Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

4real

New Member
Σκεφτομαι να αλλαξω απο Regaine σε Regaine foam αλλα μετα απο ερευνα σε σχετικα φορουμ ειδα οτι παρα πολλοι ειχαν πολυ shedding με μια τετοια αλλαγη. Τι λετε? Η εταιρια που το παραγει ισχυριζεται οτι ειναι μαλλον καλυτερο απο αποψη ερεθισματων αλλα και αποτελεσματικοτητασ.
Πολλοι ομωσ ειδαν αυξημενη τριχοπτωση μετα απο μια τετοια αλλαγη απο υγρο σε αφρο και το σταματησαν.Επιπλεον πολλοι ισχυριστηκαν οτι ο αφροσ μενει στα μαλλια και δεν φτανει στο κεφαλι και μετα απο αρκετουσ μηνεσ δεν ειδαν επανεκφυση.
Αξιζει τον κοπο?? :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

αξίζει η δοκιμή-οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι με την αλλαγή/σύγκριση :grandpa:
 

4real

New Member
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Σπυρο ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Παιδια καποιοσ αλλοσ ο οποιοσ το εχει δοκιμασει και ειχε ειτε θετικεσ ειτε αρνητικεσ εμπειριεσ???

8)
 

pfour

Member
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Και εγώ πιστεύω αξίζει τον κόπο και τα λίγο παραπάνω χρήματα. Είχα πολλούς ερεθισμούς με regaine ενώ με το foam έχω ξεχάσει τι σημαίνει φαγούρα. Επίσης δεν είδα καθόλου shedding με τη μετάβαση! ;)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Σίγουρα είναι καλύτερο ποιοτητηκά αφού δεν έχει PG όπως τα περισσότερα διαλύματα μινοξιδίλης. Από αποτελέσματα παίζετε τι είναι καλύτερο. Άλλοι έχουν παρατηρήσει καλυτερα αποτελέσματα με foam, ενώ άλλοι με υγρή μινοξ. Επίσης αν έχεις σχετικά μακριά μαλλιά δεν βολεύει πολύ στην χρήση. Αν έχεις κοντά μαλλιά και οικονομική δυνατότητα δεν χάνεις σε τίποτα να το χρησιμοποιήσεις αντι για υγρή μινοξ.
 

S.Spark

New Member
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Από εμφάνιση πως είναι? Μπορείς να βάλεις τον αφρό το πρωί και να κυκλοφορίσεις έξω απο το σπίτι? Η μήπως κολλάει στα μαλλιά και τα δείχνει λερωμένα?
 

pfour

Member
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Αν βάλεις τον αφρό και τα αφήσεις έτσι μετά από λίγα λεπτα στεγνώνει και κολλάει τα μαλιά στα οποία ακούμπησε, σαν να έχεις βάλει gel σε βρεγμένο μαλί. Αν τα χτενίσεις όμως αμέσως δεν έχεις κάποιο θέμα, δεν δείχνουν και καθόλου λαδωμένα, καμία σχέση με το regain δηλαδή! Βέβαια τότε δεν ξέρω πόση ποσότητα φεύγει από το κεφάλι και πάει στη βούρτσα :p
 

4real

New Member
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Οσον αφορα την λιπαροτητα σε σχεση με το υγρο σιγουρα ειναι καλυτεροσ ο αφροσ.Το θεμα ειναι οτι πολλοι λενε οτι 1.αν εχεισ μακρια μαλλια δεν προλαβαινει να παει στο κρανιο και καταληγει το περισσοτερο στα μαλλια. και 2. πολλοι που εχουν αλλαξει απο υγρο σε αφρο εχουν δει εντονη τριχοπτςση για μηνεσ χωρισ καν επιστροφη!!
Ολα αυτα σε αντιθεση με αυτα που ισχυριζεται η εταιρια που το κυκλοφορει στην αγορα η οποια το παρουσιαζει ωσ ακομα πιο αποτελεσματικο κ απο το υγρο. :-[
 

lab_rat

Member
Απ: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

4real είπε:
Οσον αφορα την λιπαροτητα σε σχεση με το υγρο σιγουρα ειναι καλυτεροσ ο αφροσ.Το θεμα ειναι οτι πολλοι λενε οτι 1.αν εχεισ μακρια μαλλια δεν προλαβαινει να παει στο κρανιο και καταληγει το περισσοτερο στα μαλλια. και 2. πολλοι που εχουν αλλαξει απο υγρο σε αφρο εχουν δει εντονη τριχοπτςση για μηνεσ χωρισ καν επιστροφη!!
Ολα αυτα σε αντιθεση με αυτα που ισχυριζεται η εταιρια που το κυκλοφορει στην αγορα η οποια το παρουσιαζει ωσ ακομα πιο αποτελεσματικο κ απο το υγρο. :-[
Η δικη μου εμπειρια οταν αλλαξα απο υγρο σε αφρο ειναι καλη! Ειδα τα ιδια και ισως και λιγο καλυτερα αποτελεσματα! Το καλοκαιρι ομως με επεφτε κατακορυφα η αποδοση του! Αρχισε η κατηφορα μεχρι που ξαναγυρισα στο υγρο! Τωρα μου τελειωσε το υγρο και χρησιμοποιω παλι αφρο που μου ειχε περισεψει και ειμαι οκ!!
 

johnn

New Member
Έχει κανείς καμιά πιο πρόσφατη εμπειρία να μας παραθέσει από αλλαγή από υγρό σε foam?
Από πού μπορεί κανείς να προμηθευτεί τον αφρό? Είναι πολύ ακριβότερος ο αφρός?
Το regain που χρησιμοποιώ σε υγρό, έχει κουπόνια και έτσι αποζημιώνομαι από την ασφαλιστική μου. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και με τον αφρό?
Ευχαριστώ
 

Bouklas

Well-Known Member
Το μονο μειονέκτημα που βλέπω με την υγρή είναι πως αργεί παρα πολύ μέχρι να στεγνώσει και έτσι σου αφήνει ένα λαδωμένο μαλλί, ενώ ο αφρός τσακ μπαμ έχει στεγνώσει και σε βοηθάει και να τα χτενίσεις, οπότε ξαναγυρίζω σε αφρο. Από αφρο rogaine/regaine σε αφρο kirkland καμια αλλαγή ούτε shedding, λες και συνέχιζα το ίδιο με ένα καλύτερο ποσοστό στην kirkland που λάδωνε πιο λίγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
και τη διπλασια τιμη απο αυτη που εχει τωρα ο αφρος να ειχε νομιζω παλι θα τα εδινα!! (ας μη με ακουσει καμια φαρμακευτικη)

+δεν εχει ερεθισμους
+στεγνωνει αμεσως και επισης αν τα τιναξεις λιγο τα μαλλια ειναι σαν να μην εχεις βαλει τπτ
+λενε οτι ειναι και πιο αποδοτικος!

το μονο μειον
-δεν εισαι σιγουρος για τη δοση ποτε οποτε απο παραπανω δοση καμια φορα εχω sides
 

johnn

New Member
jimys λες δεν εισαι σιγουρος για τη δοση ποτε οποτε απο παραπανω δοση καμια φορα εχω sides. Τι είναι τα sides?
Δηλ με τον αφρο απότι κατάλαβα δεν έχεις wet look μετά τη χρήση όπως με το υγρό ε…?
 

jimys

Member
johnn είπε:
jimys λες δεν εισαι σιγουρος για τη δοση ποτε οποτε απο παραπανω δοση καμια φορα εχω sides. Τι είναι τα sides?
Δηλ με τον αφρο απότι κατάλαβα δεν έχεις wet look μετά τη χρήση όπως με το υγρό ε…?

Μετα 5-10 λεπτα εισαι κομπλε στεγνος..

sides εννοω τις παρενεργειες που εχει βλεπε μαυρους κυκλους στα ματια λιγο βαρυ κεφαλι και καμια φορα τζιμπηματα στο στηθος..
παρολαυτα με τη δοση μετα απο ενα μηνα εγω βρηκα περιπου τι σηκωνει ο οργανισμος μου.. τη μειωσα αρκετα για να μην με ενοχλει...
 

Μ32

Member
Επειδη κ εγω σκεφτομαι μια τετοια αλλαγη,οχι επειδη εχω προβλημα με το υγρο απλα για δοκιμη,λεω να βαζω αφρο το πρωι κ υγρο το βραδυ,για ενα διαστημα,ωστε να περιορισω τυχον shed κ κατοπιν βλεπω κ αποφασιζω.....
 

jimys

Member
Μ32 είπε:
Επειδη κ εγω σκεφτομαι μια τετοια αλλαγη,οχι επειδη εχω προβλημα με το υγρο απλα για δοκιμη,λεω να βαζω αφρο το πρωι κ υγρο το βραδυ,για ενα διαστημα,ωστε να περιορισω τυχον shed κ κατοπιν βλεπω κ αποφασιζω.....

το ειχα ξεκινησει κ εγω αυτο στην αρχη αλλα η ανεση του αφρου γρηγορα με εκανε να σιχαθω την υγρη,,, shed εγω δεν ειδα παντως
 

pankal

Member
Παιδες εχετε κανενα αξιοπιστο σιτε γ την αγορα του regaine foam?οχι kirkland. Η ελλειψη τπυ λαδατος κ το γρηγορπ στεγνωμα παντως το κανουν μονοδρομο

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
jimys είπε:
johnn είπε:
jimys λες δεν εισαι σιγουρος για τη δοση ποτε οποτε απο παραπανω δοση καμια φορα εχω sides. Τι είναι τα sides?
Δηλ με τον αφρο απότι κατάλαβα δεν έχεις wet look μετά τη χρήση όπως με το υγρό ε…?

Μετα 5-10 λεπτα εισαι κομπλε στεγνος..

sides εννοω τις παρενεργειες που εχει βλεπε μαυρους κυκλους στα ματια λιγο βαρυ κεφαλι και καμια φορα τζιμπηματα στο στηθος..
παρολαυτα με τη δοση μετα απο ενα μηνα εγω βρηκα περιπου τι σηκωνει ο οργανισμος μου.. τη μειωσα αρκετα για να μην με ενοχλει...

μηπως εχεις καποιο καρδιολογικο προβλημα?το εχεις ψαξει ποτε?
 

Bouklas

Well-Known Member
pankal είπε:
Παιδες εχετε κανενα αξιοπιστο σιτε γ την αγορα του regaine foam?οχι kirkland. Η ελλειψη τπυ λαδατος κ το γρηγορπ στεγνωμα παντως το κανουν μονοδρομο

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Ορίστε φιλε. Αξιόπιστο site έχω πάρει αρκετές φορες και εγώ και αλλα μέλοι. Έρχονται από Αμερική και κάνουν 7-15 μέρες συνήθως να φτάσουν.
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm
 

pankal

Member
Re: RE: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Bouklas είπε:
pankal είπε:
Παιδες εχετε κανενα αξιοπιστο σιτε γ την αγορα του regaine foam?οχι kirkland. Η ελλειψη τπυ λαδατος κ το γρηγορπ στεγνωμα παντως το κανουν μονοδρομο

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Ορίστε φιλε. Αξιόπιστο site έχω πάρει αρκετές φορες και εγώ και αλλα μέλοι. Έρχονται από Αμερική και κάνουν 7-15 μέρες συνήθως να φτάσουν.
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm

Να εισαι καλα καλα φιλε.αν βαλω ελτα η dhl γ αποστολη ξερεις αν εχει διαφορα απο θεμα τελωνιου γτ δεν θελω ν μπλεξω...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 
Μπλουζα