Αγγειοσυσπαση, ψυχοφυσιολογικο stress, ελκυστικοτητα και αγα

M15

AGGRESSIVELY QUESTION AUTHORITY !
Επειδη ειλικρινα πιστευω οτι συνεισφερω κατι και καινουριο αλλα και χρησιμο για τα μελη του φορουμ, ανεβαζω εδω αυτην την αναρτηση.... ( Μερα που ειναι σημερα ! )

ΜΕΡΟΣ 1ον :
Το ψυχο-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΡΕΣΣ -ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ- ΜΙΑ ΑΓΓΕΙΟΣΥΣΠΑΣΗ ΤΩΝ ΑΚΡΩΝ.

Ερχονται τωρα σε αυτο το κατατοπιστικωτατο φορουμ, ενα σωρο νεοι ανθρωποι για το προβλημα τους και αναζητουν μια λυση, και φυσικα και ειναι γεματοι στρεςς, και οχι μονο ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ στρεςς
αλλα ΚΑΙ με μετρησιμες επιπτωσεις στη ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ μας, με αμεσο φαινομενο την ΑΓΓΕΙΟΣΥΣΠΑΣΗ, και την μειωση της περιφερειακης κυκλοφοριας του αιματος, αρα και της κυκλοφοριας στο τριχωτο της κεφαλης.

1. κομμενο το τσιγαρο και κομμενη η νικοτινη εδω και τωρα ! Η θερμοκαμερα δεν λεει ψεμματα !

2. Η αποκαλουμενη "Αυτογενης Χαλαρωση" ( AUTOGENES TRAINING ) καποιου γερμανου ονοματι Σουλτς : Υπηρχε βιβλιο στα Ελληνικα, μαθετε να κανετε την ασκηση ΚΑΛΑ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, να δειτε ποσο χαλια κυκλοφορια εχετε σε ολα τα ακρα, χερια, ποδια, ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΙ !!! Μπορειτε να φορεσετε το μαγιω σας και ενας συγγενης ¨η φιλος να σας καταγραφει με θερμοκαμερα, τωρα πια αρχιζουν απο 200 ευρω ως ανταπτορες θερμοκαμερας σε κινητο με λογισμικο ανδροιντ, ή γυρω στα 500 ευρω για σκετη θερμοκαμερα αυτονομη.

ΜΕΡΟΣ 2ον :
Η ΜΕΙΩΣΗ ΕΩΣ ΚΑΙ Ο ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΨΥΧΟ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΕΣΣ
ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΑΚΟΛΟΥΘΗΣ ΑΓΓΕΙΟΣΥΣΠΑΣΗΣ
ΔΙΑ ΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΜΕ ΑΓΑ
ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΒΑΣΗ .

Εχεις λοιπον μια ΑΓΑ, και αμα εισαι αρσενικος μεν, αντε και δεν εγινε και τιποτε, διοτι η κοπελια σε "αγοραζει" πακετο οπως εισαι, διοτι ναι μεν το βλεπει το κεφαλι σου ( και το υψος σου, και την κοιλιτσα σου, ) απο την πρωτη στιγμη, ....αλλα (ευτυχως) και αλλα πραγματα μετρανε.... για να μην πω οτι η ΑΓΑ σημαινει οτι σιγουρα, μα ΣΙΓΟΥΡΑ !!! διαθετεις αρκετες αρσενικες ορμονες, αρα αυτη ξερει οτι σιγουρα "ψωνιζει" αρσενικο, οποτε, εαν θελει να περασει καλα, με ενα αρσενικο... ας μην συνεχισω καλυτερα !

Η αποψη μου ειναι οτι η οποιαδηποτε κοπελια συνηθως σε "αγοραζει" σαν πακετο, και δεν θα χασει τον καιρο της να σε κανει αναλυση εις τα επι μερους μερη σου, π.χ. ο μπηχτης της ταξης μου που δεν κολωνε πουθενα, και τον ζηλευαμε ολοι μας, ητανε ενας κοντος με χοντρα γυαλια μυωπιας.....
  • Φτιαξε εσυ ενα καπως σφιχτο, αρσενικο, αρρενωπο σωμα χωρις υπερβολες με γυμναστικες,
  • αγαπα και σεβασου με αξιοπρεπεια 24/7 τον εαυτο σου,
  • εσο ικανοποιημενος απο τη ζωη σου no matter what happens ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΑΥΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΙΚΗ ΜΙΖΕΡΙΑ,
  • εχε χιουμορ 24/7 ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
  • συν μια ευγενικη και ανετη συμπεριφορα 24/7 προς ΟΛΟΥΣ,
  • κλπ κλπ
και ειλικρινα, καμμια κοπελα δεν προκειται να ενδιαφερθει ( για να μην πω οτι καμμια κοπελα δεν θα... ΠΡΟΛΑΒΕΙ ! χα χα χα ! ) να ασχοληθει με τα μαλλια σου.... Μιλαει η πειρα !

ΜΕΡΟΣ 3ον :
Η ΜΕΙΩΣΗ ΕΩΣ ΚΑΙ Ο ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΨΥΧΟ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΕΣΣ
ΔΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΚΡΙΣΕΩΣ ΤΗΣ HAIR-LINE.

Βλεπεις οτι μειωνεται το hair line σου, για να το παρω αναποδα, δες το hairline του Ροναλντ Ρηγκαν, ή του Τζορτζ Σορρος, και σχετικα.... δεν ειναι και πολυ "αρσενικου τυπου", ετσι δεν ειναι ? ! ;-)

ΜΕΡΟΣ 4ον :
Η ΜΕΙΩΣΗ ΕΩΣ ΚΑΙ Ο ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΨΥΧΟ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΕΣΣ
ΔΙΑ ΤΗΣ ΠΑΥΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΚΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΥΛΛΟ, ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΚΡΙΤΗΡΙΟΥ ΑΜΟΙΒΑΙΑΣ ΑΛΛΗΛΟ-ΕΛΚΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.

Και για να συνεχισουμε τις..... crowd-sourcing αναζητησεις μας επι του θεματος της ΑΓΑ με πολλη περισσοτερη ηρεμια, διοτι θα ειμαστε απαλλαγμενοι απο την αγωνια για την εμφανιση των τριχων της κεφαλης μας στο αλλο φυλλο, στο σημειο αυτο, μερα που ειναι σημερα, ας ριξω εδω μια "πληροφοριακη" πυρηνικη βομβα, ή ας κανω ενα "πληροφοριακο" δωρο, οπως το παρει κανεις :

Μηπως ξερει καποιος/α με ποιο ΒΑΣΙΚΩΤΑΤΟ κριτηριο εμφανισης
αλληλο-επιλεγονται μεταξυ τους ως ελκυστικοι ΚΑΙ οι ανδρες, ΚΑΙ οι γυναικες ?

Με το κριτηριο του..... ποσο πολυ μοιαζουν αναμεταξυ τους τα προσωπα τους !!!

Μελετηστε τις εργασιες - και τις cut/split φωτογραφιες με προσωπα διασημων ζευγαριων - της "Suzie Malin" με τιτλο "Love at first sight " και θα το διαπιστωσετε ιδιοις ομασιν !

Και ακομα μια σχετικη επιβεβαιωση της Suzie Malin απο μελετη,
που δεν βρηκα ακομα το χρονο να εντοπισω το exact reference :

Πανεπιστημιακοι Ερευνητες εκαναν μια μελετη πανω στο ποια οπτικα χαρακτηριστικα θεωρουν και ανδρες και γυναικες ως ελκυστικα σε ενα προσωπο στο αλλο φυλλο.

Εδιαλεξαν λοιπον και ανδρες και γυναικες τους εδωσαν το κιτ που ηδη διαθετουν για να σχεδιαζουν τα προσωπα των υποπτωναπο τις περιγραφες των αυτοπτων μαρτυρων οι αστυνομιες σε ολο τον πλανητη, και τους ειπανε :

Αφενος για τις γυναικες,
να σχηματισουν το προσωπο εκεινου του ανδρα που εαν τον συναντουσαν στο δρομο θα τον θεωρουσαν σουπερ κουκλο και παιδαρο,

Και αφετερου για τους ανδρες,
να σχηματισουν το προσωπο εκεινης της γυναικας που εαν την συναντουσαν το δρομο θα την θεωρουσαν πανεμορφη και καλλονη.

Μπορειτε να μαντεψετε το τι εγινε ?

ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ,
Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕ ΣΤΟ ΚΙΤ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ
ΑΛΛΑ ΜΕ..... ΑΝΔΡΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ,
ΕΝΩ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ,
ΑΛΛΑ ΜΕ..... ΘΗΛΥΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ !!!


Αυτο ειναι ολο και ολο !
Καντε και μονοι σας το πειραμα, παρατηρηστε ενα σωρο ζευγαρια γυρω σας !
Αυτη ειναι και επιλυση της ανισο-ταυτοτητας με τιτλο : "Πως αυτος ο Μαχλεπας κυκλοφοραει μια τετοια Γκομεναρα" : ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ, ΕΧΟΥΝΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, και ο μεν "Μαχλεπας" το εχει σε αρσενικη...... "αποχρωση " ενω η "Γκομεναρα" το εχει σε θηλυκη.... "αποχρωση" !!!

ΥΓ : Εργασια για το σπιτι : Παρτε φωτογραφιες των Τελη Σαβαλλας, Γιαννη Ζουγανελη, Γιουλ Μπρυνερ, κλπ και συγκρινατε τα προσωπα τους με φωτογραφιες προσωπων των συζυγων τους
και με φωτογραφιες προσωπων των κατα καιρους συνοδων τους, κατα την εργασια της Suzie Malin.

ΥΓ (ΥΓ) : Για την ελκυστικοτητα του γνωστου εις απαντα τον ανδρικο πληθυσμο κυριου Κωνσταντινου Γκουζγκουνη, που εχει δηλωσει δημοσια οτι : "αυτα που εχω κανει στη πραγματικοτητα, ξεπερνανε αυτα που βλεπετε στις ταινιες μου", ας μην επεκταθω καλυτερα....

ΥΓ [ΥΓ(ΥΓ)] : Εκατσα μεσα μια τετοια μερα, αλλα παρηγοριεμαι οτι ητανε για καλο σκοπο.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

M15

AGGRESSIVELY QUESTION AUTHORITY !

Δεν βλεπω το προηγουμενο σχολιο μου με to λινκ Conflict of Interest με λινκ απο τη wikipedia και ερωτω, αφου πρωτα κανω πριντ-σκριν για τεκμηριωση του γεγονοτος : Πως και Ποιος το εσβησε ?Που και πως να παραπονεθω ? Nα υποθεσω λοιπον οτι παζει Conflict of Interest in Medicine ???
https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2623608
 

M15

AGGRESSIVELY QUESTION AUTHORITY !

Δεν βλεπω ουτε και το προηγουμενο σχολιο μου
με το οτι
κατα την ταπεινη μου αποψη
ουτε η ντουτα, ουτε η φινα μπορουν να θεωρηθουν ως θεραπεια,
και ερωτω και παλι,
αφου πρωτα κανω πριντ-σκριν για τεκμηριωση του γεγονοτος :
Πως και Ποιος το εσβησε ?
Ποιος ειναι σε Υπηρεσια αυτην την ωρα ?
Που και πως να παραπονεθω ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

M15

AGGRESSIVELY QUESTION AUTHORITY !
Εννοειτε οτι γυριζω ενα screen-movie τη στιγμη αυτη με τα τεκταινομενα εδω,
για να μην με βγαλεις τρελλο αυριο,
και πεις οτι τα εβγαλα απο το κεφαλι μου....

Ελπιζω αυτο να μην σε πειραζει....
 

turnfiji123

Active Member
Αυτό με τα πρόσωπα ισχύει, το είχα πει σε φίλο μου εποχές σχολείου. Πολύ ενδιαφέροντα πράγματα μ15 πρέπει να βρούμε λινκ από σαβατζ και Σουλτς.
 
  • Like
Reactions: M15

Stripar

Established Member
Δεν βλεπω ουτε και το προηγουμενο σχολιο μου
με το οτι
κατα την ταπεινη μου αποψη
ουτε η ντουτα, ουτε η φινα μπορουν να θεωρηθουν ως θεραπεια,
και ερωτω και παλι,
αφου πρωτα κανω πριντ-σκριν για τεκμηριωση του γεγονοτος :
Πως και Ποιος το εσβησε ?
Ποιος ειναι σε Υπηρεσια αυτην την ωρα ?
Που και πως να παραπονεθω ?
Κάποια Link απορρίπτονται αυτόματα απο το forum.

Πρίν 3-4 χρόνια ούτε link απο ebay ή άλλα site δέν μπορούσαμε να κάνουμε Attach.

Σχόλια μπορούνε να διαγραφούν αν να πάσα στιγμή απο τους διαχειριστές ή τους moderators
άν είναι εμπρηστικά ,υβριστικά , υποτιμητικά κ.ο.κ

Θα σε συμβούλευα να διάβαζες τους κανονισμούς του forum σάν νέο μέλος που είσαι,
προκειμένου να ξέρεις τα δικαιώματά σου , αλλά και τα όριά σου.

Ψυχραιμία
 
  • Like
Reactions: M15

M15

AGGRESSIVELY QUESTION AUTHORITY !
Κάποια Link απορρίπτονται αυτόματα απο το forum.

Πρίν 3-4 χρόνια ούτε link απο ebay ή άλλα site δέν μπορούσαμε να κάνουμε Attach.

Σχόλια μπορούνε να διαγραφούν αν να πάσα στιγμή απο τους διαχειριστές ή τους moderators
άν είναι εμπρηστικά ,υβριστικά , υποτιμητικά κ.ο.κ

Θα σε συμβούλευα να διάβαζες τους κανονισμούς του forum σάν νέο μέλος που είσαι,
προκειμένου να ξέρεις τα δικαιώματά σου , αλλά και τα όριά σου.

Ψυχραιμία

OK, μεν,
αλλα..... το συγκεκριμμενο σχολιο μου που διαγραφηκε,
και οπου ελεγα οτι ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ, ΑΥΣΤΗΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ, ουτε η ντουτα, ουτε η φινα εκπληρουν τον ορο "ΘΕΡΑΠΕΙΑ".... ΔΕΝ ειχε κανενα ΑΠΟΛΥΤΩΣ λινκ !

Ας δεχτω λοιπον,
οτι λογω της συναισθηματικης φορτισης της χτεσινης ημερας
και του προχωρημενου της ωρας,
γινονται και αβλεψιες....
 

M15

AGGRESSIVELY QUESTION AUTHORITY !
Αυτό με τα πρόσωπα ισχύει, το είχα πει σε φίλο μου εποχές σχολείου. Πολύ ενδιαφέροντα πράγματα μ15 πρέπει να βρούμε λινκ από σαβατζ και Σουλτς.

το βιβλιο του σαβατζ, μπορει και να το βρω, δεν χαθηκε ακομα καθε ελπιδα.... αλλα θελω χρονο ομως, για.... καταδυση στη βιβλιοθηκη μου !!!!
εν τω μεταξυ
επειδη εαν εχω καταλαβει καλα,
η γενικη ιδεα ειναι να μπορει κανεις να κινει τους μυες της κεφαλης του,
ολους και με οιονδηποτε τροπο,
ας αρχισει καποιος με αυτο το πραγμα..... μεχρι νεωτερας

Ανεφερα τον Σουλτς σαν παραδειγμα,
επαιζε την δεκαετια του 80,
τωρα πια μπορει και να ειναι τζαμπα σαν .pdf καπου στο ιντερνετ,
νομιζω στην κεντρικη ευρωπη αποτελει τωρα πια standard practice...
 
Μπλουζα