Αγωγη τριχοπτωσης

Converse

New Member
Καλημερα νεος στο club κ γενικα ψιλοασχετος με θεραπιες κτλ..εχω διαβασει αρκετες σελιδες εδω στο φορουμ κ εμαθα αρκετα κ μπερδευτηκα επισης αρκετα γιαυτο θελω να μου πρωτεινεται λυση-εις πριν το αναποφευκτο μ.μ..μιας κ νομιζω οτι ειμαι στο παρα πεντε να κανω κατι μπας κ σωσω οτι μπορω.ετων 30. Κληρωνομικη τριχοπτωση(παππους-πατερας κτλ)..αν δεν ειναι στο σωστο σημειο να το μεταφερει καπιος αdmin ευχαριστω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20170921_120855.jpg
    IMG_20170921_120855.jpg
    629.9 KB · Προβολές: 385
  • IMG_20170921_120917.jpg
    IMG_20170921_120917.jpg
    385.2 KB · Προβολές: 367
  • IMG_20170921_121125.jpg
    IMG_20170921_121125.jpg
    517 KB · Προβολές: 368
  • IMG_20170921_121333.jpg
    IMG_20170921_121333.jpg
    461.7 KB · Προβολές: 384
  • IMG_20170921_121230.jpg
    IMG_20170921_121230.jpg
    616.7 KB · Προβολές: 381
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Δεν χρειαζεται να μπερδευεσαι.Τα πραγματα ειναι απλα.2 φαρμακα σταματανε την τριχοπτωση η μινοξ και η φιναστεριδη.Εαν η τριχοπτωση ειναι προσφατη μπορει να κανεις σχεδον πληρη επαναφορα.Αλλιως σταματας το προβλημα και ψαχνεσαι για μμ.Μην πεταξεις ουτε 1 ε για αλλες θεραπειες.Δεν αξιζει ο κοπος.
 

Converse

New Member
Δεν χρειαζεται να μπερδευεσαι.Τα πραγματα ειναι απλα.2 φαρμακα σταματανε την τριχοπτωση η μινοξ και η φιναστεριδη.Εαν η τριχοπτωση ειναι προσφατη μπορει να κανεις σχεδον πληρη επαναφορα.Αλλιως σταματας το προβλημα και ψαχνεσαι για μμ.Μην πεταξεις ουτε 1 ε για αλλες θεραπειες.Δεν αξιζει ο κοπος.

Ανεκαθεν ειχα αραιο μαλλι αλλα εχω 2-3 χρονια τωρα που εχει αραιοσει αρκετα κ οταν εχει πολυ ηλιο εξω η φοραω το κρανος της μηχανης κ "καθονται" τα μαλλια φαινεται το κεφαλι μου κ αυτο ειναι το ασχημο της ηποθεσης..απο οτι καταλαβα μινοχ εαν αρχισεις πρεπει να την παντρευτεις μετα..σωστα??επισης εχω ψαξει κ ελλαδα δεν βρισκω rogain μονο εξωτερικο.... Οσο για το φινα φοβαμαι τυχον παρενεργεις.... Επισης απο "θεραπιες" χρισημοποιω σαμπουαν alpecin με καφεινη κ καλα διεγιρει το αιματωμα στο τριχωτο κτλ... Σκεφτομαι για μμ γιατι ειναι θεμα χρονου αργα η γρηγορα θα γινει κ δεν θελω να γινει αεροδρομιο πρωτα κ μετα να την κανω....αλλα επειδη εχω αρκετο μαλλι ακομα φοβαμαι πολυ το shockloss....
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Ναι οι θεραπειες ειναι για παντα.Ενα απλο σαμπουαν εαν δεν εχεις δερματικα προβληματα και τελος.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εκτος απο εξωτερικο που μπορω να βρω μινοχ??

Στην ομονοια, βρες καναν εμπορο-πρεζακι να σου πουλησει λιγη μινοξ στα μουλωχτα, με πολυ προσοχη μη σας πιασει μπατσος. :p


Στην ελλαδα λεγεται Regaine και πωλειται σε ολα τα φαρμακεια ;)
 

Converse

New Member
Στην ομονοια, βρες καναν εμπορο-πρεζακι να σου πουλησει λιγη μινοξ στα μουλωχτα, με πολυ προσοχη μη σας πιασει μπατσος.

Στην ελλαδα λεγεται Regaine και πωλειται σε ολα τα φαρμακεια ;)

Χαχαχα ωραια!!!οπως προ ειπα ειμαι κ λιγο ασχετος απο αυτα!!!κ κατι αλλο κανενα σαμπουαν που να δουλευει πραγματικα υπαρχει???
 

FreeThinker

Well-Known Member
Οχι για τριχοπτωση γενικα ενδυναμωση τριχας βιταμινες κτλ κατι εμπας περιπτωση που να βοηθαει αποδεδειγμενα ομως(γιατι ολα λενε οτι βοηθανε)

Βιταμινες στα μαλλια τι ακριβως να κανουν? Οι τριχες εξω απο το δερμα μας ειναι νεκρα κυτταρα. Μονο απο το στομα εχει νοημα να παιρνεις βιταμινες ή φανταζομαι με το να κανεις εγχυση στις ριζες με ενεσεις. Βρες κανα σαμπουαν που να δινει ογκο στα μαλλια, μεχρι εκει. Διαβασε ομως και λιγο το φορουμ γιατι ρωτας ( κι εσυ και πολλοι καινουριοι ) χιλιοειπωμενα πραγματα. Φιλικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Converse

New Member
Βιταμινες στα μαλλια τι ακριβως να κανουν? Οι τριχες εξω απο το δερμα μας ειναι νεκρα κυτταρα. Μονο απο το στομα εχει νοημα να παιρνεις βιταμινες ή φανταζομαι με το να κανεις εγχυση στις ριζες με ενεσεις. Βρες κανα σαμπουαν που να δινει ογκο στα μαλλια, μεχρι εκει. Διαβασε ομως και λιγο το φορουμ γιατι ρωτας ( κι εσυ και πολλοι καινουριοι ) χιλιοειπωμενα πραγματα. Φιλικα

Ναι εχεις δικιο αλλα εχω διαβασει αρκετα το φορουμ αλλα η υλη που εχει γραφτει ειναι τεραστια!!!γιαυτο ολες οι ερωτησεις...σημερα παραγγειλα μινοχ συνταγη σε φαρμακειο 100μλ 15ε κ απο δευτερα ξεκιναω...για να δουμε τι θα δουμε.....εχω κ ενα φοβο μην με κανει χειροτερα με το sheeding...
 

koumparos

Well-Known Member
Το sheding δυσκολα θα το αποφυγεις και ειναι μια ενδειξη οτι το φαρμακο δουλευει.Να εισαι προετοιμασμενος ψυχολογικα.
 
Μπλουζα