ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

pfour είπε:
Thanks fenimore! θα ξεκινήσω τη σπιρο μεσημερι μόνη της και μετά από λίγο καιρό και βράδυ, κανα τεταρτάκι/μισαωράκι μετά το Dualgen και βλέπουμε...
Αν τα συνδιάσεις πρώτα θα βάζεις μινοξιδίλη και μετά την σπίρο, το λόγο δεν τον θυμάμε αλλά το είχα διαβάσει παλιότερα όμως...

konstantinos30

New Member

έχω διαβάσει το αντίθετο και συγκεκριμένα

πρωί - σπιρο,μετά από 1-1,5h μινοξ.
μεσημέρι - σπιρο
βράδυ - σπιρο,μετά από 1-1,5h μινοξ.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού

konstantinos30 είπε:
έχω διαβάσει το αντίθετο και συγκεκριμένα

πρωί - σπιρο,μετά από 1-1,5h μινοξ.
μεσημέρι - σπιρο
βράδυ - σπιρο,μετά από 1-1,5h μινοξ.
Όσα άρθρα υπάρχουν πάντα λένε για την μινοξιδίλη πρώτα και μετά την spiro αλλά όπως είπα αυτό προτείνετε αν η σπίρο είναι σε κρέμα.
Και ο dr lee αυτό προτείνει για την s5 cream.

konstantinos30

New Member

Fenimore βλέπω πως ακολουθούμε περίπου την ίδια θεραπεία.

εσύ, εφόσον χρησιμοποιείς την λοσιόν και όχι την κρέμα, με ποιά χρονική σειρά τα χρησιμοποιείς τα προιοντα?

εγω ακολουθώ την σειρά και το χρονικό όριο που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ

Fenimore

Μέλος του προσωπικού

konstantinos30 είπε:
Fenimore βλέπω πως ακολουθούμε περίπου την ίδια θεραπεία.

εσύ, εφόσον χρησιμοποιείς την λοσιόν και όχι την κρέμα, με ποιά χρονική σειρά τα χρησιμοποιείς τα προιοντα?

εγω ακολουθώ την σειρά και το χρονικό όριο που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ
Τοπική spiro δεν χρησιμοποιώ, αν εννοείς τα τοπικά που βάζω συνίθως βάζω πρωί μίνοξ, μεσημέρι / απόγευμα dht-blocker λοσιόν, και βράδυ πάλι μίνοξ.

edyuser1

Active Member

παιδια εχει αποτελεσμα αυτη η θεραπεια λογου δουλειασ δεν προλαβαινω να διαβασω ολες τις σελιδες.σκεφτομαι να βαζω μινοξ+αιρολ,σπιρο και να παιρνω και προσκαρ τι λετε εσεις?η σπιρο κανει δουλεια?

kos1987

New Member

Αμα παιρνεις προσκαρ δεν χρειαζεται να βαζεις σπιρο.Η σπιρο ειναι μια κλανια μπροστα του.

edyuser1

Active Member

κος δεν θα ειναι ενα + ομως στην θεραπεια η σπιρο και συγνωμη που απαντω τοσο αργα αλλα λογου δουλειας ουτε να μαμησω δεν προλαβαινω :)

lab_rat

Member

edyuser1 είπε:
κος δεν θα ειναι ενα + ομως στην θεραπεια η σπιρο και συγνωμη που απαντω τοσο αργα αλλα λογου δουλειας ουτε να μαμησω δεν προλαβαινω :)
Στο παρελθον ατομα που χρησιμοποιησαν fina oral και spiro τοπικα ειδαν εντονες παρενεργιες! Μπορει να σου δωσει ενα + (μικρο καθως τη μεγαλυτερη δουλεια θα την κανει η φινα), αλλα δεν αξιζει να το ρισκαρεις σε καμια περιπτωση!

pfour

Member

Lab_hair είπε:
Στο παρελθον ατομα που χρησιμοποιησαν fina oral και spiro τοπικα ειδαν εντονες παρενεργιες! Μπορει να σου δωσει ενα + (μικρο καθως τη μεγαλυτερη δουλεια θα την κανει η φινα), αλλα δεν αξιζει να το ρισκαρεις σε καμια περιπτωση!
Lab_hair βλέπω στην υπογραφή σου ότι χρησιμοποιείς και σπιρο και dualgen και rogaine και airol, όπως ακριβώς σκέφτομαι να κάνω και εγώ! Πως ακριβώς τα βάζεις όλα αυτά μέσα στη μέρα? Έχεις δοκιμάσει διάφορους τρόπους να δεις ποιος σου ταιριάζει περισσότερο? Σορρυ που είμαι λίγο off-topic αλλά μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους που βάζουν σπιρο!

lab_rat

Member

pfour είπε:
Lab_hair βλέπω στην υπογραφή σου ότι χρησιμοποιείς και σπιρο και dualgen και rogaine και airol, όπως ακριβώς σκέφτομαι να κάνω και εγώ! Πως ακριβώς τα βάζεις όλα αυτά μέσα στη μέρα? Έχεις δοκιμάσει διάφορους τρόπους να δεις ποιος σου ταιριάζει περισσότερο? Σορρυ που είμαι λίγο off-topic αλλά μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους που βάζουν σπιρο!
Χρησιμοποιουσα minox-airol πρωι/απογευμα και σπιρο μεσημερι/βραδυ. Δε μου εβγαινε παντα ομως! Μπορεις να τα χρησιμοποιεις και σχεδον μαζι παντως! Προς το παρον δε βαζω σπιρο, οταν ομως την ξαναρχισω θα δοκιμασω πριν η μετα τη μινοχ για μεγαλυτερη ευκολια!

pfour

Member

Lab_hair είπε:
Χρησιμοποιουσα minox-airol πρωι/απογευμα και σπιρο μεσημερι/βραδυ. Δε μου εβγαινε παντα ομως! Μπορεις να τα χρησιμοποιεις και σχεδον μαζι παντως! Προς το παρον δε βαζω σπιρο, οταν ομως την ξαναρχισω θα δοκιμασω πριν η μετα τη μινοχ για μεγαλυτερη ευκολια!
Thanx! Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο και για μένα να βάζω 4 φορές την ημέρα! Ίσως κάποιες φορές μπορώ μεσημέρι αλλά όχι πάντα.. Άρα πρέπει να τα συμπιέσω όλα σε 2 φορές. Σκέφτομαι λοιπόν το πρωί το dualgen (ή lipogaine που έχω stock) με emu oil και το βράδυ να βάζω airol με rogaine foam και μετα από 30-60 λεπτά να βάζω και τη spiro 2% lotion που έχω. Ελπίζω να μην έχω κανα θέμα με airol, minox, spiro συνδυασμό... Εδώ βέβαια και ο kapamarou μπορεί να μας δώσει τα φώτα του ;)

kapa

Μέλος του προσωπικού

pfour είπε:
Thanx! Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο και για μένα να βάζω 4 φορές την ημέρα! Ίσως κάποιες φορές μπορώ μεσημέρι αλλά όχι πάντα.. Άρα πρέπει να τα συμπιέσω όλα σε 2 φορές. Σκέφτομαι λοιπόν το πρωί το dualgen (ή lipogaine που έχω stock) με emu oil και το βράδυ να βάζω airol με rogaine foam και μετα από 30-60 λεπτά να βάζω και τη spiro 2% lotion που έχω. Ελπίζω να μην έχω κανα θέμα με airol, minox, spiro συνδυασμό... Εδώ βέβαια και ο kapamarou μπορεί να μας δώσει τα φώτα του ;)
περα απο την πολυ απορροφηση της σπιρονολακτονης η οποια ακομα και να μην βαλεις γλυκερινη η προπυλαινογλυκολη θα απορροφηθει σαν να εχεις βαλει δεν υπαρχει προβλημα.
στο εμποριο υπαρχει σπιρονολακτονη κρεμα με οχημα απορροφησης τρετινοιν

pfour

Member

Έχεις δίκιο! Η s5 έχει μέσα τρετινοιν! :worshipper Μια ακόμα ερώτηση που μου ήρθε μόλις! Αν λουστώ με fungoral, θα μπορώ να τα βάλω όλα αυτά μετά στο κεφάλι μου? Και αν ναι μετα από πόση ώρα προτείνετε? Ξέρω ότι με μινοξιδίλη υπάρχει θέμα! Συμβαίνει το ίδιο και με αιρολ και σπιρο?

kapa

Μέλος του προσωπικού

pfour είπε:
Έχεις δίκιο! Η s5 έχει μέσα τρετινοιν! :worshipper Μια ακόμα ερώτηση που μου ήρθε μόλις! Αν λουστώ με fungoral, θα μπορώ να τα βάλω όλα αυτά μετά στο κεφάλι μου? Και αν ναι μετα από πόση ώρα προτείνετε? Ξέρω ότι με μινοξιδίλη υπάρχει θέμα! Συμβαίνει το ίδιο και με αιρολ και σπιρο?
δεν υπαρχει προβλημα,μετα απο οση ωρα θες ;)

weznem

Well-Known Member

παιδια θελω την πειρα σας χρησιμοποιω σπιρο κανα χρονο και αλλο μισο πανω κατω πλεον η δοση ειναι 20χαπια σε 30μλοινοπνευμα 95βαθμων και 30 μλ προπυλεν γλικολ και 12-13μλ απιονισμενο νερο καμια παρενεργεια πλεον απλα δεν κερω αν δουλευει αν κανει τπτ πλεον το τελευταιο καιρο παρατηρω αυξηση στην τριχοπτωση χανω σιγουρα 100 τριχες την μερα..
πια ειναι η γνωμη σας ?και αν ξερετε σε τοπικο κατι πιο καλο τι προτεινετε καπα εκεινες τις αμπουλες προγεστερον στιν μινοξιδιλ τι λες να την βαλω θα δω διαφορα??ευχαριστω παιδες..

kapa

Μέλος του προσωπικού

weznem είπε:
παιδια θελω την πειρα σας χρησιμοποιω σπιρο κανα χρονο και αλλο μισο πανω κατω πλεον η δοση ειναι 20χαπια σε 30μλοινοπνευμα 95βαθμων και 30 μλ προπυλεν γλικολ και 12-13μλ απιονισμενο νερο καμια παρενεργεια πλεον απλα δεν κερω αν δουλευει αν κανει τπτ πλεον το τελευταιο καιρο παρατηρω αυξηση στην τριχοπτωση χανω σιγουρα 100 τριχες την μερα..
πια ειναι η γνωμη σας ?και αν ξερετε σε τοπικο κατι πιο καλο τι προτεινετε καπα εκεινες τις αμπουλες προγεστερον στιν μινοξιδιλ τι λες να την βαλω θα δω διαφορα??ευχαριστω παιδες..
ειναι η εποχη που μαδαμε ολοι,σε εμενα δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα γιατι μαδαω ολον τον χρονο :tease:
πως την ειδες την λοσιον το διαστημα που την χρησιμοποιεις?υπηρχαν διαστηματα που σου σταματησε την τριχοπτωση?
παχυνε καθολου τις τριχες ενω συνεχιζοταν η τριχοπτωση?

weznem

Well-Known Member

ναι οι τριχες ειναι πιο παχιες και τα μαλλια απο καστανα ανοιχτα εχουν γινει σκουρα κασταν προς μαυρα περιεργο αυτο αλλα εχει συμβει..την ειχε μειωση για λιγο καιρο και αυτο που με παρεξενεψε ηταν οτι οταν εβαζα 12 χαπια την κλασικη συτναγη δηλ.εχαν 20με 30 τριχες το πολυ αλλα δεν κρατησε για πολυ εχεις καμια ιδεα κατι καλυτερο σε τοπικο?και την γνωμη σου για αυτα τα τελευταια νεα με νανομινοξιδιλ αξιζουν?

kapa

Μέλος του προσωπικού

ναι οι τριχες ειναι πιο παχιες και τα μαλλια απο καστανα ανοιχτα εχουν γινει σκουρα κασταν προς μαυρα περιεργο αυτο αλλα εχει συμβει..την ειχε μειωση για λιγο καιρο και αυτο που με παρεξενεψε ηταν οτι οταν εβαζα 12 χαπια την κλασικη συτναγη δηλ.εχαν 20με 30 τριχες το πολυ αλλα δεν κρατησε για πολυ εχεις καμια ιδεα κατι καλυτερο σε τοπικο?
εχω υποψια οτι η σπιρονολακτονη δεν σταματαει την τριχοπτωση αλλα παχαινει τις τριχες :chinscratch
να μην πω οτι υποψιαζομαι πως ειναι ενα ηπιο growth stimulant :chinscratch
το καλυτερο τοπικο ειναι αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=2819.525
και τιποτα δεν μπορει να το πλησιασει υπο την προυποθεση οτι εχεις καλη ανταποκριση στην ουσια
και την γνωμη σου για αυτα τα τελευταια νεα με νανομινοξιδιλ αξιζουν?
δεν θα δεις κατι διαφορετικο απο την μινοξιδιλη.

Μπλουζα