Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

η MERCK συμβουλεύει απλά την 2-3μηνη διακοπή όταν θέλει κάποιος να τεκνοποιήσει,χωρίς να είναι απόλυτα απαραίτητο

όσο για την διάρκεια θεραπείας ... μιλάμε για θεραπεία ζωής,λόγω ότι με διακοπή >6μήνου τα ευεργετικά αποτελέσματα ανατρέπονται εντελώς και η αραίωση σε 10-12 μήνες επανέρχεται στην αρχική κατάσταση ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FITNESSMAN

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ.ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ,ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ,ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΚΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ 2.5 ΧΡΟΝΙΑ PROSCAR 1/4..
 

nikos76

Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

FITNESSMAN είπε:
ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ.ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ,ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ,ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΚΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ 2.5 ΧΡΟΝΙΑ PROSCAR 1/4..

Fitnesman εκανες τελικα τις εξετάσεις??Αν ναι τι έδειξαν?
 

alexXXX

Active Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

παιδια και εγω σκεφτηκα να το αρχισω αλλα μπηκα σε ενα σαιτ (propeciahelp.com)και φρικαρα με αυτα που διαβασα .θα μεινω στο ρεβινογκεν και μινοξιδιλη και οτι γινει
 

GiorgosA

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Δυο ερωτησούλες κι από μένα - αφελείς ενδεχομένως:

1. Γιατί προτιμάτε να σπάτε το Proscar το απ'το να πάιρνετε Propecia; Το βρίσκετε πιο εύκολα στην αγορά;

2. Για το Proscar δε χρειάζεται συνταγή από γιατρό;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

GiorgosA είπε:
Δυο ερωτησούλες κι από μένα - αφελείς ενδεχομένως:

1. Γιατί προτιμάτε να σπάτε το Proscar το απ'το να πάιρνετε Propecia; Το βρίσκετε πιο εύκολα στην αγορά;

2. Για το Proscar δε χρειάζεται συνταγή από γιατρό;
απ. 1 - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,212.0.html

απ. 2 - μπορείς να το αγοράσεις χωρίς συνταγή γιατρού,
μπορείς όμως να το αγοράσεις και με συνταγή ουρολόγου/γεν. παθολόγου (για να πληρώσεις 25% των 17€)
 

GiorgosA

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Πάντως αναφορικά με το Propecia, παρότι είναι στη λίστα των εγκεκριμένων φαρμάκων νομίζω πως δεν το φέρνουν.
Εγώ πάλι βρήκα φαρμακοποιό που μου έφτιαχνε κάψουλες του 1mg, αλλά ήθελε συνταγή γιατρού.
 

Άκης

Administrator
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

alexXXX είπε:
παιδια και εγω σκεφτηκα να το αρχισω αλλα μπηκα σε ενα σαιτ (propeciahelp.com)και φρικαρα με αυτα που διαβασα .

Κακά τα ψέματα, δεν είδα και λίγα και εγώ κατά την χρήση του.
Sides έβλεπα συνήθως όταν άλλαζα ποσότητα και μετά οκ.
Αλλά πολλά που αναφέρουν εκεί τα είδα και σε εμένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

δηλαδη ακη την φιναστεριδη την εκοψες οριστικα και για παντα?θα την παλεψεις πλεον με τοπικα μονο και οτι βγει?
 

Άκης

Administrator
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Προσωρινά με τοπικά. Αν δω ότι πλησιάζω σε επίπεδα Βέγγου, θα το γυρίσω (στο χάπι).
Αλλά παρατήρησα ότι όσο έπαιζα με την δόση, για λίγες ημέρες έβλεπα sides.
Έπαιζα με την δόση λόγω πως έκοβα το κάθε χάπι. Μετά από μερικές ημέρες όλα ΟΚ.
 

st697

Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Ακη τι sides είδες, γιατί και εγώ έχω αρχίσει εδώ και λίγο καιρό 1/4 proscar?
Kαι αν σταματήσουμε την φιναστερίδη , τότε τι?
Στο baldingblog ο Δρ Rassmann την θεωρεί το πιο ασφαλές σχετικά και δοκιμασμένο φάρμακο για την τριχόπτωση.
Αντίθετα είναι πολύ επιφυλακτικός για την χρήση spiro και dutasteride.
Πάντως αυτό που λες για τις δόσεις είναι πολύ σωστό.
Δεν μπορείς να παίζεις με τις ορμόνες. Μια συνάδελφος στη δουλειά μου ασχολείται χρόνια με ορμονολόγους λόγω θυροειδούς και μου έλεγε ότι η αύξηση ή μείωση της δοσολογίας , είναι μεγάλη υπόθεση και θέλει πολλή προσοχή και εξετάσεις μέχρι να έρθουν σε ισορροπία.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

αν δεν παίζει τεκνοποίση,
και η αραίωση είναι >3Α,
τότε ουσιαστική λύση είναι το proscar - σε συνδυασμό με μινοξ
 

GiorgosA

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Σπύρο, αν θυμάμαι καλά χρέωνε τις 30 κάψουλες 50 Ευρώ.

Εμένα δε μπορώ να πω ότι μου προκάλεσε (εμφανείς) παρενέργειες, αλλά δεν είδα κάποιο θετικό αποτέλεσμα στους 9 μήνες κι έτσι προτίμησα να το σταματήσω απ'το να ταλαιπωρώ προστάτη και συκώτι χωρίς λόγο.
Τα αποτελέσματα βέβαια παίζουν από άτομο σε άτομο, κι απ'ότι ξέρω η επίδραση της φιναστερίδης έχει να κάνει με την αναλογιά τύπων Ι και ΙΙ του 5αR στον οργανισμό - η φιναστερίδη σε αντίθεση με τη ντουταστερίδη αναστέλλει μερικώς μόνο την τύπου ΙΙ δράση.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

jdim είπε:
gia osous den theloun na paroun proscar mias k anaferode k kapoioi pou epernan se parenergeies...ti gnomi exete gia to follon caps pou leei oti meionei tin dht fytika?
http://www.inpa-gr.com/FollonCapsG.html
ego pados to skeftomai an k genika den perno efkola xapia para mono topika pros to paron.
δεν θέλω να σε πάρω απ'τα μούτρα,
αλλά επιστημονικά αποδεδειγμένα είναι :
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,465.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,426.0.html

χάπια τέτοιου είδους,είδαμε ανά καιρούς πολλά και κανένα δεν παρουσίασε μελέτες/έρευνες ή αποτελέσματα...

μην στηρίξεις μία θεραπεία σε β-σιτοστερόλη 10mg, β-D γλυκοζίτης της β-σιτοστερόλης 0.10mg, Silicate Magnesium 101.90mg, Fenugreek 100mg, Εκχύλισμα τσουκνίδας 100mg, Φυτικά λιπαρά οξέα 160mg, Βιταμίνη Β2 1.60mg, Νικοτιναμίδιο 18mg, Παντοθενικό οξύ 5mg, Βιταμίνη Β6 2mg, Φολικό οξύ 0.20mg.,
γιατί θεωρητικά όλα είναι φυσικά/φυτικά dht blockers & growth stimulants,
αλλά στην πράξη αποτελούν ενισχυτικά μίας βασικής θεραπείας...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

θεωρώ ότι τα συστατικά του είναι από τα καλύτερα ενισχυτικά μίας βασικής θεραπείας

απλά,για κάποιον που έχει πάρει τα μύρια-τόσα προϊόντα,είναι κάτι που θα κοιτούσε τελευταίο για να κάνει την διαφορά...
 

lalakos

Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Χμμμ ίσως να έχει υποθεί κάπου αυτό που θέλω να ρωτήσω αλλά λίγο βιαστικά που το κοίταξα δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Επειδή αναφερόμαστε σε αλλαγή της δοσολογίας με την φίνα και τις παρενέργειες που μπορεί να έχει στην διατάραξη της ισορροπίας των ορμονών, είναι αναπόφευκτο όταν κόβεις με το μάτι το proscar σε 5 κομμάτια να πετυχένεις το 1mg ακριβώς σε όλα τα κομματάκι. Εδώ ακριβώς θέλω να ρωτήσω το εξής. Σε περίπτωση που λιώνω κάθε φορά το 1 χαπάκι proscar σε 50ml αλκοόλη για παράδειγμα οπότε μετά με δοσομετρητή παίρνω κάθε μέρα 10ml από αυτό το διάλυμα στη ουσία πετυχένεις την τέλεια δόση. Άσε που έτσι μπορείς να πέσεις κάτω από το 1mg / ημέρα, γενικά να ρυθμίσεις με πολύ μεγάλη ακρίβεια την φινα που λαμβάνεις και ίσως να δεις τα θαυματουργά της αποτελέσματα και με μικρότερες δώσεις, πράγμα που το λέμε βέβαια. Στο δια ταύτα τώρα. Η ερώτησή μου είναι: υπάρχει πρόβλημα να λιώνω proscar μέσα σε αλκοόλη και φυσικά το διάλυμα αυτό να μένει για 5 ημέρες?
 
Μπλουζα