Απόψεις για 2η μ.μ

Salvadore

Member
Καλησπέρα μετά από κάποια χρονάκια πάλι εδώ . Έχω σκοπό να κάνω 2η μ.μ και θέλω τα φώτα σας αν και βλέπω ξεκάθαρα ότι η λύση είναι ένας δρόμος , απλά θα ήθελα να συζητήσω και μαζί σας και να μου προτείνετε τι πρέπει να κάνω για την περίπτωση μου. Να υπενθυμίσω ότι έχω κάνει το 2012 μ.μ στην Ελλάδα με μέτριο αποτέλεσμα-όχι κακό αλλά όχι και αυτό που ήθελα . Το πρόβλημα είναι ότι απ την μια θέλω να κάνω αλλα απ την άλλη δεν μπορώ να τρέχω και να ψάχνομαι για Καιρό , θέλω να το κάνω να τελειώνει γιαυτο και απευθύνομαι σε εσάς που σίγουρα ξέρετε καλύτερα απ τον καθένα που πρέπει να πάω μιας και είστε ενεργά μέλη για χρόνια και ξέρετε τα πάντα. Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Κανείς ρε παιδιά δε θα μου δωσει τα φώτα του ; :(
Φιλε μου, αναζητας τα "φωτα" μας......η γιορτη των "φωτων"(θεοφανειων) πλησιαζει, αλλα, για να εχει νοημα και ουσια, θα πρεπει να προηγηθει πληρης διαλευκανση του θεματος προς εξεταση.

Περα απο το χιουμορ, φιλε μου, ειναι αυτονοητο οτι χωρις φωτογραφιες της υπαρχουσας καταστασης των μαλλιων, χωρις αξιολογηση διαφορων παραμετρων (οπως οι προσδοκιες που εχεις), χωρις αναλυτικα στοιχεια της πρωτης μεταμοσχευσης σου, δεν ειναι δυνατον να παρεις καμια χρησιμη συμβουλη, ουτε να "δεχθεις τα φωτα μας".
 

Salvadore

Member
Φιλε μου, αναζητας τα "φωτα" μας......η γιορτη των "φωτων"(θεοφανειων) πλησιαζει, αλλα, για να εχει νοημα και ουσια, θα πρεπει να προηγηθει πληρης διαλευκανση του θεματος προς εξεταση.

Περα απο το χιουμορ, φιλε μου, ειναι αυτονοητο οτι χωρις φωτογραφιες της υπαρχουσας καταστασης των μαλλιων, χωρις αξιολογηση διαφορων παραμετρων (οπως οι προσδοκιες που εχεις), χωρις αναλυτικα στοιχεια της πρωτης μεταμοσχευσης σου, δεν ειναι δυνατον να παρεις καμια χρησιμη συμβουλη, ουτε να "δεχθεις τα φωτα μας".
Θα ανεβάσω φωτο σε λίγο. Για την πρώτη μμ μου υπάρχει ξεχωριστό νήμα όταν είχα κάνει στην ενότητα λοιπές κλινικές. Δεν είστε θεοί απλά σίγουρα ξέρετε πια είναι η καλύτερη επιλογή άσχετα με το τι προσδοκώ
 

Salvadore

Member
Παραθέτω φωτογραφίες μου
 

Συνημμένα

  • 826775A9-55DB-47CF-849F-E1FD289D3281.jpeg
    826775A9-55DB-47CF-849F-E1FD289D3281.jpeg
    2.8 MB · Προβολές: 190
  • 6399DA7A-EA10-4FE2-BE5F-D226A0277736.jpeg
    6399DA7A-EA10-4FE2-BE5F-D226A0277736.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 172
  • A78623B4-7BAC-427C-8737-5382A2D88004.jpeg
    A78623B4-7BAC-427C-8737-5382A2D88004.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 170

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Είσαι 32 ετών είχες κάνει B.G. 2100 Grafts?
Τα πάνω τα μαλλάκια είναι όλα μεταμοσχευμενα?
Βάλε πλαϊνές καθαρές φωτογραφίες.
 

Salvadore

Member
Ειμαι 31 ναι είχα κάνει BK με 2100
Θα προσπαθήσω να βάλω κι άλλες.
Πιστεύω ότι ναι είναι όλα μεταμοσχευμένα αυτά που έχω...
 

Salvadore

Member
Τι πάει να πει ότι αν έχεις κάνει στριπ τα τριχοθυλακια πάνω κ κάτω απ την γραμμή έχουν αγκυλωθει; :/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
μπορείς να βελτιώσεις αρκετά την εικόνα σου με μια μμ. Όπως λέω και στους περισσότερους όλα πρέπει να ξεκινούν από την γνώση για το πόσα ακόμα μπορεί να δώσει η δότριά σου. Είναι γεγονός ότι κάτω και πάνω από την λωρίδα του στριπ, υπάρχει ίνωση του δέρματος και "λοξοδρόμηση" της ορθής φοράς των θυλάκων, πράγμα που δυσκολεύει την εξαγωγή μοσχευμάτων από εκεί (δεν είναι αδύνατο να εξαχθούν απλά πολύ δύσκολο).
 

Salvadore

Member
μπορείς να βελτιώσεις αρκετά την εικόνα σου με μια μμ. Όπως λέω και στους περισσότερους όλα πρέπει να ξεκινούν από την γνώση για το πόσα ακόμα μπορεί να δώσει η δότριά σου. Είναι γεγονός ότι κάτω και πάνω από την λωρίδα του στριπ, υπάρχει ίνωση του δέρματος και "λοξοδρόμηση" της ορθής φοράς των θυλάκων, πράγμα που δυσκολεύει την εξαγωγή μοσχευμάτων από εκεί (δεν είναι αδύνατο να εξαχθούν απλά πολύ δύσκολο).
Κάτι τέτοιο μου είπε ο φιουρης που μιλήσαμε λίγο , και με άγχωσε γιατί πρώτη φορά το άκουσα αυτό περί αγκύλωσης , τόσα χρόνια εδώ μέσα δεν το έχω ακούσει από εσάς. Επίσης οι πιο πολλοί έχουν κάνει τουλάχιστον ήδη μια στριπ, τι γίνεται μετά όταν κάνουν fue δεν τους βγάζουν πάνω και κάτω απ τη λωρίδα ;
 

Salvadore

Member
Όχι κ τόσο καλά τα νέα . Μου ειπαν από Hdc ότι μπορώ να κάνω μια συνέδρια τώρα με 2500 μοσχεύματα το πολύ και άλλη μια με 1500 περίπου μετά από καποιο διάστημα και με όλα αυτά θα καλυφθεί το μισό κεφάλι μόνο :( βέβαια όλα αυτά χωρίς να με δουν από κοντά παρά μόνο από φωτογραφίες που έστειλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

ItsAllGone

Active Member
Δεν εχεις μεγαλο περιορισμο με 4000 γκραφτς(αν τα εχεις κανεις δεν μπορει να πει αριθμο απο φωτογραφιες) μπορεις να καλυψεις πανω απο το μισο κεφαλι, απλα οι κυπριοι δουλευουν μεγαλες πυκνοτητες και για λογους διαφημισης της κλινικης τους, απο τη στιγμη που δεν συμφωνεις με το προτεινομενο πλανο μπορεις να πας αλλου, πολλα ατομα και απο το φορουμ διαφωνησανε με τον Ερντογαν στο πλανο και δεν πηγανε για μεταμοσχευση εκει, πρεπει η κλινικη να προσαρμοζεται πανω στις αναγκες του ασθενη οχι το αντιθετο, εσυ δεν εχεις αναγκη απο πυκνοτητα αλλα πιο πολυ απο καλυψη για το λογο του οτι δεν φτανουν τα μοσχευματα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2100 grafts ήδη έχει σπαταλήσει με το strip μην ξεχνάμε. πάμε στα 6000 εφόσον βγουν άλλα 4000.
 

Salvadore

Member
Δεν εχεις μεγαλο περιορισμο με 4000 γκραφτς(αν τα εχεις κανεις δεν μπορει να πει αριθμο απο φωτογραφιες) μπορεις να καλυψεις πανω απο το μισο κεφαλι, απλα οι κυπριοι δουλευουν μεγαλες πυκνοτητες και για λογους διαφημισης της κλινικης τους, απο τη στιγμη που δεν συμφωνεις με το προτεινομενο πλανο μπορεις να πας αλλου, πολλα ατομα και απο το φορουμ διαφωνησανε με τον Ερντογαν στο πλανο και δεν πηγανε για μεταμοσχευση εκει, πρεπει η κλινικη να προσαρμοζεται πανω στις αναγκες του ασθενη οχι το αντιθετο, εσυ δεν εχεις αναγκη απο πυκνοτητα αλλα πιο πολυ απο καλυψη για το λογο του οτι δεν φτανουν τα μοσχευματα.
Δεν εχεις μεγαλο περιορισμο με 4000 γκραφτς(αν τα εχεις κανεις δεν μπορει να πει αριθμο απο φωτογραφιες) μπορεις να καλυψεις πανω απο το μισο κεφαλι, απλα οι κυπριοι δουλευουν μεγαλες πυκνοτητες και για λογους διαφημισης της κλινικης τους, απο τη στιγμη που δεν συμφωνεις με το προτεινομενο πλανο μπορεις να πας αλλου, πολλα ατομα και απο το φορουμ διαφωνησανε με τον Ερντογαν στο πλανο και δεν πηγανε για μεταμοσχευση εκει, πρεπει η κλινικη να προσαρμοζεται πανω στις αναγκες του ασθενη οχι το αντιθετο, εσυ δεν εχεις αναγκη απο πυκνοτητα αλλα πιο πολυ απο καλυψη για το λογο του οτι δεν φτανουν τα μοσχευματα.
ΜΑ αυτό ακριβώς απορώ κι εγώ , για πιο λόγο δε καλύπτουν όλο το κεφάλι με αυτά τα 4000 που δεν νομιζω ότι είναι και λίγα, Κί ας μην ειναι και τόσο πυκνό. Ειναι προτιμότερο να έχω σε όλο το κεφάλι την ίδια πυκνότητα Κι ας είναι και αραιή , παρά να έχω στο μισό κεφάλι πυκνό και στο άλλο μισό να μην έχω τίποτα. Λογικά δουλεύουν με αυτή τη λογική οι Κύπριοι, αλλά και που άλλου να ρωτήσω ; Δεν έχω πολλές επιλογές , για Ελλάδα δεν το συζητώ καν !
 

ItsAllGone

Active Member
Καλυτερα να κανεις μετρηση καπου, για ολο το κεφαλι καλυψη 4000 ισως δεν φτανει αλλα και το μισο οπως ειπες και εσυ δεν θα δειχνει ωραιο αρα μιλα με την κλινικη και ζητα η μικροτερη πυκνοτητα η ανοιχτους κροταφους η κατι τετοιο.
 
Μπλουζα