Αραιωση

vik

New Member
καλησπερα, ειμαι καιωουργια στο φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας σε ενα προβλημα που εχω και εγψ με τα μαλλια. Εχω αραιωση (ελαφρα οχι κενα , ακομη τουλαχιστν) στην χωριστρα μπροστα και επισης στην φυτρα των μαλλιων πισω. Να σημειωσω οτι με τις εξετασεις που εκανα ο σιδηρος μου ηταν αρκετα κατω και ετσι ξεκινησα σιδηρο συμπληρωμα. Ειχα επισκεφθει ενα γιατρο , δερματολογο για να μαθω την αιτια γιατι προφανως δεν θελω να καραφλιασω, οπου συνοπτικα μου εγραψε σε αλλες εξετασεις που επρεπε να κανω ανδρογενης αλωπεκια... Μου εκανε εντυπωση γιατι ψαχνοντας περι αυτου , για να να βγει μια τετοια διαγνωση θα πρεπει να ακολουθησει λεπτομερης εξεταση και απλα ενα κοιταγμα. Τρομαξα λιγο... να σημειωσω οτι παιρνω εδω και 2 μηνες συμπληρωμα διατροφης solgar hair and nails και σιδηρο σε ταμπλετες , καθως και ειδικα σαμπουαν . Μπορω να πω πως η τριχοπτωση εχει μειωθει καπως αλλα με ανησυχει η αραιωση. καθοτι δουλευω δεν εχω την πολυτελεια του χρονου δυστυχως για να το ψαξω εκτενεστερα παρα μονο στο ιντερνετ προσπαθω καπως να ενημερωθω. Το προβλημα υπαρχει 1-2 μηνες τωρα και ειμαι 24 χρονων. Η αληθεια ειναι ως ποτε δεν ειχα παρα πολυ πυκνα μαλλια αλλα ανησυχω... Ευχαριστω πολυ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα