ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

τα χάπια τα βάζεις ολόκληρα από την αρχή και ανακατεύεις συνέχεια
- η εκδοχή με την αλόη θέλει ψυγείο, με το οινόπνευμα δεν θέλει
- μπορείς να χρησιμοποιείς και revivogen αλλά με 2 ώρες διαφορά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FITNESSMAN

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

_SPIROS είπε:
τα χάπια τα βάζεις ολόκληρα από την αρχή και ανακατεύεις συνέχεια
- η εκδοχή με την αλόη θέλει ψυγείο, με το οινόπνευμα δεν θέλει
- μπορείς να χρησιμοποιείς και revivogen αλλά με 2 ώρες διαφορά
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΠΥΡΟ!
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

tasos είπε:
NoMoreLess,
αφού έχει αρχίσει φιναστερίδη και πρόσθεσες και σπίρο....μην τα σταματάς και σίγουρα στο εξάμηνο θα έχεις καλά αποτελέσματα.
Την ιδιοκατασκευή με τα laser δεν πιστεύω να την σταμάτησες.... θα σε βελτιστοποιήσει τα αποτελέσματα !

φίλε θέλω να φτιάξω κάτι με αυτά τα λαιζερ σταθερό να βάζω το ριμάδι το κεφάλι μου απο κάτω γιατί πρέπει να μένει 20 λεπτά σε κάθε σημείο και βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Καλά έχεις φιναστερίδη και spiro και θεωρείς ότι το laser θα σου κάνει κάτι;;;
Γιατί δεν δοκιμάζεις μόνο laser για 6 μήνες;;;
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Admin είπε:
Καλά έχεις φιναστερίδη και spiro και θεωρείς ότι το laser θα σου κάνει κάτι;;;
Γιατί δεν δοκιμάζεις μόνο laser για 6 μήνες;;;

έχω δοκιμάσει για 4 μήνες χωρίς κάτι άλλο αλλά δεν μπορώ να σου πώ οτι έκανε κάτι. βασικά δεν είναι dht blocker δεν ξέρει κανείς πως παίζει μπάλα απλά λενε οτι δουλεύει τώρα τι να πω. πάντως αν σκεφτείς ότι καλοκαίρι τα μαλλιά μεγαλώνουν ποιο γρήγορα λόγο ήλιου και το lazer ειναι stimulation του ήλιου ε κατι παει και έρχεται :p
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Άκη κάτι άλλο τώρα όταν βάζω aldactone μεσα στο οινοπνευμα και το αφήνω για λίγες ώρες κάτω κάθετε σκόνη αυτή είναι άχρηστα σκουπίδια του aldactone? δηλαδή αυτό που κάνεις έσυ και παίρνεις το πάνω διάλυμα έχει όλη την spiro?
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

NoMoreLoss είπε:
lazer ειναι stimulation του ήλιου ε κατι παει και έρχεται :p
http://www.latimes.com/features/health/la-he-nuskeptic12-2009jan12,0,3819636.story

NoMoreLoss είπε:
Άκη κάτι άλλο τώρα όταν βάζω aldactone μεσα στο οινοπνευμα και το αφήνω για λίγες ώρες κάτω κάθετε σκόνη αυτή είναι άχρηστα σκουπίδια του aldactone? δηλαδή αυτό που κάνεις έσυ και παίρνεις το πάνω διάλυμα έχει όλη την spiro?
Ναι. Γι 'αυτο και μπήκε μεγάλου βαθμού οινόπνευμα και όχι το κλασικο.
 

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παιδια η spiro προσφερει regrowth? δεν μιλω για growth stimulation...μιλω για regrowth....
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Barman η spiro μπορει να σου κάνει καλύτερη δουλειά και από το rogaine.
Γιατί προφυλάσσει τους θύλακες ακόμη και αν έχεις DHT πχ λόγω κάποιου ενισχυτικού τεστοστερόνης. Οπότε λογικά ναι, πρέπει να προσφέρει.
 

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Admin είπε:
Barman η spiro μπορει να σου κάνει καλύτερη δουλειά και από το rogaine.
Γιατί προφυλάσσει τους θύλακες ακόμη και αν έχεις DHT πχ λόγω κάποιου ενισχυτικού τεστοστερόνης. Οπότε λογικά ναι, πρέπει να προσφέρει.
απλα ακη αν διαβασεις και καποια λεγομενα του dr.lee την θεωρει σαν δυνατη θεραπεια σε προχωρημενες κλιμακες τριχοπτωσης...με απασχολουν τα side effects που μπορει να εχει..δεν νομιζω να μπορουν να ειναι σιγουροι πως δεν εχει γιατι ειναι σχετικα προσφατη 8εραπεια...σε σχεση τουλαχιστον με την φιναστεριδη που ακομα και σημερα ολο και κατι καινουριο μα8αινουμε για τα side effects που εχει..ευτυχως καλα βεβαια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Δεν εχει sides. Και μπορώ να στο αναλύσω αν θες και θα το καταλάβεις.
 

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Admin είπε:
Δεν εχει sides. Και μπορώ να στο αναλύσω αν θες και θα το καταλάβεις.
ειμαι κλιμακα 2 και εχω δοκιμασει πολλα προιοντα..regain,xandrox,tricomin,revivogen,πολλα snake oils,πολλες ιδιοκατασκευες κλπ κλπ...8εωρω σημαντικοτατη την μινοξιδιλη απλα με χαλαει που αν την σταματησεις οτι εχεις χτισει χανονται σε 3-4 μηνες...ψαχνω κατι με μεγαλυτερη στα8εροτητα(δεν 8ελω να μπλε3ω με χαπια γιατι δεν κανω και την καλυτερη ζωη) και κατα καποιον τροπο η spiro με εχει εντυπωσιασει...αν 8ες ανελυσε μου σε παρακαλω την 8εωρια σου γυρω απο την spiro..αν θες στειλε μου και σε μηνυμα,δεν εχω προβλημα..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Admin είπε:
Δεν εχει sides. Και μπορώ να στο αναλύσω αν θες και θα το καταλάβεις.
κάνε ένα θέμα για την δράση και τα αποτελέσματα της spiro να γουστάρουμε ... :D

όσο για τον συνδυασμό μινοξιδίλης+spiro υπάρχει έρευνα για τα αποτελέσματα - http://www.freepatentsonline.com/5026691.html
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Admin είπε:
[quote author=NoMoreLoss link=topic=386.msg6060#msg6060 date=1232990117]
lazer ειναι stimulation του ήλιου ε κατι παει και έρχεται :p
http://www.latimes.com/features/health/la-he-nuskeptic12-2009jan12,0,3819636.story

NoMoreLoss είπε:
Άκη κάτι άλλο τώρα όταν βάζω aldactone μεσα στο οινοπνευμα και το αφήνω για λίγες ώρες κάτω κάθετε σκόνη αυτή είναι άχρηστα σκουπίδια του aldactone? δηλαδή αυτό που κάνεις έσυ και παίρνεις το πάνω διάλυμα έχει όλη την spiro?
Ναι. Γι 'αυτο και μπήκε μεγάλου βαθμού οινόπνευμα και όχι το κλασικο.
[/quote]

δηλαδή εγώ που έβαλα 70% οινοπνευμα παπαλα?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ίσα ίσα που το μεγάλο ποσοστό αιθανόλης (70-90%) είναι αυτό που λέει και ο Άκης ότι χρειάζεται ...
 

tfony

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

από φαρμακείο αγοράζεις :
1 φυσιολογικό ορό 1lt
ένα κουτί Aldactone 100 mg
και οι εκδοχές είναι
α) καθαρό οινόπνευμα και προπ. γλυκόλη (για διατήρηση εκτός ψυγείου)
β)καθαρή αλόη τζελ (>98%) ή emu oil (εντός ψυγείου)

βράζεις 100 ml φυσ. ορό σε μπρίκι και λιώνεις τα 20 χάπια aldactone (προσοχή - φουσκώνει και χύνεται!!!)
α)αφήνεις να κρυώσει και προσθέτεις 28 ml καθ. οινόπνευμα & 27 ml προπ. γλυκόλη και το βάζεις σε μπουκαλάκι π.χ άδειου regain(έχει "ιδιαίτερη",έντονη μυρωδιά) - διατηρείται εκτός ψηγείου
β)βάζεις αλόη ή emu και αφού κρυώσει =>ψυγείο

βάζεις καθημερινά 1-2 φορές (όπως μινοξιδίλη) από 1 ml - δεν απαγορεύεται να συμπίπτει με την χρήση μινοξιδίλης

Γεία σου SPIROS!Δενξέρω αν θα μπλεξω τα πράγματα εδω,αλλά ελπίζω να προσφέρω το αντίθετο.Εγω ακολούθησα την συνταγή που έχει ο Admin http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,417.0.html,οπου την υλοποίησα πριν λίγες ημέρες.Αυτο που θα ήθελα να σε ρωτήσο ειναι οτι η συνταγή που αναφέρεις λίγο παραπάνω είναι ας πούμε δικία σου εκδοχή;Δηλαδή διαφέρει πολύ απο την συνταγή του Admin ή δικία σου σαν λειτουργικότητα και απόδοση;Ξερω οτι ο καθένας μπορει πανω κατω με γνώση επάνω στο θέμα να φτιάξει την δικία του φόρμουλα,αλλα με κανει ειδικά εντύπωση οτι εδω χρησιμοποιείς πχ 100 ml φυσικό νερό και βράζουμε τα χάπια.Ενώ ο Admin χρησιμοποιεί 12 ml αποσταγμενο νερό κ δεν το βράζεις σε αυτή την περίπτωση.Δεν ξέρω εχω μπερδευτεί και αν είναι έυκολο θα ήθελα μια εξήγηση σε παρακαλώ.Και κάτι τελευταίο,για ποιον λόγο βάζουμε το Spiro στο ψυγείο οταν έχουμε συμπεραλαμβάνει μέσα αλοή βέρα?Δηλαδή εκτός ψυγείο δεν κάνει?Χιλια συγνώμη για την αναστάσωση και την κούραση,ελπίζω με την ερώτηση αυτή(που δεν ειναι και μικρη :))να βοηθάω και αλλους που θα ήθελαν να μάθουνε περισσότερα πράγματα.Και παλι κανετε καταπληκτικη δουλεία και δεν αμφισβητω την γνώμη κανενός.Ισα ισα εκτιμώ την βοήθεια εδω μεσα κ την τρελή προσπάθεια όλων οπου πραγματοποιήται σε Ελληνικές συνθήκες μαλιστα.;)

Σας ευχαριστώ παιδια.Και καλη μας συνέχεια. ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

χρησιμοποίησα φυσιολογικό ορό και η διαφοροποίηση από την αρχική πατέντα του tropheus είναι ότι έβαλα στο τέλος καθαρή (99-100%) αλόη για μέγιστη απορρόφηση...

εννοείται ότι το διατηρώ στο ψυγείο - η αιθανόλη και η προπ. γλυκόλη είναι τα συστατικά που το κάνουν σταθερό για συντήρηση σε θερμοκρασία δωματίου και αυτό που έφτιαξα δεν τα περιέχει...
 

tfony

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Spiros σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!
Κάτι άλλο εγω εχω βάλει αιθανόλη και η προπ. γλυκόλη,αλλα και μετα εβαλα λιγο Αλοή Βερα μεσα.Υπάρχει
πρόβλημα λες?
Thanks again.:)
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

_SPIROS είπε:
κάνε ένα θέμα για την δράση και τα αποτελέσματα της spiro να γουστάρουμε ... :D


barman είπε:
αν 8ες ανελυσε μου σε παρακαλω την 8εωρια σου γυρω απο την spiro..αν θες στειλε μου και σε μηνυμα,δεν εχω προβλημα..

Την έβαλα εδώ για να είναι άμεσα εμφανή και να μην "χαθεί" στα posts. Υπόψην, είναι όπως το λες, θεωρεία μου και δεν ξέρω αν ισχύει.
 
Μπλουζα