Αντικαταστάτης του ρεγκεην; (!)

piratis

New Member
Βρήκα σάητ που υποστηρίζει ότι πουλάει λοσιόν πιο αποτελεσματική από μινοξ. Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο; Βασίζεται στο peppermint oil λέει... Παραθέτω λινκ για να το δείτε να μου πείτε γνώμες (δεν ξέρω αν επιτρέπεται τυπικά αλλά δν βρήσκω άλλον τρόπο :p )
https://www.hairlossrevolution.com/minoxidil-rogaine-alternative-da/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Βρήκα σάητ που υποστηρίζει ότι πουλάει λοσιόν πιο αποτελεσματική από μινοξ. Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο; Βασίζεται στο peppermint oil λέει... Παραθέτω λινκ για να το δείτε να μου πείτε γνώμες (δεν ξέρω αν επιτρέπεται τυπικά αλλά δν βρήσκω άλλον τρόπο :p )
https://www.hairlossrevolution.com/minoxidil-rogaine-alternative-da/
Ναι αλλά όχι τόση διαφορά που δείχνει το σχεδιάγραμμα
 

turnfiji123

Active Member
Βρήκα σάητ που υποστηρίζει ότι πουλάει λοσιόν πιο αποτελεσματική από μινοξ. Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο; Βασίζεται στο peppermint oil λέει... Παραθέτω λινκ για να το δείτε να μου πείτε γνώμες (δεν ξέρω αν επιτρέπεται τυπικά αλλά δν βρήσκω άλλον τρόπο :p )
https://www.hairlossrevolution.com/minoxidil-rogaine-alternative-da/

Την φτιάχνεις και μόνος σου για να ξέρεις από που είναι τι. Για τα rosemary και emu λένε πάντα ότι μπλοκάρουν τοπικά το dht και ότι έχουν ευεργετικές ιδιότητες. Αλλά άλλο rosemary σε ψαγμένο παραγωγο απο Βουλγαρία και άλλο rosemary από τα Lidl. Εκεί κολλάω εγώ.
 

piratis

New Member
Άρα όντως αξίζει πιο πολύ από ριγκεην αφού έχει και λιγότερες παρενέργειες και είναι οριακά πιο αποτελεσματικό ??? :O
 

turnfiji123

Active Member
Άρα όντως αξίζει πιο πολύ από ριγκεην αφού έχει και λιγότερες παρενέργειες και είναι οριακά πιο αποτελεσματικό ??? :O

Χλωμό. Μέχρι και εγώ που την έκραζα την μινοξ την ξεκίνησα πάλι αλλά σωστά και σε υγρή μορφή μαζί με άλλες ουσίες. Έχει περιστατικά με ζωμό κρεμμυδιού και νιζοραλ που είχαν φύτρωση. Απλά δοκιμάζεις και βλέπεις.
 

sven

Active Member
Συνδυασμό λοσιον δυόσμο και δεντρολίβανο οχι ταυτόχρονη εφαρμογη ή δυο σε ενα λοσιον θεωρητικά και οι δυο μαζί είναι καλύτερες απο μινοξ αλλά στην πράξη δεν νομίζω. Ίσως για εναλλακτική θεραπεία αποτοξίνωσης απο την μινοξ για κάμποσους μήνες έτσι να ξεπρηστεί το πρόσωπο.
 

turnfiji123

Active Member
Συνδυασμό λοσιον δυόσμο και δεντρολίβανο οχι ταυτόχρονη εφαρμογη ή δυο σε ενα λοσιον θεωρητικά και οι δυο μαζί είναι καλύτερες απο μινοξ αλλά στην πράξη δεν νομίζω. Ίσως για εναλλακτική θεραπεία αποτοξίνωσης απο την μινοξ για κάμποσους μήνες έτσι να ξεπρηστεί το πρόσωπο.

Ρε φίλε έβαλα 3 φορές μινοξ και είχα όλα τα sides. Τρεις άντε να είναι 15 ψεκασμοί; Και στο καπάκι ΣΔ. Τραγικό προϊόν τέλος την άδειασα όλη στο νεροχύτη από τα νεύρα μου. Σου προτείνω χυμό από κρεμμύδι τον οποίο ξαναξεκινησα. Φυσικό προϊόν για υπεραιμια και αντιμυκητιακο. Επίσης για το dht τοπικά κάνουν καλό η κρέμες σκινορεν και τρετιν αλλά στο λέω με επιφύλαξη γιατί δεν το δοκίμασα ακόμα. Τα λάδια εμένα μου έφεραν ΣΔ γιατί το κεφάλι μου είναι απάλευτο, τα έχω όλα από το Ολύμπος-βότανα στα πουλάω αν θες δεν θα μου χρειαστούν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να ρωτησω κάτι... υπαρχει διαφορα μεταξυ regaine και rogaine?γιατι δεν μπορεις να βρεις ευκολα στο ιντερνετ το ριγκειν ενω υπαρχει παντου στα φαρμακεία ;
 

Harris_G

Well-Known Member
Να ρωτησω κάτι... υπαρχει διαφορα μεταξυ regaine και rogaine?γιατι δεν μπορεις να βρεις ευκολα στο ιντερνετ το ριγκειν ενω υπαρχει παντου στα φαρμακεία ;
Το ιδιο ακριβως ειναι απλα αλλαζει ονομασια αναλογα τη χωρα. Τωρα γιατι αλλαζει για ενα φωνηεν πραγματικα το εχω απορια και εγω
 

jothess

Member
ναι απο όσο ξερω είναι η ίδια ακριβώς δραστική ουσία.αυτό που δεν ξέρω ειναι απο που να παραγγείλω σε καλή τιμή ή εστω να αποφυγω τελωνεια αλλά και να μην χάσω την υπομονή μου από το περίμενε!!!o_Oo_Oo_O
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ελπιζω να ισχυει οτι ειναι το ιδιο γιατι ετσι μου λέγατε και για ρον Kirkland και μολις το πηρα μετα λέγατε οτι δεν ειναι τοσο δραστικό οσο το ριγκειν.βεβαια οπως και να χει τωρα θα το τεκειωςω και μετα θα ξανα Παραγκειλλω αλλα μην την πατησω παλι .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Να μαζευτούμε μια μερα να παμε να τους δείρουμε ...δεν εχουν μεινει κ πολλοι εξαλλου ...1700 σε ολη την χωρα ειναι μολις οταν τα «αδέρφια» τους οι εφοριακοί ειναι 11.000...εδω μαζευτουμε ολοι οι φόρουμιτες λοιπον να παμε να τους την πεσουμε !!!πιο πολλοι ειμαστε....
 

sven

Active Member
Ρε φίλε έβαλα 3 φορές μινοξ και είχα όλα τα sides. Τρεις άντε να είναι 15 ψεκασμοί; Και στο καπάκι ΣΔ. Τραγικό προϊόν τέλος την άδειασα όλη στο νεροχύτη από τα νεύρα μου. Σου προτείνω χυμό από κρεμμύδι τον οποίο ξαναξεκινησα. Φυσικό προϊόν για υπεραιμια και αντιμυκητιακο. Επίσης για το dht τοπικά κάνουν καλό η κρέμες σκινορεν και τρετιν αλλά στο λέω με επιφύλαξη γιατί δεν το δοκίμασα ακόμα. Τα λάδια εμένα μου έφεραν ΣΔ γιατί το κεφάλι μου είναι απάλευτο, τα έχω όλα από το Ολύμπος-βότανα στα πουλάω αν θες δεν θα μου χρειαστούν.

Έβαζα χυμό κρεμμυδιου για λίγο, πολύ βρώμα. Διαβασα εδω η κάπου αλλού δεν θυμαμε που, ότι με κάτι προσθήκες όπως αιθέριο έλαιο πατσουλι και μεντα δεν βρωμάει αλλα δεν το δοκίμασα.
 

turnfiji123

Active Member
ναι απο όσο ξερω είναι η ίδια ακριβώς δραστική ουσία.αυτό που δεν ξέρω ειναι απο που να παραγγείλω σε καλή τιμή ή εστω να αποφυγω τελωνεια αλλά και να μην χάσω την υπομονή μου από το περίμενε!!!o_Oo_Oo_O

Υπάρχει στα φαρμακεία το ρεγκειν. Και υπάρχουν και άλλες εταιρείες με καλά σκευάσματα μινοξιδιλης όπως η φαγκρον. Το θέμα είναι πως θα σε πιάσει.
Έβαζα χυμό κρεμμυδιου για λίγο, πολύ βρώμα. Διαβασα εδω η κάπου αλλού δεν θυμαμε που, ότι με κάτι προσθήκες όπως αιθέριο έλαιο πατσουλι και μεντα δεν βρωμάει αλλα δεν το δοκίμασα.

Δεν είναι για να το κρατάς ώρες στο κεφάλι. Μια ώρα και ξέβγαλμα. Δάφνη και δενδρολίβανο μέσα σε σαμπουάν επίσης για καθημερινή χρήση και μαγιά Μπύρας βοηθούν.
 

andrew1988

Member
επί του θέματος, μιας και μετά από καιρό εμφανίζεται καινούριο τοπικό που δηλώνει πολλά υποσχόμενο , το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Φαινεται καλή περίπτωση αν εχει όντως απόδοση παραπλήσια της μινοξ και μάλιστα χωρίς τις παρενέργειες της μινοξ.
 
Μπλουζα