Ήρθε και η δική μου ώρα μάλλον...

Νικολας νικ

Well-Known Member
Το χαρτί λέει 2000 ΤΡΊΧΕΣ τιμή 2500 ευρώ (προσφορά 2000) δηλαδή τρίχα και ευρώ.
Πάντως προς αποφυγή παρεξήγησης θα ήθελα να τονίσω ότι: μου είπαν ότι έχω ελάχιστο πρόβλημα ζώνη Β αλλά αρχίζει το πρόβλημα στην ζώνη Γ ( εγώ πάντως δεν το βλέπω το προβλημα). Επίσης πάντα ήμουν με κρόταφους από τότε που με θυμάμαι και η επιθυμία μου είναι κυρίως να γεμίσω το τσουλουφι και σε καμία περίπτωση να μην κατέβει η hairline αλλά να γεμίσουν λίγο οι κροταφοι ( 1 δάχτυλο ας πουμε)
Καλη τυχη στην επιλογη γιατρου imouthis και καλο ειναι να μη βιαστεις, η επεμβαση δεν ειναι μια τοσο ευκολη και απλη υποθεση οπως θελουν να παρουσιαζουν καποιοι και πρεπει να γινει με το καλυτερο δυνατο τροπο, γνωμη μου ειναι πως σωστας ξεχνας κατεβασμα hairline, η νεα.σου hairline θα πρεπει να ξεκιναει μισο εκατοστο πανω απο την υπαρχουσα, εναπομεινουσα, και να σχεδιαστει μια καινουρια...mature με κροταφους! Χρειαζεσαι οχι περισοτερα απο 3000 grafts αλλα καπου εκει, φαινεται επισης να εχεις καλη δοτρια! Μη βιαστεις παντως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
χαχαχα εννοείται ρε συ παντού το κάνουν..αν θυμάμαι καλά και στον cvial αν δεν κάνω λάθος του είχαν πει κάτι για 3.5€ ή 4€ ??κάτι τέτοια πάνω κάτω..αν κάνω λάθος ας διορθώσει ο cvial.

Ναι...και τον cvial βρήκαν κ αυτοί να πιάσουν αδιαβαστο...Παντως το παιδί εμένα μου φαίνεται ότι έχει λίγο πιο πολύ πρόβλημα από εμένα.οκ ίσως είναι λίγο πιο αραιος στους κροτάφους και την γ, αλλά ίσως να είναι καλύτερα στην κορυφή...οπότε δεδομένου ότι εγώ έβαλα 2000gts τα οποία θεωρώ ότι θα δώσουν μέτρια καλυψη( κι εγώ 3000θεωρω πως χρειαζομουν συνολικά), με 1000(και πολλά λέω) τι να περιμένει το παιδί...ακόμα και με πολύ συντηριτικό σχεδιασμό hairline, θα είναι πολύ αραιό το αποτελεσμα
 

andy.k

Active member
δεν βοηθάς φιλε imouthis να καταλάβουμε και τι θες να φτιάξεις εσύ.βασικά αν σου είναι εύκολο,πάρε μια φωτό σου από αυτές που ανεβασες και σχημάτισε στη ζωγραφική του pc σου που ακριβώς θες να βάλεις μαλλάκια..γιατί τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεις με το 1 δάχτυλο..δηλαδή δεν θα έχεις hairline??πως θα είναι το σχήμα? ένα τριγωνικό πράγμα?βασικά προτείνουν 2000 τρίχες και μετά σου λένε ήταν λίγες έλα να ξανά κάνουμε πάλι άλλη μια συνέδρια.στην ουσία πελάτη τον κάνουν.
Οι 2000τριχες όντως λίγες
είναι αερατε, σωστά θα
πουν ότι "λίγες ήταν"...τα
2000€ όμως δεν τα λες κ λίγα...
Χωρίς να
θέλω να κάνω σύγκριση
κλινικών, κατι τετοια ακουγα κ εγω στην dhi, οτι δλδ με 1500 gts θα γινω τουμπανο κ
πηγα αλλου... αυτές τις
σαχλαμάρες τουλαχιστον εκεί
που πηγα δε τις
άκουσα...όχι ότι έβαλα ποιος ξέρει ποσά περισσότερα τελικά αλλά και στην dhi που μου είχαν πει 1500 αμφιβάλλω αν θα έβαζαν τοσα.θα μένανε μάλλον στα 1200-1300...πάντως φιλέ με 2000 τρίχες σορρυ αλλά και ο καλύτερος γιατρός στον κόσμο να τις βάλει...δουλειά δε θα γίνει...ιδίως αν έχεις στο μυαλό σου κάτι παρεμφερές έστω(όχι ισάξιο) με το Δημήτρη που προανεφερα...για να πας σε κάτι αντίστοιχο θες 3000gts, εκτός αν εισαι ιδανική περίπτωση τρίχας και θες κανένα 2300-2500...πιο κάτω με τπτ...
 

imouthis

Active Member
Πάντως αυτό που θα ήθελα εγώ είναι κάτι τέτοιο:

http://imageshack.com/a/img923/2473/X5gJda.jpg
http://imageshack.com/a/img923/2716/xlIOEv.jpg

Έτσι όπως μου τα λέτε εγώ θέλω τουλάχιστον 2000 τρίχες σε κάθε πλευρά ας πούμε.
Αν ο αποτέλεσμα δεν είναι ένα πυκνό μαλλί τότε και προφανώς δεν θα το κάνω.
Έχω ζητήσει να μιλήσω με συγκεκριμένο γιατρό (μετά από έρευνα) και αναμένω σήμερα να με καλέσει να πάω από εκεί.

Αν και με έχετε απογοητεύσει πολύ πραγματικά εκτιμώ το ενδιαφέρων όλων σας.

Καλημέρα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
το σχημα που εκανες δεν ειναι καλο φιλε.. δεν πας για τετοια hairline οπως την εχεις σχεδιασει γιατι το τελικο αποτελεσμα δεν θα σου αρεσει.. οτιδηποτε αλλο απο μια φυσιολογικη hairline οπως ηταν πριν σου πεσουν θα μοιαζει αφυσικο. αντε να ειναι λιγο πιο πανω (mature) το καταλαβαινω.
 

Tasmania

Active Member
η hairline που σχεδιασες αδερφε ουδεμια σχεση εχει με την πρωτινη σου κατασταση. Κατι παρομοιο οπως ησουν τοτε να επιδιωξεις με πιο ρεαλιστικη προσεγγιση. Οπως ειπαν ολα τα παιδια εδω με 2000 τριχες δεν θα εισαι ευχαριστημενος. Και πες τους να σου μιλανε με γραφτς !!!!!!!!!!! και οχι με τριχες. Αν δεν εχεις το ρευστο για να κανεις κατι καλο να περιμενεις... βιαστικες αποφασεις του τυπου 2000 ευρω (τζαμι ειναι) με 2000 τριχες και αποτελεσμα τουμπανο ουτε στις παλιες ελληνικες ταινιες δεν παιζει.
 

Tasmania

Active Member
Πάντως αυτό που θα ήθελα εγώ είναι κάτι τέτοιο:

http://imageshack.com/a/img923/2473/X5gJda.jpg
http://imageshack.com/a/img923/2716/xlIOEv.jpg


Αν και με έχετε απογοητεύσει πολύ πραγματικά εκτιμώ το ενδιαφέρων όλων σας.

Καλημέρα.

Καλυτερα απογοητευση τωρα απο μια ενδεχομενη πλανη του τί να περιμενεις με τις 2000 τριχες , παρά μετά τη μ/μ. Οσοι γραψαμε εδω στο ποστ σου ηταν για το δικο σου καλο, οχι για να απογοητευτεις και να μην κανεις μ/μ σε οποιαδηποτε κλινικη, απλα για να μην τραβας τα μαλλια σου μετα απο λανθασμενες επιλογες. Η αποφαση ειναι ξεκαθαρα δικη σου στο τί θα κανεις και με τα μαλλια σου και με τα λεφτα σου.
 

aeratos28

Just aeratos
φιλε imouthis αυτή ακριβώς είναι ή hairline που πρέπει να εχεις.. αυτό που σχεδιασές εσυ είμαι σίγουρος πως αν το φτιαξεις θα το μετανιώσεις..μόνο το σχήμα που έφτιαξε ο cvial θα σε φέρει κοντά στο πως ήσουν να ξέρεις..και γι αυτό χρειάζονται σίγουρα τα 2500 grafts,ίσως και παραπανω
 

imouthis

Active Member
Και βέβαια και εγώ κάτι τέτοιο εννοούσα παιδιά απλά δεν έκανα την καμπύλη. Προφανώς και δεν θα είναι μια ευθεία γραμμή... Θα ήμουν αστείος!

Κοντός ψαλμός αλληλούια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Και βέβαια και εγώ κάτι τέτοιο εννοούσα παιδιά απλά δεν έκανα την καμπύλη. Προφανώς και δεν θα είναι μια ευθεία γραμμή... Θα ήμουν αστείος!

Κοντός ψαλμός αλληλούια...
Δεν ειναι μονο η καμπυλη η
διαφορα στα 2
σχεδια...αυτό που
σχεδιασές εσύ(με καμπυλη)
οριοθετει επιφανεια περιπου 10cm2
μικροτερη απο το αντιστοιχο σχεδιο του cvial...επί 2
κροταφους~20cm2...μπορεί
και λίγα να λέω...επί 35gts/
cm2 αν μιλάμε για dhi ~ 700
gts...δλδ περίπου 1500 τρίχες...
Κοιτά αν όντως θέλεις να την πας τόσο ανοιχτά τη hairline όπως έχεις σχεδιάσει εσύ( απλά με καμπύλη) τότε οκ χρειάζονται λιγότερα grts. Ίσως 1700-2000...αλλά και πάλι 2000τριχες δε θα κάνουν δουλειά...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To τσουλούφι καθορίζει το που πρέπει να είναι η καμπύλη και τι πλάτος πρέπει να έχει. Με βάση την θέση του, για να είναι όμορφο το αποτέλεσμα η hairline πρέπει να πάει κάπου εκεί που την έχω σχεδιάσει. Aν οριοθετηθεί (με καμπύλη) στην θέση που την έχει βάλει ο imouthis θα φαίνεται σαν "ινδιάνικη λωρίδα" που προεξέχει (αν φυσικά κάνει το μαλλί προς τα πάνω).
 

andy.k

Active member
Συμφωνώ, απλά επειδή ανέφερε ο φίλος πως και αυτός με καμπύλη εννοούσε, είπα ότι έχουν διάφορα τα 2 σχεδια. Το θέμα συμμετρίας δε τιθεται υπό αμφισβητηση, όμως αν σε κάποιον αρέσει το ινδιάνικο Τσουλούφι, δικαίωμα του. Προσωπικά συμφωνώ με τη σχεδίαση του cvial, για την ηλικία του φίλου είναι ότι πιο ταιριαστό...πάντως επειδή έχει υποχωρήσει το μαλλί και πίσω από το Τσουλούφι όπως φαίνεται σε κάποιες φωτό(έχουν ενωθεί οι κροταφοι) σίγουρα θέλει πολύ περισσότερα απ όσα του είπαν άσχετα με την κλίση που θα δώσει στη hairline...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ, απλά επειδή ανέφερε ο φίλος πως και αυτός με καμπύλη εννοούσε, είπα ότι έχουν διάφορα τα 2 σχεδια. Το θέμα συμμετρίας δε τιθεται υπό αμφισβητηση, όμως αν σε κάποιον αρέσει το ινδιάνικο Τσουλούφι, δικαίωμα του. Προσωπικά συμφωνώ με τη σχεδίαση του cvial, για την ηλικία του φίλου είναι ότι πιο ταιριαστό...πάντως επειδή έχει υποχωρήσει το μαλλί και πίσω από το Τσουλούφι όπως φαίνεται σε κάποιες φωτό(έχουν ενωθεί οι κροταφοι) σίγουρα θέλει πολύ περισσότερα απ όσα του είπαν άσχετα με την κλίση που θα δώσει στη hairline...

Δεν νομίζω οτι του αρέσει, αφού μας έβαλε την φωτο που θέλει να προσεγγίσει. Απλα κανει το κλασικό λάθος του πρωτάρη στις μμ, βάζει την hairline πιο πισω απο οτι πρεπε για να δικαιολογηθούν και τα λίγα graft. Το αποτελεσμα, όσο και αν ακούγεται περίεργο, πιθανώς να ειναι χειρότερο γιατι ετςι θα "δείξει" πιο άδειους τους κροτάφους του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

imouthis

Active Member
Η συνάντηση έγινε.

Μίλησα με τον γιατρό κύριο Παπ....λαου.
Ήταν ξεκάθαρος ότι οι 2000 τρίχες είναι ένα καλό νούμερο αλλά αν θέλω κάτι παραπάνω πρεπε να πάω στις 3000 τρίχες.
Μου τόνισε ότι σε μια μέρα ανάλογα την περίπτωση μπορούν να βγουν έως 3500 τρίχες.

Δεδομένου ότι εγώ ζήτησα να κάνω πεζοναυτικο κούρεμα δεν θα μπορέσει να πάει πάνω από 3000 διότι δεν θα υπάρχει αρκετός χώρος στην δοτρια περιοχή.
Αν λοιπόν αποφασίσω να το κάνω εκεί τότε η τιμή θα ανέβει λίγο (3000 τριχες) και θα μου κάνουν δώρο το PRP που με ενδιαφέρει μιας και κάνω ομοιπαθητικη και δεν θέλω regain και σε καμία μα καμία περίπτωση proscar.

Τώρα τι να πω... ίσως η συγκεκριμένη κλινική να μπορεί να φτάσει έως εκεί και σε 8 περίπου ώρες που θα κρατήσει η διαδικασία να μπορούν να βγάλουν τόσες.
Το άλλο που μου είπε είναι ότι δεν είναι δυνατόν να κρατήσουν έναν άνθρωπο πάνω από 8 ώρες λόγω του ότι δεν μπορούν να του δίνουν διαρκώς αναισθητικο. Όπως επίσης και ο ιατρός ο ίδιος δεν αντέχει να τοποθετεί τόσες τρίχες γιατί θα του βγουν τα μάτια.

Τώρα πως ο φίλος μας ο Δημήτρης έβαλε 2200 τριχοθυλακια μέσα σε μια μέρα δεν μπορώ να το καταλάβω.

Ρίξτε και μια ματιά στον George1988 που έβαλε 1570 graft δηλαδή 3000 τρίχες ας πούμε. Το κεφάλι του γέμισε!!!!!!!

Πραγματικά αν δεν με είχατε προβληματισει τότε ακόμα και αύριο θα το έκανα.
Μακάρι κάποιος να μπορέσει να με διαφωτίσει γιατί πραγματικά θα ήθελα να το κάνω ....
 

andy.k

Active member
Φιλέ μου το ποσες τρίχες πρεπει να βάλεις είναι συνάρτηση του μεγέθους του προβλήματος. Ο george μπορεί να έβαλε τόσα όσα λες αλλά να είχε πολύ μικρότερο πρόβλημα...εγώ για παράδειγμα έβαλα 2006 gts που περιείχαν 5942 τριχες, εκ των οποίων τα 1400-1500 gts με περίπου 3500-4000 τρίχες
μπήκαν μπροστα...Δε περιμένω να τουμπανιασω κιολας...σε κάθε περίπτωση να το κάνεις. Αλλά ή τιμή που σου δίνουν ανα graft είναι υψηλη- πολύ υψηλή...και επίσης χωρίς να θέλω να αμφισβητησω τα λεγόμενα του γιατρού που ανέφερες, ο οποίος έχει να επιδείξει αξιολογα αποτελέσματα, οι 3000τριχες, για όλο το πρόβλημα είναι ψιχουλα...δεν είμαι ειδήμων αλλά όσο να ναι κάτι έχουμε δει και διαβάσει...και ο Δημήτρης που ανέφερες ως παράδειγμα 5500 τρίχες έβαλε σχεδόν, και ΤΙ τρίχες... Γαιδουροτριχες...Εσύ πιθανότατα ΔΕΝ έχεις τέτοια τρίχα και ακόμα και με αντίστοιχες τρίχες ΔΕΝ θα έχεις τέτοιο αποτέλεσμα ακόμα και με 100% φυτρωση...Πάντως εδώ μέσα σε ότι αφορά την τιμή, υπάρχουν άτομα που έχουν βάλει 4000gts δλδ περιπου 8-9000 τριχες με 5000€...δλδ μισό κόστος...το να βάλεις λίγα δεν είναι κακο να δεις και πως θα πάει...απλά μη περιμένεις να λύσεις το πρόβλημα σου με τόσα λίγα και κυρίως μη τα ψωνισεις σε αυτή την τιμή...με τπτ...
 

poseidonas77

Well-Known Member
μη συγκρινεις την κλινικη που εκανε ο μητσος με τη δικια σου..η μια (του δημητρη) κανει εξαγωγη με μοτερακι ενω η δικια σου χειροκινητα...το εχουμε αναφερει στο θεμα του δημητρη..γιαυτο και εκει βαζουν περισσοτερα μοσχευματα σε μια μερα διοτι με το μοτερ χρειαζονται λιγοτερο χρονο
 

imouthis

Active Member
μη συγκρινεις την κλινικη που εκανε ο μητσος με τη δικια σου..η μια (του δημητρη) κανει εξαγωγη με μοτερακι ενω η δικια σου χειροκινητα...το εχουμε αναφερει στο θεμα του δημητρη..γιαυτο και εκει βαζουν περισσοτερα μοσχευματα σε μια μερα διοτι με το μοτερ χρειαζονται λιγοτερο χρονο

ΊΣΩΣ εκεί να είναι το κόλπο...
 
Μπλουζα