Αξιοπιστο site για spironolactone;

Dimit

New Member
Δεν εχω δοκιμάσει ποτέ spironolactone κρέμα και λέω να δω. Βλέπω την χρησιμοποιεί πολύς κόσμος τοπικά επί χρόνια, χωρίς παρενέργειες ανάλογες τουλαχιστον των oral dht-blockers. Λογικά όταν είναι κατι τοπικό είναι και λιγότερο επίφοβο.

Εχει να μου προτεινει κανείς κάποιο σοβαρό site που να έχει αγορασει ο ίδιος χωρίς προβλήματα;
Επίσης αν κάποιος είχε θετικό αποτέλεσμα ας μου πει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
γιατι θελεις να βαλεις και τοπικο μπλοκερ εφοσον παιρνεις μπλοκερ σε χαπι και μαλιστα αρκετα ισχυρο,δεν ειναι περιττο?
θεωρεις οτι θα σου δωσει το κατι παραπάνω η για να δεις πως θα εξελιχθει το σκέφτεσαι?
εγω σπιρο λοσιον 2% εβαζα δυο χρονια ,δεν ειναι κρεμα βεβαια.. δεν ειδα κατι απο αποψη μειωσης τριχοπτωσης αλλα και επανεκφυσης.. σαιντς ειχα κατι πονακια στο στηθος,καποιες φορες πονο στους ορχεις(μια φορα στο διμηνο αλλα σαν σουβλιες αρκετα δυνατοι πονοι) και πεσμενη λιμπιντο..βεβαια υποχωρησαν ολα με την διακοπη της..τωρα ο καθένας ειναι μια διαφορετικη μηχανη εσυ μπορει να μην δεις τιποτα... ελπιζω να βοηθησα..
καλη επιτυχια σε οτι επιλεξεις :)
 

3746741

Member
σπιρο χρησιμοποιησα για 2-2,5 χρονια κ εγω...τον πρωτο χρονο 2% καμια παρενεργεια καμια διαφορα σε μαλλι....μετα πηγα σε 5% κ παλι καμια παρενεργεια κ καμια διαφορα σε μαλλι.....απο τοτε που εκοψα την φινα (πριν 2,5 χρονια) ακομα ψαχνω ενα καλο dht blocker αλλα δυστυχως τιποτις......

κ μονο με μινοξ που ειμαι ολο αυτο το διαστημα δεν γινεται δουλεια γαμωτο.......
 

Dimit

New Member
γιατί η ντούτα μου κόβει 90% του dht. ακόμη και 91% να πάω με ένα topical blocker ικανοποιημένος θα είμαι. πλέον παίζουμε και με το ελάχιστο δυνατό που μπορεί να μας προσφέρει μια θεραπεία.
 

weznem

Well-Known Member
δεν θα ηταν προτιμοτερο να παρεις αμπουλες προγεστερονης τοτε? prolοut depot νομιζω λεγονται.. τις εριχνα μεσα στην μινο αλλα δεν το συνεχισα για πολυ οποτε δεν ξερω αν θα σου δωσει το κατι που ψαχνεις.. ειναι μια επιλογη παντως...
 

Dimit

New Member
δεν βλεπω να το εφαρμόζει πολύς κόσμος αυτός που λες, οπότε μάλλον κατι σημαινει αυτό. Ρώτησα ειδικα για spiro γιατι βλεπω ότι βαζουν πολλοί
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Το θέμα μεταφέρθηκε στην σωστή κατηγορία "Αγορές - Αγγελίες / Online Shopping".
 

TheSunWithin

New Member
Dimit είπε:
γιατί η ντούτα μου κόβει 90% του dht. ακόμη και 91% να πάω με ένα topical blocker ικανοποιημένος θα είμαι. πλέον παίζουμε και με το ελάχιστο δυνατό που μπορεί να μας προσφέρει μια θεραπεία.

Αν η ντουτα σου κοβει 90% dht τοτε ο οργανισμος σου δημιουργει περισσοτερους υποδοχεις ανδρογονων στους θυλακες ωστε να ξανααποκτησει και να ξαναδεσμευσει στους θυλακες αυτο το 90% που εχασε.

Θυμήσου η Φυση και ο Οργανισμος νικουν 100% καθε φορα.
 

3746741

Member
TheSunWithin είπε:
Dimit είπε:
γιατί η ντούτα μου κόβει 90% του dht. ακόμη και 91% να πάω με ένα topical blocker ικανοποιημένος θα είμαι. πλέον παίζουμε και με το ελάχιστο δυνατό που μπορεί να μας προσφέρει μια θεραπεία.

Αν η ντουτα σου κοβει 90% dht τοτε ο οργανισμος σου δημιουργει περισσοτερους υποδοχεις ανδρογονων στους θυλακες ωστε να ξανααποκτησει και να ξαναδεσμευσει στους θυλακες αυτο το 90% που εχασε.

Θυμήσου η Φυση και ο Οργανισμος νικουν 100% καθε φορα.

κατι μου θυμιζουν αυτα.....ξαναμπηκε με αλλο acount........
 

3746741

Member
οχι,μου εστειλε τωρα πμ κ μου λεει οτι ειναι αυτος κ μπηκε κ για να ζητησει ακυρωση του μπαν........

ρε που μπλεξαμε παλι....

καλα ειχαμε βρει την ησυχια μας 2 μερες τωρα!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
χααχααχαχαχαχαχα! κλαίω
εγώ ανήκω στον δημοκρατικό χώρο λέω να λύσουμε το θέμα με δημοκρατικές διαδικασίες :p
πχ δημμοψήφισμα

πάνο χρόνια πολλά για χθες!!!!!!
 

3746741

Member
αν θελετε να μας ξανακανει μπο@ρδελο αφηστε τον να μπει!!

ο τυπος γυρναει απο φορουμ σε φορουμ κ λεει τα ιδια!

ενα θα πω!τα ιδια ελεγε κ σε ενα φορουμ κιθαριστικο που λεγεται noiz κ ειναι μελη αν οχι ολοι οι περισσοτεροι αναγνωρισμενοι ελληνες μουσικοι τοσο σε Ελλαδα οσο κ διεθνως (πχ Μακης Αμπλιανιτης για οσους ξερουν) κ μια δυο εγραψε κ τον εκραξαν ασχημα,του κλειδωσαν κ το θεμα κ παει,εληξε!

το θεμα του σκεφτειτε,το ποσταρε στην ενοτητα του φορουμ που λεγεται παιδικη χαρα κ ουτε εκει δεν δεχτηκαν τις αηδιες του!

ο ανθρωπος που τον κραζει ασχημα (superfunk) ηταν για χρονια moderator (αν δεν κανω λαθος)!

παραθετω κ τα αποδεικτικα για να δειτε κ με τα ματια σας!!

κ ολος ο προλογος για το Noiz ηταν για να εξηγησω οτι ειναι σοβαρο φορουμ κ οχι πολος ελξης αργοσχολων παπατζηδων....

το ιδιο σοβαρο αντιστοιχα ειναι κ θα πρεπει να συνεχισει να ειναι κ το δικο μας!!!!

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199857.40
 

TheSunWithin

New Member
3746741 είπε:
αν θελετε να μας ξανακανει μπο@ρδελο αφηστε τον να μπει!!

ο τυπος γυρναει απο φορουμ σε φορουμ κ λεει τα ιδια!

ενα θα πω!τα ιδια ελεγε κ σε ενα φορουμ κιθαριστικο που λεγεται noiz κ ειναι μελη αν οχι ολοι οι περισσοτεροι αναγνωρισμενοι ελληνες μουσικοι τοσο σε Ελλαδα οσο κ διεθνως (πχ Μακης Αμπλιανιτης για οσους ξερουν) κ μια δυο εγραψε κ τον εκραξαν ασχημα,του κλειδωσαν κ το θεμα κ παει,εληξε!

το θεμα του σκεφτειτε το ποσταρε στην ενοτητα του φορουμ που λεγεται παιδικη χαρα κ ουτε εκει δεν δεχτηκαν τις αηδιες του!

ο ανθρωπος που τον κραζει ασχημα (superfunk) ηταν για χρονια moderator (αν δεν κανω λαθος)!

παραθετω κ τα αποδεικτικα για να δειτε κ με τα ματια σας!!

κ ολος ο προλογος για το Noiz ηταν για να εξηγησω οτι ειναι σοβαρο φορουμ κ οχι πολος ελξης αργοσχολων παπατζηδων....

το ιδιο σοβαρο αντιστοιχα ειναι κ θα πρεπει να συνεχισει να ειναι κ το δικο μας!!!!

Eκει τους ψιλοτρολαρω με μια δοση ομως αληθειας.Και αυτο γιατι ασχολουνται ΜΟΝΟ με εξοπλισμο.Μαλιστα ο superfunk αν ακουσεις παιξιματα του ουτε βιμπρατο δεν μπορει να κανει.

Νηματα αμιγως για μουσικη και αυτοσχεδιασμο ειναι ελαχιστα.
 

krhtikos21

Member
πάνο ανήκεις σε συνιστώσα σύριζα?εχω γνωρίσει πολλούς τέτοιους τελευταια και είανι όλοι συριζα
 

TheSunWithin

New Member
krhtikos21 είπε:
πάνο ανήκεις σε συνιστώσα σύριζα?εχω γνωρίσει πολλούς τέτοιους τελευταια και είανι όλοι συριζα

Ανηκω σε μια φρουτοφαγικη αιρεση.Τη συνομωσια των πυρηνων του ανανα!!!!

χαχαα. Οχι φιλε ειμαι καθαρος απο τετοιες ανοησιες(κομματα,οργανωσεις,ιδεολογιες,δογματα κτλ κτλ).

Στο θεμα μας. Η ντουτα και η φινα σε βαθος χρονου θα δημιουργησει περισσοτερους ανδρογενετικους υποδοχεις.Το ειχα πει και στο hairlosshelp(οπου και εκει εφαγα μπαν απο το διαχειριστη γιατι δεν παραδεχοταν οτι η αυξηση της αιματωσης σταματα την τριχοπτωση και οτι τα μεταμοσχευμενα επιβιωνουν οχι γιατι ειναι απο τη δοτρια αλλα επειδη δημιουργειται αυτονομο περιβαλλον που θρεφει -αιατωνει το θυλακα επαρκως) και μαλιστα ενας χρηστης το επιβεβαιωσε με ερευνα .
 

3746741

Member
δεν εχεις βαρεθει οπου πηγαινεις να σε κραζουν να σου ριχνουν μπαν κ να κλειδωνουν τα θεματα σου?

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199857.40

ασε μας ρε παιδι μου στο προβλημα μας...

εχουμε την τριχοπτωση εχουμε κ σενα να μας τα ζαλιζεις!

καλα σου ειπε ο αλλος!
πηγαινε να βρεις καμια γκομενα να μας αφησεις κ εμας ησυχους!!
 

weznem

Well-Known Member
3746741 είπε:
αν θελετε να μας ξανακανει μπο@ρδελο αφηστε τον να μπει!!

ο τυπος γυρναει απο φορουμ σε φορουμ κ λεει τα ιδια!

ενα θα πω!τα ιδια ελεγε κ σε ενα φορουμ κιθαριστικο που λεγεται noiz κ ειναι μελη αν οχι ολοι οι περισσοτεροι αναγνωρισμενοι ελληνες μουσικοι τοσο σε Ελλαδα οσο κ διεθνως (πχ Μακης Αμπλιανιτης για οσους ξερουν) κ μια δυο εγραψε κ τον εκραξαν ασχημα,του κλειδωσαν κ το θεμα κ παει,εληξε!

το θεμα του σκεφτειτε,το ποσταρε στην ενοτητα του φορουμ που λεγεται παιδικη χαρα κ ουτε εκει δεν δεχτηκαν τις αηδιες του!

ο ανθρωπος που τον κραζει ασχημα (superfunk) ηταν για χρονια moderator (αν δεν κανω λαθος)!

παραθετω κ τα αποδεικτικα για να δειτε κ με τα ματια σας!!

κ ολος ο προλογος για το Noiz ηταν για να εξηγησω οτι ειναι σοβαρο φορουμ κ οχι πολος ελξης αργοσχολων παπατζηδων....

το ιδιο σοβαρο αντιστοιχα ειναι κ θα πρεπει να συνεχισει να ειναι κ το δικο μας!!!!

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199857.40


μπουρδελο το κανατε εσυ και κατι αλλοι το φορουμ φιλε που βγαζατε ομορφιες απο το στομα σας και βριζατε και μεσω πμ σαν παιδακια του δημοτικου..για σοβαρευτείτε λοιπον επιτελους και αφηστε το θεμα να το διαχειριστουν οι αρμοδιοι..αν επρεπε να μπαναριστει ο πανος εσυ τι επρεπε να παθεις που του αραδιασες ολες τις ομορφιες σε ενα προσωπικο μηνυμα ?...

διοτι μην γελιεσε με το να βριζεις τον αλλον εσυ εκτιθεσαι και οχι ο αλλος.. καλο θα ηταν απο την ολη υποθεση να κατσεις κατω και να δεις τα λαθη σου ειδάλλως, μονο εξυπνος ανθρωπος δεν θα μπορεις να αποκαλείσαι ..

συνεχιζεται στο ιδιο μοτιβο λανθασμενης αντιληψης... δεν εχουμε δικαιωμα να απαγορευσουμε απο κανεναν να ειναι μελος, εφοσον τηρει και σεβεται τους κανονες του ΦΟΡΟΥΜ και οχι τους κανονες που γουσταρει ο καθενας εδω μεσα.. εφοσον τα νηματα του, προσκομίζουν και τις ερευνες στις οποιες στοιχειοθετεί τα λεγομενα του ουδεν προβλημα, ειδαλλως συμφωνω οτι πρεπει να του επιστησουν την προσοχη σε αυτον το τομεα.. αντι να κανιβαλιζετε συνεχεια σαν ορκ, θα μπορουσατε με νηφαλιοτητα και υπομονη να ζητησετε με ευγενεια αυτο το απλο πραγμα,, αλλα φροντισατε να χασετε το δικιο σας με την συμπεριφορα σας..
και την βγαλατε και λαδι διοτι θα επρεπε να εχετε μπαναριστει πολυ και εισαι μεσα σε αυτους εσυ, αλλα βλεπω προς λυπη μου οτι δεν εχεις το σθενος να ζητησεις δημοσια συγνωμη για τις βωμολοχιες και την παντελή έλλειψη σεβασμου προς τον πανο αλλα και προς ολα τα μελη που ντροπιασατε με την συμπεριφορα σας μερικοι και μαλιστα με πληρη συνειδηση.. και το επιβεβαιωνετε διχως την έμπραγκτη μεταμελειά σας ακομη και τωρα.. που καταλάγιασε η μπόρα.

δεν εχω καμια προθεση για να προκαλεσω τιποτα απλά δεν μπορω να βλεπω να σηκωνεται το λαβαρο της ορθης κρίσης οταν αποδεδειγμένα το ποδοπατήσατε κιολας με τις πράξεις σας.. και με αφηνει αδιαφορο τι κανει σε αλλα φορουμ δεν θα κρινω εναν ανθρωπο για το τι εκανε αλλου περα απο εδω μεσα , περαν του οτι αποδεικνυεται οτι η δημοκρατια ειναι η γνωμη της μαζας και οποιος ξεφευγει εστω και αν σφάλει απο την αληθεια που ξερουμε του αφαιρείται το δικαωμα να εχει λογο και γνωμη..
 

TheSunWithin

New Member
^^^ φιλε weznem θυμαμαι και εσενα που μπαναριστηκες επειδη εξεφραζες απλα και μονο τις αποψεις σου περι ομορφιας και καποιοι νευριασαν.
Το ιδιο συμβαινει με μενα.
 

3746741

Member
τι λες wezmen???

το φορουμ γινεται μπ@υρδελο οταν καποιος βριζετε με καποιον αλλο με πμ???

εχω δει παμπολες φορες τους διαχειριστες να λενε πως αν θελετε να βριστειτε συνεχιστε το με πμ!


θα μας κανεις να ξεχασουμε κ αυτα που ξερουμε εσυ!
 
Μπλουζα