ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

spyder είπε:
Επειδή οικονομικά δεν με παίρνει με τίποτα για έτοιμο σκεύασμα, υπάρχει συνταγή να φτιάξω μόνος μου μινοξιδίλη;
Ωπ, άκυρο, μόλις το βρήκα!
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,882.0.html
μπορεις να παρεις και ετοιμη που δεν ειναι ακριβοτερη απο το να την φτιαξεις http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm
αν δεν τα βγαζεις περα με παραγγελεια εδω μπορεις να παραγγειλεις ακομα και τηλεφωνικα http://www.beautypaths.eu/el/category/39343236/product/393631383237/productdetails.aspx
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spyder

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Έχω διαβάσει στις παρενέργειες της μινοξιδίλης για πρήξιμο στο πρόσωπο.
Η τοπική σπειρονολακτόνη έχει τέτοιο ρίσκο;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

spyder είπε:
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Έχω διαβάσει στις παρενέργειες της μινοξιδίλης για πρήξιμο στο πρόσωπο.
Η τοπική σπειρονολακτόνη έχει τέτοιο ρίσκο;
η μινοξιδιλη εχει παρενεργεια πρηξιμο στο προσωπο
η σπιρονολακτονη εχει παρενεργεια πρηξιμο στο στηθος
 

spyder

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις άμεσες απαντήσεις. :)
Θέλω να ρώτησω κάτι για το οποίο διάβασα, δεν θυμάμαι αν ήταν για την μινοξιδίλη ή την σπειρονολακτόνη, γιατί εχουν περάσει και μέρες.
Κάπου διάβασα πως αν την ξεκινήσεις και μετά την σταματήσεις, τότε θα πρέπει να μην σταματήσεις ποτέ την χορήγηση, καθώς κάτι τέτοιο μπορεί να είναι διπλό κακό για τα μαλλιά μας.
Θυμάστε να μου πείτε αν αυτό ισχύει για την μινοξιδίλη ή την σπειρονολακτόνη; ή και στα δύο παίζει;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

spyder είπε:
Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις άμεσες απαντήσεις. :)
Θέλω να ρώτησω κάτι για το οποίο διάβασα, δεν θυμάμαι αν ήταν για την μινοξιδίλη ή την σπειρονολακτόνη, γιατί εχουν περάσει και μέρες.
Κάπου διάβασα πως αν την ξεκινήσεις και μετά την σταματήσεις, τότε θα πρέπει να μην σταματήσεις ποτέ την χορήγηση, καθώς κάτι τέτοιο μπορεί να είναι διπλό κακό για τα μαλλιά μας.
Θυμάστε να μου πείτε αν αυτό ισχύει για την μινοξιδίλη ή την σπειρονολακτόνη; ή και στα δύο παίζει;

Για την μινοξιδίλη είναι αυτο, δες αυτό το διάγραμμα εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,472.0.html και παρατήρησε την κιτρινη γραμμη όταν διακοπτεις την μινοξιδίλη... βέβαια επανέρχεσε δεν είναι μόνιμη ζημιά, αλλά μάλλον αυτό εννοούσες...

Με οποιαδήποτε θεραπεία πάντως, αμα την διακόψεις θα χάσεις και τα αποτελέσματα.
 

spyder

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Ακριβώς, αυτό ήταν το διάγραμμα!!
Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο χρήματα περίπου θα κερδίσω φτιάχνοντας μόνος μου σπιρονολακτόνη από το να την έπαιρνα έτοιμη.
Λογικά την 2% θέλω, έτσι δεν είναι;
Από ότι βλέπω του Άκη η συνταγή μου φαίνεται η πιο καλή για να φτιάξω. Υπάρχει κάποια άλλη συνταγή που ενδεχομένως να είναι καλύτερη; Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο να ψάξω το φόρουμ, σας παρακαλώ βοηθήστε με να κερδίσω χρόνο.

Ευχαριστώ.
 

nekon

Member
αρχισα και εγω τοπικη spiro by tropheus.βαζω και botafex 5%.μπορω να βαζω 2 φορες μινοξιδιλη την ημερα και 2 φορες σπειρολακτονη η ειναι too much?
 

Warp

Member
Έφτιαξα την συνταγή του Ακη. Το διάλυμα θα πρέπει να το βάλω σε αεροστεγές μπουκάλι και στο ψυγείο ή με το γυάλινο δοχείο και το φίλτρο του καφέ από πάνω? Επίσης, στην σκόνη βλέπω κάποιες μεβρανες από τα χάπια οι οποίες μαλλον δεν θα λιώσουν :/
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
One love rasta.. you're my breda cha breda.. 2013 plus η Rafla θα μπει στον παρακείμενο :7m: για θεραπεία στάνταρ λες για μινοξ + airol ε? Τι να πω.. ακόμα δεν έχω αρχίσει κάτι.. Αυτό που θα ξεκινήσω είναι spiro + μινοξ. έχω πάρει τα πράγματα αλλά δεν έχω βρει την συνταγή - δοσολογίες με οινόπνευμα χωρίς pg. :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
One love rasta.. you're my breda cha breda.. 2013 plus η Rafla θα μπει στον παρακείμενο :7m: για θεραπεία στάνταρ λες για μινοξ + airol ε? Τι να πω.. ακόμα δεν έχω αρχίσει κάτι.. Αυτό που θα ξεκινήσω είναι spiro + μινοξ. έχω πάρει τα πράγματα αλλά δεν έχω βρει την συνταγή - δοσολογίες με οινόπνευμα χωρίς pg. :chinscratch

βαζεις 20 aldactone σε 30 ml οινοπνευμα,κλεινεις αεροστεγως το μπουκαλακι.τα αφηνεις 24 ωρες με λιγο ανακατεμα 3 η 4 φορες.
προσθετεις 65 ml απιονισμενο νερο και ειναι ετοιμο 2%
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
καλησπερα σε ολα τα παιδια, χαθηκαμε ρε καπα ειχα καιρο να μπω ολα καλα?ειμαι σιγουρος οτι θα το δεις το μνμ,μπαινω μεσα και βλεπω αλλαγες στο φορουμ λεω σε λαθος σελιδα θα μπηκα ..χαχα.το κακο ειναι οτι εχω μεινει πισω απο τα νεα που ελπιζω να υπαρχουν..καμια θεραπεια ελπιδοφορα εχουμε?αυτο που ηθελα να ρωτησω τους παλιους χρηστες διοτι ακομα εχω την απορια ειναι το εξης:κανει η δεν κανει τπτ η σπιρο και εν τελει το καλυτερο μπλοκερ ποιο ειναι σε τοπικα σκευασματα..?φιλια σε ολους..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
Chs είπε:
3746741 είπε:
Παιδια την σπιρολακτονη που φτιαχνουμε με την παραπανω συνταγη πρεπει να την εχουμε στο ψυγειο??

Oh yeah.. ;)

την ξεχασα ολο το βραδυ εξω....να φτιαξω αλλη??

Όχι, για ένα βράδυ δεν έγινε τίποτα ;)
 

3746741

Member
Chs είπε:
3746741 είπε:
Chs είπε:
3746741 είπε:
Παιδια την σπιρολακτονη που φτιαχνουμε με την παραπανω συνταγη πρεπει να την εχουμε στο ψυγειο??

Oh yeah.. ;)

την ξεχασα ολο το βραδυ εξω....να φτιαξω αλλη??

Όχι, για ένα βράδυ δεν έγινε τίποτα ;)

οκ!!!!!
 
καλησπέρα!!μηπως θα μπορούσατε να μου πείτε πόσο περίπου κοστίζει η κατασκευή αυτής της λοσιόν και αν αξίζει κανείς να την φτιάξει (αν είναι αποτελεσματική δηλαδή)?ευχαριστώ
 

ekc_1971

New Member
Καλησπέρα και από εμένα...για να απαντήσω στον Xρησ.Τος, την έφτιαξα εχτές...8.60 ευρώ. Δεν ξέρω αν βοηθάει..έχω δοκιμάσει proscar, regain...αλλά μεγάλη διαφορά είδα με την παρασκευή μείγματος χυμού κρεμυδιού, σκόρδου, μηλόξυδου και chili pepper...απο σήμερα βάζω και Σπιρονολακτόνη. Έχω πολλές καινούργιες φύτρες μετά την εφαρμογή του χυμού και θεώρησα καλό να βάλω και την Σπιρονολακτόνη. Δεν έχω κανένα ερεθισμό μέχρι στιγμής, είναι άοσμη και δεν λαδώνει το μαλλί. Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα.
 

weznem

Well-Known Member
Χρησ.Τος είπε:
καλησπέρα!!μηπως θα μπορούσατε να μου πείτε πόσο περίπου κοστίζει η κατασκευή αυτής της λοσιόν και αν αξίζει κανείς να την φτιάξει (αν είναι αποτελεσματική δηλαδή)?ευχαριστώ

γεια σου φιλε μου εγω το εβαζα(2μηνες πριν το σταματησα)για τουλαχιστον 2 χρονια γεματα σε ολο το κεφαλι πανω μερος..με ποσοτητες αυξανομενεςκαι μονιμα για χρονο κοντα στα 20 χαπια 30 προπιλεν γλικολ 30 οινοπνευμα 95 βαθμων απο οταν το σταματησα εβγαλα περισσοτερες τριχες,δεν ειμαι βεβαιος για την μειωση της τριχοπτωσης εχω την αισθηση οτι χανωβ λιγοτερες τριχες (20τριχες λιγοτερες)αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι ολοι εχουμε τα ιδια αποτελεσματα ,αν θες ομως την ταπεινη μου γνωμη αν δεν θες να παρεις φιναστεριδη οπως εγω που κανει δουλεια αλλα με σοβαρο αντιτιμο(κατε με),τα μονα που ειναι ελπιδοφορα διχως α εχω χρησιμοποιησει ειναι τα ru, cb kai rum ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.
 
Μπλουζα