Για όσους κόψαν το regaine....

turnfiji123

Active Member
2 μήνες σε μΐυοχ. Προκαλεί όλα αυτά που προαναφέρατε, i "κούραση" στο πρόσωπο κυρίως το πρωί (το κρατάω και όταν κοιμάμαι μάλλον γίauto), επίσης προκαλεί κούραση γενικότερα και auto είναι γραμμένο παντού (κάτι σαν να έχεις υποθυροειδισμο, όσοι έχουν κατάλαβαν), αντιδράς καλά όμως (shedding τελειωσε, νέες τρίχες, σκούρες) αλλα αν έχω να διαλέξω μεταξύ χνουδιού και ωραίου προσώπου/δέρματος, διαλέγω το 2ο. Αξίζει να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ το foam και όχι μονο σε μαλλιά (crown) αλλα και στα γενιά (λόγω υποθυροειδισμού κλπ τα γενιά μου αργούν να βγούν και είμαι 27). Δεν έδωσα τόση σημασία στα sides του μΐυοχ όμως, πίστευα ότι αν αποφύγεις sides όπως ταχυκαρδίες και πόνους στο στήθος θα είσαι on the safe side. Λάθος. Ευχαριστώ OP.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Αν βαζεις και στα γενια η απορροφηση ειναι πολυ μεγαλυτερη φιλε. Λογικο ειναι να σου πρηστει το προσωπο.
Βαζε μονο στο μαλλι οχι στα γενια.
Σκεψου σε ποσο μεγαλη το απλωνεις βαζοντας κ στα γενια.
 

turnfiji123

Active Member
Αν βαζεις και στα γενια η απορροφηση ειναι πολυ μεγαλυτερη φιλε. Λογικο ειναι να σου πρηστει το προσωπο.
Βαζε μονο στο μαλλι οχι στα γενια.
Σκεψου σε ποσο μεγαλη το απλωνεις βαζοντας κ στα γενια.
Έχεις δίκιο. Βεβαια η απογοήτευση είναι ότι στα γενιά κάνει θαύματα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με τι τιμημα ομως. Αν ειναι το προσωπο σου να γινει σαν λουκουμας απο το πρηξιμο τι να το κανεις.
Αν βαζεις μονο στο μαλλι δεν θα εχεις προβλημα. Και αν βαζεις 1 τη μερα αντι για 2 φορες δεν θα εχεις παρενεργειες
 

Dim10

Active Member
Κατα τη διαρκεια που ησουν οφφ , εχασες πολυ πολυ εδαφος;
Τωρα ξαναφουντωσες;
 

crossfire

Well-Known Member
Έχασα γι αυτο την ξανάρχισα.........το παράξενο όμως είναι ότι έχασα έδαφος μετά από 2 χρόνια........και όχι στο εξάμηνο που λενε.
Ίσως γιατί τον πρώτο 1,5 χρόνο δεν έχανα γιατί έβαζα she min ενώ μετά το σταμάτησα κι αυτό........ίσως ήταν τυχαίο ή εποχιακό και πανικοβληθηκα........δεν ξέρω.
Πάντως την ξανάρχισα και τωρα ειμαι εντάξει για τα δεδομένα του προβλήματος μου δηλαδή......όπως ήμουν προ κοψιματος.
 

Dim10

Active Member
Ειναι στανταρ οτι θα δεις shed?
Ρωταω γτ σκεφτομαι να ξεκινησω αλλα με μαγκωνουν ακομα τα sides (και το shedding εννοειται).
Με αεροβια και φουλ νερο, η και ισως μια φορα τη μερα (αφρο) δεν ελαχιστοποιούνται;
 

naruto

Well-Known Member
Ειναι στανταρ οτι θα δεις shed?
Ρωταω γτ σκεφτομαι να ξεκινησω αλλα με μαγκωνουν ακομα τα sides (και το shedding εννοειται).
Με αεροβια και φουλ νερο, η και ισως μια φορα τη μερα (αφρο) δεν ελαχιστοποιούνται;
Μην φοβασε να ξεκινησεις μινοξ.
Με αεροβια γυμναστικη,φουλ νερο,καλο υπνο,και λιγοτερο αλατι δεν προκειτε να δεις sides.Κ αν δεις βαλε μια φορα την ημερα και θα σου περασουν.Στη τελικη τα sides ειναι υποθεση μηνων να σου περασουν εφοσον την κοψεις.Δεν κανει μονιμες παρενεργειες η μινοξ.
Οσο νωριτερα ξεκινησεις τοσο καλυτερα.Κ εγω ετσι φοβομουν και αργησα να την ξεκινησω και το εχω χιλλιομετανιωσει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

turnfiji123

Active Member
Μην φοβασε να ξεκινησεις μινοξ.
Με αεροβια γυμναστικη,φουλ νερο,καλο υπνο,και λιγοτερο αλατι δεν προκειτε να δεις sides.Κ αν δεις βαλε μια φορα την ημερα και θα σου περασουν.Στη τελικη τα sides ειναι υποθεση μηνων να σου περασουν εφοσον την κοψεις.Δεν κανει μονιμες παρενεργειες η μινοξ.
Οσο νωριτερα ξεκινησεις τοσο καλυτερα.Κ εγω ετσι φοβομουν και αργησα να την ξεκινησω και το εχω χιλλιομετανιωσει

Η μινοξιδίλη δεν καταστρέφει την παραγωγή κολλαγόνου ή κάτι τέτοιο? τα forum είναι γεμάτα από άτομα που έγιναν σαν βατράχια από μακροχρόνια χρήση. Για μένα, το Regaine Foam μου έφερε τρελα sides, custom από φαρμακοποιό όμως ήταν καλο αλλα δεν ήθελα να ρισκάρω. Η μια φορα την ημερα για ποια ώρα της ημέρας μιλάμε, τι τύπο Minox και poses ώρες πρέπει να μείνει στο κεφάλι, @naruto ?
 

naruto

Well-Known Member
@turnfiji123
κατακρατηση υγρων κυριως στο προσωπο,και μαυρους κυκλους στα ματια ειναι σχεδον παντα οι παρενεργειες της μινοξ.Με συχνη αεροβια γυμναστικη,καλη διατροφη-υπνο,και γενικα υγιεινη ζωη,ελαχιστοποιεις τις παρενεργειες για sides.Τοσες βλαβερες συνηθειες εχουμε(τσιγαρο-αλκοολ-καθιστικη ζωη-κακη διατροφη) που μας καταστρεφουν το δερμα και γενικα την υγεια μας.Δες την μινοξ σαν μια αφορμη να τις κοψεις ολες αυτες και να βελτιωσεις την ποιοτητα ζωης σου.Εγω και τις 2 φορες που εκανα χρηση μινοξ,οι μονες παρενεργειες που ειδα ειναι 2-3 ακυρες τριχες σε ακυρα σημεια.Κανω φουλ υγιεινη ζωη ομως με καθημερινη ασκηση.

@Dim10 2 φορες εχω ξεκινησει μινοξ,και δεν ειδα το αρχικο shedding που λενε.Την πρωτη φορα δε που το προλαβα στην αρχη αρχη ειχα καλη επανεκφυση,σε σημειο να ξαναγινω full head of hair.Για αυτο και την εκοψα γιατι νομισα οτι ξεμπερδεψα με το μαλλι ο ασχετος.
Την δευτερη που τη ξεκινησα αρκετα χροννια μετα η αραιωση εχει προχωρησει αρκετα κ η μινοξ μονη της δεν φθανει.Δεν εχω δει επανεκφυση αλλα ειμαι σταθερος.
Για αυτο σου λεω,οσο πιο νωρις το προλαβεις τοσο καλυτερα.Αν περιμενεις να αραιωσεις πολυ για να ξεκινησεις κλαφτα χαραλαμπε
 

crossfire

Well-Known Member
Για μένα η μεγαλύτερη παρενέργεια της μινοξ είναι ότι σου "αγριευει" λιγο το πρόσωπο , το οποίο όμως ξεπερνιέται όπως λέει και ο Naruto με λίγο προσοχή.

Τα forum όντως είναι γεμάτα από μαρτυρίες χρηστών μινοξ με παρενέργειες .........και αυτές συνήθως αφορούν το πρόσωπο........πρήξιμο,μαύρους κύκλους κτλ.

Σε εμένα τα sides έφυγαν πάνω στο χρόνο όλα σχεδόν και κάποια νωρίτερα .

Το shedding μη το φοβάσαι Dim10
 

nine

Active Member
ιδιος λογος και εγω που δεν εχω ξεκινησει, φοβαμαι το shedding μην με αραιωσει περισσοτερο στην αρχη και δεν μπορω να βγω εξω, οπως φοβαμαι και τα sides.

στα 25 σχεδον πλεον ειμαι ενα βημα πριν την ξεκινησω.
 

naruto

Well-Known Member
ενντελεί regrowth δινει η απλά συντηρει ρε παιδια (@naruto , @crossfire;; )

Ειμαι διαχυτη εγω γ αυτο φοβαμαι
@nine εγω 30 nw3/ προς 3v (diffuse)
Αναλογα τον ανθρωπο και ποσο νωρις το προλαβεις.
Στα 23 ξεκινησα μινοξ στους ελαφρως αραιωμενους κροταφους,και μεσα σε 3-4 μηνες με ειχε απαναφερει πληρως σε προ αραιωσης επιπεδα.
Τωρα ξαναξεκινησα στα 27 μου στους σημαντικα αραιωμενους πλεον κροταφους και μεχρι στιγμης απλα με συντηρει,δεν εχω δει επανεκφυση.
 

crossfire

Well-Known Member
ενντελεί regrowth δινει η απλά συντηρει ρε παιδια (@naruto , @crossfire;; )

Ειμαι διαχυτη εγω γ αυτο φοβαμαι
@nine εγω 30 nw3/ προς 3v (diffuse)

Regrowth δίνει......
Θυλακες που ειναι χτυπημένες απο ΑΑ με τρίχες λεπτές,αδύναμες που δεν μεγαλώνουν και ειναι προγραμματισμένες να πέσουν σχετικά σύντομα, θα τις ρίξει πιο γρήγορα και στη θέση τους θα βγουν πιο δυνατές .
Αυτο ειναι το shedding που τρομάζει.

Επίσης ισως δώσει και regrowth σε θύλακες που αδρανοποιήθηκαν πρόσφατα .
Αυτα κάνει η μινοξ .
 

Dim10

Active Member
Να φανταστω οποτε δουλευει σε αιραιωσεις , οχι σε πληρως κενα σημεια.
 
Μπλουζα