Απο που αγοράζουμε

vag

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Από τον Ιούλιο χρησιμοποιώ τη μινοξιδίλη (Minoxidil/Target 5%). Από το περιεχόμενο έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Η μινοξιδίλη έδρασε, δεν είχα ερεθισμούς και δεν κόλλαγε ιδιαίτερα στα μαλλιά μου. Το πρόβλημα το είχα με τη συσκευασία. Τα μπουκαλάκια έχουν ψεκαστήρα που θέλει καθάρισμα μετά τη χρήση, αλλά συχνά μου μπουκώνει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να υπολογίσω ακριβώς πόση μινοξιδίλη έχω βάλει. Χτες έκανα παραγγελία από τον Lee τρία μπουκάλια Minoxidil 5% w/o Propylene Glycol. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από σας έχει χρησιμοποιήσει τη μινοξιδίλη της Kirkland που είναι πολύ φτηνή.
Ειδικά εδώ http://www.amazon.com/gp/product/B000FQ73O0

Και κάποιος άλλος είχε βρει μια πολύ φτηνή μινοξιδίλη επίσης.Η διαφορά με την Target είναι ότι έχει πολύ αλκοόλ (95% αν δε κάνω λάθος) κάτι που διευκολύνει την απορρόφησή της σε αντίθεση με αυτή που λες που έχει μόλις 30%.Ωστόσο δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο άλλο σκεύασμα με τόσο πολύ αλκοόλ.Ακόμα κ ο Lee λιγότερο νομίζω πως έχει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MAVERICK

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Χρησιμοποιώ την μινοξιδίλη της kirkland εδώ και 15 ημέρες .Πριν χρησιμοποιούσα την Τarget 5%.
Η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν νοιώθω αυτό το ελάχιστο τσούξιμο που είχα πρίν με την Target η πιο παλιά με το regaine
Δεν ξέρω βέβαια αν αυτ'ο είναι καλό ή κακό σε σχέση με την απορόφηση της
 

Donnie

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

MAVERICK είπε:
Χρησιμοποιώ την μινοξιδίλη της kirkland εδώ και 15 ημέρες .Πριν χρησιμοποιούσα την Τarget 5%.
Η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν νοιώθω αυτό το ελάχιστο τσούξιμο που είχα πρίν με την Target η πιο παλιά με το regaine
Δεν ξέρω βέβαια αν αυτ'ο είναι καλό ή κακό σε σχέση με την απορόφηση της

Τα μαλλιά σου με τη μινοξιδίλη της Kirkland πως γίνονται; Εννοώ κολλάνε, είναι ευκολοχτένιστα;
 

MAVERICK

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Είναι μια χαρά απο αυτή την άποψη ,συν το γεγονός ότι στεγνώνει πιο σύντομα απο τις αλλες 2 και δεν έχεις και αυτή την όψη του <<λαδωμένου>> μαλλιού .
Με προβληματίζει το θέμα της απορρόφησης σε σχέση με το ποσοστό οινοπνεύματος που έχει το οποίο δεν αναφέρεται πουθενά στη συσκευασία ή τις οδηγίες της ( σε αντίθεση με ragaine kai target)
Aξίζει τελικά η μεγάλη όντως διαφορά στην τιμή της( φθηνή) σε σχέση με το αποτέλεσμα ;
 

vag

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Δυστυχώς Maverick δε μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό γιατί απλά αυτή την εντύπωση έχω,δεν είμαι όμως ειδικός.Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας πει..
Πάντως κ εγώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω την άλλη φτηνή μινοχιδίλη που σου είπα παραπάνω κ με φρέναρε η περιεκτικότητα του αλκοόλ.Έτσι παραμένω στην Target.
Τελικά μιλάμε για την ίδια ,την kirkland.
Δες την σχετική συζήτηση. http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=112.30
 

MAVERICK

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Regaine δεν έχω τώρα μαζί μου , θυμάμαι όμως ότι έγραφε στα συστατικά ή στο κουτί ή στο μπουκάλι.Για την target σίγουρα το γράφει στη συσκευασία το έχω μπροστάμου
Απο την άλλη δεν μπορεί να έχει η target 96% kai το regaine 30% όπως λές
Μου φαίνεται λίγο περίεργο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απο που αγοράζουμε

οχι περιεργο αλλα παραξενο μου φαινεται και εμενα
αν μπορεις βρες στην target εκει που λεει ποσο τις % ειναι γιατι εγω δεν μπορεσα να το βρω
 

Donnie

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

panagiotisf είπε:
οχι περιεργο αλλα παραξενο μου φαινεται και εμενα
αν μπορεις βρες στην target εκει που λεει ποσο τις % ειναι γιατι εγω δεν μπορεσα να το βρω

Στο μπουκαλάκι γράφει: Έκδοχα Alcohol (96%) Propylene glyco, Purified water. Επίσης μπροστά γράφει Minoxidil 5% w/V.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απο που αγοράζουμε

αν ειναι ετσι πολυ περιεργο γιατι και αλλες λοσιον βγαινουν με 30
και αυτη με το μεγαλο
εγω θα την απεφευγα παντως
 

MAVERICK

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Aκη θα ήθελα και τη γνώμη σου ..
Να συνεχίσω με την μινοξιδίλη της kirkland ( έχω πάρει το 6μηνο πακέτο)ή να πάρω regaine ή την μινοξ της target ;
Παίζει σημαντικό ρόλο η διαφορά στην περιεκτικότητα
 

aprilianos

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Υπαρχει κανενα θρεντ για τα σαμπουαν? αν οχι να γινει ενα που να λεει γνωμες κλπ.
Λεω να δοκιμασω το NANO Shampoo του Πρωκτορ λολ ;D (αυτος απο την σχολη των μπατσων ειναι?) τι λεει? το εχει δοκιμασει κανεις?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απο που αγοράζουμε

aprilianos
υπαρχει ενα που λεγετε σαμπουαν για καθημερινη χρηση
τσεκαρε το και αν θελεις να γραψεις μπορεις να το κανεις εκει
 

Άκης

Administrator
Απ: Απο που αγοράζουμε

Παιδιά μήπως πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε;;;;
Είπα να το γράψω εδώ, που μιλάμε για αγορές.
Το $ αρχίζει να παίρνει την ανιούσα πάλι. :-[
Αλίμονο σε εμάς που παίρνουμε από έξω...
Σύμφωνα με το google, 1 US$ = 0.77 Euros
και όπως άκουσα σήμερα ειδήσεις, θα πάρει φόρα πάλι.

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απο που αγοράζουμε

κακο αυτο
οσο κατεβαινει το πετρελαιο τοσο ανεβαινει το δολλαριο
οσο ανεβαινει το πετρελαιο τοσο κατεβαινει το δολλαριο
 

Donnie

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Απλώς, να σας ενημερώσω πως η παραγγελία 3 μπουκαλιών μινοξιδίλης από τον dr. Lee και η προσφορά της Kirkland από το amazon (http://www.amazon.com/gp/product/B000FQ73O0) και πιο συγκεκριμένα από το The Natural Health Shoppe μου ήρθαν σε μία εβδομάδα το καθένα, χωρίς τελωνεία και άλλα μπλεξίματα.
 
Μπλουζα