Ανακαλυφθηκε η πρωτεινη που ευνοει την τριχοφυια

edyuser1

Active Member
γιαννη για πες μου μαρκα τι να παρω απο το φαρμακειο?αλλα ρε παιδια και με 0.5 δεν θα κανει δουλεια εγω πιστευω οτι κατι θα γινει αν παμε σε μεγαλυτερο βαθος χωρις να ξερουμε καλα θα δημιουργησουμε προβλημα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
δεν ξερω πως αλλιως να το ψαξουμε αλλα εμενα μου φενετε πολυ λογικο αν αυτη η προτεινη βεβαιοθουμε οτι οντως 100% κανει αυτο να επουλωνει πληγες στους θυλακες και να τους γιατρευει η ακομα καλυτερα να ειναι σε θεση να τους ξαναδημιουργηση δεν χριαζεται να πληγωσουμε να τραυματισουμε να δυαλυσουμε τον θυλακα μας για να τον παρουμε πισω με την fgf9 αλλα απλα να φτασει στον θυλακα να τον θρευσει... αρα με ρολλερ και αρα με καποιες βελονες που δεν ειναι απαρετιτο να τραυματισουν θυλακες αρα με 0.5 μπορει να γινεται δουλεια... και μαλιστα οπως ειπα μπορει να ειναι σε θεση και μια φορα στις 20 μερες να κανει θαυματα.. πολυ πιθανο.. διοτι αμα γιατρευει γιατρευει γρηγορα με την ενοια οσο κανει μια πληγη να κλισει... το σο κανει ο τρσαυματισμος θελει 10 μερες? σε 10 μερες θα εχει κανει δουλεια αν οχι αμεσα εμφανες αλλα θα κανει η οποια δεν θα χαθει τοσο γρηγορα μιας και η δυτ σε 10 μερες δεν κανει μεγαλη ζυμια στο μαλλι οποτε μπορει να ιεναι καλυτερα καθε 10 μερες αλλα για μειωση παρενεργειων δουλευει και ποιο αραια.... δν ειναι φαρμακο το οποιο μπλοκαρει την δυτ και θελουμε να ειναι συνεχια μεσα μας αρα πρεπιε να το χρισιμοποιουμε τακτικα... το ζητουμενο ειναι να αναπλαθει ποιο γρηγορα απο οτι καταστρεφει η δυτ αν λοιπον η δουλεια που κανει με τον μικροτραυματισμο μαζι μεσα σε 20 μερες ειναι μεγαλυτερη απο την ζημια που κανει η δυτ σε 20 μερες τοτε ειναι φανερο οτι θα δουμε ρεγκ αν οχι τοτε μειωνουμε τις μερες αρα μπορει να δουμε παρενεργειες...


πιστευω θα κανει και με 0.5 οπως ειπα με την λογικη σκεφτιτετο δεν ξερω edyser οτι ξερεις ξερω και εγω...:( απλα με αυτα που ειδα το τι ακριβως κανει στα μαλλια με την λογικη βγαινει οτι ναι αμα κανουμε αυτο αυτο και αυτο θα δουμε ρεγκ η δικη μου λογικη αυτο λεει... απο την στιγμει που αυτη η προτεινη ισχυριζεται οτι ειναι σε θεσει να ξανα δημιουργησει θυλακες.. ειναι σαν να μας λεει οτι ξερεις σου κοπικε το δαχτυλο? παρε αφτιν την κρεμα ριχτει και θα σου ξαναδημιουργιθει το δαχτυλο με κοκαλα με ολα...αρα σε τι συμπερασμα καταληγουμε για το φαρμακο για το δαχτυλο? οτι αμα ραγισει το δαχτυλο αν με ενα τροπο καταφερουμε να το φτασουμε στο κοκαλο δηλαδει να περασει την πετσα χωρις να κοψουμε το δαχτυλο μας για να ξαναδημιουργηθει λογιακ το ραγισμα θα κλισει..... αυτο δεν ειναι λογικο? αρα αφου ειναι σε θεση να δημιουργει ξανα μαλλια τοτε τα μαλλια που ειναι και καλα ραγισμενα οπως το κοκαλο αρα τραυματισμενα απο δυτ η απο οτι δηποτε ειναι θα γινουν καλα εγω αυτα εχω καταλαυει τωρα ποια μαρκα ειναι καλυτερη τι περιεκτικοτιτες να βαλουμε καθε ποτε να το κανουμε θελει πειραμα αν ξεκινησουμε πρωτεινω καθε 10 μερες με την παραμικρη παρενεργεια πολυ μικρι καθε 20 μερες αν ειναι μεγαλη παρενεργεια κοβετε μαχερι και δν το χρισιμοποιουμε και απλα περιμενουμε νεα ...
 

kouklos10

Member
edyuser1 και εγω σκεφτομε να το δοκιμασω. εχω και εγω ρολλερ 0,5 οποτε ας το δοκιμασουμε μ αυτο. τωρα σε τι περιεκτικοτητες αυτο θελει λιγο ψαξιμο. για αρχη κα εγω καπως ετσι σκεφτομε καθε 10 μερες σε κροταφους μονο και βλεπουμε τι κανει αν δουμε παρενεργειες το κοβουμε μαχαιρι. αν παλι δουμε κατι θετικο ενημερωνουμε και μετα μπορουμε να σκεφτουμε αν κανουμε εφαρμογη σε μεγαλυτερο μερος. εσυ τι λες???


ποιο απο ολα να χρησιμοποιησουμε??? σιγουρα λεω καποιο απο τα ποιο φθηνα . να βαλουμε ενα χαπι σε οινοπνευμα να διαλυθει και λιγη γλυκερινη για καλυτερη αποροφηση???? και μετα πολυ λιγο σε μικρη περιοχη ισα να καλυφθει μετα την χρηση ρολερ??? τι λετε????
 

panoslydios

New Member
Παιδια εχετε δει ποσο κοστιζει η συγκεκριμενη πρωτεινη?


http://www.biovision.com/search/results.html?keywords=fgf-9&osCsid=vbphb1tc37ra2apj5b93mfh907&x=0&y=0&gclid=CIefv-me2rcCFYWN3godpUEAKA

Kαι κανεις δεν ξερει τι εχει εκει μεσα.
 

edyuser1

Active Member
ελα ρε φιλε κουκλος μολις γυρισα απο το γυμναστηριο οπως τα λες το σκεφτομαι και εγω απλως δενξερω περιεκτηκοτητα πως να το κανουμε προτεινε μου μια μαρκα να την παρουμε αυριο απο το φαρμακειο


panoslydios είπε:
Παιδια εχετε δει ποσο κοστιζει η συγκεκριμενη πρωτεινη?


http://www.biovision.com/search/results.html?keywords=fgf-9&osCsid=vbphb1tc37ra2apj5b93mfh907&x=0&y=0&gclid=CIefv-me2rcCFYWN3godpUEAKA

Kαι κανεις δεν ξερει τι εχει εκει μεσα.



τι ειναι παλυ αυτο πανο?σαν να ειναι λιγο ακριβο ε?
 

panoslydios

New Member
^^με συγχωρεις μιλουσα για την πρωτεινη.

Ποιο πραγμα εχετ σκοπο να δοκιμασετε μαζι με ρολλερ?
 

edyuser1

Active Member
http://www.galinos.gr/web/drugs/main/sub...oxycycline ο τζιμακος το εγραψε και μετα ανοιχτηκε αυτη η συζητηση
 

kouklos10

Member
edyuser1 και εγω γιαυτη την ουσια που εγραψε ο τζιμακος λεω . ειδα οτι υπαρχουν καποια φθηνα χαπια στο 1,60 http://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/doxycycline απο αυτα εγω μαλον ενα απο τα δυο θα διαλεξω αυτο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/3490#content
ή αυτο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/3072#content . σκεφτομε αφου καθε τεσσερις μερες λοραρο να χρησιμοποιήσω την δευτερη φορα αυτο. 8 χαπια εχει μεσα . θα διαλυσω το ενα σε οινοπνευμα και γλυκερινη και θα κανω δοκιμες σε κροταφους.
 

jimakos88

New Member
kouklos10 είπε:
edyuser1 και εγω γιαυτη την ουσια που εγραψε ο τζιμακος λεω . ειδα οτι υπαρχουν καποια φθηνα χαπια στο 1,60 http://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/doxycycline απο αυτα εγω μαλον ενα απο τα δυο θα διαλεξω αυτο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/3490#content
ή αυτο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/3072#content . σκεφτομε αφου καθε τεσσερις μερες λοραρο να χρησιμοποιήσω την δευτερη φορα αυτο. 8 χαπια εχει μεσα . θα διαλυσω το ενα σε οινοπνευμα και γλυκερινη και θα κανω δοκιμες σε κροταφους.

Μηπως αυτη η ουσια ειναι ενα απλως απο τα κομματια του παζλ για max regrowth(συνδυασμός με wnt ,vegf ,antipgd2) που μονη της δέν θα δωσει max regrowth. υπάρχουν fda approved φαρμακα στο mix κατ αυτους κΑϊ το μόνο που επιθυμούν οι της follica είναι να σχεδιασουν το εργαλείο-τεχνική εκτος ντερμα ρολερ ωστε να το παντενταρουν..ειναι λιγο σπέκουλα το πραγμα τελικα αν ισχυει...
 

kouklos10

Member
πιθανον τζιμακο να ειναι ετσι. θα δουμε ας γινουμε τα πειραματοζωα για το καλο της επιστημης!!!! :)


αν εχεις ορεξη διαβασε αυτο τζιμακο και πες μου την αποψη σου
http://www.iovs.org/content/46/3/840.long
 

edyuser1

Active Member
λοιπον παιδια παω να παρω το novimax caps απο κανενα φαρμακειο.γλυκερινη και τι οινοπνευμα να παρω θα εχει στο φαρμακειο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
edyuser1 είπε:
λοιπον παιδια παω να παρω το novimax caps απο κανενα φαρμακειο.γλυκερινη και τι οινοπνευμα να παρω θα εχει στο φαρμακειο?

συνηθως εχουν,δεν ειναι ακριβα οινοπνευμα 70αρι παρε κανα 2,5 ευρω εχει και κανα 1 ευρω η γλυκερινη 100 μλ
 

kouklos10

Member
οινοπνευμα περνω απο σουπερ μαρκετ σε μεγαλυτερη καθαροτητα 93 απλα για να μην θεωρηθει οινοπνευμα και φορολογηθει απεξω γραφει λοσιον με αρωμα χαμομιλη η κατι αλλο. εχει μονο 1,7 ευρω.
edyuser1 θα παρω και εγω το ιδιο novimax caps πρωτη εφαρμογη θα κανω την κυριακη αφου τοτε θα ρολαρο .... με 0,5 μμ. σκεφτωμε για αρχη ενα χαπι σε οινοπνευμα να διαλυθει πρωτα καλα μετα να προσθεσω γλυκερινη και τελος εφαρμογη ισως βαλω και κροταφους και βερτεξ θα το σκεφτω μεχρι τοτε... καλη επιτυχια μας edyuser1 . γραψε για οτι θετικο η αρνητικο δεις.
 

gianniskritikos2

Active Member
μην κανετε τιποτα ακομα ας δωση μια γνωμη ο καπα για να ξερουμε μην γινει κανα λαθος σε περιεκτικοτιτες... και βγουνε προβληματα χωρις λογο.... ασπουμε η λοσιον αυτη για να δουλεψει εκτως οινοπνευματος ποσο περιεκτικοτιτα θελει? 10%? 50%? ποσο??? δεν εχουμε ιδεα... επισεις γλυκερινη θελει πολυ? μιας και ρολλαρουμε...
 

edyuser1

Active Member
πηγα σε ενα φαρμακειο και δεν ειχε γαμωτο αυριο που θα ειναι ολα ανοιχτα λογικα θα βρω.αν ξερει ο καπα και οποιος αλλο παιδι ας μας πει την γνωμη του
 

weznem

Well-Known Member
kouklos10 είπε:
οινοπνευμα περνω απο σουπερ μαρκετ σε μεγαλυτερη καθαροτητα 93 απλα για να μην θεωρηθει οινοπνευμα και φορολογηθει απεξω γραφει λοσιον με αρωμα χαμομιλη η κατι αλλο. εχει μονο 1,7 ευρω.
edyuser1 θα παρω και εγω το ιδιο novimax caps πρωτη εφαρμογη θα κανω την κυριακη αφου τοτε θα ρολαρο .... με 0,5 μμ. σκεφτωμε για αρχη ενα χαπι σε οινοπνευμα να διαλυθει πρωτα καλα μετα να προσθεσω γλυκερινη και τελος εφαρμογη ισως βαλω και κροταφους και βερτεξ θα το σκεφτω μεχρι τοτε... καλη επιτυχια μας edyuser1 . γραψε για οτι θετικο η αρνητικο δεις.

den kanei ayto το οινοπνευμα περιεχει γλυκερινη μεσα...κανει την λοσιον πιο λιπαρη..καλυτερα το φαρμακευτικο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν αναφερω γνωμη γιατι δεν μπηκα στο κοπο να διαβασω.
βαλτε με λιγο στο κλιμα με δυο λογια.
αν καταλαβα καλα με τα λεγομενα σας ο μικροτραυματισμος στα ποντικια δημιουργει επανεκφυση αλλα στον ανθρωπο οχι επειδη λειπει η συγκεκριμενη πρωτεινη.
εχουμε στο φαρμακειο της γειτονιας το φαρμακο?
ειναι προσιτο?
ειμαστε σιγουροι οτι ειναι αυτο που χρειαζομαστε?
εγινε καποια ερευνα(με το φαρμακο της γειτονιας) σε καποια συγκεκριμενη περιεκτικοτητα?
 

Serifis

Active Member
Παιδιά, έχουμε κανένα νέο από την έρευνα του Κωτσαρέλη; Πάντως ένα έχω να πω, ότι αυτή η πιθανή θεραπεία ακούγεται πολύ από τα ΜΜΕ και έχει γίνει μεγάλος ντόρος και στο internet...Πριν 2 μέρες, άκουσα για την έρευνα στο ραδιόφωνο του σκάι( νομίζω..), όπου δόθηκαν και πολλές πληροφορίες γύρω από το θέμα.
 

kouklos10

Member
οντως περιεχει γλυκερινη αλλα νομιζω οτι πρεπει να ειναι σε τοσο μικρη περιεκτικοτητα που δεν θα επηρεαζει καθολου. ετσι και αλλιως θα προσθεσουμε και εξτρα γλυκερινη μεσα για καλυτερη αποροφηση.


με λιγα λογια πολυ χονδρικα καπα η ερευνα λεει οτι στα ποντικια ειδαν επανεκφυση με τον μικροτραυματισμο γιατι διαπιστωσαν οτι στην περιοχη υπηρχε μεγαλη συγκεντρωση απο αυτη την πρωτεινη την fgf-9 ενω στον ανθρωπο οταν υπαρχει μικροτραυματισμος επουλωνεται με μια πληγη. αρα σκεφτηκαν οτι κατι λειπει απο την σαλτσα και ο ανθρωπος δεν αντιδρα οπως τα ποντικια. ετσι πειραματιστικαν και οταν προσθεσαν αυτη την πρωτεινη με τρυματισμο της περιοχης ειδαν επανεκφυση.
τωρα η σκεψη μας ηταν αφου χρεισιμοποιουμε ρολερ αρα προκαλουμε εναν μικρο τραυματισμο της επιδερμιδας του κεφαλιου μας και σιγουρα ο οργανισμος μας ενεργοποιει καποιον μηχανισμο για να το επουλωση γρηγορα αν αυξαναμε αυτη την πρωτεινη τοτε λογικα θα ειχαμε δυνατη επανεκφυση καθως θα ειχαμε αναδημιουργία των τριχοθυλακιων οπως και στα ποντικια!!!!
τωρα το θεμα ειναι ποια προιοντα αυξανουν την παραγωγη αυτης της προτεινης???? ο φιλος μας ο τζιμακος ειπε οτι αυτο ειναι η oυσια doxycycline , αν δεις στον γαληνο υπαρχουν δυο τρεια πολυ φθηνα σκευασματα με 1,60 λιανικη τιμη και λεμε να τα δοκιμασουμε. αυριο θα αγορασω απο το φαρμακειο κυριακη πρωτη εφαρμογη μετα απο ρολλερ . θα ενημερωσω για τυχον παρενεργειες κλπ...
 

gianniskritikos2

Active Member
οχι καπα δεν εχει γινει ακομα ερευνα με περιεκτικοτιτες απο οτι εχω καταλαβει απλα ανακαλυψαν οτι η αιτια που ο ανρθωπος με τον τραυματισμο δεν ξαναδημιουργει τριχες οπως δημιουργει δερμα ειναι αυτη η πρωτεινη η οποια μας λιπει δεν γνωριζουμε περιεκτικοτιτες και σκευτομαστε αμα ειναι ικανη αυτη η προτεινη σε τραυματισμενα σημεια που ειχαν τριχες να την ξαναδημιουργησει επιδει καποτε εκει ειχε τριχες οι τραυματισμενες τριχες απο την δυτ θα θεραπευονταν σε χρονο dt με την λογικη αυτο προκυπτει.... και ετσι λεμε να ρολλαρουμε και ωστε να φτανει στον θυλακα... αυτα.


εγω αν και προτεινα πρωτος για δοκιμες ειμαι αντιθετος γιατι απο οτι φενεται δεν ξερουμε περιεκτικοτιτες... αμα βαλουμε πολυ΄λιγη και δεν κανει δουλεια θα πουμε δεν κανει αν βαλουμε πολυ και δουμε παρενεργειες? και βαριες? δεν ξερουμε τι παιζει ακριβως λεω να περιμενουμε καμια 15 ρια μ ερες


μπας και βγει καμια νεα ειδηση για αυτο
 
Μπλουζα