Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

nikosgf7

New Member
1)Καμια σχεση στν τροπο δρασης...
2)Υπαρχουν πολλες πηγες για να το προμηθευτεις εμεις το παιρναμε απο kane π ειναι σιγουρα ποιοτικο...
3)Αναμειγνυεται με οινοπνευμα και προπυλενογλυκολη
4)Χειροτερα απο τν φιναστεριδη δν θα βρεις γραμμενο πουθενα.Το μονο π μπορει να δεις ειναι λιγο πιο μαλακη στυση και οποια παρενεργεια εξαφανιζεται μετα απο 24 ωρες...
Γενικα θα πω και εγω οπως ο sito οτι τν καιρο π δν εβαζα η τριχοπτωση μ ηταν σ πολυ μεγαλυτερα επιπεδα...
Τωρα οποιος περιμενει να βγαλει τζιβες εν ετη 2013 μαλλον θα πρεπει να περιμενει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
nikosgf7 είπε:
1)Καμια σχεση στν τροπο δρασης...
2)Υπαρχουν πολλες πηγες για να το προμηθευτεις εμεις το παιρναμε απο kane π ειναι σιγουρα ποιοτικο...
3)Αναμειγνυεται με οινοπνευμα και προπυλενογλυκολη
4)Χειροτερα απο τν φιναστεριδη δν θα βρεις γραμμενο πουθενα.Το μονο π μπορει να δεις ειναι λιγο πιο μαλακη στυση και οποια παρενεργεια εξαφανιζεται μετα απο 24 ωρες...
Γενικα θα πω και εγω οπως ο sito οτι τν καιρο π δν εβαζα η τριχοπτωση μ ηταν σ πολυ μεγαλυτερα επιπεδα...
Τωρα οποιος περιμενει να βγαλει τζιβες εν ετη 2013 μαλλον θα πρεπει να περιμενει...

Σωστός ο Νίκος σε αυτά που γράφει.Και να συμπληρώσω ότι μπορεί να διαλυθεί και στο k&b vehicle(και αυτό το πουλάει ο kane) το οποίο δημιουργεί κάτι σαν ''στρώση'' εμποδίζοντας όσο το δυνατόν απορρόφηση στο αίμα.Οι παρενέργειες κατά πολύ ελαφρύτερες από της φίνας, αν υπάρχουν κιόλας. *Σημείωση απλώς ότι η ουσία δεν πρέπει να έρχεται σε επαφή με εγκύους.
 

sito

Active Member
jhmmys είπε:
διαβασα και τις 20 σελιδες αλλα για ακομα μια φορα δεν καταλαβα τα πολυ βασικα
1) πως λειτουργει
2) απο που το προμηθευομαστε
3)πως το χρησιμοποιουμε
4) σε τι πιθανοτητα εμφανιζοναι τα sides ενω επισης ελαχιστοι απο δω ειπαν τις εμπειριες τους ..

ειναι πολυ δυσκολο να το ψαξεις σε ξενα φορουμ γιατι εκει πραγματικα ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΧΑΜΟΣ!

1) Είναι αντιανδρογόνο. Δουλεύει διαφορετικά από την φίνα. Δηλαδή δεν σου μειώνει την ΔΗΤ αλλά συνδέεται στους ανδρογοννικούς υποδοχής. Δηλαδη αντι για ΔΗΤ συνδεεται το ru.

2) Από χημικά εργαστήρια στην Κίνα. Ο πιο γνωστός είναι ο Κανε. Παλαιότερα υπήρχαν προβλήματα με την καθαρότητα, αλλα μετα από ελέγχους που κάναν οι χρήστες και παράπονα απο την καραφλοκοινότητα στα εργαστήρια πλεον είναι σχεδον βέβαιο οτι είναι καθαρό (μιας και το κόστος παραγωγής είναι πολύ μικρό αλλά δεν υπαρχει λόγος να σου παίξουν φουστιά

3) Τοπικά σε λοσιόν. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4648.html

4) To πόσοι εμφανίζουν σαιντς είναι σχετικό. Πάντως από μια γενική εικόνα από τα φόρουμ εμφανίζονται λιγότερο συχνά αποτι στην φίνα. Και οταν διακοπεί το ru εξαφανίζονται μεσα σε μια βδομάδα το πολύ. Αρκετοί αναφέρουν οτι τις πρώτες 3,4 μερες είχαν σαιντς τα οποία στην συνέχεια εξαφανίστηκαν. Συνηθισμένα σαιντς είναι, τσιμπίματα στους όρχεις και προβλήματα με την στυση.
 

George3V

Member
Παιδιά απλά για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου:εφόσον είναι τόσο αποτελεσματικό (συγκριτικά πάντα με τις διαθέσιμες λύσεις) γιατί δεν έχει εγκριθεί ως αντιτριχοπτωτικό φάρμακο;Μήπως τίθεται ζήτημα ασφάλειας του φαρμάκου;Μπορεί σε βραχυπρόθεσμο στάδιο να μην υπάρχουν σημαντικές παρενέργειες αλλά ποιος σας προεξοφλεί ότι η μεσοπρόθεσμη χρήση δε θα εγκυμονεί κινδύνους;
 

nikosgf7

New Member
Ο βασικοτερος λογος π δν βγηκε στα φαρμακεια ειναι η ασταθεια που παρουσιαζει στν αποθηκευση και τν τυποποιηση...
Γενικα ειναι μπελας γτ θελει συντηρηση στην καταψυξη και φτιαξιμο καθε βδομαδα(εγω και ο σακης το κανουμε καθε 15-20 μερες κ φαινεται οκ...)
Οσο αφορα τις παρενεργειες ο καθενας παιρνει το ρισκο του....
Παντως δν υπαρχουν μαρτυριες για σοβαρα sides.
 

kouklos10

Member
εγω παιδεια αυτο που διαπιστωσα αφου το δοκιμασα για εξη μηνες ειναι οτι σιγουρα κατι κανει. οχι ομως μεγαλη διαφορα απλα η τριχοπτωση σιγουρα μειωθηκε στο μισο. εκει που εχανα 60 τριχες την μερα πηγε στις 30.


μειονεκτημα ειναι η τιμη του. θεωρω οτι ειναι ακριβο για αυτα που κανει.
πλεον εβαλα φινα και βλεπω οτι η τριχοπτωση επεσε σε ακομη χαμηλοτερα επιπεδα ειναι ζητημα να χανω 15 τριχες την μερα. εκλεισα εναν μηνα χρησης.
απο μια δυο μερες που εκανα εφαρμογη ρου και το πρωι πηρα φινα ειδα οτι ειχα μεγαλυτερη τριχοπτωση. αρα συμπερανα απο αυτο οτι το ru μαζι με φινα δεν κολαει.
 

sito

Active Member
Να ενημερώσω,

μετά από 9 μήνες περίπου χρήσης ru εχω να πω οτι κανει δουλεια... Πριν 3 μηνες μου ειχε κανει δωρο ο τοξοτης καποια γραμμαρια ru, οσο το χρησιμοποιούσα αρχισε σιγα σιγα η κατρακυλα. εχει μερικες εβδομαδες που ξαναχρησημποιω το παλιο μου ru, το τελευταιο γραμμαριο που μου ειχε μεινει, και βλεπω παλι τα πραγματα πανε καλυτερα, μειωμενη τριχοπτωση, και καινουριες μιρκες μαυρες τριχες. Παντως αυτο που μου χαρισε ο τοξοτης μυριζε σαν ru γιατι ομως δεν εκανε δουλεια δεν ξερω....

Τώρα παραγγείλαμε με τον nikosgf7 απο μια αλλη εταιρια μια μικρη ποσοτητα ru, t&w λεγεται. Ελπιζω να βγει καλο, γιατι αν βγει καλο με ομαδικη παραγγελια μπορουμε να ριξουμε το κοστος των 10γρ σε περιπου 115 ευρω (με σημερινες τιμες ισοτιμιας), δηλαδη αν υποθέσουμε οτι τα 10γρ σου πανε ενα εξαμηνο, βγαινει γύρω στα 20/μηνα. Θα σας κρατήσουμε ενήμερους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zotrix

Active Member
Παιδιά εγώ ήμουν πολύ φτιαγμένος με αυτό το RU όταν πρωτοβγήκε πριν κάποια χρόνια και ήθελα να αγοράσω. Αλλά αν ψάξετε καλά στα ξένα φόρουμ θα βρείτε λίγα αποτελέσματα, τα τελευταία χρόνια, γεγονός που πρέπει να σας προβληματίσει για το κατά πόσο αξίζει ως φαρμακο.
 

lmg 7

Active Member
zotrix είπε:
Παιδιά εγώ ήμουν πολύ φτιαγμένος με αυτό το RU όταν πρωτοβγήκε πριν κάποια χρόνια και ήθελα να αγοράσω. Αλλά αν ψάξετε καλά στα ξένα φόρουμ θα βρείτε λίγα αποτελέσματα, τα τελευταία χρόνια, γεγονός που πρέπει να σας προβληματίσει για το κατά πόσο αξίζει ως φαρμακο.

ρε συ εγω απο τι βλεπω το χρησιμοποιουν ακομα πολλα ατομα με πολυ καλα αποτελεσματα
 
Μπλουζα