Απ: Γνώμες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tsakalos

New Member
το πιο δυσκολο ειναι να κλεισει ο γιατρος τους κροταφους με αρτιστικο τροπο ωστε να φαινεται φυσικο και σαν σχημα και σαν φορα κτλ. γι αυτο κανεις δεν μπορει να το κανει και βλεπεις συνηθως hairlines σε σχημα U που προσφερουν αθλιο αποτελεσμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
ναι ενταξει μπορει να ειναι ετσι το σωστο ρε παιδια δεν ειμαι γιατρος παντως αν κανω μεταμοσχευση θα θελα οι κροταφοι μου να ειναι στο στυλ μπραν πιτ
γενικα τετοιο στυλ τοσο κατο να ειναι οι κροταφοι
το αποτελεσμα σου τσακαλε ειναι εκπληκτικο παντως συγχαρητηρια πληρωσες κατι παραπανο αλλα αξιζε πιστευω
 

karaflas_1

New Member
Δεν παει σε ολους το στυλ brand pitt αναλογα με τα χαρακτηριστικα του προσωπου οπως λεει ο αρμανι γινετε ( μυτη γωνιες προσωπου κλπ)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
ναι στρατο συμφωνώ κατι παραπανω θα ξερει ο αρμανι
αυτος εχει κεφαλια και κεφαλια εχει εμπειρια ειναι η δουλεια του
απλα ειπα εγω τι μου αρεσει η τι θα θελα να κανω
 

tsakalos

New Member
κροταφους σαν brad pit. παιδια αυτα δεν ειναι ρεαλιστικες επιδιωξεις. καλο ειναι οποιος κανει μεταμοσχευση να εχει ρεαλιστικες απαιτησεις αλλιως ποτε δεν θα ειναι ευχαριστημενος
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
τσακαλε δικιο εχεις
αλλα ολοι θελουμε το καλυτερο δυνατο για εμας
καλα κανεις και μας τα λες ετσι οπως ειναι για να μην πεταμε στα συννεφα και και περιμενουμε αλλα και δουμε αλλα
και ξενερωσουμε
 

barman

Member
παιδια εχω μια εντυπωση πως στον καθενα μας υπαρχουν καποια ορια για το ποσο θα κατεβασουν το μπροστινο μερος και κατα ποσο θα κλεισουν τους κροταφους..μετρουν καποια αποσταση συγκεκριμενη απο τα φρυδια.και αυτο, γιατι αν βαλεισ μοσχευματα πολυ χαμηλα,δεν θα τα κρατησει το σωμα και θα πεσουν..νομιζω κατι τετοιο παιζει.
 

karaflas_1

New Member
Αμα θελετε να δειτε πως βγαινει η σωστη αποσταση των κροταφων μπειτε στο
http://www.alviarmani.com
Τα εξιγει αναλυτικα ο ιδιος ο αρμανι σε video αν δεν βαριεστε ριξτε μια ματια
Ειναι ενδιαφερον
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
πολυ ωραιο στρατο θα το κοιταξω γιατι με ενδιαφερει να δω πως βγαζουν τις σωστες αποστασεις
σε ευχαριστω πολυ
 

tsakalos

New Member
το hailrine δεν πρεπει να πηγαινει πολυ χαμηλα γιατι θα ειναι αφυσικο οταν περασεις μια ηλικια πχ 45+ και σε περιπτωση που προχωρησει η τριχοπτωση θα πρεπει να υπαρχουν μοσχευματα να καλυψουν και το υπολοιπο κεφαλι.
 

dont

New Member
Για σας παιδια καλως σας βρηκα.
Εχω να πω πως εχω κανει δυο μεταμοσχευσης σε χρονικο διαστημα πεντε ετων στην περιοχη των κροταφων με την τελευταια να εγινε πριν δυο μηνες.
Η πρωτη εγινε στα L#### L### C###### με την μεθοδο Strip και το αποτελεσμα της αφυσικο με αραιη τοποθετηση και μικρα βαθουλωματα στα σημεια τοποθετησης.
Τη δευτερη την εκανα στην D## οπως προειπα δυο μηνες πριν , και ο λογος ηταν για να καλυψω πλεον το αφυσικο αποτελεσμα της πρωτης, η μεθοδος που χρεισημοποιει η κλινηκη αυτη ειναι μονο η NO TOUCH η οποια στην πραγματικοτητα ειναι η μεθοδος FUE οπου καθε τριχοθυλακιο αφαιρειται ξεχωριστα αφινοντας μια ουλη που ειναι ορατη πολυ δυσκολα σε ξυρισμενο κεφαλι.
Σήμερα μετά από δυο μήνες έχω μείνει με τα μαλλιά τις πρώτης επέμβασης αφού αυτά της δεύτερης έχουν πέσει από τον πρώτο μήνα όπως φυσιολογικά γίνεται και αναμένεται να βγουν μετά τους δυο πρώτους μήνες και ολοκληρώνεται το τελικό αποτέλεσμα μετά από ένα χρόνο περίπου όπως μου είπαν χωρίς να ξέρω ακριβώς το γιατί καθυστερούν τόσο, βέβαια να πω την αλήθεια δε θυμάμαι την πρώτη φορά πόσο πήρε.
Επίσης μου έδωσαν εκτός από τα χάπια των πρώτων ημερών να χρησιμοποιώ μετά από δέκα μέρες το R#####e και για τέσσερεις μήνες το οποίο όπως διάβασα στις οδηγίες του έχει μια μεγάλη πληθώρα παρενεργειών ,αυτός ήταν και ο λόγος που φοβήθηκα και το σταμάτησα για λίγο χωρίς εγώ να έχω διαπιστώσει κάποια παρενέργεια. Ενδεικτικά αναφέρω πως υπάρχει πιθανότητα να εμφανιστούν περικαρδίτιδα, ταχυκαρδία, απότομη αύξηση βάρους, υπερτρίχωση σε περιοχές εκτός από εκείνες που εφαρμόζεται, αλλοίωση της γεύσης, οπτικές διαταραχές και αλλά πολλά τα οποία αναγράφονται στο φυλλάδιο του.
Σταματω εδω πρως το παρον λεγοντας σας μια απλη διαπιστωση πως η μεταμοσχευση σημερα δεν αποτελει λυσει για την φαλακρα.
Αν νομιζεται πως ο φιλος Tsakalos ή εγω τη γλιτωσαμε απλα κανετε λαθος αφου η τριχοπτωση συνεχιζεται και μετα απο καποια χρονια θα χρειαστουμε νεα επεμβαση για να καλυψουμε αλλες περιοχες που ομως τοτε θα ειναι πιο δυσκολο αφου η δοτρια περιοχη ειναι ειδη τραυματισμενη, ελπιδες μπορουμε να εχουμε μονο απο κλονοποιηση η μεταφορα τριχων απο αλλη περιοχη του σωματος.
Φιλε Tsakale παρατηροντας την φωτογραφια σου μετα την επεμβαση εχω να πω πως εγινε πολυ καλη δουλεια στη front line ομως μονο στο πρωτο εκατοστο καθως παρατηρω απο εκει και περα αραιη τοποθετηση επεισης η πικνοτητα μπροστα δικαιολογειται απο το πολυ μεγαλο μεγεθος μοσχευματος που σου πηρανε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
dont είπε:
Για σας παιδια καλως σας βρηκα.
.......
Επίσης μου έδωσαν εκτός από τα χάπια των πρώτων ημερών να χρησιμοποιώ μετά από δέκα μέρες το R#####e και για τέσσερεις μήνες το οποίο όπως διάβασα στις οδηγίες του έχει μια μεγάλη πληθώρα παρενεργειών ,αυτός ήταν και ο λόγος που φοβήθηκα και το σταμάτησα για λίγο χωρίς εγώ να έχω διαπιστώσει κάποια παρενέργεια. Ενδεικτικά αναφέρω πως υπάρχει πιθανότητα να εμφανιστούν περικαρδίτιδα, ταχυκαρδία, απότομη αύξηση βάρους, υπερτρίχωση σε περιοχές εκτός από εκείνες που εφαρμόζεται, αλλοίωση της γεύσης, οπτικές διαταραχές και αλλά πολλά τα οποία αναγράφονται στο φυλλάδιο του.

Γεια σου καταρχάς και καλώς ήρθες.
Τώρα για το quote, το rogaine/regaine πιστεύω αναφέρεις έ;
Έχει παρενέργειες αλλά απο αυτά είναι η ζαλάδα, ελαφρύς πόνος στο στήθος και ερεθισμός κεφαλής. Αυτά είναι τα πρώτα που εμφανίζοντε και εξαφανίζοντε σε μερικές ημέρες χρήσης.
Τώρα η αύξηση βάρους ΔΕΝ έχει να κάνει με το να σου πειράξει κάτι στο σώμα σου, αλλά απλώς κρατάει νερό. Και αυτό σε δείχνει βαρύτερο.
Πιες "μερικά ποτηράκια" παραπάνω και θα το βγάλεις μόνος σου.
Ή κανένα φυσικό διουρητικό όπως το τσάι.

Για την τριχόπτωση σου, γιατί δεν επεμβαίνεις στο να μπλοκάρεις την DHT και να χρειαστείς επέμβαση ξανά μετά από πολλά χρόνια (αν χρειαστείς)?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
φιλαρακι αν διαβαζες τα ποστ του τσακαλου για την γνωμη του για την μεταμοσχευση στην ελλαδα
δεν θα την ειχες πατησει τωρα
και ο ιδιος πηγε στην ελλαδα και την πατησε και απο το παθημα του μας γνωρισε την πραγματικοτητα για τα μεταμοσχευτικα κεντρα στην ελλαδα
και για να σωσει οτι μπορουσε πηγε εξωτερικο
αν ειχε παει απο την αρχη εκει τωρα σιγουρα θα ηταν πολυ καλυτερος
οσο για το regaine
τι να πω αν σε πειραξε το regiane 5% δοκιμασε το 2%
και αυτο που ειπε ο ακης να δοκιμασεις να μπλοκερεις την dht σου
 

karaflas_1

New Member
Και γω ετοιμος ημουνα για αθηνα ευτιχως που γλιτωσα.
Τωρα ομως εξω δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα θελει καλη συνενοηση με τον γιατρο και καλο προγραματισμο
 

dont

New Member
Καταρχας ευχαριστω για το ενδιαφερων, σχετικα με το regaine εγω γραφω πως δεν εχω διαπιστωσει καμια απο τις παρενεργιες που θεωρειται οτι μπορει να εμφανισει κανεις σε μενα προσωπικα.
Επειτα εχοντας αποκτησει μια εμπειρια παραπανω και εξεταζοντας τις φωτογραφιες σε διαφορα παγκοσμιου φημης χειρουργια που εσεις θεωρειται αξιοπιστα και αποτελεσματικα εχω να πω πως η ικανοτητα να δωσουν πικνοτητα και φυσικοτητα μπορει να την παρατηρισει καποιος μονο στις φωτογραφιες αμεσως μετα το χειρουργιο καθως εκει ενα πιο εμπειρο ματι μπορει να διακρινει την πικνοτητα. Γιατι σε ολες τις υπολοιπες φωτογραφιες παιζει τεραστιο ρολο ο φωτισμος και φυσικα δεν αποκλειω την επεμβαση με προγραμματα επεξεργασιας εικονας. Αν διαβασεται πιο προσεκτικα στα οσα εγραψα προηγουμενος για την front line του φιλου Tsakalou οπου εχει δωθει πικνοτητα που ουσιατικα αυτη καθοριζει την φυσικοτητα μονο στο πρωτο εκκατοστο και αν λαβετε υποψη σας την τεραστια ουλη του το αποτελεσμα του ειναι αναμενομενα καλο οχι ομως φανταστικο.
Σκεφτειτε απλος αυτο πως οι χειρουργοι γιατροι αφαιρουν σε μια απλη περιπτωση ενα κοματι 1cm*15cm=15cm2 που μεταφραζεται σε 15cm*110τριχες/cm2=1650τριχες οχι τριχοθυλακια, ας υποθεσουμε λοιπον οτι ενα φυσικο αποτελεσμα μπορει να απαιτει μονο 70τριχες/cm2 αρα με τα μοσχευματα χωρις να λαβουμε υποψη μας την καταστροφη καποιων απο αυτον μπορουμε να καλυψουμε μια περιοχη 1650τριχες / 70τριχες/cm2=24cm2. Για να διαπιστωσετε το μεγεθος κοψτε ενα κομματι 6cm*4cm συγκρινετε το με την περιοχη που εσεις χρειαζεται να καλυψετε.
Προσωπικα δεν εχω δει αποτελεσμα εξωτερικου χειρουργιου απο κοντα και δεν αμφιβαλω για τον επαγελματισμο τους ομως οπως διαπιστωνετε υπαρχουν περιορισμοι που δεν μπορουν να προσπελαστουν.
Τελος για την καταπολεμηση της τριχοπτωσης θα δοκιμασω προιοντα που εχετε ψαξει και διαπιστωσει την αποτελεσματικοτητα τους και μακαρι να την σταματησω χωρις να εχω εμφανη τριχοπτωσει απλα με τα χρονια παρατηρω την αραιωση
 

dont

New Member
Αυτο που θελω επισεις να πω ειναι πως μπορουμε να καλυτερεψουμε την εμφανιση μας κανοντας μια μεταμοσχευση στο μπροστινο μερος ομως σε καμια περιπτωση ατομα με εντονη φαλακρα μπορουν να ξεμπερδεψουν απο αυτη λογο του περιορισμου που αναφερω παραπανω και ολα αυτα συν του οτι θα εχετε μια ουλη που θα μαρτηρα την επεμβαση η οποια ειναι εμφανη μονο σε κοντο μαλλι. Εδω ερχεται το τεραστιο πλεονεκτημα της μεθοδος Fue σε αντιθεση με την Strip γιαυτο και η δευτερη εγκαταλυπεται σιγα σιγα απο της μεγαλες κλινικες οπως armani.
Ελπιζω στο μελλον να μην χρειαζονται καν αυτου του ειδους οι επεμβασεις που εχουν καταντησει βιομηχανια που σιγουρα παροτι εμεις δειαθετουμε τεραστια ποσα σε αυτο οπωσδηποτε δεν το αξιζει.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
για την περιπτωση του τσακαλου ξεχνας ομως εναν παραγωντα φιλε
οτι τον ειχαν ενημερωσει πως η δοτρια περιοχη δεν ηταν και η καλυτερη
ωστοσο αν και με οχι καλη δοτρια περιοχη το αποτελεσμα ειναι καλο πολυ καλο
και ο τσακαλος ειχε μεγαλη κλιμακα
ενα ατομο ομως με καλυτερη δοτρια περιοχη θα ειχε και πολυ καλυτερο αποτελεσμα
επισης πεζει ρολο και η κλιμακα ε αν εχεις στο μισο κεφαλι μονο τριχες δεν γινετε να καλυψεις και το αλλο μισο
για την κλιμακα που ειχε ο τσακαλος και την δοτρια περιοχη εγω κρινω το αποτελεσμα ως πολυ καλο
αν θα μπορουσε να γινει καλυτερο δεν ξερω ......

παραδειγμα ο στρατος παο την φωτο που εβγαλε αν πηγαινε για μεταμοσχευση
με την δοτρια περιοχη που εχει και με την μικρη κλιμακα που εχει
το αποτελεσμα αν πηγαινε εκει που πηγε ο τσακαλος πιστευω πως θα ηταν εκπληκτικο
 

tsakalos

New Member
panagiotisf είπε:
για την περιπτωση του τσακαλου ξεχνας ομως εναν παραγωντα φιλε
οτι τον ειχαν ενημερωσει πως η δοτρια περιοχη δεν ηταν και η καλυτερη
ωστοσο αν και με οχι καλη δοτρια περιοχη το αποτελεσμα ειναι καλο πολυ καλο
και ο τσακαλος ειχε μεγαλη κλιμακα
ενα ατομο ομως με καλυτερη δοτρια περιοχη θα ειχε και πολυ καλυτερο αποτελεσμα
επισης πεζει ρολο και η κλιμακα ε αν εχεις στο μισο κεφαλι μονο τριχες δεν γινετε να καλυψεις και το αλλο μισο
για την κλιμακα που ειχε ο τσακαλος και την δοτρια περιοχη εγω κρινω το αποτελεσμα ως πολυ καλο
αν θα μπορουσε να γινει καλυτερο δεν ξερω ......

παραδειγμα ο στρατος παο την φωτο που εβγαλε αν πηγαινε για μεταμοσχευση
με την δοτρια περιοχη που εχει και με την μικρη κλιμακα που εχει
το αποτελεσμα αν πηγαινε εκει που πηγε ο τσακαλος πιστευω πως θα ηταν εκπληκτικο
κανονικοτατη ειναι δοτρια. ουτε super ουτε μουφα. εδω λεγανε παπαριες γιατι τοτε ειχα τοσα πολλα και μαλλια και επαιρνα τα σωστα φαρμακα που μου εκαναν πλυση εγκεφαλου να τα κοψω και να κανω laser και οταν μετα αρχισα να χανω μου ειπαν πως αυτο θα γινοταν ετσι κι αλλιως και πως η μονη λυση ειναι η περουκα για να με πιασουν αιωνιο πελατη. σκεψου τι τραβηξα και πως εχασα τοσα μαλλια εξαιτιας τους, και φορωντας την περουκα ποσο ρομπα εγινα σε οσους με πηρανε πρεφα και τι τραβηξα οταν αναγκαστηκα να την βγαλω που ξαφνικα εμφανιστηκα σαν ΝW4 ενω με ηξεραν (οσοι δεν με ειχαν καταλαβει με μαλλια) . και μαλλια εχασα και λεφτα και ρομπα εγινε ασε τι να λεμε.

επρεπε να δεις τις φατσες τους οταν πηγα μετα και τους τα εδειξα. αλλα αμα δεν ημασταν ελλαδα με το διαφθερμενο νομικο και ιατρικο συστημα θα ειχα κινηθει νομικα.
 

aprilianos

New Member
Ντροπη τους, φανταζομαι την πικρα και την ντροπη που θα πηρες, εγω μου φαινετε οτι θα εδινα καμια ψιλη στους "ειδικους"...
Παντως το αποτελεσμα σου ειναι εκπληκτικο, στην φωτο εχεις μια φαλακρα NW6.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα