου συνιστας?παραγγειλα απο iherb nuhair και thermascalp,αλλα τωρα ειδα και το folligen που αναφερουν πολλοι,και εχω μπερδευτει..

η μινοξ δεν ειναι και η καταστροφη του κοσμου,εαν συνεχιζει και δουλευει και δεν σου κανει παρενεργειες συνεχισε την.
αν βαζεις 2 φορες την ημερα μινοξ(κακως) μπορεις να γυρισεις σε μια μινοξ και μια nuhair
μετα απο αρκετους μηνες αντικαθηστας το nuhair με folligen συνεχιζοντας μια φορα μινοξ.
βλεπεις ποιο απο τα 2 δουλεψε καλυτερα και το κρατας στο οπλοστασιο
οι διαφορές μιας εφαρμογης μινοξ και δυο ειναι μηδαμινες.
καμια με μια ειναι μεγαλη.
ουσιαστηκα η δευτερη εφαρμογη μονο παρενεργειες εχει να σου προσφερει,αλλα το ξανα λεω αν δεν σου κανει παρενεργειες συνεχισε την,και αν σου κανει παρενεργειες μειωσε σε μια εφαρμογη.
εχω χρησιμοποιησει μινοξιδιλη 1, 2 και 6 φορες την ημερα στους κροταφους,δεν υπηρχε καμια διαφορά απο την 1 εφαρμογη με 6
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
kapa εγω που βαζω πρωι βραδυ μισο καπακι αφρο μινοξ να το γυρισω σε 1 φορα ενα καπακι η μισο???
και παλι θενξ...
 

peter13

Member
kapa είπε:
peter13 είπε:
θελω να κοψω την minox με αυτα που διαβασα,αλλα δεν θελω να δω τι θα αντικρισω μετα την διακοπη της..θελω κατι ωστε να καλυψω το κενο της minox.τι μου συνιστας?παραγγειλα απο iherb nuhair και thermascalp,αλλα τωρα ειδα και το folligen που αναφερουν πολλοι,και εχω μπερδευτει..

η μινοξ δεν ειναι και η καταστροφη του κοσμου,εαν συνεχιζει και δουλευει και δεν σου κανει παρενεργειες συνεχισε την.
αν βαζεις 2 φορες την ημερα μινοξ(κακως) μπορεις να γυρισεις σε μια μινοξ και μια nuhair
μετα απο αρκετους μηνες αντικαθηστας το nuhair με folligen συνεχιζοντας μια φορα μινοξ.
βλεπεις ποιο απο τα 2 δουλεψε καλυτερα και το κρατας στο οπλοστασιο
οι διαφορές μιας εφαρμογης μινοξ και δυο ειναι μηδαμινες.
καμια με μια ειναι μεγαλη.
ουσιαστηκα η δευτερη εφαρμογη μονο παρενεργειες εχει να σου προσφερει,αλλα το ξανα λεω αν δεν σου κανει παρενεργειες συνεχισε την,και αν σου κανει παρενεργειες μειωσε σε μια εφαρμογη.
εχω χρησιμοποιησει μινοξιδιλη 1, 2 και 6 φορες την ημερα στους κροταφους,δεν υπηρχε καμια διαφορά απο την 1 εφαρμογη με 6

kapa μερα παρα μερα βαζω μια φορα μαζι με μια αλλη lotion για ΣΔ.Απλα μετα απο αυτο το θεμα που διαβασα με το παιδι που επαθε περιοδοντιτιδα λεω να την κοψω...θα χασω πολυ εδαφος αν την αποκαταστησω απο το nuhair?θα χασω πολυ εδαφος?ή να κραγτησω 2 φορες την εβδομαδα minox και τις αλλες nuhair και να την κοβω σιγα σιγα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
poseidonas7 είπε:
μισο καπακι η ολοκληρο?

την ελαχιστη ποσοτητα που χρειαζεσαι για να καλυψεις το δερμα της επιφανειας


peter13 είπε:
kapa μερα παρα μερα βαζω μια φορα μαζι με μια αλλη lotion για ΣΔ.Απλα μετα απο αυτο το θεμα που διαβασα με το παιδι που επαθε περιοδοντιτιδα λεω να την κοψω...θα χασω πολυ εδαφος αν την αποκαταστησω απο το nuhair?θα χασω πολυ εδαφος?ή να κραγτησω 2 φορες την εβδομαδα minox και τις αλλες nuhair και να την κοβω σιγα σιγα?

χωρις να αλαξεις κατι,προσθεσε nuhair,θα κερδισεις εδαφος
 

peter13

Member
kapa είπε:
poseidonas7 είπε:
μισο καπακι η ολοκληρο?

την ελαχιστη ποσοτητα που χρειαζεσαι για να καλυψεις το δερμα της επιφανειας


peter13 είπε:
kapa μερα παρα μερα βαζω μια φορα μαζι με μια αλλη lotion για ΣΔ.Απλα μετα απο αυτο το θεμα που διαβασα με το παιδι που επαθε περιοδοντιτιδα λεω να την κοψω...θα χασω πολυ εδαφος αν την αποκαταστησω απο το nuhair?θα χασω πολυ εδαφος?ή να κραγτησω 2 φορες την εβδομαδα minox και τις αλλες nuhair και να την κοβω σιγα σιγα?

χωρις να αλαξεις κατι,προσθεσε nuhair,θα κερδισεις εδαφος


kapa θελω να την κοψω σιγα σιγα την minox,δεν εχω δει side effects ουτε στο προσωπο ουτε side effects,απλα φρικαρα με τον gomi που λεει οτι επαθε περιοδοντιτιδα και εχω φρικαρει...πως λες να την προσθησω?αν αντικαταστησω τελειως την minox απο nuhair?sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω τρελαθει απο χθες που διαβασα αυτο το θεμα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
peter13 είπε:
kapa θελω να την κοψω σιγα σιγα την minox,δεν εχω δει side effects ουτε στο προσωπο ουτε side effects,απλα φρικαρα με τον gomi που λεει οτι επαθε περιοδοντιτιδα και εχω φρικαρει...πως λες να την προσθησω?αν αντικαταστησω τελειως την minox απο nuhair?sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω τρελαθει απο χθες που διαβασα αυτο το θεμα..

με τοσο αραιη χρηση οι πιθανοτητες για κατι τετοιο ειναι μηδαμινες.
αλλα και το αλλο σκευασμα δεν ειναι το αγιο νερο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9254-post-134620.html#pid134620
ειναι αρκετα αποδοτικο ομως
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
peter13 είπε:
kapa πάντως το nu hair πως να το προσθέσω με την μiνοχ?μπορώ να βάλω και το "θερμασκαλπ"?

γυρνα και το πληκτρολογιο στα ελληνικα...;)
εγω δεν θα σταματουσα την μινοξ,θα συνεχιζα ετσι,και θα προσθετα και μια φορα την ημερα μετα το μπανιο nuhair.
το thermascalp μου ξεφυγε,ειναι απο τις λιγες λοσιον που δεν δοκιμασα,εκανα καποιες αποπειρες με κρεμες καψα'ι'κινης αλλα με ενοχλουν στο δερμα.
 

peter13

Member
kapa είπε:
peter13 είπε:
kapa πάντως το nu hair πως να το προσθέσω με την μiνοχ?μπορώ να βάλω και το "θερμασκαλπ"?

γυρνα και το πληκτρολογιο στα ελληνικα...;)
εγω δεν θα σταματουσα την μινοξ,θα συνεχιζα ετσι,και θα προσθετα και μια φορα την ημερα μετα το μπανιο nuhair.
το thermascalp μου ξεφυγε,ειναι απο τις λιγες λοσιον που δεν δοκιμασα,εκανα καποιες αποπειρες με κρεμες καψα'ι'κινης αλλα με ενοχλουν στο δερμα.

δλδ κανω μπανιο βαζω nuhair και μετα απο ποση ωρα βαζω minox?πιστευεις πως αν αντικαταστησω εστω για 2 μερες την minox με nuhair θα εχω κατηφορα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
peter13 είπε:
δλδ κανω μπανιο βαζω nuhair και μετα απο ποση ωρα βαζω minox?πιστευεις πως αν αντικαταστησω εστω για 2 μερες την minox με nuhair θα εχω κατηφορα?

εγω θα τα εβαζα μαζι ξεκινωντας με το nuhair και δευτερη την μινοξ.
θα βοηθουσε στο απλωμα ετσι,το ενα ειναι τζελ και το αλλο υγρο.
δεν θα εχεις κατηφορα,χρειαζεται μηνες για να αρχισει η ορατή υποχωρηση απο διακοπη μιας λοσιον
 

Sponda

Member
φιλε καπα , χρησιμοποιω μινοξιδιλη γυρω στον 1,5 μηνες 2 φορες την ημερα. Ποτε λες να την ελλατωσω στην 1 φορα την ημερα μιας και μετα απο λιγο καιρο οπως λες η 2η χρηση την ημερα προσφερει μονο side effects?Με ανγχωνουν αυτα που διαβαζω αλλα βλεπωτρομερη επανεκφυση
 

Sponda

Member
επισης να προσθεσω πως ειμαι στα 18,5 και ως τωρα δεν εχω δει καμια παρενεργια και βαζω ποσοτητα που να καλυπτει τα μερη που προσβαλει η ΑΑ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
φιλε καπα , χρησιμοποιω μινοξιδιλη γυρω στον 1,5 μηνες 2 φορες την ημερα. Ποτε λες να την ελλατωσω στην 1 φορα την ημερα μιας και μετα απο λιγο καιρο οπως λες η 2η χρηση την ημερα προσφερει μονο side effects?Με ανγχωνουν αυτα που διαβαζω αλλα βλεπωτρομερη επανεκφυση
Και από τώρα μπορείς.εγω είμαι υπέρ στο μια φορά σε όλα τα τοπικά. Μην αγχώνεσαι
 

Sponda

Member
Σ'ευχαριστω ..επισης βλεπω τρομερο shedding , αν και νομιζω πως καπως εχει μειωθει την εαδομαδα αυτη.Ποσο υπολογιζετε να κρατησει?Εχει σχεση η τρομερη επανεκφυση που βλεπω?Πραγματικα οι κροταφοι εχουν σχεδον κλεισει τελειως.
 

arhs

Member
Παιδια κανω χρησει minox 3 χρονια μολις την διεκοψα 3,5 μινες , αδειασα τελειως δεν μπορειτε να φανταστιτε , ξανα αρχιζω εκει να δειτε τι εγινε αλλα τωρα ξανα βγαινουνε... Προσπαθησα να τα κρατήσω τα μαλλια μονο με ρεβιβο αλα ματαιο
 

poseidonas77

Well-Known Member
καταληγω οτι καποιος που δεν παιρνει φινα η μινοξ ισως τελικα να ειναι μονοδρομος και βασικος κορμος σε καποια θεραπεια
με τοπικα η ελαια ...
 

ΝΙΚΟΣ

Member
Καλησπερα αυτο που εχω παρατηρησει με το Ρεγκαιν ειναι οπως οταν το βαζω 5-10 λεπτα πριν ξαπλοσω για υπνο την επομενη μερα ξυπναω με πρισμενο προσωπο, ο λογος? το φαρμακο δεν εχει στεγνωσει και το μαξιλαρι το αποροφαει με αποτελεσμα να ερχεται σε επαφη με το προσωπο..
 
Μπλουζα