Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

cool11

Well-Known Member
Δεν θελω να επιβαρυνω το συκωτι μου ρε kapa....
γι'αυτο επιμενω με τα τοπικα....
αλλα ενημερωνε ετσι κι αλλιως, να ξερουμε τι επιλογες εχουμε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δεν θελω να επιβαρυνω το συκωτι μου ρε kapa....
γι'αυτο επιμενω με τα τοπικα....
αλλα ενημερωνε ετσι κι αλλιως, να ξερουμε τι επιλογες εχουμε...
κανει δουλιτσα αλλα πολυ αργα.
ειχα ξεκινησει και χαλκο αλλα ειχα τραυματικη εμπειρια,παντα μου εφερνε ναυτια,αλλα μια φορα τα εβγαλα 6 φορες και το πεταξα
 

Gibik

Active Member
εχω 5 μηνες και κατι που χρησιμοποιω το συγκεκριμενο,κααααααααααατι παει να γινει στο χρωμα αλλα μην φανταστειτε και θαυματα,σαν να σκουριναν ενα κλικ ολα τα μαλλια,δεν εφυγαν ακομα οι ασπρες τριχες απλα πηρανε μια ποιο σκουρη αποχρωση,φαινεται να δουλευει ομως και αυτο ειναι το σημαντικο.παντως στην τριχοπτωση δεν με βοηθαει.
εχω την συσκευασια με τις 200 καψουλες,το τελευταιο 2 μηνο επειδη βαριεμαι να κοβω το χαπι παιρνω ενα την ημερα.
συνεχιζω και βλεπουμε,αν κανει αλλο τοσο δουλεια δεν θα μεινει ασπρη τριχα
Ωραία. Σου σταμάτησε επίσης την εμφάνιση καινούργιων άσπρων τριχών?
Αν ξεκινήσεις και Ginseng για βελτίωση της κυκλοφορίας του αίματος στο τριχωτό θα δεις ότι θα σκουρήνουν και άλλο τα άσπρα. Δοκίμασε για δύο μήνες αν θέλεις και έλα πές μας πως πάει.
Korean Ginseng της Lamperts σε δοσολογία 2,5 - 3 χάπια την ημέρα μετά το φαγητό. Θα βοηθήσει και το μαλλί γενικότερα.

Μην παίρνεις την 100στάρα Β ολόκληρη είναι πάρα πολύ μεγάλη δοσολογία και μπορεί η πολύ βιοτίνη για παράδειγμα να σου ρίχνει μαλλιά, εμένα μου τα ρίχνει αμέσως. Την θεωρώ επικίνδυνη την βιοτίνη προσωπικά σε μεγάλες δόσεις. Μου ξεκινάει ραγδαία τριχόπτωση μέσα σε 3 ώρες. Ο Bioherbal το είχε εξηγήσει πάντως γιατί συμβαίνει σε μερικούς.
Νομίζω 1/3 της 100άρας είναι αρκετή, άντε 1/2. Είναι και δυνατή αυτή η Β της Lamperts.

Αυτά είναι τα 3 απο τα 5 συστατικά, βελτίωση αιμάτωσης, β σύμπλεγμα, χαλκός και έκθεση στον ήλιο για βιταμίνη D3. Μετά λίγο ιωδίνη συμπλήρωμα για να λειτουργεί ο θυρεοειδής ρολόι αν είμαστε σε ηλικίες γύρω στα 40.
Ο χαλκός απο μόνος δεν μπορεί να ξαναγυρίσει τα άσπρα μαλλιά στο χρώμα τους, μόνο να σταματήσει την περεταίρω εμφάνιση άσπρων τριχών και η φυσικά εμπλέκεται στην παραγωγή μελανίνης στο τριχοθυλάκιο όπως και ο ήλιος.
Καλή συνέχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gibik

Active Member
κανει δουλιτσα αλλα πολυ αργα.
ειχα ξεκινησει και χαλκο αλλα ειχα τραυματικη εμπειρια,παντα μου εφερνε ναυτια,αλλα μια φορα τα εβγαλα 6 φορες και το πεταξα
Ο χαλκός κάνει ναυτία όντως. Η λύση είναι το βράδυ πριν τον ύπνο. Μέχρι το πρωί είναι σαν να μην έχεις πάρει τίποτα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ωραία. Σου σταμάτησε επίσης την εμφάνιση καινούργιων άσπρων τριχών?
Αν ξεκινήσεις και Ginseng για βελτίωση της κυκλοφορίας του αίματος στο τριχωτό θα δεις ότι θα σκουρήνουν και άλλο τα άσπρα. Δοκίμασε για δύο μήνες αν θέλεις και έλα πές μας πως πάει.
Korean Ginseng της Lamperts σε δοσολογία 2,5 - 3 χάπια την ημέρα μετά το φαγητό. Θα βοηθήσει και το μαλλί γενικότερα.

Μην παίρνεις την 100στάρα Β ολόκληρη είναι πάρα πολύ μεγάλη δοσολογία και μπορεί η πολύ βιοτίνη για παράδειγμα να σου ρίχνει μαλλιά, εμένα μου τα ρίχνει αμέσως. Την θεωρώ επικίνδυνη την βιοτίνη προσωπικά σε μεγάλες δόσεις. Μου ξεκινάει ραγδαία τριχόπτωση μέσα σε 3 ώρες. Ο Bioherbal το είχε εξηγήσει πάντως γιατί συμβαίνει σε μερικούς.
Νομίζω 1/3 της 100άρας είναι αρκετή, άντε 1/2. Είναι και δυνατή αυτή η Β της Lamperts.

Αυτά είναι τα 3 απο τα 5 συστατικά, βελτίωση αιμάτωσης, β σύμπλεγμα, χαλκός και έκθεση στον ήλιο για βιταμίνη D3. Μετά λίγο ιωδίνη συμπλήρωμα για να λειτουργεί ο θυρεοειδής ρολόι αν είμαστε σε ηλικίες γύρω στα 40.
Ο χαλκός απο μόνος δεν μπορεί να ξαναγυρίσει τα άσπρα μαλλιά στο χρώμα τους, μόνο να σταματήσει την περεταίρω εμφάνιση άσπρων τριχών και η φυσικά εμπλέκεται στην παραγωγή μελανίνης στο τριχοθυλάκιο όπως και ο ήλιος.
Καλή συνέχεια.
για 2 η 3 μηνες επαιρνα μισο χαπι,μετα απο βαρεμαρα το γυρισα σε ενα,διαλεξα τα δυνατα γιατι βγαινανε πολυ φθηνοτερα με την προιποθεση να παιρνω μισο την μερα.
οτι δεν προχωραει αλλο το ασπρισμα ειναι σιγουρο.
αυτο το ginseng λες? https://www.skroutz.gr/s/3385158/Lamberts-Korean-Ginseng-1200mg-60-ταμπλέτες.html?from=catspan
 

tasos33

Well-Known Member
Αυτό κάπα,το παίρνω δυο μηνες και εγώ και οσον αφορα το μαλλί έχω πολύ θετική γνώμη, θα το συνεχίσω οπωσπωσδηποτε TE="kapa, post: 179384, member: 1654"]για 2 η 3 μηνες επαιρνα μισο χαπι,μετα απο βαρεμαρα το γυρισα σε ενα,διαλεξα τα δυνατα γιατι βγαινανε πολυ φθηνοτερα με την προιποθεση να παιρνω μισο την μερα.
οτι δεν προχωραει αλλο το ασπρισμα ειναι σιγουρο.
αυτο το ginseng λες? https://www.skroutz.gr/s/3385158/Lamberts-Korean-Ginseng-1200mg-60-ταμπλέτες.html?from=catspan[/QUOTE]
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αυτό κάπα,το παίρνω δυο μηνες και εγώ και οσον αφορα το μαλλί έχω πολύ θετική γνώμη, θα το συνεχίσω οπωσπωσδηποτε TE="kapa, post: 179384, member: 1654"]για 2 η 3 μηνες επαιρνα μισο χαπι,μετα απο βαρεμαρα το γυρισα σε ενα,διαλεξα τα δυνατα γιατι βγαινανε πολυ φθηνοτερα με την προιποθεση να παιρνω μισο την μερα.
οτι δεν προχωραει αλλο το ασπρισμα ειναι σιγουρο.
αυτο το ginseng λες? https://www.skroutz.gr/s/3385158/Lamberts-Korean-Ginseng-1200mg-60-ταμπλέτες.html?from=catspan
για το b complex λες?η το ginseng?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ο χαλκός κάνει ναυτία όντως. Η λύση είναι το βράδυ πριν τον ύπνο. Μέχρι το πρωί είναι σαν να μην έχεις πάρει τίποτα.
ειχε πλακα η τελευταια φορα,ηποια καφε και νομιζα δεν θα με πειραξει γιατι μου εφερνε ναυτια μονο με αδειο στομαχι
αρχισαν ολα να γυριζουν,καθομουν στο κρεβατι και σκεφτομουν αν θελω να τα βγαλω η οχι,καποια στιγμη καταλαβαινω οτι εχω δεν εχω 5 δεπτερολεπτα μεχρι να τα βγαλω,εφυγα τρεχωντας στην τουαλετα,6 φορες συνεχομενες....
μετα εφτιαξα παλι καφε και ηποια γιατι δεν εμεινε τιποτα στο στομαχι:D
 

tasos33

Well-Known Member
συμφωνα με την ερευνα χρειαζεται 3000mg καθημερινα, η ερευνα ομως εγινε για red ginseng , το οποιο ειναι korean ginseng με προσθκη καποιων επιπλεων βοτανων, επειδη ειναι δυσκολο να βρουμε ποιοτικο red αρκουμαστε στο korean apo lambert προς το παρον, εγω παιρνω δυο η 2,5 καθε μερα
ποσο δοσολογια παιρνεις απο αυτο?
θα το προσθεσω και εγω,τι ειχαμε τι χασαμε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
συμφωνα με την ερευνα χρειαζεται 3000mg καθημερινα, η ερευνα ομως εγινε για red ginseng , το οποιο ειναι korean ginseng με προσθκη καποιων επιπλεων βοτανων, επειδη ειναι δυσκολο να βρουμε ποιοτικο red αρκουμαστε στο korean apo lambert προς το παρον, εγω παιρνω δυο η 2,5 καθε μερα
βλεπεις καποιο αποτελεσμα σε τριχοπτωση η σε χρωμα?
εγω εχω μηνες τωρα χωρις θεραπεια,εχω 2 η 3 εβδομαδες που κανω βουρτσισμα μονο,λιγο πολυ τα ξερω τα αποτελεσματα του,θα κοπει μαχαιρι η τριχοπτωση για εναν μηνα και μετα θα αρχισει παλι
 

tasos33

Well-Known Member
αν εξαιρεσεις τα γκριζα που εχω τα υπολοιπα εχουν σκουρηνει λιγο, στα γκριζα δεν εχω δει κατι γιατι ειμαι στο διμηνο ακομα και λιγοτερο, επειδη τρωω και μελασσα ομως αρκετους μηνες παραμενουν σταθερα τα γκριζα..
οσον αφορα την τριχοπτωση παραμενω σταθερος δηλαδη 50 περιπου τριχες την ημερα, εκει που βλεπω διαφορα στην τριχοπτωση εισναι στα σημεια πανω απο τα αυτια και περιμμετρικα του αυχενα οπου στις περιοχες αυτες εχω μια μονιμη τριχοπτωση και σταθερη αραιωση εδω και χρονια , σε αυτα τα σημεια εχει περιοριστει κατα πολυ η πτωση.
σε γενικες γραμμες λαμβανοντας και λιγοτερη ποσοτητα σχετικα με την ερευνα , κυριως παιρνω 2 χαπια ημερησιως, εχω δει θετικα σημαδια , συντομα θα το αυξησω στα τρια για να δω αν θα εχει διαφορα, με δεδομενο ομως τα θετικα στοιχεια που εχω εγω αλλα και ο gibik πολυ περισσοτερο, πιστευω πως το red ginseng θα ειχε πολυ καλυτερα αποτελεσματα, ο δε gibik εχει και επανεκφυση, εγω κατι εχω δει αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα
 

cool11

Well-Known Member
Κανενα φυτικο ροφημα που να βοηθα στο να σκουρυνει η τριχα, υπαρχει;
Δεν θελω να παιρνω χαπια...
 

Gibik

Active Member
για 2 η 3 μηνες επαιρνα μισο χαπι,μετα απο βαρεμαρα το γυρισα σε ενα,διαλεξα τα δυνατα γιατι βγαινανε πολυ φθηνοτερα με την προιποθεση να παιρνω μισο την μερα.
οτι δεν προχωραει αλλο το ασπρισμα ειναι σιγουρο.
αυτο το ginseng λες? https://www.skroutz.gr/s/3385158/Lamberts-Korean-Ginseng-1200mg-60-ταμπλέτες.html?from=catspan
Ναι αυτό είναι, στο είπε και ο Τάσσος.
Η δοσολογία για να φύγουν τα άσπρα πρέπει να είναι δύο χάπια(προσωπική εκτίμηση), εμένα μου τα γυρίζει τα άσπρα στο χρώμα τους σε συνδιασμό με τα υπόλοιπα που σου ανέφερα πρίν, αλλά σύμφωνα με την μελέτη για τα αποτελέσματα του Ginseng στην ΑΓΑ http://www.hairlossgr.com/threads/red-panax-ginseng-extract.11091/page-2#post-177530
πρέπει να πάμε στα 3.000mlg/την ημέρα δηλαδή 2,5 χάπια, αλλά επειδή το Κorean red Ginseng είναι ακόμα πιο δυνατό από το απλό korean Ginseng εγώ το πάω και τρία χάπια την ημέρα αλλα όχι πάντα. Μού έχει κάνει επανέκφυση ναι απο τις πρώτες 15 ημέρες λήψης και πάω καλά, το παίρνω 8 μήνες τώρα, βελτιώνει τα μαλλιά γενικώς, βελτιώνει και το πρόσωπο δηλαδή δείχνω πιο νέος κλπ.
Το Ginseng πολλαπλασιάζει σε ισχύ τον καφέ που πίνουμε, μου κάνει παράκρουση κανονικά. Οπότε κόψε ή μείωσε τον καφέ. Αναφέρεται και εδώ http://www.webmd.com/vitamins-suppl...ntid=1000&activeingredientname=ginseng, panax

Kαι διάβασε το νήμα του Έρεβου για το Ginseng, αναφέρονται όλα εκεί για να έχεις πλήρη ενημέρωση http://www.hairlossgr.com/threads/red-panax-ginseng-extract.11091/
 

Gibik

Active Member
ειχε πλακα η τελευταια φορα,ηποια καφε και νομιζα δεν θα με πειραξει γιατι μου εφερνε ναυτια μονο με αδειο στομαχι
αρχισαν ολα να γυριζουν,καθομουν στο κρεβατι και σκεφτομουν αν θελω να τα βγαλω η οχι,καποια στιγμη καταλαβαινω οτι εχω δεν εχω 5 δεπτερολεπτα μεχρι να τα βγαλω,εφυγα τρεχωντας στην τουαλετα,6 φορες συνεχομενες....
μετα εφτιαξα παλι καφε και ηποια γιατι δεν εμεινε τιποτα στο στομαχι:D
Αν συνεχίσεις να το παίρνεις, να το παίρνεις πριν κοιμηθείς με λίγο φαγητό και δεν θα έχεις πρόβλημα.
Αν παίρνεις βιταμίνη C φρόντισε να υπάρχουν πολλές ώρες διαφορά μεταξύ C και χαλκού γιατί αλληλοεξουδετερώνονται. Η βιταμίνη C που την έχουμε απόλυτη ανάγκη και πρέπει να την παίρνουμε, ρίχνει επιπεδα χαλκού με αποτέλεσμα να αυξάνουν τα άσπρα. Οπότε υπόψιν σου αυτά και πράξε αναλόγως.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ναι αυτό είναι, στο είπε και ο Τάσσος.
Η δοσολογία για να φύγουν τα άσπρα πρέπει να είναι δύο χάπια(προσωπική εκτίμηση), εμένα μου τα γυρίζει τα άσπρα στο χρώμα τους σε συνδιασμό με τα υπόλοιπα που σου ανέφερα πρίν, αλλά σύμφωνα με την μελέτη για τα αποτελέσματα του Ginseng στην ΑΓΑ http://www.hairlossgr.com/threads/red-panax-ginseng-extract.11091/page-2#post-177530
πρέπει να πάμε στα 3.000mlg/την ημέρα δηλαδή 2,5 χάπια, αλλά επειδή το Κorean red Ginseng είναι ακόμα πιο δυνατό από το απλό korean Ginseng εγώ το πάω και τρία χάπια την ημέρα αλλα όχι πάντα. Μού έχει κάνει επανέκφυση ναι απο τις πρώτες 15 ημέρες λήψης και πάω καλά, το παίρνω 8 μήνες τώρα, βελτιώνει τα μαλλιά γενικώς, βελτιώνει και το πρόσωπο δηλαδή δείχνω πιο νέος κλπ.
Το Ginseng πολλαπλασιάζει σε ισχύ τον καφέ που πίνουμε, μου κάνει παράκρουση κανονικά. Οπότε κόψε ή μείωσε τον καφέ. Αναφέρεται και εδώ http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1000-ginseng, panax.aspx?activeingredientid=1000&activeingredientname=ginseng, panax

Kαι διάβασε το νήμα του Έρεβου για το Ginseng, αναφέρονται όλα εκεί για να έχεις πλήρη ενημέρωση http://www.hairlossgr.com/threads/red-panax-ginseng-extract.11091/
θα ξεκινησω με 2 χαπια .
παιρνεις αυτο το ginseng?
 

Συνημμένα

  • gggggg.jpg
    gggggg.jpg
    217.4 KB · Προβολές: 27

tasos33

Well-Known Member
και ο gibik και εγω παιρρνουμε το σκετο korean της lamberts, αν παρεις αυτο δοκιμασε το κ πες μας, ψαχνω και εγω για red αλλα δεν εχω καταληξει ακομα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
και ο gibik και εγω παιρρνουμε το σκετο korean της lamberts, αν παρεις αυτο δοκιμασε το κ πες μας, ψαχνω και εγω για red αλλα δεν εχω καταληξει ακομα
θα παρω και εγω το σκετο,το φθηνοτερο που βρηκα στο ebay ειναι αυτο που εχω στην φωτο,εχω βαλει και λινκ αλλα δεν φαινεται,εχει δοσολογια με κουταλι οποτε δεν ειναι ουτε χαπι ουτε καψουλα
 
Μπλουζα