Αλωπεκια ελξης η ανδρογενετικη; τι εξετασεις πρεπει να κανω;

Joan87

Active Member
Καλησπερα σε ολους! Εχω γραψει πολλες φορες στο παρελθον, αλλα καπου εχω χασει την μπαλα με το προβλημα μου. Ειχα παρατησει καθε θεραπεια και εδω και 2 βδομαδες ξεκινησα μονη μου hairway 5% + frezyderm hairforce lotion γιατι αυτα μου τα ειχε δωσει μια δερματολογος πριν 3-4 χρονια. Μου ειχε δωσει και σαμπουαν, βιταμινες και σιδηρο η συγκεκριμενη τοτε. Δεν μου ειχε κανει τριχοριζογραμμα (αν το λεω σωστα) αλλα μου ειχε πει πως εμοιαζε για ΑΑ.
Μπορει καποιος να μου πει με σειρα, τι ακριβως πρεπει να κανω και τι ακριβως πρεπει να κοιταξω στις εξετασεις μου λεπτομερως, (μεταλλα ορμονες κτλ) καθως και αν ειναι εφικτο να μου πουν αν το προβλημα μου ειναι αλωπεκια ελξης η ανδρογενετικου τυπου;;
Να σημειωσω οτι δεν εχω θυρεοειδη η αντισωματα μιας και εκανα εξετασεις πριν κανα δυμηνο (αντισωματα ειχα καποια στιγμη παλιοτερα αλλα πλεον ειναι μεσα στα ορια).
Εχω μονο χαμηλη φερριτινη.
Το προβλημα μου ειναι τεραστιο -χωρις υπερβολες- και μου τον ειχαν πει και στον συγγρο αυτο...και φυσικα χρησιμοποιω τοπικ και αλλα παρομοια σκευασματα.Αν εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο γιατρο θα το εκτιμουσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα