Βιταμίνες και γυναικεία τριχόπτωση

Narkissa

New Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι. Πριν από 1 μήνα ξεκίνησα και εγώ αγωγή για την έντονη αραίωση που έχω. Η γιατρός του νοσοκομείου Συγγρός μου έδωσε τρίμηνη αγωγή με φαρμακευτικό σαμπουάν, βιταμίνες biomineral (δύο την ημέρα) και μια λοσιόν (elocon +hair stabil). Η λοσιόν αυτή είναι για τον πρώτο μήνα, μετά για τους δυο επόμενους μήνες προσθέτει στη λοσιόν και minoxidil. Με τις λοσιόν δεν έχω θέμα (είναι ακόμα νωρίς για να σας πω τα αποτελέσματα) όμως μου φαίνεται μεγάλη η δόση των βιταμινών . Δύο κάψουλες τη μέρα για τρεις μήνες φοβάμαι ότι θα ταράξουν εκτός από το στομάχι μου και την τσέπη μου (70 ευρώ το μήνα οι βιταμινουλες). Ποια η γνώμη σας? Και σε σας τόσες πολλές βιταμίνες δίνουν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Irouli

New Member
Μην σε ανησυχει! Αυτη ειναι η δοσολογια :) Σκεψου οτι οι δικες μου ειναι 4 την ημερα! Οσο για το στομαχι το θεωρω πολυ δυσκολο να σου δημιουργησουν καποιο προβλημα.... βιταμινες ειναι ειναι σχεδον απιθανο να σου δημιουργησουν θεμα. Για αυτο αλλωστε τις παιρνεις παντα με γεματο στομαχι
 

Narkissa

New Member
Εφ' ορου ζωης θα τις χαπακώνουμε? Γιατι απ' οτι καταλαβα και όσα διάβασα το σαμπουαν και η λοσιον με τη minoxidil δεν θα σταματήσουν. Τουλάχιστον να δω αποτέλεσμα γιατι εχω απελπιστει.....
 

Irouli

New Member
Οχι τις βιταμινες τις παιρνεις για 3 μηνες... Τωρα αν στις συνεχισει ο γιατρος σου δεν ξερω. Αν οχι κ θες να συνεχισεις με βιταμινες παιρνεις καποιες αλλες φθηνοτερες αλλα αυτες φαινονται καλες που σου εδωσε
 

Narkissa

New Member
Πάντως ρώτησα και άλλους γιατρούς για την συγκεκριμένη αγωγή και όλοι μου είπαν τα καλύτερα για αυτο τον συνδυασμο. Τώρα....μονο ο χρόνος θα δείξει αν όντως είναι καλός. Μεχρι στιγμης το μονο που εχω δει με την πρώτη λοσιον ειναι η μείωση της τριχόπτωσης.
 
Μπλουζα