Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Panos1982

Well-Known Member
Γιαννη σου απαντησε ηδη ο wez ;) ελπιζω να μην εχεις κι εσυ ασπρες τριχες....να γλυτωσεις τουλαχιστον την μια απ τις δυο καταρες των μαλλιων...εγω δυστηχως εχω κ τις δυο....κ ασπριζουν κ πεφτουν....γαμω το DNA μου :p

Wez μεσα το κουτι περιλαμβανει απ οτι λενε αυτα...Pack contains:
- 1 tube of colourant gel 35ml
- 1 bottle of developer 35ml
- 1 brush applicator
- 1 pair of gloves
- 1 instruction leaflet.

απ οτι ειδα κ στα βιτνεο κι εγω ειναι το σωληναριο με το χρωμα και αλλο ενα το απλικατερ που ειπες κι εσυ...αυτο ενοουσα..αυτο ειναι αδειο?? ειναι απλα για να ανακατεψεις η εχει κατι μεσα?? (αυτοι απ οτι λενε δεν εχει οξυζενε...ισως να εχει κατι παρομοιο οπως λες) αλλα στην αρχη το ανοιγει ελαφρα και βγαζει λιγο με μια μπατονετα και βαζει λιγο στο αυτι να δει αν εχει αλλεργια...και μετα απο 48 ωρες λεει βαζει κανονικα στα μαλλια....αρα δεν χαλαει?? ειμαι λιγο μπερδεμενος γιατι ενω ολα δειχνουν οτι μαλλον δεν χαλαει....ενα αλλο παρομοιο προιον το just for men touch of grey λεει οτι ειναι μιας χρησης...και οταν το ανοιξεις μπορεις να κανεις application εκεινη την ωρα μια η δυο φορες αν θες να καλυψεις κι αλλο τα λευκα...αλλα μετα το πετας...δεν κραταει χαλαει...δες και το βιντεο που το λεει αυτο στο 1ο λεπτο περιπου...
http://www.youtube.com/watch?v=NKrfcKdoyp0


οποτε θα δοκιμασω αλλα αν χαλαει....μαλλον η μιξη brown k light brown τρωει ακυρο γιατι θα μου στοιχιζει τα διπλα λεφτα αν χαλανε τα μπουκαλια και πρεπει να χρησιμοποιω 2 καθε φορα....!!!

Επισης Wez αφου δοκιμασω το προιον ας πουμε.....και σου πω και σενα τα αποτελεσματα....σε περιπτωση που κατι με χαλαει η δε μου αρεσει....υπαρχει ενναλακτικη λυση?? τι αλλη λυση εχω με εγχωρια προιοντα ας πουμε??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

onar

Member
το καλύτερο και ποιο διακριτικό αποτέλεσμα μακράν είναι αυτό LOREAL HOMME COVER 5 αλλα δεν γνωρίζω αν πωλείται στο εμπόριο είναι σε δοσολογία 1;1 για μόλις 5 λεπτά


http://ca.lorealprofessionnel.com/_en/_ca/products/fiche_S.aspx?Catcode=Axe_Salon^Axe_Homme_R^F1_Homme_Gray&prdcode=H_8&tc=Navigation^Nav_products^Nav_products_services&
 

weznem

Well-Known Member
panos1982 είπε:
απ οτι ειδα κ στα βιτνεο κι εγω ειναι το σωληναριο με το χρωμα και αλλο ενα το απλικατερ που ειπες κι εσυ...αυτο ενοουσα..αυτο ειναι αδειο?? ειναι απλα για να ανακατεψεις η εχει κατι μεσα?? (αυτοι απ οτι λενε δεν εχει οξυζενε...ισως να εχει κατι παρομοιο οπως λες) αλλα στην αρχη το ανοιγει ελαφρα και βγαζει λιγο με μια μπατονετα και βαζει λιγο στο αυτι να δει αν εχει αλλεργια...και μετα απο 48 ωρες λεει βαζει κανονικα στα μαλλια....αρα δεν χαλαει?? ειμαι λιγο μπερδεμενος γιατι ενω ολα δειχνουν οτι μαλλον δεν χαλαει....ενα αλλο παρομοιο προιον το just for men touch of grey λεει οτι ειναι μιας χρησης...και οταν το ανοιξεις μπορεις να κανεις application εκεινη την ωρα μια η δυο φορες αν θες να καλυψεις κι αλλο τα λευκα...αλλα μετα το πετας...δεν κραταει χαλαει...δες και το βιντεο που το λεει αυτο στο 1ο λεπτο περιπου...
http://www.youtube.com/watch?v=NKrfcKdoyp0


οποτε θα δοκιμασω αλλα αν χαλαει....μαλλον η μιξη brown k light brown τρωει ακυρο γιατι θα μου στοιχιζει τα διπλα λεφτα αν χαλανε τα μπουκαλια και πρεπει να χρησιμοποιω 2 καθε φορα....!!!

Επισης Wez αφου δοκιμασω το προιον ας πουμε.....και σου πω και σενα τα αποτελεσματα....σε περιπτωση που κατι με χαλαει η δε μου αρεσει....υπαρχει ενναλακτικη λυση?? τι αλλη λυση εχω με εγχωρια προιοντα ας πουμε??

το απλικατερ ειναι ενα αδειο μπουκαλι αγοραζει ο καθενας σε ενα μαγαζι με κομμωτηριακα διαφορων μεγεθων.ειναι αδειο δεν εχει τιποτα εσυ του βαζεις μεσα την βαφη απο το σωληναριο..
αυτο με την πατονετα ειναι το αλεργικο τεστ οταν βαφεις πρωτη φορα τα μαλλια ελεγχεις για αλλεργικη αντιδραση βαζωντας λιγη βαφη στο δερμα σου στον αγκωνα πισω απο το αυτο οπου θες..για 48 ωρες(κανεις δεν το κανει ιδιως για 48 ωρες)σε αυτες τις βαφες χωρις αμμωνια αν εμφανισεις κατι θα εισαι στο2-3% ειναι πολυ σπανιο..
τωρα αν χαλαει σιγουρος δεν ειμαι διοτι δεν το εχω δουλεψει και δεν ξερω και τα συστατικα του,αυτο που ξερω ειναι οτι οι βαφες δεν χαλανε ΑΡΑ κατι εχει μεσα αυτο που χαλαει με το οξυγονο, (οξυζενε)αν ειναι εφικτο η εχει κατι αλλο παρομοιο με το οχυζενε(το πιοπιθανο)θυμαμαι καποιες βαφες σε κατι σεμιναρι δεν ειχαν οχυζενε ειχαν καποια αλλη μορφη τζελ που εκανε οτι και το οχυζενε..μπορει να εχει κατι τετοιο.δεν θελουν να αναφερουν το οχυζενε για να ην τρομαξουν τους ανδρες αλλα δεν γινεται απορροφηση βαφεις διχως οχυζενε αρα σιγουρα κατι εχει μεσα η βαφη το τι δεν ξερω,ενα email πριν το αγορασεις ισως ξερουν και σου πουν αλλιως θα τι δεις στην πραξη!το πιθανοτερο ειναι να χαλαει ομως αρα ναι η μιξη ακυρωνεται κοστιζει αν δεν κανοποιηθεις με τα αποτελ.βρεχεις τα μαλλια την επομενη πριν την εφαρμογη :blush:
δεν υπαρχουν πολλες λυσεις για φυσικα αποτελεσματα σε ανδρες!!2 3 ειναι.ΤΟ μυστικο επισης στο πως χειριζεσαι την χτενα που τα βαφεις ιδιως εσυ που εχεις λιγα ασπρα στα πλαινα καθε σημειο μια φορα θα το παιρνας με την δευτερη περασα χανεις την φυσικοτητα!!διοτι θα τα βαψεις ολα!!γι αυτο βαζεις χθενα και οχι πινελο δεν θες να τα βαψεις ολα οτι μεινει απλα..μην ανγχωνεσαι θα πετυχουμε αυτο που θελουμε με αυτο το προιον με μια δυο αλλαγες ειτε με τονερο ειτε με τον τροπο εφαρμογης ειναι σιγουρο..:blush:
 

vag25

Well-Known Member
Εξαιρετικες πληροφοριες παιδια(ενδιαφερομαι διοτι εχω γεμισει ασπρες τριχες) αλλα χαθηκαν εξισου εξαιρετικα ποστς του gomi καπου εκει πισω:p
Ισως ενα ξεχωριστο thread φιλε gomi?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
φίλε vag, θα περιμένω να κλείσω το 3μηνό ώστε να μπορώ να πω κάτι με σιγουριά. Αν τα καταφέρνεις στα αγγλικά, θα σου στείλω σε pm ένα λινκ, από άρθρο - έρευνα που έχει γράψει ένας "τρελός" γεννετιστής που αφορά την συνομωσία πίσω από τον χαλκό και τα γνωστά εμβόλια που μας έκαναν όταν είμασταν μικροί, όπως επίσης την τεράστια σημασία που έχει η ομάδα αίματος που θα έπρεπε να έχουμε όλοι μια και μοναδική.
sorry για το off topic.
 

Panos1982

Well-Known Member
weznem είπε:
ΤΟ μυστικο επισης στο πως χειριζεσαι την χτενα που τα βαφεις ιδιως εσυ που εχεις λιγα ασπρα στα πλαινα καθε σημειο μια φορα θα το παιρνας με την δευτερη περασα χανεις την φυσικοτητα!!διοτι θα τα βαψεις ολα!!γι αυτο βαζεις χθενα και οχι πινελο δεν θες να τα βαψεις ολα οτι μεινει απλα..μην ανγχωνεσαι θα πετυχουμε αυτο που θελουμε με αυτο το προιον με μια δυο αλλαγες ειτε με τονερο ειτε με τον τροπο εφαρμογης ειναι σιγουρο..:blush:

μερικες ερωτησεις ακομα εχω εδω wez...

οταν λες θα τα βαψω ολα ενοεις οτι μαζι με τα ασπρα θα βαφτουν κ τα μαυρα?? γιατι νομιζα πιο πριν οτι ειχες πει οτι τα μαυρα δεν επηρεαζονται αν δεν υπαρχει η αν υπαρχει πολυ λιγο"οξυζενε" ....μονο τα ασπρα επηρεαζονται....
επισης αυτο το τρικ με το νερο.....το ελαφρα βρεγμενο θα το κανω για να χαμηλωσει η δραση του "οξυζενε" κ να μην επηρεαστουν τα φυσικα μου...ετσι δεν ειναι?? καλα δεν εχω καταλαβει?? το νερο θα επηρεασει κ την αποχρωση που θα παρουν τα ασπρα η οχι???

Το οξυζενε το βαζω σε " " γιατι δεν ξερουμε αν ειναι οξυζενε η κατι παρομοιο οποτε το βαζω σε εισαγωγικα για να το θεωρουμε οξυζενε για να μην μπερδευομαστε ;)
 

weznem

Well-Known Member
panos1982 είπε:

μερικες ερωτησεις ακομα εχω εδω wez...

οταν λες θα τα βαψω ολα ενοεις οτι μαζι με τα ασπρα θα βαφτουν κ τα μαυρα?? γιατι νομιζα πιο πριν οτι ειχες πει οτι τα μαυρα δεν επηρεαζονται αν δεν υπαρχει η αν υπαρχει πολυ λιγο"οξυζενε" ....μονο τα ασπρα επηρεαζονται....
επισης αυτο το τρικ με το νερο.....το ελαφρα βρεγμενο θα το κανω για να χαμηλωσει η δραση του "οξυζενε" κ να μην επηρεαστουν τα φυσικα μου...ετσι δεν ειναι?? καλα δεν εχω καταλαβει?? το νερο θα επηρεασει κ την αποχρωση που θα παρουν τα ασπρα η οχι???

Το οξυζενε το βαζω σε " " γιατι δεν ξερουμε αν ειναι οξυζενε η κατι παρομοιο οποτε το βαζω σε εισαγωγικα για να το θεωρουμε οξυζενε για να μην μπερδευομαστε ;)
αν δεν εχει αμμωνια η βαφη που ετσι λεει δηλαδη το πολυ ειναι να παρουν τα μαυρα μια γυαλαδα ιδιως σε 5λεπτα μονο..η αμμωνια διογκωνει την τριχα για να περασουν τα σωματιδια διχως αμμωνια δεν ανοιγες πανω 2-3 τονους το μαλλι.εδω αφηνουμε την βαφη 5 λεπτα αμμωνια δεν εχει δυσκολο να βαφτουν τα μαυρα..καστανα σε εσενα.ισως γυαλισουν μονο το νερο στα μαλλια δεν το προτεινα στην προκειμενη περιπτωση για να μην βαφτουν τα καστανα σου αλλα για πιο φυσικο αποτελεσμα αν θελησουμε,αν δουμε οτι δεν ειμαστε ευχαριστημενοι με τον τροπο εφαρμογης που προτεινουν, κανουμε και αυτο για μειωση οξυζενε, αρα λιγοτερης απορροφησης βαφης αρα πιο φυσικο χρωμα.
το νερο επηρεαζει τα παντα που ειναι βρεγμενα διοτι οπου παει η βαφη πανω στο νερο το οξυζενε μειωνεται στην δραση του.οταν ελω θα τα βαψεις ολα θα σου δωσω ενα παραδειγμα
η βαφη καλυπτει το 50%των λευκων μαλλιων αν ομως εσυ επιμενεις να περνας με βαφη ενα συγκεκριμενο σημειο οπως και να το κανουμε αφου θα εχει περισσοτερη βαφη πανω του θα βαφτει περισσοτερο ενω αν κανεις ενα μονο περασμα σαν χτενισμα κοντα ειναι τα μαλλια σου στο πλαι δεν θα εχεις προβλημα μια περασα χτενισμα και πας σε αλλο σημειο μετα αν περνας και περνας ενα σημειο επειδη φοβασαι οτι δεν εχει βαφη θα βαφτει περισσοτερο διοτι θα του προσθετεις συνεχεια βαφη πανω του καταλαβες τι εννοω?φαντασου εναν ασπρο τοιχο και θελουμε να των βαψουμε κοκκινο τον βαψεις ενα χερι και αν τον βαψεις 3 χερια το ιδιο θα ναι?δεν θα ναι πιο βαθυ με τα τρια χερια ενω με το ενα θα εχει απορροφηθει και λιγο θα ειναι πιο φωτεινο ανοιχτο το χρωμα με επιασες τι εννοω??:blush:
 

giannis1991

Well-Known Member
panos1982 είπε:
Γιαννη σου απαντησε ηδη ο wez ;) ελπιζω να μην εχεις κι εσυ ασπρες τριχες....να γλυτωσεις τουλαχιστον την μια απ τις δυο καταρες των μαλλιων...εγω δυστηχως εχω κ τις δυο....κ ασπριζουν κ πεφτουν....γαμω το DNA μου :p

Wez μεσα το κουτι περιλαμβανει απ οτι λενε αυτα...Pack contains:
- 1 tube of colourant gel 35ml
- 1 bottle of developer 35ml
- 1 brush applicator
- 1 pair of gloves
- 1 instruction leaflet.

απ οτι ειδα κ στα βιτνεο κι εγω ειναι το σωληναριο με το χρωμα και αλλο ενα το απλικατερ που ειπες κι εσυ...αυτο ενοουσα..αυτο ειναι αδειο?? ειναι απλα για να ανακατεψεις η εχει κατι μεσα?? (αυτοι απ οτι λενε δεν εχει οξυζενε...ισως να εχει κατι παρομοιο οπως λες) αλλα στην αρχη το ανοιγει ελαφρα και βγαζει λιγο με μια μπατονετα και βαζει λιγο στο αυτι να δει αν εχει αλλεργια...και μετα απο 48 ωρες λεει βαζει κανονικα στα μαλλια....αρα δεν χαλαει?? ειμαι λιγο μπερδεμενος γιατι ενω ολα δειχνουν οτι μαλλον δεν χαλαει....ενα αλλο παρομοιο προιον το just for men touch of grey λεει οτι ειναι μιας χρησης...και οταν το ανοιξεις μπορεις να κανεις application εκεινη την ωρα μια η δυο φορες αν θες να καλυψεις κι αλλο τα λευκα...αλλα μετα το πετας...δεν κραταει χαλαει...δες και το βιντεο που το λεει αυτο στο 1ο λεπτο περιπου...
http://www.youtube.com/watch?v=NKrfcKdoyp0


οποτε θα δοκιμασω αλλα αν χαλαει....μαλλον η μιξη brown k light brown τρωει ακυρο γιατι θα μου στοιχιζει τα διπλα λεφτα αν χαλανε τα μπουκαλια και πρεπει να χρησιμοποιω 2 καθε φορα....!!!

Επισης Wez αφου δοκιμασω το προιον ας πουμε.....και σου πω και σενα τα αποτελεσματα....σε περιπτωση που κατι με χαλαει η δε μου αρεσει....υπαρχει ενναλακτικη λυση?? τι αλλη λυση εχω με εγχωρια προιοντα ας πουμε??


πανο αστα εχει μαμηθει ο διας...ολα προς το χειροτερο πανε...πολλες ασπρες τριχες φιλε για την ηλικια μου,χθες παρατηρησα το κροουν μου και σαν να το ειδα λιγο πιο ανοιχτο,η φινα σαν να μου κανει νερα σε στυσεις και ορεξη(δεν ειμαι σιγουρος μπορει να ειναι και η κακη ψυχολογια μου)
αστα ψυχολογια υπο το μηδεν....:-/
 

Panos1982

Well-Known Member
Ναι wez καταλαβα τι ενοοεις....
εμενα μιας και οι ασπρες ειναι λιγες....το μονο που με ανυσηχει ειναι να βγει καλο το παντρεμα των φυσικων μου με την αποχρωση που θα παρουν οι ασπρες και να δειξει κατι φυσικο.....
Οκ θα κανω τοτε για αρχη αυτα που λεει το κουτι....και θα σου πω τι αποτελεσμα θα μου δωσει....αν βγει καλο το κραταμε...αν κατι δεν ειναι οπως το θελω...θα στο πω και τοτε μου λες τι μπορουμε να κανουμε για να το διορθωσουμε....
θα βρεξω κ ελαφρα τα χερια μου κ θα τα περασω απ τα πλαινα μου να εχουν μια ελαφρια ιδεα νερου επανω τους για πιο φυσικα αποτελεσματα οπως μου ειπες.....!!!
Το κλειδι για μενα να ξερεις wez ειναι το να πετυχω κατι το φυσικο....γιατι αν ηταν να εχω κατι το οποιο ολοι θα καταλαβαιναν οτι ειναι ψευτικο...δεν το θελω....προτιμω να τα αφησω να ασπριζουν...παρα να δειχνω βαμμενος..ξερεις.... ειναι η ιδια αποψη που εχω και για την μεταμοσχευση...
Η μεταμοσχευση των μαλλιων μου πηγε πολυ καλα και βγηκε πολυ φυσικη...ελπιζω να πετυχουμε το ιδιο αποτελεσμα τωρα και με την βαφη :)


giannis1991 είπε:
πανο αστα εχει μαμηθει ο διας...ολα προς το χειροτερο πανε...πολλες ασπρες τριχες φιλε για την ηλικια μου,χθες παρατηρησα το κροουν μου και σαν να το ειδα λιγο πιο ανοιχτο,η φινα σαν να μου κανει νερα σε στυσεις και ορεξη(δεν ειμαι σιγουρος μπορει να ειναι και η κακη ψυχολογια μου)
αστα ψυχολογια υπο το μηδεν....:-/

ασπρες τριχες απο τωρα ε??? κι εγω στα 24 που ειχα μπει φανταρος ειχα μερικες θυμαμαι....λογικα εγω καπου στα 23 πρεπει να αρχισα.....αρα στο ιδιο καραβι ειμαστε....κοιταξε με τοτε να δεις πως θα εισαι στα 30 σου ....χαχαχα ;)

ο λογος Γιαννη που η ψυχολογια σου ειναι υπο το μηδεν ειναι επειδη η φινα δε βλεπεις να κανει δουλεια ας πουμε?? η επειδη ειδες ασπρες τριχες??
 

weznem

Well-Known Member
ναι πανο το χω καταλαβει οτι θες ενα φυσικο αποτελεσμα αν και μεταξυ μας στον ανδρα ετσι πρεπει να ναι παντα πλην εξαιρεσεων οπως(ανταυγιες beckham)..μεταμοσχευση που εκανες?δοσε μ μερικες πληροφοριες η παρεπεμψε με στο thread σου αν εχεις..για να χω μια ιδεα..τωρα δεν παιρνεις τπτ δηλαδη ετσι?
 

Panos1982

Well-Known Member
Για μεταμοσχευσεις ρωτα οτι θες ;)
οσα ξερεις εσυ απο βαφες αλλα τοσα ξερω εγω απο μεταμοσχευσεις ....θα ανταλαζουμε γνωσεις :p

το θεμα που εχω φτιαξει ειναι αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-1176-page-75.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pavlos

Member
panos1982 είπε:
Για μεταμοσχευσεις ρωτα οτι θες ;)
οσα ξερεις εσυ απο βαφες αλλα τοσα ξερω εγω απο μεταμοσχευσεις ....θα ανταλαζουμε γνωσεις :p

το θεμα που εχω φτιαξει ειναι αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-1176-page-75.html

Ασε ρε πανο που ξερεις απο μεεταμοσχευσεις , σε λιγο θα μας πεις πως πηγες χασσον και εγινες τουμπανο 7SFGSFA
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Ουσιαστικά το θέμα είναι να καταφέρνεις κάτι με φυσικό τρόπο και όχι με χημικά κλπ
Αν το άσπρισμα των τριχών οφείλεται σε έλλειψη χαλκού (που έτσι φαίνεται στο 90%) δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θα πρέπει να αναζητήσω τη λύση σε άλλους τρόπους.
Όπως προανέφερα οι άσπρες μου τρίχες στο πλάι έχουν μειωθεί σχεδόν στο μισό. Το αν συνεχίσει έτσι ή επανέλθουν είναι άλλο θέμα και θα ενημερώσω επίσης εδώ.
GOMI οι φωτο μου περιμενουν.
αν θες ανοιξε ενα καινουριο θεμα,το συγκεκριμενο δεν εχει να κανει με βαφη
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa, ξεκίνησες χαλκό? Εγώ έχω σταθεροποιηθεί στο μισό προς το παρόν, οπότε ακόμα περιμένω ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
kapa, ξεκίνησες χαλκό? Εγώ έχω σταθεροποιηθεί στο μισό προς το παρόν, οπότε ακόμα περιμένω ...

οχι ακομα,περιμενω να ερθουν.
τον τελευταιο χρονο αρχισαν να αγριευουν τα πραγματα με το ασπρισμα.
οσο ασπρισα τα τελευταια 7 χρονια αλλο τοσο τον τελευταιο χρονο
εχω μαυρο μαλλι και κανουν πολυ αντιθεση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
βιταμίνη c, ψευδάργυρο ως συμπλήρωμα παίρνεις?
δεν χρησιμοποιω τιποτα προς το παρον.
λεω να παω στο φαρμακειο να παρω solgar zinc 50mg μισο χαπι την ημερα με ενα χαπι απο το συπληρωμα χαλκου
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εγώ παίρνω 50mg κάθε δεύτερη ημέρα. Οι άσπρες τρίχες εμένα φούντωσαν τον τελευταίο 1,5 χρόνο και μέσα σε αυτό το διάστημα έπαιρνα αρκετή c και ψευδάργυρο ανα διαστήματα και ίσως γι αυτό ο χαλκός μου τις μείωσε τόσο σύντομα. Αν ξεκινήσεις χαλκό, άρχισε τον ψευδάργυρο μετά από κανά 2 εβδομάδες και όχι αμέσως.
 
Μπλουζα