Αποτελέσματα regaine και finasteride propecia παρενέργειες . μην κανετε χρήση

leonidasgr2003

New Member
Γεια σας,

Σας γράφω για να σας πω την εντύπωση μου για αυτά τα προϊόντα.

Ξεκίνησα regaine τόσο εγώ όσο κ η αδερφή μου γιατί είχαμε έναρξη ανδρογενετικής αλωπεκίας.

Μετά απο μακροχρόνια χρήση 2-3 χρόνια , διαπιστώσαμε ότι το regaine λειτουργεί σα ναρκωτικό για τα μαλλιά ! Στην αρχή απλά μειώνει την αραίωση ... Απλώς κερδίζεις χρόνο ! Εκεί που θα έπεφταν σε 3 χρόνια , με regaine θα πέσουν σε 5 . Μετά τα 5 χρόνια απλά δεν θα μπορεί να κάνει πλέον δουλειά οπότε κ επιταχύνει η αραίωση. Το κόψαμε !

Φιναστερίδη και propecia . Οτι χειρότερο ! Πανάκριβο! Υπάρχουν 3 εταιρίες που το παραγουν στην ελλαδα αλλα μόνο μια το διακινεί για να κρατά την τιμή υψηλή ! (τυχαίο?)

Γράφει ότι οι παρενέργειες ειναι στο 1% του πληθυσμού και το προτείνουν οι δερματολόγοι.
Μαντέψτε ! Ημουν στο 1% !!!

Κατανάλωσα 12 κουτιά propecia. Oι παρενέργειες είναι χαμηλή διάθεση για σεξ , εξπερμάτωση μια φορά την μέρα ή ακόμα και το τριήμερο! Είχα φτάσει και βδομάδα χωρίς να με ενδιαφέρει το σεξ και η εξπερμάτωση. Δεν είχα δυνατές στύσεις ! Αισθανόμουν σα 40αρης στο σεξ και ήμουν μόνο 24 !! Είχα μειωμένη ποσότητα σπέρματος χαμηλότερη από το μέσο όρο βάση σπερματοδιαγραμμάτων ! Το πρόβλημα ήταν πως και το propecia Δεν εκανε και την καλύτερη δουλειά ! λειτουργούσε όπως το regaine ! Σα ναρκωτικό .. η αραίωση προχωρούσε ...

Το έκοψα προσεκτικά ! Για να το κόψω έκανα 3-4 μήνες . Απλά αντί για ενα χάπι τη μέρα έπαιρνα μέρα παρα μέρα για 1 μήνα και μετά ανα τριήμερο για τους υπόλοιπους 2. Για να συνηθίσει ο οργανισμός χωρίς να πάθει σοκ απο τη διακοπή.

Και τότε έγινε το θαύμα . Στο 2ο μήνα διακοπής είχα ξαφνικές στύσεις ! Απότομες! Πρωινές στύσεις που δεν είχα πριν , όταν έκανα χρήση! Το σώμα μου τα απέβαλλε όλα στο 6μηνο ή 12μηνο ! Στύσεις κανονικές , πολύ δυνατές , σαν να είμαι 20 χρονών . Είμαι 26! Μεγαλύτερη ποσότητα σπέρματος! Ενθουσιάστηκα με το αποτέλεσμα !

Συμπέρασμα : Τα μαλλιά υποχώρησαν πιο σύντομα . Αλλα τι να τα κανεις αν δεν σ σηκώνεται και δεν εχεις διάθεση για σεξ;

Οι εταιρίες ΕΛΠΙΔΑ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΝΕ

Τα μαλλιά τα ξύρισα και σκέφτομαι να κάνω και εμφύτευση. 2000-2500 τρίχες . Η αδερφή μου έκανε και πήγε πολύ καλά ! Καλύφτηκαν τα κροταφικά κενά !

Καλύτερα να δώσετε 2000Ε για μεταμόσχευση μαλλιών που πλέον δεν γίνονται με τομές ή να τα ξυρίσετε παρά να πληρώνετε τις πολυεθνικές προκαλώντας την αυτοκαταστροφή σας !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bruno1989

Active Member
Τα είπες όλα. ο καθένας ειναι υπεύθυνος για τον εαυτό του.δεν κρίνω όσους παίρνουν ειδικά φίνα αλλα εγώ προσωπικά δεν θα την έπαιρνα ποτέ. Πανω απ ολα υγεία!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μακρια!!! και εγω εχει 5 μηνες που την εκοψα μετα 3 χρονια χρησης.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
αν δεις στην υπογραφη μου θα δεις εχω αλλαξει 3 μαρκες φινα.
στην αρχη ειχα προσκαρ με ειχε ταραξει.
Τελος με finar και finastir επηδει ηταν γεννοσημο ειχα σταθεροποιηθει δεν ηταν τοσο δυνατα και ισως να μην με καναν και τιποτα απο μαλλι.
τωρα στο 5μηνο δε βλεπω διαφορα στο μαλλι αλλα θα περιμενω στο χρονο πανω να δω τι γινεται.
 

bruno1989

Active Member
αν δεις στην υπογραφη μου θα δεις εχω αλλαξει 3 μαρκες φινα.
στην αρχη ειχα προσκαρ με ειχε ταραξει.
Τελος με finar και finastir επηδει ηταν γεννοσημο ειχα σταθεροποιηθει δεν ηταν τοσο δυνατα και ισως να μην με καναν και τιποτα απο μαλλι.
τωρα στο 5μηνο δε βλεπω διαφορα στο μαλλι αλλα θα περιμενω στο χρονο πανω να δω τι γινεται.
ποιο μαλλί ρε συ για στύση μιλάω. λογικά θα είχες πρόβλημα για να το σταμάτησες. Επανήλθες αμέσως ή περασε κάποιος καιρός?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με το προσκαρ ειχα πονους κατω και κοιλια ειχα αραιο σπερμα και θεμα στην στυση.
Με τα αλλα αυτα με ειχανε φυγει.Στυση ειχα κανονικα αλλα οχι παντα τελεια,απο πονους και σπερμα ειχαν επανελθει και με finar.
Ο λογος που το εκοψα ειναι γιατι δε θελω να συνεχισω το φαρμακι εφορου ζωης και οτι πιστευω οτι σιγα σιγα σε τρωει σε μαμαει τον οργανισμο+ του οτι σε φερνει και θλιψη.
 

bruno1989

Active Member
Με το προσκαρ ειχα πονους κατω και κοιλια ειχα αραιο σπερμα και θεμα στην στυση.
Με τα αλλα αυτα με ειχανε φυγει.Στυση ειχα κανονικα αλλα οχι παντα τελεια,απο πονους και σπερμα ειχαν επανελθει και με finar.
Ο λογος που το εκοψα ειναι γιατι δε θελω να συνεχισω το φαρμακι εφορου ζωης και οτι πιστευω οτι σιγα σιγα σε τρωει σε μαμαει τον οργανισμο+ του οτι σε φερνει και θλιψη.
εννοείται συμφωνώ απόλυτα. καλύτερα που το έκοψες ειναι κρίμα να στερηθεί κάποιος απο το να κάνει οικογένεια μόνο και μόνο για κάποιες δανεικές τρίχες
 

dimitris50423

Well-Known Member
θεραπεια με ημερομηνια ληξης. αφου θα την κοψεις καποια στιγμη και οτι ηταν να πεσει θα πεσει. για ποιο λογο να ξεγελας τον εαυτο σου 1-2-3 χρονια και να σου κραταει μερικες τριχες.
με ανταλλαγμα χαμηλοτερη ποιοτητα σεξουαλικης ζωης.. ακομη και αυτοι που λενε δεν εχω συμπτωματα μπορει να μην εχουν απλα πονους και τρανταχτα συμπτωματα.. αν εχουν απλα χαμηλη διαθεση για σεξ μπορει να μη το παρουν χαμπαρι και ποτε και να νομιζουν οτι ολα ειναι καλα.
ασε που δεν ξερεις και ποσο γρηγορα θα επανελθεις η αν θα επανελθεις 100% οπως ησουν.
 
γνωστος μου προχθες μου ξαναεδειξε φωτο απο χρηση φινας τριμενης μεσα σε μινοξ - πριν κ μετα -για τοπικο ,η μια φωτο με την αλλη μεγαλη διαφορα και χωρις παρενεργειες στον 1 χρονο που το δοκιμασε ,αν μου δωσει το οκ θα του ζητησω της φωτο και θα τις ανεβασω .
 

leonidasgr2003

New Member
Προσοχη: αν έχετε πονους κατω απο την κοιλιά αριστερα ή στους όρχεις πολυ πιθανο να εχετε κυρσοκοιλη και να χρειαζεστε χειρουργείο αμεσα!!
Ρωτηστε σε ουρολογο
Η φιναστεριδη δεν προκαλει πονους απ οτι ξερω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ παίρνω 11 χρόνια φίνα και regain χωρίς κανένα πρόβλημα. Η φίνα όντως μπορεί να δώσει όμως σοβαρές παρενέργειες σε αρκετούς, αν μπορείτε την αποφεύγετε. Φιλε Δημήτρη όπως καταλαβαίνεις μετά απο 10 χρόνια χρήσης δεν θα έλεγα πως έχει 1-3 χρόνια ημερομηνία λήξης όπως λες, εχω και σχετικά επιθετική εξέλιξη απο τα 22, ιδίως στο Middle και crown η θεραπεία δίνει ρέστα, αλλά δυστυχώς σε αρκετούς και παρενέργειες.
 

Georgex6

Well-Known Member
Μετα απο 11 χρονια συνεχης χρησης, μονο αμα τη κοψεισ για καποιους μηνες θα καταλαβεισ οτι οντως δε σε επηρεαζει καπου,
Ενα κακο που εχει η φιναστεριδη ειναι οτι σε υπνωτιζει και νομιζεισ οτι αυτο που ζεισ ειναι η πραγματικοτητα,
και γω αυτη η μαυριλα αυτεσ οι ασχημες σκεψεισ αυτα τα υπαρξιακα που ζουσα νομιζα οτι ειναι μεροσ της καθημερηνοτητασ μου τελικα ολα αυτα οφειλονταν στο κωλοφαρμακο και το καταλαβαινω μονο τωρα που το εκοψα και εχουν αξαφανιστει χωρισ να εχει γινει καμια μα καμια αλλαγη στη ζωη μου
οποτε μακαρι να μη σε πειραζει καπου αλλα γενικα μου φαινεται δυσκολο
πολυ υπουλο φαρμακο, δυστηχως
 

andy.k

Active member
Σε όποιον δίνει αποτέλεσμα χωρίς παρενέργειες καλά κάνει κ την παίρνει κ τη συνεχίζει...προσωπικό θέμα του καθενός είναι νομίζω...και δε νομιζω οτι επηρεαζεται η τεκνοποίηση από τη χρήση της φιναστεριδης. Ισχύει κάτι τέτοιο?
 

imouthis

Active Member
Ο κουμπάρος μου (γιατρος) παίρνει φίνα εδώ και 7 χρόνια τουλαχιστον. Τα αποτελέσματα θεαματικά. Πριν έλεγες ότι έχει έντονο πρόβλημα ενώ τώρα ούτε που το καταλαβαίνεις. Δηλαδή όχι μόνο του σταμάτησε η τριχοπτωση αλλά έβγαλε και μαλλιά εκεί που δεν είχε και μάλιστα Α ζωνη μπροστά!
Για 3 χρόνια προσπαθούσαν να κάνουν παιδί... και δεν μπορούσαν. Σταμάτησε 6 μήνες και μετά έπιασαν αμέσως.
Τώρα έχει ένα μωράκι 7 μηνών.
Φυσικά ξεκίνησε το χάπι πάλι...

Άποψη μου;
Μ Α Κ Ρ Ι Α
 

Panos12

New Member
Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος εδώ!ήθελα να ρωτησω για τις παρενέργειες που μένουν ακόμα και μετά από την χρήση προπετσια .ετυχως έχω επανέλθει και έχω πολύ καλές χρήσεις π κ π.ΑΛΛΑ όχι παντα.. είναι και ψυχολογικό σίγουρα απλά θέλω να αποκκεισω τις παρενεργειες.όποιος πιστεύει ότι μπορεί να μ λύσει κάποιες απορίες να στείλει.. Ευχαριστώ εκ των υστέρων..εννοείται μακρυά από φίνα..!
 

nino24

Member
Παιδιά,

αναφορικά με τις παρενέργειες και πιο συγκεκριμένα σεξουαλικη διάθεση...το έχω παρατηρήσει και εγώ...έχοντας όμως πρωινές στυσεις κτλ (μόνος μ δλδ μια χαρά το εργαλείο). Είχα παρει πριν χρόνια 3-4 κουτιά και μετά από αρκετά χρόνια, πρέπει να είμαι τώρα στο 6 κουτί...από χτες που πήγα με μια κοπέλα και δεν είχα διάθεση για σεξ, αποφάσισα να το σταματήσω για να δω...μπορεί να μην οφείλεται και σε αυτό αλλά δεν σας κρύβω πως έχω ανησυχήσει για αυτά που λένε για μόνιμες «βλάβες». Όσοι έχετε εμπειρία, πιστεύετε πως η χρήση που έχω κάνει είναι μεγάλη; Στους περισσότερους απ ότι διαβάζω εδώ μεσα, με το που το σταμάτησαν επανήλθαν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

greco

New Member
Παιδιά,

αναφορικά με τις παρενέργειες και πιο συγκεκριμένα σεξουαλικη διάθεση...το έχω παρατηρήσει και εγώ...έχοντας όμως πρωινές στυσεις κτλ (μόνος μ δλδ μια χαρά το εργαλείο). Είχα παρει πριν χρόνια 3-4 κουτιά και μετά από αρκετά χρόνια, πρέπει να είμαι τώρα στο 6 κουτί...από χτες που πήγα με μια κοπέλα και δεν είχα διάθεση για σεξ, αποφάσισα να το σταματήσω για να δω...μπορεί να μην οφείλεται και σε αυτό αλλά δεν σας κρύβω πως έχω ανησυχήσει για αυτά που λένε για μόνιμες «βλάβες». Όσοι έχετε εμπειρία, πιστεύετε πως η χρήση που έχω κάνει είναι μεγάλη; Στους περισσότερους απ ότι διαβάζω εδώ μεσα, με το που το σταμάτησαν επανήλθαν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φίλε μου μιά απο τα ίδια, το σταμάτησες μόνιμα ; Επανήλθαν όλα όπως πριν ;
 
Μπλουζα