ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

jimaoyas

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΔΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΣΠΕΙΡΟΛΚΤΟΝΗ????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimaoyas

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Ξερει κανεις ν μ πει αν υπαρχουν παρενεργειες μ τν τοπικη σπιρο??τι ειναι η τρεικομιν??
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

jimaoyas είπε:
Ξερει κανεις ν μ πει αν υπαρχουν παρενεργειες μ τν τοπικη σπιρο??τι ειναι η τρεικομιν??

Επίσης μην γράφεις διακεκομμένα, δεν πρόκειτε να σου απαντήσει κάποιος αν δεν καταλαβαίνει τι γράφεις ή του είναι δύσκολο να τα διαβάσει.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

jimaoyas είπε:

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις την "αναζήτηση" πάνω δεξιά, γράψε στο πλαίσιο τις λέξεις κλειδιά από τις ερωτήσεις σου ή τις ίδιες τις ερωτήσεις με σωστά Ελληνικά και θα σου βγάλει αμέσως αποτελέσματα να διαβάσεις. Τα περισσότερα που ρωτάς έχουν απαντηθεί κανά εκατομύριο φορές.
 

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παιδια διαβασα στο blog του azyx που σε ενα σημειο λεει χαρακτηριστικα:

"Εχω στο μιαλο μου χρηση φλουταμιδης-φινας τοπικα σαν anti DHT και σαν growth stimulant μινοξιδιλη η προσταγλανδινη (λατανοπροστ) αλλα ολα αυτα σε διαλημα χωρις οινοπνευμα και προπυλενικη γλυκολη γιατι μακροπροθεσμα σιγουρα λιώνουν τα παντα-στο κεφαλι μας λιωνουν τα παντα εννοω( διαλύτες ειναι αφου:)"

τι ενοει με το οτι λιωνουν τα παντα στο κεφαλι μας???
 

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καμια απαντηση στην παραπανω ερωτηση....???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

3746741 είπε:
παιδια διαβασα στο blog του azyx που σε ενα σημειο λεει χαρακτηριστικα:

"Εχω στο μιαλο μου χρηση φλουταμιδης-φινας τοπικα σαν anti DHT και σαν growth stimulant μινοξιδιλη η προσταγλανδινη (λατανοπροστ) αλλα ολα αυτα σε διαλημα χωρις οινοπνευμα και προπυλενικη γλυκολη γιατι μακροπροθεσμα σιγουρα λιώνουν τα παντα-στο κεφαλι μας λιωνουν τα παντα εννοω( διαλύτες ειναι αφου:)"

τι ενοει με το οτι λιωνουν τα παντα στο κεφαλι μας???
προφανως εννοει οτι δεν χρειαζεται τιποτα φιλτραρισμα επειδη δεν αλαζει η συσταση της ουσιας
 

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

μηπως εννοει οτι επηρεαζουν(καταστρεφουν) το δερμα του κεφαλιου κ γιαυτο χρησιμοποιει την λεξη λιωνουν???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

3746741 είπε:
μηπως εννοει οτι επηρεαζουν(καταστρεφουν) το δερμα του κεφαλιου κ γιαυτο χρησιμοποιει την λεξη λιωνουν???
αυτο που καταστρεφει το δερμα ειναι οι κορτιζονες,δεν νομιζω να εννοει κατι τετοιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

μακαρι!!!

εδω θελω να αναφερω οτι μου ειχε πει καποτε ενας δερματολογος οτι η μινοξ,σπιρο κ γενικα τα τοπικα που χρησιμοποιουμε κανουν καποια δουλεια μεν αλλα οταν θα πας(αν πας) να κανεις μεταμοσχευση θα εχεις προβλημα γιατι το δερμα σου θα ειναι σε κακη κατασταση!!!!

υπαρχει περιπτωση να εχει εστω κ 1% δικιο????
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

3746741 είπε:
μακαρι!!!

εδω θελω να αναφερω οτι μου ειχε πει καποτε ενας δερματολογος οτι η μινοξ,σπιρο κ γενικα τα τοπικα που χρησιμοποιουμε κανουν καποια δουλεια μεν αλλα οταν θα πας(αν πας) να κανεις μεταμοσχευση θα εχεις προβλημα γιατι το δερμα σου θα ειναι σε κακη κατασταση!!!!

υπαρχει περιπτωση να εχει εστω κ 1% δικιο????

Ούτος ή άλλος πριν κάνει κάποιος μεταμόσχευση σταματάει για αρκετούς μήνες όλες τις θεραπείες που έκανε για προφανείς λόγους.
 

afroditi

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

τοπικη σπειρολακτονη μπορουν να χρησιμοποιησουν και γυναικες?
 

kos1987

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ναι και απο το στομα εχει δοκιμαστει επισημως και σε αλλες χωρες το γραφουν οι γιατροι...βεβαια εχει καποιες απαγορευσεις.Εγκυμοσυνη κλπ...
 

afroditi

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!
εχει παρενεργειες?
υπαρχει καποια γυναικα εδω που να χρησιμοποιει η να εχει χρησιμοποιησει?
 

kos1987

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

afroditi είπε:
εχει παρενεργειες?

Δε νομιζω να υπαρχει φαρμακο διχως παρενεργειες.Απο το στομα, αυτα που εχω διαβασει σαν παρενεργειες περα απο την αφυδατωση ειναι ελαφρο πρηξιμο στο στηθος, διαταραχη της περιοδου.

afroditi είπε:
υπαρχει καποια γυναικα εδω που να χρησιμοποιει η να εχει χρησιμοποιησει?

Δεν το γνωριζω
 

spyder

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Γεια χαρά.
Διάβασα αρκετές από τις σελίδες του forum, και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1. Αφου φτιάξω την τοπική σπειρονολακτόνη, θα πρέπει να την εφαρμόζω και μετά να λούζω αμέσως το μαλλί; ή μετά το λούσιμο; ή θα πρέπει να είναι στεγνό το κεφάλι; και αν ναι για πόση ώρα θα πρέπει να μην λουστώ αφού το βάλω;

2.Επειδή το θέμα ξεκίνησε το 2009 και έχει περάσει καιρός από τότε, θέλω να ρωτήσω και πάλι: Για DHT blocker έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από τη συνταγή του tropheus? Ίσως από το 2009 να έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα που να τα αγνοώ.

3. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε να πειραματιστώ, ούτε να ρισκάρω να βάλω οινόπνευμα, αφού δεν θέλω με τίποτα να βρωμάω. Απλά η συνταγή του tropheus δεν διαλύει τα χάπια, ούτε φιλτράρει το μείγμα. Παρόλα αυτά, να προχωρήσω στη συνταγή του tropheus ή υπάρχει κάποια βελτιωμένη συνταγή βασισμένη στον tropheus?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Γεια χαρά.
Διάβασα αρκετές από τις σελίδες του forum, και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις:
:15m:

1. Αφου φτιάξω την τοπική σπειρονολακτόνη, θα πρέπει να την εφαρμόζω και μετά να λούζω αμέσως το μαλλί; ή μετά το λούσιμο; ή θα πρέπει να είναι στεγνό το κεφάλι; και αν ναι για πόση ώρα θα πρέπει να μην λουστώ αφού το βάλω;
πρωτα λουσιμο μετα την λοσιον για να μεινει ωρες,καλυτερα σε στεγνο κεφαλι για να ξερεις μεχρι που εχει φτασει η λοσιον

2.Επειδή το θέμα ξεκίνησε το 2009 και έχει περάσει καιρός από τότε, θέλω να ρωτήσω και πάλι: Για DHT blocker έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από τη συνταγή του tropheus? Ίσως από το 2009 να έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα που να τα αγνοώ.
τα χρονια περνανε,καλυτερες θεραπειες θα βρισκουμε στην πορεια.
το καλυτερο blocker (κατα την γνωμη μου)ειναι η τοπικη μινοξιδιλη,θα σου μειωσει σιγουρα περισσοτερο την τριχοπτωση και θα σου δωσει σιγουρα περισσοτερο επανεκφυση

3. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε να πειραματιστώ, ούτε να ρισκάρω να βάλω οινόπνευμα, αφού δεν θέλω με τίποτα να βρωμάω. Απλά η συνταγή του tropheus δεν διαλύει τα χάπια, ούτε φιλτράρει το μείγμα. Παρόλα αυτά, να προχωρήσω στη συνταγή του tropheus ή υπάρχει κάποια βελτιωμένη συνταγή βασισμένη στον tropheus?
μυριζει το ιδιο και με οινοπνευμα και χωρις
 

spyder

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Επειδή οικονομικά δεν με παίρνει με τίποτα για έτοιμο σκεύασμα, υπάρχει συνταγή να φτιάξω μόνος μου μινοξιδίλη;
Ωπ, άκυρο, μόλις το βρήκα!
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,882.0.html
 
Μπλουζα