ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kakashi είπε:
kapa αν φτιαξω τη σπιρο με 70%οινοπνευμα πειραζει?γιατι μ τελειωσε το 96%
δεν πειραζει καθολου και εγω με 70% το φτιαχνω ethyl alcohol 70%
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Τελικά Kapamarou τι εγινε με τη σπυρο?Ακόμα ευχαριστημένος? Είχες γράψει οτι ίσως τη σταματούσες,επειδή σου έπεφταν κάπως.....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Moonsorrow είπε:
Τελικά Kapamarou τι εγινε με τη σπυρο?Ακόμα ευχαριστημένος? Είχες γράψει οτι ίσως τη σταματούσες,επειδή σου έπεφταν κάπως.....
την σταματησα,χρονο με τον χρονο εχανε σε αποτελεσματα,προς το παρον χρησιμοποιω φινα και μετα βλεπω...
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Μα καλά πώς μπορείς και την κόβεις σε 16? Από τρίφτη την περνάς? :p
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Moonsorrow είπε:
Μα καλά πώς μπορείς και την κόβεις σε 16? Από τρίφτη την περνάς? :p
:D :D
ειναι πολυ ευκολο.
τα χαπια κοβονται πολυ ευκολα σε 2,4,8,16 κομματια.
το μυστικο ειναι να εχεις πολυ κοφτερο μαχαιρι για να μην θρυματιζεται το χαπι,αν δεν εχεις μπορεις να χρησιμοποιησεις την λεπιδα απο τα παλια τα ξυραφακια που χρησιμοποιουσαν οι παππουδες μας.
ξεκινας μια στην μεση και συνεχιζεις το καθε κομματι ξανα στην μεση και ξανα η ιδια διαδηκασια.
μεχρι να γινει 16 κομματια,σε 32 δεν φτανει
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Χαχαχαχ μια χαρά φίλε! Ένα χάπι το μήνα δηλαδή περίπου! Οπότε με ένα κουτί θα τη βγάζεις άνετα για ένα χρόνο! ;)
 

razenio

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παιδιά καλησπέρα και συγχαρητήρια για τις πολύ καλές συμβουλές σας.
Η θεραπεία που κάνω είναι :

Πρωί : Spiro 1ml by Akis
Απόγευμα : Μινοξιδιλη 5% 1ml
Βράδυ : Λοσιόν REVIVOGEN 1ml

Λούσιμο 2-3 φορές την εβδομάδα με REVIVOGEN SHAMPOO

Πιστεύετε ότι κάτι από όλα αυτά που κάνω είναι περιττό ή δεν γίνεται σωστά.

Σας ευχαριστώ !!!
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

[quote author=kapamarou link=topic=386.msg64829#msg64829 date=1325331487]
τωρα που το ξανα ζυγησα κοβεται ευκολα και σε 20 κομματια.
νομιζω θα φτασω σιγα σιγα με εξασκηση και σε 32 :chinscratch

απο παρενεργειες βλεπεις κάτι?? 1/20 ειναι περιπου 0,25 mg τιν μερα, με τοση λίγη ποσοτητα λες να δεις αποτελεσματα??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

razenio είπε:
Kapamarou,
ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Και να ρωτήσω,
παραπάνω γράφεις με την σειρά που πρέπει να βάζω τις λοσιόν ?
ναι,η μπορεις με οποιαδηποτε σειρα αρκει το λουσιμο σου να ειναι μεταξυ revivogen μινοξιδιλης
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καλησπερα κ καλη χρονιαα σε ολα τα παιδια του φορουμ..μετα απο προσεκτικη μελετη των 100 σελιδων(αμα μελετουσα ετσι κ στο σχολειο θα ημουν φαρμακοποιοσ τωρα)εφτιαξα διαλυμα σπιρο βασιζομενοσ στη συνταγη του ακη αλλα με καποιεσ μικροαλλαγεσ

10 χαπια aldactone των 100
40 μλ οινοπνευμα 95%
10 μλ ppg
20 μλ φυσιολογικο ορο

αρχικα ξεφλουδισα τα χαπια απο το περιβλημα κ τα εκανα σκονη κ θρυψαλλα(στη κυριολεξια)στο γουδιι.ε[ειτα σε ενα μπουκαλακι εριξα τη σκονη
και 40 μλ οινοπνευματοσ το εκλεισα κ το αφησα στο ψυγειοολο το βραδυ(14 ωρεσ περιπου)ενω το ανακατεψα και 2-3 φορεσ...παρατηρησα οτι εκατσε αρκετο πραμα στο πατοο..στη συνεχεια αδειασα το το διαλυμα στο φιλτρο που ειχα βαλει σε γυαλινο βαζο και το ξαναεβαλα ψυγειο..μπορω να πω οτι εσταζε μια χαρα..απολη την διαδικασια πηρα διαλυμα 30 μλ(σκονη με οινοπνευμα)...στη συνεχεια προσθεσα 10 μλ ppg και 20 μλ φυσ.ορο...συνολικα 60 μλ διαλυμα..υπολογιζω οτι πηρα περιπου 1,5% σπιροο
το ολο διαλυμα ειναι σχετικα θολο ενω οταν το ανακατευω θολωνει λιγο ακομα...επισησ δε βρωμαει..μυριζει ελαφρωσ οινοπνευμαα..
θα ξεκινησω δοκιμη απο αυριο να δω αντιδραση δερματοσ διοτι η μινοξ που χρησιμοποιω δεν ξερω αν εχει μεσα ppg ειναι απο φαρμακειο
ενω εχει μεσα tritenoin k betamesone valerate..kai ανησυχω μη γινει καμια εκρηξη στο κεφαλιιι
η εφαρμογη θα γινετε με σταγονομετρο του revivogen k oλο το διαλυμα θα τοποθετηθει σε μπουκαλακι ρεβιβο το οποιο προσπαθω να πλυνω μπασ κ ξεβρωμισειι αλλα δε βλεπω να φευγει εντελωσ..λετε να εχω θεμα αν το βαλω εκει ενω το μπουαλακι ψιλομυριζει?
αντε καλη μου αρχη κ ο θεοσ βοηθοσ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maximusgr

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Τα κατάφερα διάβασα όλες τις σελίδες μέσα σε 2 μέρες χαχα!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Τελικά είναι πιο αποτελεσματική η σπιρο από το revivogen? Θέλω να ξεκινήσω κάτι από τα δύο. Μήπως και τα 2; Τηλεφώνησα στα γραφεία τους (revivogen) και ρώτησα αν έχουν προμηθευτεί τις λοσιόν με τη νέα φόρμουλα (με καφεϊνη) και μου είπαν πως πλέον είναι αυτές. Έχω διαβάσει πως δε λαδώνει τόσο έτσι. Καπαμαρού εσύ είπες πως μπορώ να προσθέσω οινόπνευμα για να φύγει η λαδίλα σωστά;

Πάντως έχω ήδη παραγγείλει την spiro s5 cream από το hairlosstalk.

Έκανα και μία απόπειρα να φτιάξω τη δική μου λοσιόν αν κ δεν έβαλα οινόπνευμα αλλά λίγο τζελ αλόης στο τέλος (επίσης καθώς έβραζα το μίγμα χαπιών- φυσικού ορού έβλεπα πως εξατμιζόταν ο ορός και πρόσθεσα και άλλο με το μάτι). Από αυτό έβαλα χτες 10 σταγόνες αμέσως στέγνωσε γενικώς σα να μην είχα βάλει τίποτα. Μπουκαλάκι στο ψυγείο και βλέπω έχει 2-3 στρώσεις χεχε!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Τα κατάφερα διάβασα όλες τις σελίδες μέσα σε 2 μέρες χαχα!

βγαζω το καπελο :14m:
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Τελικά είναι πιο αποτελεσματική η σπιρο από το revivogen?

τα τοπικα blockers ειναι φιφτι φιφτι να σε ποιασουν

Θέλω να ξεκινήσω κάτι από τα δύο. Μήπως και τα 2;

ενα ενα η με διαφορα μεταξυ τους για να ξερεις ποιο και αν δουλεψε
Τηλεφώνησα στα γραφεία τους (revivogen) και ρώτησα αν έχουν προμηθευτεί τις λοσιόν με τη νέα φόρμουλα (με καφεϊνη) και μου είπαν πως πλέον είναι αυτές. Έχω διαβάσει πως δε λαδώνει τόσο έτσι. Καπαμαρού εσύ είπες πως μπορώ να προσθέσω οινόπνευμα για να φύγει η λαδίλα σωστά;

η καφεινη δεν κανει τιποτα στην αλωπεκια,οπουδηποτε βαλεις οινοπνευμα φευγει η λαδιλα ;)
Πάντως έχω ήδη παραγγείλει την spiro s5 cream από το hairlosstalk.

εχε υποψιν οτι ειναι πολυ δυνατη και προκαλει παρενεργειες

Έκανα και μία απόπειρα να φτιάξω τη δική μου λοσιόν αν κ δεν έβαλα οινόπνευμα αλλά λίγο τζελ αλόης στο τέλος (επίσης καθώς έβραζα το μίγμα χαπιών- φυσικού ορού έβλεπα πως εξατμιζόταν ο ορός και πρόσθεσα και άλλο με το μάτι). Από αυτό έβαλα χτες 10 σταγόνες αμέσως στέγνωσε γενικώς σα να μην είχα βάλει τίποτα. Μπουκαλάκι στο ψυγείο και βλέπω έχει 2-3 στρώσεις χεχε!

αεροστεγως κλειστο και δεν θα εξατμιζεται τιποτα
 

maximusgr

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση! Οπότε την κρεμούλα κατευθείαν στον κάλαθο των αχρήστων ή δοκιμάζω και βλέπω;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

maximusgr είπε:
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση! Οπότε την κρεμούλα κατευθείαν στον κάλαθο των αχρήστων ή δοκιμάζω και βλέπω;
δοκιμαζεις και βλεπεις
 

maximusgr

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Μόλις έβαλα ένα κουτάκι aldacτone (ολόκληρα όχι λιωμένα) μέσα σε πλαστικό δοχειάκι με δοσομετρητή και έριξα από πάνω 30 ml αιθυλική αλκοόλη. Το άφησα στην άκρη. Θέλω να το κρατάω εκτός ψυγείου. Εφόσον έχει την αιθυλική αλκοόλη διατηρείται εκτός σωστά;
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καλημερα σε ολουσ...μια συντομη αναφορα σχετικα με την σπιρο...χρησιμοποιω εδω και δεκα σχεδον μερεσ και παρατηρω οτι ξεκιναει το σδ για αρχη δεν ειναι κατι τρομερο απο τισ 30 τριχεσ εχουμε παει στισ 80 περιπου...ακριβωσ την ιδια αντιδραση ειχα με την μινοξ οταν αρχισα να τη χρησιμοποιω 4,5 μηνεσ πριν μετα απο 10 μερεσ ξεκινησε σδ η οποια κρατησε 20 μερεσ περιπου.τοτε απο 80 τριχεσ πηγα στισ 140 περιπου...αλλα μετα μειωθηκε δραματικα
αυτο ειναι το κακο μεχρι τωρα..το καλο ειναι οτι δινει ογκο οχι τοσο οσο εχω διαβασει και δε βρωμαει οπωσ αρκετοι εχουν αναφερει...
την αλλη εβδομαδα ξανα εδω για τα νεοτεραααα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ο καλο ειναι οτι δινει ογκο οχι τοσο οσο εχω διαβασει

δινει πολυ λιγο, δεν τα κανει και ραστα

και δε βρωμαει οπωσ αρκετοι εχουν αναφερει...

μοσχοβολαει θα ελεγα,εμενα μου αρεσει η μυρωδια της,οποιος μυρισει την fungoral cream θα ξεκινησει να βαζει σπιρονολακτονη αντι για κολωνια :D
 
Μπλουζα