Γιατί οι περισσότερες δίαιτες αποτυγχάνουν;

Harris_G

Well-Known Member
Αν φαω μονο αγγουρι σε 2 μερες θα ειμαι στο νοσοκομειο απο ασιτεια. Τρωω 5 φορες την ημερα και κρεας μεσημερι βραδυ. Ειμαι 1.90 105 κιλα και στα Σαλωνα σφαζουν αρνια!!
Κρεας=όξινο ph ,πυροδοτει την DHT το μεγαλο σου εχθρο!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε παιδιά μια άκυρη ερώτηση..τώρα που μιλάμε για κρέας..αν ξέρει κάποιος..έχω εδώ και περίπου ένα χρόνο ένα θέμα με το κρέας..αν φάω χοιρινό,αρνί,κατσίκι,μοσχάρι έχω θέμα την επόμενη μέρα..μιλάμε με διαλύει..σαν να παθαίνω δηλητηρίαση ένα πράγμα..αίμα με πάει.χαχαχα.! Αν φάω κοτόπουλο ή γαλοπούλα δεν καταλαβαίνω τπτ..ούτε με ενοχλεί ούτε τπτ..τι παίζει με όλη αυτή τη φάση??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδιά μια άκυρη ερώτηση..τώρα που μιλάμε για κρέας..αν ξέρει κάποιος..έχω εδώ και περίπου ένα χρόνο ένα θέμα με το κρέας..αν φάω χοιρινό,αρνί,κατσίκι,μοσχάρι έχω θέμα την επόμενη μέρα..μιλάμε με διαλύει..σαν να παθαίνω δηλητηρίαση ένα πράγμα..αίμα με πάει.χαχαχα.! Αν φάω κοτόπουλο ή γαλοπούλα δεν καταλαβαίνω τπτ..ούτε με ενοχλεί ούτε τπτ..τι παίζει με όλη αυτή τη φάση??
κακο σημαδι,μεταμορφονεσαι σε vegetarian
δες στην παρακατω οικονα τι πρεπει να κανεις:D
21469618_1500235183349206_248761134_n.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τα χρονια περνανε...καινουρια πραγματα μαθαινουμε,ποιο αποτελεσματικα
η φετινη μου διαιτα που παει περιφημα...
ξυπναω,σκετο καφε,5 mg nolvadex.
πρωτο γευμα,μισο αγγουρι
δευτερο γευμα ενα πιατο φαγητο
υπνος,ξυπνημα καφες σκετος.
τριτο γευμα μισο αγγουρι
τεταρτο γευμα μισο αγγουρι
αν προλαβω και πεμπτο γευμα μισο αγγουρι.
το nolvadex τριπλασιαζει την ελευθερη τεστοστερονη,δεν δινει ετοιμη εξογενη,αλλα τριπλασιαζει την παραγωγη ελευθερης τεστοστερονης,με αποτελεσμα αυξηση μεταβολισμου,αυξηση διαθεσης,αυξηση λιμπιντο,αυξηση ενεργειας συνολικα μεσα στην μερα.
δεν ειναι ολα ροδινα ομως με τα φαρμακα αν και δεν εχω δει κανεναν να ειχει παρενεργειες με το nolvadex υποψιαζομαι οτι η μακροχρονια χρηση του θα κανει προστατη.
το σιγουρο ειναι οτι απο ενα σημειο και μετα αυξανει την λαδιλα και την φαγουρα στο μαλλι,μια επιθεση της ΑΑ με μορφη φλεγμονης
 

turnfiji123

Active Member
Κάπα εγώ θυμάμαι ότι πήρα μισο νολβαντεξ και ένιωσα λες και ήμουν έφηβος από πλευρά όρεξης, λίμπιντο κλπ. Δεν κάνει όμως rebound στα οιστρογόνα; Έλεγε κάτι ο Γκομι γι’αυτο πιο παλιά. Θα έκανε το νολβαντεξ για «pct» από την φίνα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κάπα εγώ θυμάμαι ότι πήρα μισο νολβαντεξ και ένιωσα λες και ήμουν έφηβος από πλευρά όρεξης, λίμπιντο κλπ. Δεν κάνει όμως rebound στα οιστρογόνα; Έλεγε κάτι ο Γκομι γι’αυτο πιο παλιά. Θα έκανε το νολβαντεξ για «pct» από την φίνα;
το φαρμακο ειναι φοβερο το τι κανει στον αντρα,υπαρχει και αμεση σχεση κατατκρατησης υγρων και οιστρογονων,και αμεση ελευθερης τεστοστερονης καυσης λιπους,ειναι διπλη η δραση του στο θεμα χασιμο κιλων σε μια διαιτα.
rebound στα οιστρογονα δεν μου εχει κανει,ειναι και μικρες οι δοσεις που το χρησιμοποιω βεβαια,τωρα ενα χαπι των 20mg το σπαω στα 4.
θεωρητικα θα εκανε γιατι η δραση του ειναι αντιθετη απο την φινα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
φετος δοκιμασα το εξης,ενα γευμα την ημερα και τα υπολοιπα 3 αγγουρι,δυστηχως αποτυχια...
το σωμα αντιστεκεται γερά στο να χασει κιλα.
γυρισα στο αρχικο σχεδιο γευμα καθε 35 ωρες και 6?γευματα αγγουρι στα ενδιαμεσα και τα κιλα φευγουν.
δεν βλεπω να μου δουλευει τιποτα αλλο πλεον
 

Άκης

Administrator
φετος δοκιμασα το εξης,ενα γευμα την ημερα και τα υπολοιπα 3 αγγουρι,δυστηχως αποτυχια...
το σωμα αντιστεκεται γερά στο να χασει κιλα.
γυρισα στο αρχικο σχεδιο γευμα καθε 35 ωρες και 6?γευματα αγγουρι στα ενδιαμεσα και τα κιλα φευγουν.
δεν βλεπω να μου δουλευει τιποτα αλλο πλεον
Πόσες θερμίδες έτρωγες την ημέρα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
φετος τα πραγμτα ζορισαν,το εψαξα σε ενδοκρινολογο αλλα ακρη δεν εβγαλα,στο ρεζουμε η tsh ειναι 1000 με φυσιολογικα ορια 270 με 4.200,ιατρικα ειμαι καλα,αλλα ιατρικα ειναι καλα και το να φτασω 120 κιλα.
η ουσια ειναι οτι δεν ειμαι αυτο που ημουν και δεν ξερω τι αλαξε.
εχει καταλαβει κανεις τι ειναι αυτο που κανει τις διαιτες να αποτυνχανουν απο μια ηλικια και μετα?
το σωμα εχει αρχισει να αντιστεκεται τρελά στο να χασει κιλα,αλλα δεν εχει κανενα προβλημα να παιρνει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
φετος τα πραγμτα ζορισαν,το εψαξα σε ενδοκρινολογο αλλα ακρη δεν εβγαλα,στο ρεζουμε η tsh ειναι 1000 με φυσιολογικα ορια 270 με 4.200,ιατρικα ειμαι καλα,αλλα ιατρικα ειναι καλα και το να φτασω 120 κιλα.
η ουσια ειναι οτι δεν ειμαι αυτο που ημουν και δεν ξερω τι αλαξε.
εχει καταλαβει κανεις τι ειναι αυτο που κανει τις διαιτες να αποτυνχανουν απο μια ηλικια και μετα?
το σωμα εχει αρχισει να αντιστεκεται τρελά στο να χασει κιλα,αλλα δεν εχει κανενα προβλημα να παιρνει
http://www.thermida.net/mobile/μεταβολισμος.html
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φιλε kapa υπολόγισε ποσες θερμίδες χρειάζεται ο ενεργός μεταβολισμος και πόσες ο βασικός μεταβολισμός στο σώμα σου μέσω του πίνακα. Για να χασεις κιλα δε πρέπει οι ημερήσιες θερμίδες σου να υπερβαινουν αυτες του ενεργού μεταβολισμού σου αλλά ούτε να είναι λιγότερες του βασικού μεταβολισμου γιατί δε θα χάσεις αλλά θα νιώθεις και καταπονημένος Αν συμπληρωσεις τα στοιχεία σου στον πινακα θα σε βοηθήσει.
 

Akis-multi

Well-Known Member
ενα πιατο φαγητο
Φίλε kapa, φαντάσου τον μεταβολισμό σαν ένα μικρό ΤΕΡΑΤΑΚΙ μέσα στο στομάχι σου που πεινάει αλλά έχει πάντα κλειστό το στομά του. Το ανοίγει μόνο κάθε φορά που του πετάς μέσα τροφή. Κάθε φορά που του πετάς υγιεινή τροφή χωρίς λίπος την τρώει και τρώει και λίγο από το λίπος που ήδη έχεις γιατί το χρειάζεται. Αν του πετάξεις ένα γεύμα όλη μέρα θα φάει μόνο αυτό και ελάχιστο λίπος. Αν του πετάξεις 6 υγιεινα γεύματα θα φάει και τα έξι και έξι φορές λίγο από το λίπος . Αν τρως φαγητά με λιπος θα τρώει μόνο αυτά και καθόλου από το δικό σου. Κάθε μέρα θέλει να του πετάς σαν άντρας περίπου 2000 θερμίδες (αλλάζει ανά ηλικία, κιλά κτλ). Αν τρως τόσες θερμίδες υγιεινής τροφής σε πολλα γευματα θα τρώει συνέχεια και απο το περιττό λιπός.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω λιγες μερες κανω διατροφη,η οποια αποτελειται,ενα κανονικο γευμα και 3 γευματα τα οποια ειναι,200 γραμμαρια στηθος κοτοπουλο,200 γραμμαρια αγγουρι,μισο κρεμμυδι μικρο,τα 3 αυτα γευματα αλατι εχει μονο το στηθος,λαδι καθολου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
,200 γραμμαρια στηθος κοτοπουλο,200 γραμμαρια αγγουρι,μισο κρεμμυδι μικρο,τα 3 αυτα γευματα αλατι εχει μονο το στηθος,λαδι καθολου
μεσα στην απλοτητα του και τις πολυ λιγες θερμιδες και υδατανθακες που εχει,εχω να προσθεσω οτι ειναι αρκετα νοστιμο,καλυτερο απο φασολαδα η φακες πχ,βεβαια προσωπικο γουστο ειναι.
για αρχη δουλευει με μια ταχυτητα μισου κιλου την μερα κατω+το οτι δεν υποφερω απο πεινα οταν παω να πεσω για υπνο,δινει εναν σχετικο κορεσμο.
το κοτοπουλο ειναι ψημενο στον φουρνο και ζεσταμενο 60 δευτερα σε μικροκυματα,τα αλλα 2 θερμοκρασια δωματιου.
αν τα παει καλα σκεφτομαι να το υοθετησω βραδυνο μου για παντα
 

konelos

Active Member
Όποιος θέλει να χάσει κιλά και γρήγορα χωρίς να πεινάει ας κοιτάξει την dukan, όταν την κάνεις πρώτη φορά τα αποτελέσματα είναι τρομακτικά, τόσο τρομακτικά που σε 60 μέρες έχασα 30+ κιλά, από 100 στα 67, δυστυχώς είχα κακή αντιμετώπιση από τον κύκλο μου και με πήρε από κάτω, αφού πείστηκα ότι δεν είμαι καλά στην υγεία μου για να χάσω τόσα κιλά, τρόμαξα και άρχισα να τρώω επίτηδες την σαβούρα που έτρωγα και πριν, γύρισα στα 90 πολύ εύκολα και ξενέρωσα, άρχισα πάλι την δίαιτα πριν 3 μήνες και έχω χάσει 15 κιλά, φυσικά θα συντηρηθώ γιατί νιώθω πολύ όμορφα.
Απλά όποιος ξεκινήσει να είναι αποφασισμένος και φυσικά να ρίξει καλό διάβασμα, θέλει πολλά υγρά και να μην υπάρχει πρόβλημα με ουρικό οξύ. Η πρώτη φορά είναι πολύ αποτελεσματική γιατί είναι απίστευτο το σοκ που τρώει ο οργανισμός, ένα google σε όποιον ενδιαφέρεται και τήρηση κατά γραμμα αλλιώς μην ξεκινήσει.

Πάμε τώρα να ψάξω για τα μαλλάκια μου :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αυτο ειναι τα 3 γευματα μου μεσα στην μερα,εννοειται οτι την πετσα την πεταω,το κοτοπουλο στον φουρνο, κανονικα αλατοπιπερωμενο,αγγουρι κρεμμυδι αναλατο,λαδι καθολου,και ενα γευμα κανονικο φαγητο,χωρις ψωμι,το εχω κομμενο 3 χρονια τωρα το ψωμι
52833016_316412575891526_1344243898003750912_n.jpg
 
Μπλουζα