Ανακαλυφθηκε η πρωτεινη που ευνοει την τριχοφυια

kapa

Μέλος του προσωπικού
η "ενσταση" η δικη μου ειναι αν ειναι οντως το σωστο φαρμακο,δηλαδη μπορει να εχει και δικιο σαν θεωρια αλλα να κανουμε μπαρουφα με λαθος φαρμακο και να μην υπαρξουν αποτελεσματα.
λιγο ψιλο ασχετο αλλα και ψιλοσχετικο με το θεμα δειτε και αυτο http://www.ebay.co.uk/itm/INFADOLAN-CREAM-OINTMENT-vit-A-D-natural-Lanolin-USE-WITH-DERMA-ROLLERS-/330939072158?pt=UK_Health_Beauty_Skincare_PP&hash=item4d0d817e9e
στο ebay λενε οτι παει γαντι με το roller.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εδώ αναφέρει μερικά πραγματάκια για τη Doxycycline.

http://www.originaldrugs.com/medline/doxycycline.shtml

Απ ότι φαίνεται έχει ισχυρή αντιφλεγμονώδη δράση ενώ πολεμά πολλά βακτήρια και μικρόβια...

Doxycycline is an antibiotic that has the ability to inhibit the growth of a wide variety of bacteria and certain other organisms. It works by preventing bacteria from producing proteins that are essential for their growth and replication. Doxycycline therefore stops the spread of the infection and the remaining bacteria eventually die.

Εδώ αναφέρονται οι τυχόν παρενέργειες οι οποίες δεν είναι αμελητέες..

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/nomcodes/05.01.10


Υπάρχει επίσης και το VIBRAMYCIN
το οποίο βγαίνει και σε σιρόπι...
http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/5348
 

gianniskritikos2

Active Member
ναι δεν ειναι αμελιτεες αλλα με μια σωστη περιεκτηκοτιτα πιστευω ειναι απιθανο να βγαλουμε παρενεργεια σοβαρη εκτως αν ο οργανισμος μας γενικα δεν το δεχετε το συγκεκριμενο φαρμακο διοτι δεν γινεται να χορηγητε αποι το στομα καθημερινα και εμεις να βαζουμε μια φορα στις 10 μερες και δωση οση του στοματος ασπουμε και να βγαλει παρενεργειες.... που οσο ναναι ειναι και τοπικο..
 

kouklos10

Member
εγω σ αυτο πονταρω οτι καθε δεκα μερες δεν ειναι δυνατον να βγαλει παρενεργειες οσο να το περνεισ καθε μερα οραλ. σιγουρα η περιεκτικοτητα θα ειναι μικρη και τοπικη εφαρμογη σε μικρη περιοχη για αρχη . εγω παντως αποφασισα να πειραματιστο.
 

gianniskritikos2

Active Member
εμενα ενα με απασχολει πολυ ειχα δει σε παρενεργειες δερματιτιδες... μονο αυτο τις αλλες παρενεργειες τις θεωρω απιθανες καθε 10 μερες σε τοπικη εφαρμογη..αλλα αν βγαζει δερματικα προβληματα απο στομα ποσο μαλλον απο τοπικο... μονο αυτο με φοβιζει
 

dimos18

Member
Να κάνω μια ερώτηση εγώ αμφισβήτησης ;Το έχω ξαναπεί αλλά πέρασε στο ντούκου.Ας βάλουμε στην άκρη τη δοσολογία για λίγο και ας θεωρήσουμε ότι δεν είναι εκεί το θέμα.

Ο Κωτσαρέλης στην έρευνά του δεν είπε ότι η fgf9 αυξάνει την τριχοφυία .Είπε ότι στην επούλωση τραυματισμένου θύλακα λείπει η fgf9 για να δώσει νέες τρίχες.Εσείς πώς θα τραυματίσετε το θύλακα ;Με το 0,5 roller ;Ούτε καν.Το 0.5 ούτε πλησιάζει θύλακα. Για να φτάσεις τον θύλακα θες 1.5 - 2.Εσείς δηλαδή το μόνο που θα κάνετε είναι χρήση της fgf9, καμία σχέση με την έρευνα Κωτσαρέλη δηλαδή.

Καλό είναι να πειραματιζόμαστε ,αλλά να το κάνουμε σωστά.Γιατί όταν στο τέλος δεν θα λειτουργήσει, θα παραπονιόμαστε όλοι για τις ''μαλακίες'' που μας τσαμπουνάνε οι επιστήμονες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω θα κανω την κακια πεθερα ομως...
και ποιος μας λεει οτι χρειαζομαστε αυτην την πρωτεινη και οτι δεν συμβαινει στον ανθρωπο οτι και στα ποντικια.
εδω αλλα βλεπω http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&u=http://vipadenievolos.ru/ostanavlivaem-vypadenie-volos-chesaniem-golovy-metodika-ot-dzheka-page-26&prev=/search%3Fq%3Dhttp://vipadenievolos.ru/ostanavlivaem-vypadenie-volos-chesaniem-golovy-metodika-ot-dzheka-page-26%26hl%3Den%26biw%3D1195%26bih%3D861%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=SLtLUMX6BdGUiQfbw4GoDg&sqi=2&ved=0CCEQ7gEwAA
και εδω ο δικος μας ανθρωπος εβγαλε μαλλι http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8299.html
ο αλλος δικος μας ανθρωπος που εκανε ενα ευλογο διαστημα και αυτος τα ιδια http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5604.html
εμεις δεν κλεισαμε χρονο για νε ξερουμε αν τελικα οντως χρειαζομαστε η οχι
 

gianniskritikos2

Active Member
kapa ο πανος δεν ειχε αα ειχε καποιο ειδος μυκητα αμα τον αφερουσε με οτιδηποτε και αν εβαζε που να κανει καλο στην τριχοφυια θα βλεπε αποτελεσμα ο πανος δεν νομιζω να πιανεται ως αποτελεσμα γιατι απο οτι θυμαμε μονο ρολλερ εκανε και ειδε ρεγκ


δεν καταλαβα τετοιες χτενες ειναι σαν να παρεις το τηλεκοντρολ να το γιρισεις σε μια απο τις φωνειες του και να αρχισεις να τριβεις ετσι θα δεις ρεγκ? ο φιλος οντως λεει ειδε αλλα μηπως λογο ηλικιας? ειναι λεει 37 ποσο ειναι? ... δεν εχει υψιλη δυτ ετσι με μια καλη αιματωση ισως να μπορουσε να το καταφερει αυτο αλλα σε εναν 25 ρι 20ρι 28 ρι μια βουρτσα μπορει να κανει τετοια δουλεια ειδα τις φοτο απο αλλα περιστατικα δεν ξερω τι να πω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
kapa ο πανος δεν ειχε αα ειχε καποιο ειδος μυκητα αμα τον αφερουσε με οτιδηποτε και αν εβαζε που να κανει καλο στην τριχοφυια θα βλεπε αποτελεσμα ο πανος δεν νομιζω να πιανεται ως αποτελεσμα γιατι απο οτι θυμαμε μονο ρολλερ εκανε και ειδε ρεγκ

το θεμα ειναι οτι ο ανθρωπος αντιδρα το ιδιο με μικροτραυματισμους και αιματωση δερματος με το ποντικια αλλα αμελουμε τις αναφορες,αναφορες το τονιζω και οχι θεωριες και ψαχνουμε παραπερα.
ποιος θα ξερει τι δουλεψε απο τα δυο σε εναν χρονο απο τωρα?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
συμφωνώ και με το dimo18 και με τον kapa. O Κωτσαρέλης, λυπάμαι αλλά μέχρι στιγμής ότι θεωρίες έχει αφήσει να διαρρεύσουν είτε είναι τρομερά ελλειπής, είτε μας δουλεύει κανονικά για να παίρνει τις επιδοτήσεις.
Επίσης, έχω αρκετές έρευνες που λένε ότι στο κεφάλι η όποια φλεγμονή εκτός των άλλων είναι και αποτέλεσμα από μικρόβια, παράσιτα, βακτήρια κλπ. Αν δείτε παραπάνω η Doxycycline όλα αυτά τα καταπολεμά.
Και λέω εγώ τώρα, αν όντως είχε κάποιο αποτέλεσμα, γιατί αυτό να μην ήταν λόγω αυτής της ιδιότητάς της?
Ακόμα και αν βρουν κάτι που δουλεύει, σίγουρα θα προσπαθήσουν να το πατεντάρουν με δικούς τους τρόπους ώστε να βγάλουν δις...
Εννοώ πως θα το πάνε μέσω Λαρίσης, ενώ ίσως υπάρχει πολύ πιο σύντομος δρόμος, αλλά όχι με το ανάλογο κέρδος.
Μια σκέψη απλά παιδιά, τίποτα παραπάνω...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
δεν καταλαβα τετοιες χτενες ειναι σαν να παρεις το τηλεκοντρολ να το γιρισεις σε μια απο τις φωνειες του και να αρχισεις να τριβεις ετσι θα δεις ρεγκ? ο φιλος οντως λεει ειδε αλλα μηπως λογο ηλικιας? ειναι λεει 37 ποσο ειναι? ... δεν εχει υψιλη δυτ ετσι με μια καλη αιματωση ισως να μπορουσε να το καταφερει αυτο αλλα σε εναν 25 ρι 20ρι 28 ρι μια βουρτσα μπορει να κανει τετοια δουλεια ειδα τις φοτο απο αλλα περιστατικα δεν ξερω τι να πω

δεν εχει σημασια τι χρησιμοποιησε.
το μαλλι απο μονο του δεν επανερχεται σε καμια ηλικια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
Και στην α/α υπαρχουν κατεξοχην παθογονοι οργανισμοι.
Οτιδηποτε τραυματιζεται και επουλωνει πλημμελως ,αποτελει τελειο μερος για παρασιτα,μυκητες,βακτηρια κτλ .Το ιδιο και στην ανδρογενη οταν τραυματιζεται ο θυλακας απο ενα περιβαλλον που ευνοει τη dht
να ατροφησει το θυλακα.

Εγω δεν πιστευω οτι χρειαζεται 2mm ρολλερ για να τραυματισεις το θυλακα.Ουτως η αλλως ουτε καν ξερει καποιος που θα πεσουν οι βελονες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω θα πω ενα πραγμα χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος.
καθε χρονο ο κοτσος θα πεταει μια θεωρια και ο kane η ο οποιοσδηποτε kane θα το πουλαει σε χρυσο.
τελικα ειναι ενα συστημα εμποριου,σε καμια περιπτωση δεν το λεω συνομωσια,αλλα εμποριο.
το θεμα ειναι τι πραγματικα χρειαζομαστε και ενα καλο ζυγισμα στην τσεπη
εγω προσωπικα ξοδευω λιγοτερο απο 10 ευρω τον μηνα εχω regrowth και εχω φιληθει σταυρωτα με την τριχοπτωση και αποχαιρετιστηκαμε,πως θα μου πει ο κοτσος οτι ο μικροτραυματισμος δεν δουλευει?
αφου το βλεπω σε εμενα οτι δουλευει
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos, η dht μου πριν 2.χρ ήταν στα ίδια επίπεδα που ήταν και στα 28 μου και στα 32 μου. Το ότι είμαι 37, θεωρείται αρνητικό, γιατί οι όποιοι θύλακες μου έχουν παραμείνει ανενεργοί πολύ περισσότερο απ ότι σε έναν 20αρι ή 25άρι.
Η τριχόπτωσή μου ξεκίνησε από τα 16 μου.
Σίγουρα το βούρτσισμα δεν ξέρω τι μπορεί να φέρει πίσω και μέχρι που μπορεί να φτάσει. Αν έχανα μαλλιά για παράδειγμα 10χρόνια, ίσως να θέλει τόσο για να τα ανακτήσει, ίσως και να μην τα ανακτήσει ποτέ. Είναι όμως ακίνδυνο και φυσικό, ενώ δεν χρειάζεται κάποιος να παρατήσει όλα τα άλλα αν δεν θέλει.
Πιστεύω ότι ίσως λείπει κάποιο καλό growth factor και τότε θα έχει να κάνει πολλά περισσότερα.
Για να μην ξεφεύγουμε όμως εντελώς από το θέμα, αν κάποιος τελικά θέλει να δοκιμάσει αυτό που αναφέρεται εδώ, ίσως μετά από την εφαρμογή ρολλερ, με μια μπατονέτα αν τη βουτούσε για παράδειγμα στο σιρόπι VIBRAMYCIN (δεν γνωρίζω τι άλλα έκδοχα περιέχει βέβαια) και έκανε εφαρμογή σε κάποιο προβληματικό σημείο, θα βλέπαμε αν μπορούσε να δείξει κάτι πιο αξιόλογο από την υπόλοιπη περιοχή....
Καμία προτροπή βέβαια σε κανέναν....
 

panoslydios

New Member
kapa είπε:
εγω θα πω ενα πραγμα χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος.
καθε χρονο ο κοτσος θα πεταει μια θεωρια και ο kane η ο οποιοσδηποτε kane θα το πουλαει σε χρυσο.
τελικα ειναι ενα συστημα εμποριου,σε καμια περιπτωση δεν το λεω συνομωσια,αλλα εμποριο.
το θεμα ειναι τι πραγματικα χρειαζομαστε και ενα καλο ζυγισμα στην τσεπη
εγω προσωπικα ξοδευω λιγοτερο απο 10 ευρω τον μηνα εχω regrowth και εχω φιληθει σταυρωτα με την τριχοπτωση και αποχαιρετιστηκαμε,πως θα μου πει ο κοτσος οτι ο μικροτραυματισμος δεν δουλευει?
αφου το βλεπω σε εμενα οτι δουλευει

Ετσι ειναι.Αυτο το εμποριο ειναι και συνομωσια γιατι ,καποιοι μαζευτηκαν μαζι, ειπαν κατι που δεν ισχυει για να αποπροανατολισουν και να κερδισουν.
 

gianniskritikos2

Active Member
kapa δεν θα ξερουμε οντως ποιο δουλεψε αν δουλεψαν και τα 2 η το ενα μονο του θα λεμε ο συνδιασμος τους δουλεψε... ωραια λοιπον ας του δωσουμε χρονο το αφηνουμε μεχρι σεπτεμβρι? να δουμε τι κανει το ρολλερ μεχρι τοτε και βλεπουμε? μπας και βγει και κανα νεο να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες γιαυτο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
panoslydios είπε:
Ετσι ειναι.Αυτο το εμποριο ειναι και συνομωσια γιατι ,καποιοι μαζευτηκαν μαζι, ειπαν κατι που δεν ισχυει για να αποπροανατολισουν και να κερδισουν.
περσυ εφταιγε η pgd2
φετος αυτην
βαζεις στοιχημα οτι του χρονου θα φταιει καποια αλλη?:p
το βλεπεις οτι υπαρχει μια συνεργασια μεταξυ κοτσου και καταστηματων.το φαρμακο εχει ηδη αναρτηθει σε τιμη χρυσου.
τουλαχιστον να κανανε τα υποσχομενα... αλλα και εκει χανουν


gianniskritikos2 είπε:
kapa δεν θα ξερουμε οντως ποιο δουλεψε αν δουλεψαν και τα 2 η το ενα μονο του θα λεμε ο συνδιασμος τους δουλεψε... ωραια λοιπον ας του δωσουμε χρονο το αφηνουμε μεχρι σεπτεμβρι? να δουμε τι κανει το ρολλερ μεχρι τοτε και βλεπουμε? μπας και βγει και κανα νεο να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες γιαυτο.

αν υπαρχει στο φαρμακειο της γειτονιας και φθηνο σαν ζιρτεκ πχ,ειναι οκ,το θεμα ειναι να μην πεσουμε θυματα του εμποριου.
αλλα και παλι χρειαζεται και ο μικροτραυματισμος τον χρονο του για συμπερασματα
 

Komis

Active Member
Το φαρμακο που αναφερεται ποιο πολυ μοιαζει με τοξικη ουσια παρα με φαρμακο. :)
Αν ειναι να σου προσφερει θεραπεια σε 20 παθησεις και παραλληλα να σε γονατιζει με 15,
μονο φαρμακο δεν το λες.
Με την εφαρμογη του δλδ παραγεται περισσοτερη fgf9 που ενυπαρχει ηδη στον οργανισμο μας ή
το φαρμακο-δηλητηριο την περιεχει μεσα του?
Στις περισσοτερες απο τις παθησεις προσφερει θεραπεια και ο κολλοειδης αργυρος,χωρις βεβαια τις παρενεργειες.
 

edyuser1

Active Member
Komis είπε:
Το φαρμακο που αναφερεται ποιο πολυ μοιαζει με τοξικη ουσια παρα με φαρμακο. :)
Αν ειναι να σου προσφερει θεραπεια σε 20 παθησεις και παραλληλα να σε γονατιζει με 15,
μονο φαρμακο δεν το λες.
Με την εφαρμογη του δλδ παραγεται περισσοτερη fgf9 που ενυπαρχει ηδη στον οργανισμο μας ή
το φαρμακο-δηλητηριο την περιεχει μεσα του?
Στις περισσοτερες απο τις παθησεις προσφερει θεραπεια και ο κολλοειδης αργυρος,χωρις βεβαια τις παρενεργειες.

εδω το παιρνουν οι αλλοι απο το στομα εμεις θα κολησουμε τωρα στις παρενεργειες αν ηταν ετσι δεν θα κυκλοφορουσε κιολας. λιγα φαρμακα εχουν παρει δρομο απο την αγορα?
 

aserty

New Member
kapa είπε:
εγω θα πω ενα πραγμα χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος.
καθε χρονο ο κοτσος θα πεταει μια θεωρια και ο kane η ο οποιοσδηποτε kane θα το πουλαει σε χρυσο.
τελικα ειναι ενα συστημα εμποριου,σε καμια περιπτωση δεν το λεω συνομωσια,αλλα εμποριο.
το θεμα ειναι τι πραγματικα χρειαζομαστε και ενα καλο ζυγισμα στην τσεπη
εγω προσωπικα ξοδευω λιγοτερο απο 10 ευρω τον μηνα εχω regrowth και εχω φιληθει σταυρωτα με την τριχοπτωση και αποχαιρετιστηκαμε,πως θα μου πει ο κοτσος οτι ο μικροτραυματισμος δεν δουλευει?
αφου το βλεπω σε εμενα οτι δουλευει

kapa καλησπερα θα μπορουσες να μου πεις ποσο καιρο κανεις roller και σε ποσο χρονικο διαστημα ειδες αποτελεσματα? και αν γινετε να μοθ στειλεις σε Pm σε ποιο γιατρο πηγαινεις ευχαριστω
 
Μπλουζα