Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Πρεζα φίλε σου βάλανε για να την ακούσεις στέρεο...
Καλό το χιούμορ όταν δεν ξέρεις..... αλλά καλύτερη είναι μια απάντηση από καποιον που γνωρίζει.

Αυτό που ουσιαστικά ρωτάω είναι:
•βαζουν μαζί με το προσκαρ και κάτι αλλο, ίσως για να μην εξασθενισει με το πέρασμα του χρόνου επειδη το έχουν κόψει
•ή δεν βάζουν καθόλου προσκαρ και με κοροϊδεύουν;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατί δεν ρωτάς το ίδιο φαρμακείο να πάρεις μια πιο ουσιαστική απάντηση & να δούμε τι αιτιολογία θα σου δώσουν.
 

karampalikis

Active Member
Γιατί δεν ρωτάς το ίδιο φαρμακείο να πάρεις μια πιο ουσιαστική απάντηση & να δούμε τι αιτιολογία θα σου δώσουν.
Έχεις δίκιο θα το κάνω αυτό, ομως από βδομάδα διότι το φαρμακείο είναι αρκετά μακριά από το σπίτι μου.

Ρώτησα στο φόρουμ μήπως παίρνει κάποιος προσκαρ σε κάψουλες γιατι σκεφτηκα οτι πιθανότατα δεν θα ξερω αν η δικαιολογία-αιτιολογηση που θα μου πουν από το φαρμακείο είναι αλήθεια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ακόμη και ψέμματα να σου πούνε τουλάχιστον να πάρουμε μια απάντηση για να διασταυρώσουμε πληροφορίες.
 

vlafo

Well-Known Member
Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα ο οποίος να παραγγέλνει φίνα (1mg από proscar) απο φαρμακείο και να του την δίνουν σε κάψουλες?
Ρωτάω γιατι άνοιξα μια σήμερα και μεσα η κάψουλα είναι γεμάτη με κάτι λευκό....για να γίνω πιο συγκεκριμένος, θα έλεγα ότι μοιάζει στην όψη με αλεύρι.
Μου φάνηκε πολύ περίεργο διότι αποκλείεται το 1/5 του proscar να γεμίζει μια κάψουλα και αποκλείεται να έχει αυτή την μορφή.

Υπάρχει περίπτωση να γεμίζουν την κάψουλα με το proscar και με κάτι άλλο;
Ή μόνο με κάτι άλλο;
Έτσι είναι σε κάψουλα δίνεται και μην την ανοίγεις.Αυτό είναι η φίνα-propecia.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θα κάνω και μια ερώτηση την HDC διότι και αυτοί δίνουν φιναστεριδη η οποία πρέπει να είναι φτιαχτή.
 

karampalikis

Active Member
Θα κάνω και μια ερώτηση την HDC διότι και αυτοί δίνουν φιναστεριδη η οποία πρέπει να είναι φτιαχτή.
Ναι αν μπορείς ρωτά. Γιατί με βολευουν πολύ οι κάψουλες, αλλά θέλω να είμαι σιγουρος ότι περιέχουν αυτό που ζητησα.....μάλιστα το πλαστικο μπουκαλι ήταν σφραγισμένο (όπως είναι και της Lambert οι βιταμίνες)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μόλις μου έστειλαν και αυτό:
Είναι κάτι το ακίνδυνο,όπως στο γάλα. Δεν μπορεί να παρασκευασθεί με μόνο φιναστερίδη.Θα πρέπει να γεμίσει η καψουλίτσα με αυτό.
 

vlafo

Well-Known Member
75€ αλλά κάθε φαρμακείο παίζει διαφορετικά "αναλόγως" και σε ποσότητα και σε τιμή.
 

vlafo

Well-Known Member
Δε κατάλαβα τίποτα...
Πόσες κάψουλες σε τι τιμή;
Αθήνα;
Είπαμε 75 κάψουλες σε μια συσκευασία,αλλά επειδή το κάθε φαρμακείο μπορεί να τιμολογει διαφορετικα η τιμή του να είναι άλλη και συνήθως αυξημένη.
Αθήνα ναι.
 
Μπλουζα