ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

lab_rat

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

edyuser1 είπε:
κος δεν θα ειναι ενα + ομως στην θεραπεια η σπιρο και συγνωμη που απαντω τοσο αργα αλλα λογου δουλειας ουτε να μαμησω δεν προλαβαινω :)
Στο παρελθον ατομα που χρησιμοποιησαν fina oral και spiro τοπικα ειδαν εντονες παρενεργιες! Μπορει να σου δωσει ενα + (μικρο καθως τη μεγαλυτερη δουλεια θα την κανει η φινα), αλλα δεν αξιζει να το ρισκαρεις σε καμια περιπτωση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pfour

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Lab_hair είπε:
Στο παρελθον ατομα που χρησιμοποιησαν fina oral και spiro τοπικα ειδαν εντονες παρενεργιες! Μπορει να σου δωσει ενα + (μικρο καθως τη μεγαλυτερη δουλεια θα την κανει η φινα), αλλα δεν αξιζει να το ρισκαρεις σε καμια περιπτωση!
Lab_hair βλέπω στην υπογραφή σου ότι χρησιμοποιείς και σπιρο και dualgen και rogaine και airol, όπως ακριβώς σκέφτομαι να κάνω και εγώ! Πως ακριβώς τα βάζεις όλα αυτά μέσα στη μέρα? Έχεις δοκιμάσει διάφορους τρόπους να δεις ποιος σου ταιριάζει περισσότερο? Σορρυ που είμαι λίγο off-topic αλλά μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους που βάζουν σπιρο!
 

lab_rat

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

pfour είπε:
Lab_hair βλέπω στην υπογραφή σου ότι χρησιμοποιείς και σπιρο και dualgen και rogaine και airol, όπως ακριβώς σκέφτομαι να κάνω και εγώ! Πως ακριβώς τα βάζεις όλα αυτά μέσα στη μέρα? Έχεις δοκιμάσει διάφορους τρόπους να δεις ποιος σου ταιριάζει περισσότερο? Σορρυ που είμαι λίγο off-topic αλλά μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους που βάζουν σπιρο!
Χρησιμοποιουσα minox-airol πρωι/απογευμα και σπιρο μεσημερι/βραδυ. Δε μου εβγαινε παντα ομως! Μπορεις να τα χρησιμοποιεις και σχεδον μαζι παντως! Προς το παρον δε βαζω σπιρο, οταν ομως την ξαναρχισω θα δοκιμασω πριν η μετα τη μινοχ για μεγαλυτερη ευκολια!
 

pfour

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Lab_hair είπε:
Χρησιμοποιουσα minox-airol πρωι/απογευμα και σπιρο μεσημερι/βραδυ. Δε μου εβγαινε παντα ομως! Μπορεις να τα χρησιμοποιεις και σχεδον μαζι παντως! Προς το παρον δε βαζω σπιρο, οταν ομως την ξαναρχισω θα δοκιμασω πριν η μετα τη μινοχ για μεγαλυτερη ευκολια!
Thanx! Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο και για μένα να βάζω 4 φορές την ημέρα! Ίσως κάποιες φορές μπορώ μεσημέρι αλλά όχι πάντα.. Άρα πρέπει να τα συμπιέσω όλα σε 2 φορές. Σκέφτομαι λοιπόν το πρωί το dualgen (ή lipogaine που έχω stock) με emu oil και το βράδυ να βάζω airol με rogaine foam και μετα από 30-60 λεπτά να βάζω και τη spiro 2% lotion που έχω. Ελπίζω να μην έχω κανα θέμα με airol, minox, spiro συνδυασμό... Εδώ βέβαια και ο kapamarou μπορεί να μας δώσει τα φώτα του ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

pfour είπε:
Thanx! Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο και για μένα να βάζω 4 φορές την ημέρα! Ίσως κάποιες φορές μπορώ μεσημέρι αλλά όχι πάντα.. Άρα πρέπει να τα συμπιέσω όλα σε 2 φορές. Σκέφτομαι λοιπόν το πρωί το dualgen (ή lipogaine που έχω stock) με emu oil και το βράδυ να βάζω airol με rogaine foam και μετα από 30-60 λεπτά να βάζω και τη spiro 2% lotion που έχω. Ελπίζω να μην έχω κανα θέμα με airol, minox, spiro συνδυασμό... Εδώ βέβαια και ο kapamarou μπορεί να μας δώσει τα φώτα του ;)
περα απο την πολυ απορροφηση της σπιρονολακτονης η οποια ακομα και να μην βαλεις γλυκερινη η προπυλαινογλυκολη θα απορροφηθει σαν να εχεις βαλει δεν υπαρχει προβλημα.
στο εμποριο υπαρχει σπιρονολακτονη κρεμα με οχημα απορροφησης τρετινοιν
 

pfour

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Έχεις δίκιο! Η s5 έχει μέσα τρετινοιν! :worshipper Μια ακόμα ερώτηση που μου ήρθε μόλις! Αν λουστώ με fungoral, θα μπορώ να τα βάλω όλα αυτά μετά στο κεφάλι μου? Και αν ναι μετα από πόση ώρα προτείνετε? Ξέρω ότι με μινοξιδίλη υπάρχει θέμα! Συμβαίνει το ίδιο και με αιρολ και σπιρο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

pfour είπε:
Έχεις δίκιο! Η s5 έχει μέσα τρετινοιν! :worshipper Μια ακόμα ερώτηση που μου ήρθε μόλις! Αν λουστώ με fungoral, θα μπορώ να τα βάλω όλα αυτά μετά στο κεφάλι μου? Και αν ναι μετα από πόση ώρα προτείνετε? Ξέρω ότι με μινοξιδίλη υπάρχει θέμα! Συμβαίνει το ίδιο και με αιρολ και σπιρο?
δεν υπαρχει προβλημα,μετα απο οση ωρα θες ;)
 

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παιδια θελω την πειρα σας χρησιμοποιω σπιρο κανα χρονο και αλλο μισο πανω κατω πλεον η δοση ειναι 20χαπια σε 30μλοινοπνευμα 95βαθμων και 30 μλ προπυλεν γλικολ και 12-13μλ απιονισμενο νερο καμια παρενεργεια πλεον απλα δεν κερω αν δουλευει αν κανει τπτ πλεον το τελευταιο καιρο παρατηρω αυξηση στην τριχοπτωση χανω σιγουρα 100 τριχες την μερα..
πια ειναι η γνωμη σας ?και αν ξερετε σε τοπικο κατι πιο καλο τι προτεινετε καπα εκεινες τις αμπουλες προγεστερον στιν μινοξιδιλ τι λες να την βαλω θα δω διαφορα??ευχαριστω παιδες..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

weznem είπε:
παιδια θελω την πειρα σας χρησιμοποιω σπιρο κανα χρονο και αλλο μισο πανω κατω πλεον η δοση ειναι 20χαπια σε 30μλοινοπνευμα 95βαθμων και 30 μλ προπυλεν γλικολ και 12-13μλ απιονισμενο νερο καμια παρενεργεια πλεον απλα δεν κερω αν δουλευει αν κανει τπτ πλεον το τελευταιο καιρο παρατηρω αυξηση στην τριχοπτωση χανω σιγουρα 100 τριχες την μερα..
πια ειναι η γνωμη σας ?και αν ξερετε σε τοπικο κατι πιο καλο τι προτεινετε καπα εκεινες τις αμπουλες προγεστερον στιν μινοξιδιλ τι λες να την βαλω θα δω διαφορα??ευχαριστω παιδες..
ειναι η εποχη που μαδαμε ολοι,σε εμενα δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα γιατι μαδαω ολον τον χρονο :tease:
πως την ειδες την λοσιον το διαστημα που την χρησιμοποιεις?υπηρχαν διαστηματα που σου σταματησε την τριχοπτωση?
παχυνε καθολου τις τριχες ενω συνεχιζοταν η τριχοπτωση?
 

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ναι οι τριχες ειναι πιο παχιες και τα μαλλια απο καστανα ανοιχτα εχουν γινει σκουρα κασταν προς μαυρα περιεργο αυτο αλλα εχει συμβει..την ειχε μειωση για λιγο καιρο και αυτο που με παρεξενεψε ηταν οτι οταν εβαζα 12 χαπια την κλασικη συτναγη δηλ.εχαν 20με 30 τριχες το πολυ αλλα δεν κρατησε για πολυ εχεις καμια ιδεα κατι καλυτερο σε τοπικο?και την γνωμη σου για αυτα τα τελευταια νεα με νανομινοξιδιλ αξιζουν?
 

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καπα αυτο λεει για την αιρολ βαζω αιρολ με μινοξιδια για μπλοκερ ελεγα αν ξερεις τοπικα καποιο καλο απο την εμπειρια σου..εκτος και αν δεν καταλαβα διοτι δεν εχω χρονο να το διαβασω ολο τωρα..εννοεις οτι παρα την καλυτερη απορροφηση που λενε με νανοτεχνολογια στην μινοξιδιλ δεν θα δω τπτ δεν αξιζει?ευχαριστω καπα.. 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

δηλαδη μου λες να μην βαζω σπιρο παρα μονο αιρολ με ρεγκαιν?ειδα τις φοτο σου μπραβο διαφορα τι γινετε εμποδιζει σε κατι η σπιρο διοτι αιρολ ε ρεγκαιν βαζω??θα διαβασω διοτι κατι με ασπιρινες λεει το ποστ να δω τι λενε..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

δηλαδη μου λες να μην βαζω σπιρο παρα μονο αιρολ με ρεγκαιν?ειδα τις φοτο σου μπραβο διαφορα τι γινετε εμποδιζει σε κατι η σπιρο διοτι αιρολ ε ρεγκαιν βαζω??
ναι οχι μονο στους κροταφους αλλα σε επιφανεια nw6
 

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ποση ειναι αυτη η επιφανεια??θα πουληθουμε στο ρεγκαιν καπα μου αχ ειδη βασω 11ψεκασιες κροταφους και ενδιαμεσα κροταφους προστα..γιατι θα δουλεψει διαφορετικα αυτο το σχημα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

weznem είπε:
ποση ειναι αυτη η επιφανεια??θα πουληθουμε στο ρεγκαιν καπα μου αχ ειδη βασω 11ψεκασιες κροταφους και ενδιαμεσα κροταφους προστα..γιατι θα δουλεψει διαφορετικα αυτο το σχημα?
το κοστος δεν ειναι θεμα,εμενα με πολυ καταχρηση μου βγαινει 10 η 12 ευρω τον μηνα αλλα χρησιμοποιω kirkland.
θα δουλεψει πολυ καλυτερα επειδη εχεις θετικη ανταποκριση στην τρετινοιν,απο οσο θυμαμαι χρησιμοποιεις μηνες τωρα airol και ειδες και θετικα σημαδια :chinscratch
μια εφαρμογη την ημερα ειναι υπερ αρκετη,επιφανεια nw6 η nw5 ειναι η περιοχη που παει να καραφλιασει.
ειναι αυτην εδω :22m:
 

Συνημμένα

  • h.jpg
    h.jpg
    17 KB · Προβολές: 58

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

οκ καπα σε εμπιστευομαι και θα το κανω αλλα μου χεις βαλει την απορια τι θα αλλαξει το μονο που θα κανω ειναι να μην βαζω σπιρο ενω ολοι λενε οτι πρεπει να βαζουμε μπλοκερ για την dht τι δουλευει προς το καλυτερο εφοσν εγω μονο μπροστα στους κροταφους στα πλαγια θελω να βγαλω μαλλια αλλα απο οτι λετε δεν θα βγουν ποτε στους κροταφους.θα εχω shedding pali ετσι αφου θα βαλω παντου πανω ρεγκαιν ε?δηλαδη δεν θα ταν καλυτερα να βαζω ρu η ρoym αντι για σπιρο?εχω αποριες σορυ αν σε πριζω..
 

konstantinos30

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
το κοστος δεν ειναι θεμα,εμενα με πολυ καταχρηση μου βγαινει 10 η 12 ευρω τον μηνα αλλα χρησιμοποιω kirkland.
θα δουλεψει πολυ καλυτερα επειδη εχεις θετικη ανταποκριση στην τρετινοιν,απο οσο θυμαμαι χρησιμοποιεις μηνες τωρα airol και ειδες και θετικα σημαδια :chinscratch
μια εφαρμογη την ημερα ειναι υπερ αρκετη,επιφανεια nw6 η nw5 ειναι η περιοχη που παει να καραφλιασει.
ειναι αυτην εδω :22m:

Δηλαδή expert Kapa βάζεις (και airol) σε όλη αυτή την επιφάνεια?
Και αναλυτικά:
1. Λούσιμο με fungolar ή κάτι συναφή
2. αιρολ εκεί που θέλουμε (δηλαδή για κάποιους παντου...?) :-X
3. μινοξ εκεί που θέλουμε (δηλαδή εκεί που βάλαμε αιρολ...? ...δηλαδή παντού...?) :-X
 

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ok kapa αρα θαβαζω μια φορα την μεραι αιρολ μινοξιδια οπως κανω αλλα σε ολη την κορυφη του κεφαλιου σωστα?ανσυνεχισω να βαζω σπιρο πιστευεις οτι κατι γινεται και δεν αποδιδει τα μεγιστα το σχημα κια γι αυτο να την κοψψω τελειος η οτι απλα δεν προσφερει τπτ?δηλαδη να μην ασχοληθω με αυτο π σου ελεγα να βαλω μια μια αμπουλα προγεστερονη στην κιρκλαντ?εχω παρει απο την πρωτη διευθυνση π μου εδωσες 3μηνη θεραπεια ναι δεν αξιζει 43 ευρω στο φαρμακειο πανακριβο..και να τα τσεπωνες δεν θα με πειραζε αρκει αυτα που θα ελεγες να ειχαν βαση και οχι μπαρουφες το αν παιρνεις προμηθεια δεν θα με αφορουσε εμενα εμενα θα με αφορουσε αυτα που ελεγες να ανταποκρινονταν στην πραγματικοτητα..αν δεν εισαι κολλημενος δεν σε πειραζει αν καποιος εχει βρει ενα τροπο να συμπληρωνει το εισοδημα του..αρκει να το κανει ευσυνηδητα...ευχαριστω για ολα καπα........
δεν πιστευω να τις τρως καταπιτες της μακαροναδες και εσυ ???????????????? :D :7m:
 

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ειμαι σε συζητηση με τον εγκεφαλο μου :tease: αν θα σταματησω την σπιρο..αλλα κ αν δεν την κοψω και ακολουθησω το κολπο που λεμε σε ολη την κορυφη και δω αλλαγη λογικα θα οφειλεται στο οτι βαζω αιρολ μινοξιδια σε ολο το κεφαλη διοτι μονο αυτο θα εχω αλλαξει σωστα?καπα πως και δεν εχεις παρει ποτε ru?λογω κοστους?αν ειναι τοσο καλο οσο λενε μονο θετικο δεν θα ταν στο προβλημα μας να το προσθεσουμε σαν θεραπεια τη γνωμη εχεις γι αυτο??
 

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

θα το εκανα κοβωντας την σπιρο διοτι η σπιρο πιο πολυ μ κοστιζει ετησια 450ευρω εναντι 350 του ργιου αλλα δεν τα εχω τωρα μαζικα τα λεφτα λογω ατυχιας αρα..πιστευεις οτι θα εξαφανιστει να μειωθει η τιμη λεω εγω διοτι το καραφλογονιδιο το χουμε παρα πολυ ανθρωποι πως και το φοβασαι κατι τετοιο?
 
Μπλουζα