ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

NoMoreLoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φθηνότερο topical ....

λοιπόν με 100ml αποσταγμένο νερό και 15ml οινοπνευμα δεν μυρίζει καθόλου και βάζω εδώ και 2 βδομάδες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φθηνότερο topical ....

Η kirkland ξέρουμε πόσο της % οινόπνευμα έχει; Αυτό νομίζω παίζει ρόλο τελικά στο αν θα μυρίσει ή όχι.
Πάντως για sides μην φοβάστε, εάν κάνετε την συνταγή του tropheus, θα παίρνεται 10mg / ml οπότε μιλάμε για μικρή ποσότητα.
 

magic810

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

χαχαχαχαχ barman λες να εχουμε προβλημα στη πορεια και να διοραγωνουμε και συνεδρια για δικαιωματα και τετοια...??? :p
εγω παντως μετα απο τοσα χρονια χρησης τους ακομα κραταω....... :p :p 8)
 

sot

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ακη εκανα την συνταγη την δικια σου αλλα μυριζει......
 

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

magic810 είπε:
χαχαχαχαχ barman λες να εχουμε προβλημα στη πορεια και να διοραγωνουμε και συνεδρια για δικαιωματα και τετοια...??? :p
εγω παντως μετα απο τοσα χρονια χρησης τους ακομα κραταω....... :p :p 8)
μην τα γελας καθολου!! αντιανδρογονα ειναι αυτα...που ξερεις τι αλλαγες μπορει να επιφερει στο σωμα σου μετα απο χρονια χρησης...και στο σωμα σου και στις ''προτιμησεις'' σου..!!
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

barman είπε:
ρε παιδια γινεται απο τις πρωτες εφαρμογες να βλεπετε αποτελεσματα? επειδη λετε πως δεν βλεπετε καμια τριχα στα χερια το λεω..το μονο που με αγχωνει με τα αντιανδρογονα ειναι αυτο που λεει και το ονομα τους.....μην αρχισουμε και το ''γυρισουμε'' με τον καιρο...

μην τα γελας καθολου!! αντιανδρογονα ειναι αυτα...που ξερεις τι αλλαγες μπορει να επιφερει στο σωμα σου μετα απο χρονια χρησης...και στο σωμα σου και στις ''προτιμησεις'' σου..!!
:)
Στο σώμα θα έχουν αν παίρνεις μεγάλες ποσότητες, στις "προτιμήσεις" σου δεν νομίζω γιατί αυτά "ασχολούνται" με ότι αντρικό χαρακτηριστικό έχεις επάνω σου. Για τις προτιμήσεις, αναλαμβάνουν οι ορμόνες, αν δεν απατώμαι. :-\

magic810 είπε:
χαχαχαχαχ barman λες να εχουμε προβλημα στη πορεια και να διοραγωνουμε και συνεδρια για δικαιωματα και τετοια...??? :p
εγω παντως μετα απο τοσα χρονια χρησης τους ακομα κραταω....... :p :p 8)
Φαντάσου σε μία συνάντηση μας μετά από χρόνια...
Δεν θα μιλάμε για θεραπείες αλλά για νούμερο σουτιέν. χεχεχε...
 

geofish

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Σήμερα έφτιαξα και εγώ το διάλυμα Spironolactone δοκιμαστικά. Πήρα 4 χάπια ALDACTONE των 100mg τα χτύπησα με το γουδί και τα διέλυσα σε 10 ml καθαρής αλκοόλης (96 %). Αφού άφησα 2 ώρες να κάτσει το ίζημα, στην συνέχεια το διήθησα και πρόσθεσα άλλα 10 ml απεσταγμένο νερό. Είναι καθαρά δοκιμαστικό και ο λογος που το έκανα είναι να δω τι οσμή έχει. Η αλήθεια είναι ότι η μυρωδιά του είναι σαν να είσαι σε μέσα σε φαρμακείο η νοσοκομείο, όχι όμως σε τέτοιο βαθμό που να μην αντέχετε τόσο από τον ίδιο όσο και από τους άλλους.
Θα ξεκινήσω από σήμερα και περιμένω αποτελέσματα για να σας ενημερώσω.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φθηνότερο topical ....

Admin είπε:
Η kirkland ξέρουμε πόσο της % οινόπνευμα έχει; Αυτό νομίζω παίζει ρόλο τελικά στο αν θα μυρίσει ή όχι.
άγνωστο,δεν γράφει πουθενά την αναλογία
φαντάζομαι όμως ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά από το regain.. :-\
 

tfony

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Καλησπέρα σας παιδια.Καταρχήν συγχαριτήρια για το site οπου έχει γίνει απίστευτη δουλεία και γι όσους βοηθάνε κ συμετέχουν μέσα σε αυτό.
Παρακουλουθώ καιρό το site κ γενικώς τις συζητήσεις σας.Σήμερα λεω να ξεκινήσω και εγω μια θεραπεία σιγα σιγα προσθετωντας στην πορεία τα κατάλληλα αποσκευάσματα.Αυτό που ήθελα να ρωτήσω ειναι οτι εχει παρει ο αδερφός απο το φαρμακείο των 25mg ALDACTONE(20Δισκία x 25mg).Αλλα ξέχασα οτι έπρεπει να του πω να παρει των 100mg.Τέλως πάντων,για να μην παει χαμένο μπορώ να χρισημoποιησω των 25mg για Τοπική Σπιρονολακτόνη;Συνολικά όλα βγαίνουν 500mg (20Δισκία x 25mg).

Σας ευχαρηστώ πολυ παιδία!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

γειά χαρά!
διέλυσέ 'τα σε 50 ml αποσταγμένο νερό...
 

tfony

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Hi Spiros.
Θα τα διαλύσω στα 50ml οπως ειπες με βάση την αρχική συνταγή έτσι;Δηλαδή 28ml οινόπνευμα και 27ml προπυλενογλυκόλη,500mg Aldactone και 50ml αποσταγμένο νερό?
Spiros sorry,ειχα κανει ενα λάθος στο προηγούμενο post μου.Αντι να γράψω σε mg ,εγραψα ml.Οπου εκανα τροποποίηση στο post.

Παντως χίλια ευχαριστώ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

όλα στο μισό - 500mg spiro σε 50 ml αποστ. νερό και μετά μίξη με 14 ml οινόπνευμα 96% & <14 ml προπ. γλυκόλη...
εγώ απλώς τα διέλυσα σε φυσ. ορό και πρόσθεσα αλόη (99%) σε ένα δ/μα >60 ml και το υπόλοιπο το πρόσθεσα σε μπουκάλι μινοξιδίλης (kirkland)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φθηνότερο topical ....

_SPIROS είπε:
[quote author=Admin link=topic=386.msg5813#msg5813 date=1232393304]
Η kirkland ξέρουμε πόσο της % οινόπνευμα έχει; Αυτό νομίζω παίζει ρόλο τελικά στο αν θα μυρίσει ή όχι.
άγνωστο,δεν γράφει πουθενά την αναλογία
φαντάζομαι όμως ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά από το regain.. :-\

[/quote]

το είχε γράψει σε άλλο θέμα ο vag :

ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΛΚΟΟΛΗΣ
Target:96%
Lee:50%
Kirkland:30%
Regain:<17%
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

όλα οκ με την spironolactone δεν έχω καμία κοκκινίλα κανένα ερεθισμό απλά λίγο ποιο άσπρα μαλλιά αλλά μιάς και είναι ξανθά δεν φαίνεται και βάζω 2 φορές την ημέρα. μαζί με το proscar που παίρνω ελπίζω για το καλύτερο. πάντως τα άρθρα που διαβάζω στο νετ μόνο καλά είναι για αυτο το σκεύασμα. πρέπει να αναφέρω ότι έχω διάχυτη αλωπεκία ακόμα και στο πίσω μέρος αραίωση και σε μερικά σημεία πάντα στο πίσω μέρος του κεφαλιού και κάτω απο τα αυτιά δεν υπάρχουν τρίχες ή είναι πολύ λεπτές. γενικά η αραίωση είναι διάχυτη με έχει χτυπήσει για τα καλά χωρίς να το καταλάβω τόσα χρόνια.βέβαια σκέφτομαι και hair transplant μπάς και γίνει κάποια πύκνωση αλλά είναι πολλά τα $$$$ ακόμα δεν βαστάω ασε που πρέπει να πάρουν τρίχες απο το σώμα μου γιατί δεν παιζει απο το κεφάλι.
Ευχαριστώ όλους εδώ μέσα για το ψάξιμο πραγματικά έχω κάνει αρκετή οικονομία!!!!!!
 

tasos

Active Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

NoMoreLess,
αφού έχει αρχίσει φιναστερίδη και πρόσθεσες και σπίρο....μην τα σταματάς και σίγουρα στο εξάμηνο θα έχεις καλά αποτελέσματα.
Την ιδιοκατασκευή με τα laser δεν πιστεύω να την σταμάτησες.... θα σε βελτιστοποιήσει τα αποτελέσματα !
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ΣΠΥΡΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΕ SPIRONOLACTONE?? ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΜΕΤΑ?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

από φαρμακείο αγοράζεις :
1 φυσιολογικό ορό 1lt
ένα κουτί Aldactone 100 mg
και οι εκδοχές είναι
α) καθαρό οινόπνευμα και προπ. γλυκόλη (για διατήρηση εκτός ψυγείου)
β)καθαρή αλόη τζελ (>98%) ή emu oil (εντός ψυγείου)

βράζεις 100 ml φυσ. ορό σε μπρίκι και λιώνεις τα 20 χάπια aldactone (προσοχή - φουσκώνει και χύνεται!!!)
α)αφήνεις να κρυώσει και προσθέτεις 28 ml καθ. οινόπνευμα & 27 ml προπ. γλυκόλη και το βάζεις σε μπουκαλάκι π.χ άδειου regain(έχει "ιδιαίτερη",έντονη μυρωδιά) - διατηρείται εκτός ψηγείου
β)βάζεις αλόη ή emu και αφού κρυώσει =>ψυγείο

βάζεις καθημερινά 1-2 φορές (όπως μινοξιδίλη) από 1 ml - δεν απαγορεύεται να συμπίπτει με την χρήση μινοξιδίλης
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

_SPIROS είπε:
από φαρμακείο αγοράζεις :
1 φυσιολογικό ορό 1lt
ένα κουτί Aldactone 100 mg
και οι εκδοχές είναι α) καθαρό οινόπνευμα και προπ. γλυκόλη (για διατήρηση εκτός ψυγείου)
β)καθαρή αλόη τζελ (>98%) ή emu oil

βράζεις 100 ml φυσ. ορό σε μπρίκι και λιώνεις τα 20 χάπια aldactone (προσοχή - φουσκώνει και χύνεται!!!)
α)αφήνεις να κρυώσει και προσθέτεις 28 ml καθ. οινόπνευμα & 27 ml προπ. γλυκόλη και το βάζεις σε μπουκαλάκι π.χ άδειου regain(έχει "ιδιαίτερη",έντονη μυρωδιά) - διατηρείται εκτός ψηγείου
β)βάζεις αλόη ή emu και αφού κρυώσει =>ψυγείο
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΒΑΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΣΤΟ ΜΠΡΙΚΙ? Η ΤΑ ΤΕΜΑΧΙΖΩ? ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ? ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Η ALDACTONE ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΑΩ.ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΨΥΓΕΙΟ ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΑΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΛΟΗ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΨΥΓΕΙΟ.ΕΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΛΕΣ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΕΚΤΟΣ ΨΥΓΕΙΟΥ.
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

FITNESSMAN είπε:
[quote author=_SPIROS link=topic=386.msg6037#msg6037 date=1232918452]
από φαρμακείο αγοράζεις :
1 φυσιολογικό ορό 1lt
ένα κουτί Aldactone 100 mg
και οι εκδοχές είναι α) καθαρό οινόπνευμα και προπ. γλυκόλη (για διατήρηση εκτός ψυγείου)
β)καθαρή αλόη τζελ (>98%) ή emu oil

βράζεις 100 ml φυσ. ορό σε μπρίκι και λιώνεις τα 20 χάπια aldactone (προσοχή - φουσκώνει και χύνεται!!!)
α)αφήνεις να κρυώσει και προσθέτεις 28 ml καθ. οινόπνευμα & 27 ml προπ. γλυκόλη και το βάζεις σε μπουκαλάκι π.χ άδειου regain(έχει "ιδιαίτερη",έντονη μυρωδιά) - διατηρείται εκτός ψηγείου
β)βάζεις αλόη ή emu και αφού κρυώσει =>ψυγείο
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΒΑΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΣΤΟ ΜΠΡΙΚΙ? Η ΤΑ ΤΕΜΑΧΙΖΩ? ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙ? ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Η ALDACTONE ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΑΩ.ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΨΥΓΕΙΟ ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΑΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΛΟΗ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΨΥΓΕΙΟ.ΕΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΛΕΣ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΕΚΤΟΣ ΨΥΓΕΙΟΥ.
[/quote]ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ .ΣΥΝΔΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ REVIVOGEN ΚΑΙ ΤΟ REGAINE?? MPOREIS DHLADH NA XREISIMOPOIHSEIS KAI TA TRIA?
 
Μπλουζα