Αζελαϊκό οξύ

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

cool11 είπε:
Εδω και κατι μηνες βαζω airol με μινοξ, κατι κανει, αλλα πολυυυ αργαααα.
Αν πω οτι βαζω sninoren με μινοξ, σε ποσο καιρο λες οτι πρεπει να δω καποια 'ορατα' αποτελεσματα, αν ειναι να μου δωσει κατι τελικα;
Επειδη μια φορα τη μερα βαζω μινοξ, να αφησω προς το παρον την airol και να δοκιμασω με skinoren μαζι.
Ποσο καιρο λες να το δοκιμασω αυτο;
(αν δεν δω τιποτε, θα επανελθω σε airol)
αν θες να δεις την διαφορα που εχει το ενα με το αλλο κοψε airol και ξεκινα skinoren,
μην τα χρησιμοποιεις ομως ταυτοχρονα ακομα και αν εχουν πολλες ωρες διαφορας μεταξυ τους.
στους δυο μηνες θα φανει αν υπαρχει αλαγη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

πρωτη εφαρμογη σκινορεν,κροταφους ελαφρυ τσουξιμο :-\
θα την δοκιμασω με μινοξιδιλη,αλλα και σε συνδιασμο με airol μινοξιδιλη.
δεν μπορει καποιος συνδιασμος υπαρχει για να γινουν ραστα :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

thimios72 είπε:
καπα... τι εγινε με το dualgen15 το αφησες στην ακρη??
το περιμενω,αλλα πρεπει πρωτα να δοκιμασω σκινορεν με 5αρα μινοξιδιλη.
αν βαλω πρωτα 15αρα dualgen μετα οτι και να ριξω δεν θα δω περισσοτερη επανεκφυση και δεν θα ξερω τι δουλεψε και κατα ποσο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

thimios72 είπε:
απο αμαζον παντως εμενα ηρθε σε 5 ημερες 2 μπουκαλακια dualgen15% με προπυλενικη
εμενα θα αργησει λιγο αλλα δεν με πειραζει,θελω να πειραματιστω λιγο πρωτα.
μετα απο το dual gen 15 ολα τα αλλα θα ειναι νερακια γιατι θα εχω φτασει τα μεγιστα που μπορω να εχω σε επανεκφυση.
δεν αποκλειεται να το συνδιασω και αυτο με σκινορεν 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

στην δευτερη εφαρμογη δεν ηταν το ιδιο,σταματαω την σκινορεν,το τσουξιμο ηταν απιστευτο :chinscratch
 

barman

Member
Απ: Αζελαϊκό οξύ

ρε καπα λογικο ηταν να σε τσουξει τοσο πολυ. Κ η γνωμη μου ειναι οτι ειναι μισο μισο το τσουξιμο-απο airol k skinoren.για μενα διαλεξε ενα απο τα 2.εγω κατεληξα σε σκινορεν τελικα.
 

dimos18

Member
Απ: Αζελαϊκό οξύ

τη κρεμα skinoren την εφαρμοζετε απευθειας με τη μορφη που ειναι σε ολο το κεφαλι?ποσες φορες την ημερα?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αζελαϊκό οξύ

Τσουξιμο?
Εν μερει μπορω να το καταλαβω.
Αλλα ειναι αποτελεσματικη? Ενα προσκαιρο τσουξιμο ισως το ανεχομουνα αν ηξερα οτι θα εχει αποτελεσμα.
Τωρα αν μιλαμε για παρατεταμενο ερεθισμο, ε οχι, δεν θα μπορουσα. Πρεπει μες τη μερα να ειμαι απερισπαστος να κανω τη δουλεια μου, οχι να με καιει το κεφαλι μου.

Κριμα παντως για τα νέα αυτα.
Επειδη ειδα μια 'υφεση' στο κεφαλι, ελεγα στις γιορτες να αντικαταστησω την airol με skinoren, ζευγαρι παντα με μινοξ, να δω πως θα παει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

σε εμενα ο συνδιασμος kirklarnd,airol,skinoren,ηταν κατι το απεριγραπτο,φρικτο τσουξιμο σε σημειο να ποναω σαν να λιωνει το δερμα.
τελικα κατεληξε σε ερεθισμο.
προς το παρον τα διεκοψα ολα για 2-3-5 μερες θα δηξει μεχρι να στανιαρω
οι κανονες της ακμης ισχυουν και εδω.
καλο ειναι κατα την μεταβαση απο την μια ουσια στην αλλη να αφησετε 3 μερες κενο με σκετη μινοξιδιλη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

πως τα παει ο συνδιασμος μινοξ σκινορεν? :chinscratch
σπρωχνει καθολου την μινοξιδιλη?
γραψτε εντυπωσεις οσοι την ξεκινησατε :)
 

anime

Member
Απ: Αζελαϊκό οξύ

παιδιά ακούω για τσούξιμο από skinoren.. χρησιμοποιώ airol..(σχήμα λόγου 4-5 φορές έχω βάλει) και νιώθω κάποιες ενοχλήσεις σαν τσιμπιματάκια σε ολο το σωμα.. και επειδή πρόκειται για ρετινοειδες φοβάμαι μην είμαι αλλεργικός. Εδώ τώρα βλέπω για τσουξίμο από skinoren.. αν είναι μονο τσουξιμο και δεν έχετε παρατηρήσει κάποιο άλλο side λέω να δοκιμάσω γιατί χρειάζομαι επιγόντως dht blocker τοπικό. Γενικά το ΑΑ θεωρείται πιο ήπιο από τα ρετινοειδή; η να φοβάμαι πάλι κάποιο τέτοιο μούδιασμα-τσίμπιμα ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

anime είπε:
παιδιά ακούω για τσούξιμο από skinoren.. χρησιμοποιώ airol..(σχήμα λόγου 4-5 φορές έχω βάλει) και νιώθω κάποιες ενοχλήσεις σαν τσιμπιματάκια σε ολο το σωμα.. και επειδή πρόκειται για ρετινοειδες φοβάμαι μην είμαι αλλεργικός. Εδώ τώρα βλέπω για τσουξίμο από skinoren.. αν είναι μονο τσουξιμο και δεν έχετε παρατηρήσει κάποιο άλλο side λέω να δοκιμάσω γιατί χρειάζομαι επιγόντως dht blocker τοπικό. Γενικά το ΑΑ θεωρείται πιο ήπιο από τα ρετινοειδή; η να φοβάμαι πάλι κάποιο τέτοιο μούδιασμα-τσίμπιμα ;
κοβεις την airol και ξεκινας skinoren,μην κοιτας τον καπα,αυτος και voltaren ειναι ικανος να βαλει στο κεφαλι του
 

anime

Member
Απ: Αζελαϊκό οξύ

ωραιος ρε κάπα αμεσος, να σου πω το lacurex που χρησιμοποιείς τι είναι; κάτι παραπλήσιο;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

anime είπε:
ωραιος ρε κάπα αμεσος, να σου πω το lacurex που χρησιμοποιείς τι είναι; κάτι παραπλήσιο;
οχι,ειναι γαλακτικο αμμωνιο
http://www.scribd.com/doc/57182557/%CE%91-%CE%95%CE%9B%CE%91%CE%A7%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%99%CE%97%CE%A3%CE%97-%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%A0%CE%99%CE%98%CE%A5%CE%9C%CE%97%CE%A4%CE%A9%CE%9D-%CE%95%CE%9D%CE%95%CE%A1%CE%93%CE%95%CE%99%CE%A9%CE%9D-%CE%91%CE%A0%CE%9F-%CE%A4%CE%9F%CE%A0%CE%99%CE%9A%CE%91-%CE%9A%CE%9F%CE%A1%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A3%CE%A4%CE%95%CE%A1%CE%9F%CE%95%CE%99%CE%94%CE%97
 

anime

Member
Απ: Αζελαϊκό οξύ

παρατήρησα τους δερματολόγους στο λινκ που μου δωσες (ντάκει δε λέω δεν ήταν θέμα για τριχόπτωση αμεσα).. και δεν ξέρω όταν βλέπω δερματολόγο με καράφλα..χάνω ελπίδες ώρες ώρες.. άσχετο αλλα όντως σκέφτομαι άνθρωποι της έρευνας που κάτι ξέρουν παραπάνω και ίσως και θεραπείες που δε βγαίνουν παραέξω και δη από το χώρο της δερματολογίας και να έχουν καράφλα..αποκαρδιωτικό.. αλλά δε μασάμε
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

anime είπε:
παρατήρησα τους δερματολόγους στο λινκ που μου δωσες (ντάκει δε λέω δεν ήταν θέμα για τριχόπτωση αμεσα).. και δεν ξέρω όταν βλέπω δερματολόγο με καράφλα..χάνω ελπίδες ώρες ώρες.. άσχετο αλλα όντως σκέφτομαι άνθρωποι της έρευνας που κάτι ξέρουν παραπάνω και ίσως και θεραπείες που δε βγαίνουν παραέξω και δη από το χώρο της δερματολογίας και να έχουν καράφλα..αποκαρδιωτικό.. αλλά δε μασάμε
δεν ειναι για τριχοπτωση η συγκεκριμενη ουσια,και με ενα συντομο ψαξιμο που εκανα δεν εχει γινει καμια μελετη για την τριχοπτωση με γαλακτικο αμμωνιο.
δεν τους αποσχολει ολους το οτι αδειαζουν,οι ποιο πολοι συμβιβαζονται με αυτο,το παιρνουν αποφαση οτι θα φυγουν ολα και δεν τους νοιαζει .
 

somari

Active Member
Απ: Αζελαϊκό οξύ

Κάπα αγόρασα κρεμούλα αζελαϊκιά να βάζω μαζί με το ζιξ. Με τι σειρά και τι χρονική διαφορά προτείνεις να τα βάλω; Επίσης, τι ποσότητα; (πχ όση θα εβαζα σε ένα σπυρί να βάλω σε μια περιοχή 2-3 τ.εκ);
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αζελαϊκό οξύ

somari είπε:
Κάπα αγόρασα κρεμούλα αζελαϊκιά να βάζω μαζί με το ζιξ. Με τι σειρά και τι χρονική διαφορά προτείνεις να τα βάλω; Επίσης, τι ποσότητα; (πχ όση θα εβαζα σε ένα σπυρί να βάλω σε μια περιοχή 2-3 τ.εκ);
ταυτοχρονα ειναι καλυτερα για να απλωνεται ποιο ευκολα.
λιγη ποσοτητα ισια να καλυψεις την επιφανεια τριχοπτωσης,ειναι 50g ποσοτητα προσπαθησε να σου βγαλει τουλαχιστον 2 μηνες
 
Μπλουζα