Ήρθε και η δική μου ώρα μάλλον...

imouthis

Active Member
Καλησπέρα

Έκανα ένα ραντεβού στην A…H…C… για να έχω μια ποιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Η συνάντηση έγινε με την υπεύθυνη της κλινικής η οποία μου είπε με το που με είδε ότι χρειάζομαι σίγουρα 2000 grafts και αν μπορέσουν και παραπάνω. Είδε ότι έχω πολύ καλή δότρια περιοχή και πολύ πυκνά πλαϊνά.

Με ενημέρωσε ότι είναι απαραίτητη η χρήση regain εφόσον θέλω να μπω στην διαδικασία της μεταμόσχευσης για να κρατήσω και τα μαλλιά που έχω. Μου μίλησε και για finasterin για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα αλλά της έδωσα να καταλάβει ότι δεν με ενδιαφέρει σε καμία περίπτωση.

Όλα η διαδικασία μπορεί να γίνει μέσα σε μίας μέρα ξεκινώντας από της 9:30 το πρωί. Όλα τα βασικά θα τα κάνει ο κύριος Βεκρής (Hairline, αναισθητοποίηση, έλεγχο εξαγωγής μοσχευμάτων κ.λ.π, ) και η υπόλοιπη διαδικασία από κάποια κοπέλα που θα κάνει την υπόλοιπη δουλειά….

Υπολογίζει ότι μπορούν να τοποθετηθούν περίπου 40 με 45 grafts /cm2 και ότι στόχος μας είναι να μπουν από 2000 έως 2500 grafts έως της 7 με 8 το βράδυ.

Την ρώτησα σχετικά με το ενδεχόμενο να έχουμε απώλειες των υφισταμένων μαλλιών και με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση. Σε τόσα περιστατικά δεν υπάρχει κανένας που να έχει παραπονεθεί.

Επίσης είπαμε και για ακούρευτη μεταμόσχευση. Αν θέλω να παραμείνω όπως είμαι καλό είναι να μακρύνουν λίγο παραπάνω τα πίσω έτσι ώστε να κουρέψουν ζώνες και να καλυφθούν. Τα μπροστά δεν την ενοχλούν καθόλου. (Επέλεξα το πεζοναυτικό έτσι ώστε να διευκολύνω την εξαγωγή).

Σχετικά με τιμές νομίζω καλό θα ήταν να μην αναφερθώ προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Πάντως ήταν λίγο πιο πάνω από D…… I. Εντύπωση μου έκανε ότι η τιμή ανέβαινε 600 ευρώ για να μείνω ακούρευτος και σχεδόν διπλασιαζόταν αν ήθελα να γίνει εξολοκλήρου με τον κύριο Βεκρή.

Αυτό που θα ήθελα από εσάς αν είναι δυνατόν, αφού με βοηθήσατε πολύ στο να καταλάβω ότι χρειάζομαι πολύ περισσότερα μαλλιά, είναι να μου πείτε αν υπάρχουν παρενέργειες ή και ενδεχόμενα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν από μια μεταμόσχευση (Βλέπε Bouklas).

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρων σας.

Καλή συνέχεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Δεν νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς αν αναφέρεις τιμές...ίσα ίσα που ενημερώνεις και το forum για της τρέχουσες τιμές των κλινικών.

Διπλάσια τιμή για να την κάνει ο Βέκρης;
Την έχει ψωνίσει κάπως μου φαίνεται
 

Tasmania

Active Member
@imouthis καλη επιτυχια οτι καλυτερο και απο μενα. Οταν κανεις τη μ/μ πες τους να σου δωσουν την ιδια μερα σε usb ή email τις επαγγελματικες φωτο πριν & μετα για να μην τρεχεις μετα οταν ανοιξεις το νημα της παρουσιασης σου..στο λεω γιατι τα υπολοιπα παιδια απο το φορουμ που εκαναν στην κλινικη Β. δεν ανεβασαν επαγγελματικες φωτο απο κλινικη με εξαιρεση νομιζω τον @Laoiroso (καπως ετσι ηταν το nickname του) που εκλεισε το νημα του για προσωπικους λογους.
 

andy.k

Active member
Δεν έχουν πρόβλημα πάντως από την κλινική τις δίνουν τις φωτό...είχα πάει να με δούνε στο διμηνο μετά από δικό τους τηλέφωνο, κ από δικό μου λάθος δεν πήρα stickακι να μου τις περάσουν...
 

Tasmania

Active Member
Δεν έχουν πρόβλημα πάντως από την κλινική τις δίνουν τις φωτό...είχα πάει να με δούνε στο διμηνο μετά από δικό τους τηλέφωνο, κ από δικό μου λάθος δεν πήρα stickακι να μου τις περάσουν...

προφανως και δεν εχουν προβλημα @andy.k .... στειλε τους email φιλε πιο ευκολο παρα να ξαναπας ...
 

andy.k

Active member
Θα ξαναπαω σε ενάμιση μήνα στο τετράμηνο κ θα τις παρω τοτε...κάπου τότε πιστευω θα αρχίσει να έχει κ νόημα ουσιαστικα η οποία σύγκριση πριν κ μετα...εννοείται πως όταν τις παρω θα τις ανεβασω, αρκεί να τις δέχεται λόγω μεγέθους το φόρουμ...
 

poseidonas77

Well-Known Member
Δεν έχουν πρόβλημα πάντως από την κλινική τις δίνουν τις φωτό...είχα πάει να με δούνε στο διμηνο μετά από δικό τους τηλέφωνο, κ από δικό μου λάθος δεν πήρα stickακι να μου τις περάσουν...
γιατι σε καλεσανε στο διμηνο?
ξερουν οτι γραφεις στο φορουμ??
 

andy.k

Active member
Το φωτο άλμπουμ δεν εχει όρια andy [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δε το ήξερα νόμιζα ότι υπάρχει περιορισμός 3mb ανά αρχειο, όταν ειχες βάλει τις φωτό με την εναλλαγή 4,5-5 μήνες κάτι ειχες αναφέρει νομίζω ότι θα εβαζες και περισσότερες φωτό να εναλλάσονται, αλλά σε περιόριζε ο όγκος των αρχείων... Οκ ίσως να μην κατάλαβα καλά τι εννοούσες...άλλωστε πιστεύω πως ακόμα και 10mb να είναι ή κάθε φωτό, αν περικοψω κ αφήσω μόνο το κεφάλι χωρίς να μειωσω ανάλυση θα μειωθεί πολύ ο όγκος του αρχείου... Οκ το θέμα είναι να τις παρω στο χέρι...
 

andy.k

Active member
γιατι σε καλεσανε στο διμηνο?
ξερουν οτι γραφεις στο φορουμ??

Όχι φιλέ δε νομίζω να έχει καμία σχέση αυτό...δε νομίζω να ξέρουν ότι συμμετέχω στο φόρουμ αλλά όπως έχω ξαναπεί δε νομίζω να τους καιγόταν καρφί ακόμα και αν
ήξεραν ότι
συμμετέχω...βρίσκουν
κεφαλια καργα να
επεξεργαστουν...δε
περιμένουν από το hairloss
πελάτες...με φώναξαν για να
δουν την κατάσταση, κυρίως
μη τυχόν κ υπάρχει κάποιο
πρόβλημα καθόσον δε
περιμένουν να δουν κ κανένα
αποτελεσμα στο διμηνο...εξ
αρχης το θεωρησα χασιμο
χρονου να παω, εχε χαρη που
είχα κατέβει κέντρο με
οικογένεια για άλλη δουλειά κ
πηγα για ένα δεκάλεπτο... ο
κυριότερος λόγος που πηγα
ήταν να μη μου πουν μετά το
10μηνο αν δεν εχω καλο
αποτελεσμα πως δε πηγα στο
διμηνο και οτι θα είχαμε
προλάβει κάτι αν είχα παει
κλπ, και ο δεύτερος λόγος για
να πάρω τις φωτό...ο πρώτος
σκοπός επιτεύχθηκε...ο
δεύτερος σορρυ παίδες,
βραχυκυκλωσα με τα
τουμπανα στη ρεσεψιον κ
ξέχασα να τις ζητησω...
:confused::p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
ναι αναγκη δεν εχουν...στη σελιδα τους στο facebook ανεβαζουν συνεχεια περιστατικα απο διαφορα μερη του πλανητη μεχρι και απο αφγανισταν ...:D
αλλα καλο θα ηταν να ηξεραν οτι τους παρακολουθει ενα ολοκληρο φορουμ..;)
 

poseidonas77

Well-Known Member
μακαρι μητσο...μακροπροθεσμα καλο θα κανει να ξερουν οτι καποια περιστατικα τους παρουσιαζονται με λεπτομερεια στο φορουμ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δε το ήξερα νόμιζα ότι υπάρχει περιορισμός 3mb ανά αρχειο, όταν ειχες βάλει τις φωτό με την εναλλαγή 4,5-5 μήνες κάτι ειχες αναφέρει νομίζω ότι θα εβαζες και περισσότερες φωτό να εναλλάσονται, αλλά σε περιόριζε ο όγκος των αρχείων... Οκ ίσως να μην κατάλαβα καλά τι εννοούσες...άλλωστε πιστεύω πως ακόμα και 10mb να είναι ή κάθε φωτό, αν περικοψω κ αφήσω μόνο το κεφάλι χωρίς να μειωσω ανάλυση θα μειωθεί πολύ ο όγκος του αρχείου... Οκ το θέμα είναι να τις παρω στο χέρι...

Το φωτο άλμπουμ ειναι αλλο πράγμα σε σχέση με τις φωτο στο νήμα εχει αλλα settings


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
βρίσκουν
κεφαλια καργα να
επεξεργαστουν...δε
περιμένουν από το hairloss
πελάτες...

Andy, έχω αντίθετη γνώμη. Φυσικά και τους νοιάζει και σίγουρα περιμένουν και από το hairloss πελάτες, κάτι που συμβαίνει άλλωστε και το βλέπουμε και ιδίοις όμμασι τους τελευταίους μήνες (χωρίς να υπολογίσω αυτούς που έχουν κάνει μμ εκεί και δεν γράφουν). Δεν λέω ότι εξαρτώνται από το φόρουμ για να επιβιώσουν αλλά έχουν (ή θα έχουν) μια σημαντική ροή πελατών από εδώ. Μην ξεχνάμε ότι είναι μια νέα Ελληνική κλινική και το φόρουμ απευθύνεται αποκλειστικά σε Ελληνικό κοινό. Άρα....
 

Tasmania

Active Member
Φυσικα και το ξερουν ηδη. Εξαλλου η δυναμικη του φορουμ καταφαινεται στο εξης γεγονος : απο τη μερα που ανοιχτηκε το νημα περι υγιεινης,σχολαστικοτητας και τηρησης των χειρουργικων πρωτοκολλων στη σελιδα της κλινικης στο φεισμπουκ ανεβαζονται φωτο με τηρηση αυτων (μασκες,λουπες κλπ)... οποτε θα υπηρξε ειτε η σχετικη ενημερωση ειτε η απευθειας παρακολουθηση απο εργαζομενους της κλινικης στο φορουμ. Σε ολες τις κλινικες τους νοιαζει τί γραφεται και τί λεγεται στο φορουμ.... 100% !!!
 

akisk

New Member
Αυτο με την διπλασια τιμη θελω να μαθω...Για 2000-2500 graft εισαι γυρω στα 3000e στην συγκεκριμενη κλινικη,αρα παει στο 6αρι με Β. ???
 

andy.k

Active member
Καλά ίσως δε το εθεσα σωστά...δεν είναι ότι δε τους νοιαζει ή άποψη των μελών του φόρουμ, ούτε ότι αδιαφορούν παντελώς...πάντα όταν πάει κάποιος τον ρωτάνε από που μας ξέρεις. Εάν τους απαντάνε κατά κόρον οι πελατες πως γνωρίζουν την κλινική από το φόρουμ τότε σίγουρα και θα τους νοιαζει το τι λέγεται στο φόρουμ κ πολύ μάλιστα. Αλλιώς είμαστε πολύ μικρό ποσοστό (τουλάχιστον όσοι γράψουμε εδώ, γτ βεβαίως μπορεί να είναι και άλλοι πολλοί που κάνανε μμ στο Β επειδή απλά διαβάζουν το φόρουμ)...Σε κάθε περίπτωση αν είναι σοβαρή επιχείρηση θα πρέπει να τους νοιαζει, ακόμα κ ή γνώμη ενός και μονο πελάτη, ή και η γνώμη οποιουδηποτε εχει τεκμηριωμένη άποψη...ακόμα κ αν αυτός δεν είναι πελάτης τους...παντως αν διόρθωσαν την εικόνα στο fb, οπως ειπε ο tasmania, προς τιμήν τους είναι...
 

Tasmania

Active Member
σιγουρα ειναι προς τιμην τους...η καλλοπιστη κριτικη απο οποιονδηποτε σε οποιονδηποτε ειναι η κινησιουργος δυναμη για εξελιξη....
 
Μπλουζα