Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

horhitto4

Member
εξαιρετικα σπανιο αυτο ομως φιλε...ενω τη καραφλα στους 10 που θα κανουν οι 3 τουλαχιστον απο τα 20 αρχιζουν να τα χανουν...η καραφλα δεν ειναι θεμα ηλικιας θεμα dna ειναι σημαδι γηρατος ποιο πολυ ειναι το γκριζαρισμα αν και αυτο πολλες φορες ξεκινα νωρις παρα η καραφλα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Komis

Active Member
Σημερα αποφασισα να αρχισω θεραπεια με φυτικα ελαια.Μεχρι στιγμης δεν εχω δοκιμασει καποια θεραπεια.Στην αρχη το σνομπαρα καπως αυτο το κομματι θεραπειας με τα ελαια αλλα επειτα σκευτηκα το εξης.Ο ανθρωπινος οργανισμος μας για καποιο λογο προκαλει τα αιτια της φαλακρας.Σχεδον ολα οσα χρειαζεται ο οργανισμος μας βρισκονται στα φυτα και σε διαφορες τροφες.Οποτε μια προσπαθεια ειναι καλη για αρχη.
Προσωπικα οσα φαρμακα παιρνουν εγκριση απο FDA ειναι υποπτα στη χρηση τους οσο και αν αυτο ακουγεται κουλο.Ενας επιστημονας, νομιζω ρωσος,που ανακαλυψε την θεραπεια για τον καρκινο βρισκεται εδω και χρονια στα δικαστηρια απο μηνυσεις του FDA.Ο ανθρωπος αυτος βρηκε θεραπεια χωρις παρενεργειες και το μονο που πηρε σαν απαντηση ειναι μηνυσεις.Αυτοι δεν βγαζουν φαρμακα για το καλο μας,δεν θελουνε απο εμας θεραπεια μονο τα λεφτα.Τα φαρμακα τους υποσχονται ΜΙΑ πιθανη θεραπεια και 20 παρενεργειες.Τοτε τι να το κανω αυτο στη τελικη?
Για να κλεισω...Αυτο που βρηκα σημερα ειναι μια ουσια που βρισκεται στα μηλα,η προκυανιδινη.Απο ερευνες που εγιναν βοηθαει στην αναπτυξη μαλλιων και στη σταδιακη μειωση της τριχωπτωσης.Απο οτι ειδα στο φορουμ,σε παλαιοτερη αναρτηση ειχε αναφερθει προιον που περιεχει μεσα αυτη την ουσια αλλα η τιμη του δεν ητανε προσιτη.ΔΕΝ χρειαζεται να παρεις αυτο το προιον.Μπορεις να παρεις ελαιο μυλου και να το βαλεις.Κοστιζει 4ευρω περιπου τα 10ml.Στη θεραπεια μου θα συμπεριλλαβω καροτελαιο,φουντουκελαιο και χοχομπα.Ολα αυτα ειναι πλουσια σε βιταμινες και ειδικα το χοχομπα απομακρυνει το σμηγμα και τα νεκρα κυτταρα απο το δερμα.
Το ξερω,μπορει να φενεται γελιο ολο αυτο με τα ελαια αλλα εγω θα το δοκιμασω.
Θα βγαλω φωτογραφια πριν το αρχισω και μετα και αν δω βελτιωση θα ενημερωσω και θα ποσταρω.

Στην περιβοητη βιβλιοθηκη της αλεξανδρειας λενε οτι υπηρχε η θεραπεια για καθε ασθενεια.Οτι χρησιμοποιουσαν εκεινη την εποχη ερχοταν κατευθειαν απο την φυση.Μηπως στη πορεια καπου το χασαμε το ολο κολπο και αρχισανε σταδιακα και μεθοδευμενα την προωθηση ολων αυτων των χημικων?
 

Komis

Active Member
Ο γιατρος λεγεται dr burzynski.Εχει βγει και ταινια σχετικα με αυτον και τη δουλεια του.Δεν ειπα οτι η τεχνολογια μας εχει καταστρεψει.Ειπα οτι ο συγκεκριμενος οργανισμος θεωρειται υποπτος για εμενα.Ειναι απαραδεκτο κατα τη δικια μου αποψη να δου βγαζει φαρμακα που προσφερουν θεραπεια σε μια και μονο παθηση και απο την αλλη να σου δημιουργουνε τοσες παρενεργειες.
Το ολο θεμα με αυτες τις οργανωσεις εχει καταντησει μονοπολιο και κανεις δεν ειναι διατεθιμενος να σου προσφερει θεραπεια μονιμη,χωρις παρενεργειες.Αυτο ηθελα να πω ποιο πανω.
Για αυτο το λογο επελεξα να ασχοληθω με φυσικα προιοντα.
 

paoki

New Member
Georgex6 είπε:
Διαβαζοντας για τα ωμεγα 3 λιπαρα και τη πιθανοτητα να βοηθουν τα μαλλια μεσω μπλοκαρισματος της προσταγλανδινης d2,
θυμηθηκα ενα παλικαρακι που μιλουσαμε πριν κανα 2 χρονο (εδω στο φορουμ) το οποιο προσπαθουσε να με πεισει για τις ευεργετικες
ικανοτητες των ω3 στα μαλλια.Εγω να σας πω την αληθεια δεν ειχα δωσει ιδιαιτερη βαση γιατι πιστεψα οτι απλα μπορει να ηταν συμπτωση
και γενικα ειμουν χωρις προβληματα στη φιναστεριδη.
υ.γ. το παιδι απο τι βλεπω ειναι μπαναρισμενο δε ξερω το λογο

προσωπικά δοκίμασα πολλά σκευάσματα το μονο που σταμάτησε τι τριχόπτωση είναι τα ω3 λιπαρά.ένταξη μερικοί θα γελάτε τώρα θα λέτε τι ω3 λέει ο μ@#$%ς αλλα είναι τσεκαρισμένο.

Oλα ξεκίνησαν το 2008 είχα καταιγιστική τριχόπτωση και άρχισα να ψάχνομαι στο διαδίκτυο σχετικά με τριχόπτωση ... το πρώτο που έκανα είναι να αποκλείσω το ενδεχόμενο να είναι από κακή διατροφή ... ε πήγα και πήρα κάτι βιταμίνες ξέρετε 200βιταμίνες + ω3 με το που τις άρχισα δεν έπεφτε τρίχα αφού τις τραβούσα και δεν έμενε τίποτα στο χέρι και η ριζα ήτανε εμφανώς μεγαλύτερη... e λέω ωραία από διατροφή είναι θα περνώ βιταμίνες και όλα καλά... e τελειώνουνε οι βιταμίνες πάω περνώ κάτι άλλες αρχινάει πάλι τριχόπτωση καταιγιστικά... και λέω καλά πως γίνετε αυτό? κοιτάω τι διαφορα έχουνε οι βιταμίνες no1 με no2
και η διαφορα ήτανε τα ω3 με το που άρχισα τα ω3 ξανα ...δεν κουνιότανε τρίχα και μιλάμε για άμεσο αποτέλεσμα αρχινάς ω3 ...σε 3 μέρες το πολύ 7 το μαλλί είναι δύναμη e και με τα πολλά έχω κάνα 8 μήνες που περνώ σταθερά ω3 και δεν πέφτει τρίχα αυτό που ψάχνω τώρα είναι κάτι που να δόση ώθηση τα μαλλιά να αναπτυχθούνε γρήγορα και ida τι μελατονίνη που λέει δίνει ώθηση και λέω να δοκιμάσω...
οποιος έχει παρατήρηση αυτό με τα ω3 η δοκιμάσει και δει αποτέλεσμα ας ρίξει μια γραμμή εδώ για το καλο τις επιστήμης

εγώ είμαι αυτός που λες φιλε, και αν θυμάσαι μιλούσαμε και pm για την μελατονίνη και τα ω3 που σου έλεγα κάνουν δουλειά ...μετά υπήρξε μια διαμάχη για την φίνα (κλασικά) και έφαγα ban .πάντως η ιστορία με δικαίωσε όλοι περνούν omega τώρα....
 

Ntoon91

Member
Απ΄ότι βλέπω στα post του George, συνεχίζει με φίνα.
Αν μπορεί να μας πει, τι είδε τελικά απ' τα ω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα