Ήρθε και η δική μου ώρα μάλλον...

akishellas3

Well-Known Member
2500 γραφτς Ακη ηταν μια χαρα για μπροστα και μονο μπροστα !

ΜΕ την πυκνωση που βλέπω να έχουν κάνει κ 2000 να μπαινανε μπροστά μια χαρά θα ήταν, το θέμα είναι τα grafts τα είχαν τι 2000-2500 το θέμα έγινε λάθος χειρισμός τους δεν ήταν θέμα οικονομικό, γιαυτό λέω πλέον να μην βιαστουν όταν δεν υπάρχει πλάνο κ να δουν αποτέλεσματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billaros

Active Member
ακη εχει γινει μεγαλη κουβεντα για το που μπηκαν τα grafts σου και να πω την αληθεια οταν ειδα τις φοτο σου ειπα οτι κατι τετοιο θελω κ γω.δλδ εκτος απο μπροστα θελω να καλυψω λιγο το crown χωρις να φαινεται αυτην την στιγμη οτι εχει προβλημα (απλα παρατηρω οτι εχει καποια αραιωση )και επισης επειδη παρατηρω μια αραιωση σε ολα τα πανω πολυ μικρη βεβαια ετσι οπως ειδα οτι σου εβαλε αρκετα graftw διασπαρτα μεψησε αρκετα γιατι ετσι θα πυκνωσει καπως κ εκει.αλλα επειδη ειδικος δεν ειμαι οι περισσοτεροι εδω μεσα ξερετε καλυτερα.
 

akishellas3

Well-Known Member
απλα μινοξ δεν ηθελα να βαλω διοτι ειμαι πεποισμενος θα βγουν τριχες που δεν εχουν σχεση με τις νεες που βαλανε(αν κανω λαθος εδω πειτε μου) κ απλα εβαλα την μινοξ λοιπον μηπως βοηθησει για το shock loss κ για το boost,Billare ανα πας σε μενα πανω αν δειτε αρχικες φωτο πριν την μ.μ. με πολυ κοντο το μαλλι δεν φαινεται τετοιο προβλημα ενδιαμεσα κορυφη κ hailine αν λοιπον μπορουσε να κανει καλυτερη πυκνωση ουτε μινοξ θα εβαζα,οποτε αυτο ειναι το ζητουμενο .
 

imouthis

Active Member
Καλησπέρα παιδιά.

Επανέρχομαι μετά από καιρό και θα ήθελα την άποψή σας.

Παρακαλώ μην γελάσετε...

Εδώ και 3 με 4 χρόνια βγάζω αρκετές τρίχες στην πλάτη μου, πράγμα που δεν μου αρέσει καθόλου. Έτσι λοιπόν αποφάσισα να τις βγάλω με κερί. Πριν δύο μηνες μου τις έβγαλε η γυναίκα μου και έγινε η πλάτη μου σαν το πισινο της μαϊμούς!!! Την επόμενη μέρα η πλάτη μου δεν είχε τρίχες αλλά ήταν γεμάτη σπυρια τα οποία έφυγαν μετά από αρκετές μέρες και με χρήση Fusicort.

Μετά από ένα μήνα πάλι έκανα την ίδια δουλειά σε κέντρο αισθητικής μήπως γίνει η δουλειά σωστά... τα ίδια και χειρότερα όμως. ...

Γιατί σας τα λέω αυτά;

Επειδή υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να προχωρήσω σε μμ μήπως το δέρμα μου είναι αρκετά ευαίσθητο και δεν επανέρχεται εύκολα στην αρχική του κατάσταση;

Υπάρχει τρόπος να το τσεκάρω αυτό;

Σας ευχαριστώ και καλά μπάνια.
 

tasos33

Well-Known Member
Η διαδικασια που περιγραφείς με την μμ δεν έχει καμια σχεση, αν θες να διαπιστώσεις όμως αν το δέρμα της κεφαλής σου είναι το ίδιο ευαισθητο με της πλάτης σου κάνε αποτρίχωση με κερί και στο κεφάλι,......ακόμα όμως κ σπυριά να βγάλεις άλλο το κερι άλλο το τρυπημα για φύτεμα
 

dimitris50423

Well-Known Member
ετσι ειναι φιλε.. χανουμε τις τριχες απο το κεφαλι που τις θελουμε και αρχιζουν να βγαινουν αλλου που δεν θελουμε. για την πλατη η τριμαρισε τις τριχες η κανε κανα laser ασε το κερι αφου σε χαλαει.
δεν νομιζω να εχει σχεση με το πως θα αντιδρασει ο οργανισμος σου στη μμ. να το ρωτησεις βεβαια για να εισαι καλυμμενος οταν ερθει η ωρα. ;)
 

Flosk

Well-Known Member
Ρε παιδια ειχα κανει και γω πριν χρονια στην πλατη καμια 10ρια συνεδριες με μια μεθοδο φωτολυσης και ηταν τελειως μουφα. Δεν εφυγε ουτε μια..
Γνωριζει κανεις καποια αποτελεσματικη μεθοδο; Σε καποια αλλη κλινικη που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει για ενα lazer με Αλεξανδριτη (ενα καινουριο μηχανημα) αλλα ηταν ακριβο και επειδη ειχα φαει κ την ηττα απο την φωτολυση δεν προχωρησα.
 

koumparos

Well-Known Member
Για λειζερ εχω ακουσει και εγω οτι ειναι ποιο αποτελεσματικο αλλα δεν καθαριζεις με μονο μια συνεδρια.Ο θυλακας δεν καταστρεφεται ευκολα(τι ειρωνεια ε??).Προσωπικα εχω δοκιμασει παλιοτερα συνεδριες λειζερ σε σημαδια απο ακμη αλλα με φτωχα αποτελεσματα και αρκετα δαπανηρα.(700 ε η συνεδρια)
 

imouthis

Active Member
Πάντως σαν να είχα ακούσει κάποια στιγμή για extraction test αν δεν κάνω λάθος.
Μήπως το έχει ακούσει καποιος;
 

piros75

Well-Known Member
Πάντως σαν να είχα ακούσει κάποια στιγμή για extraction test αν δεν κάνω λάθος.
Μήπως το έχει ακούσει καποιος;
αυτό πρέπει να κάνεις. Δηλαδή αν ο γιατρός σου θεωρήσει ότι ίσως να υπάρχει πρόβλημα με την αντίδραση του δέρματός σου στην μμ, τότε θα μπορούσες πριν την μμ και ζητώντας να μην πληρώσεις τίποτα (βασικό αυτό) να κάνεις ένα extraction test να βγάλεις δηλαδή καμιά δεκαριά μοσχεύματα και να τα βάλεις κάπου στη λήπτρια, μετά από 10-20 μέρες θα έχεις ασφαλή αποτελέσματα για το αν θα υπάρξει πρόβλημα ή όχι με μια φουλ μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
παιδιά δεν έχει σχέση η αποτρίχωση με κερί και τα σπυρακια που έβγαλε ο φίλος με την μεταμόσχευση...μα καμία σχέση όμως.δεν υπάρχει και σύγκριση στα 2 αυτά θέματα.μην συγκρινεις το ότι εβγαλες σπυρακια.δεν έχεις κανένα πρόβλημα..βρείτε μου εναν που να χρησιμοποίησε κερί στο στήθος,πλάτη και να μην γέμισε σπυρακια.ΟΛΟΙ βγάζουν..μην το σκέφτεσαι καν.τώρα για το extraction test,διαφωνω.έστω ότι βγάζει 10 μοσχεύματα,τι θα δει??τίποτα.!είναι σαν να μην έγινε τίποτα στη δοτρια.και να εχει προβλημα δεν θα φανει κατι..αλλο 10 τρυπες και αλλο οταν θα του κανουν ας πουμε 2000-2500 τρυπες..αλλη αντιδραση ο οργανισμος..να το πω αλλιως.κάνε κερί,σε 10 τρίχες στην πλάτη.αλλά σε 10 όμως..νομίζεις θα γεμίσει σπυρακια η πλάτη?τίποτα δεν θα παθεις.
 

imouthis

Active Member
αυτό πρέπει να κάνεις. Δηλαδή αν ο γιατρός σου θεωρήσει ότι ίσως να υπάρχει πρόβλημα με την αντίδραση του δέρματός σου στην μμ, τότε θα μπορούσες πριν την μμ και ζητώντας να μην πληρώσεις τίποτα (βασικό αυτό) να κάνεις ένα extraction test να βγάλεις δηλαδή καμιά δεκαριά μοσχεύματα και να τα βάλεις κάπου στη λήπτρια, μετά από 10-20 μέρες θα έχεις ασφαλή αποτελέσματα για το αν θα υπάρξει πρόβλημα ή όχι με μια φουλ μμ.
Σε ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω σίγουρα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Συμφωνω οτι δεν εχουν σχεση αποτριχωση με μμ. Δεν ξερω αν αξιζει να κανεις αναισθησια δοτρια ληπτρια για το τεστ. Ειχε ποτε κανεις τετοιο προβλημα με μμ. Να ρωτησεις φυσικα οταν αποφασισεις να κανεις για να εισαι 100% σιγουρος
 

imouthis

Active Member
Καλησπέρα

Επανέρχομαι μετά από καιρό, καθώς πήρα την απόφαση μου και θα πάω Κύπρο - HDC για μεταμόσχευση, την περίοδο 19 με 24 Δεκεμβρίου. Η μεταμόσχευση θα γίνει από την κυρία Χριστίνα Βρυωνίδου, με στόχο τα 3200 με 3500 grafts.

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για τις ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ συμβουλές που μου δώσατε, όλο αυτό τον καιρό, και οφείλω να σας κρατήσω ενήμερους έτσι ώστε και οι νεότεροι να μάθουν μέσα από την δική μου εμπειρία.

Σας παραθέτω φωτογραφίες που είχαμε βγάλει με τον κύριο Φιούρη τον Απρίλιο του 2016






 

leas

Well-Known Member
Νομιζω εισαι υποψηφιος για ενα πολυ καλο αποτελεσμα..Απο ποια ηλικια χανεις εδαφος και απο κληρονομικοτητα σε οικογενεια?
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Ωραια δοτρια και καλη τριχα φαίνεται να εχεις. Αν μπουν τοσα μοσχευματα θα πας πολυ καλα. Καλη επιτυχια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα φίλε imouthis,
Διαβάζοντας λιγάκι ξανά το νήμα σου διακρίνω ότι μετά από επισκέψεις σου σε ελληνικές κλινικές συν του ότι ήσουν κατά στο να κατευθυνθείς προς κλινικές του εξωτερικού,τελικά τι σε έκανε να επιλέξεις την HDC Κύπρου?

Διακρίνοντας τις φωτογραφίες σου έχεις όλα τα συν για να πάρεις ένα πολύ κάλο αποτέλεσμα σε συνδυασμό με την καλή ηλικία σου.
Καλή επιτυχία να έχεις!
Κατά το Φεβρουάριο θα ακολουθήσω και εγώ την δεύτερη μεταμόσχευση μου με την Κ.Βρυωνιδου.
Θα πήγαινα μέσα Ιανουαρίου άλλα με πήγε πίσω η εγχείριση βουβωνοκήλης που μόλις έκανα και αναρρώνω εδώ και 15 μέρες.
 

imouthis

Active Member
Νομιζω εισαι υποψηφιος για ενα πολυ καλο αποτελεσμα..Απο ποια ηλικια χανεις εδαφος και απο κληρονομικοτητα σε οικογενεια?
Από τα 20 άρχισε η υποχώρηση, αλλά ποτέ δεν ήμουν ικανοποιημένος με τα μαλλιά μου... Όσο αφορά την κληρονομικότητα, είμαι ίδιος ο πατέρας μου! Ακόμα και τις παθήσεις του έχω πάρει.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

imouthis

Active Member
Καλησπέρα φίλε imouthis,
Διαβάζοντας λιγάκι ξανά το νήμα σου διακρίνω ότι μετά από επισκέψεις σου σε ελληνικές κλινικές συν του ότι ήσουν κατά στο να κατευθυνθείς προς κλινικές του εξωτερικού,τελικά τι σε έκανε να επιλέξεις την HDC Κύπρου?

Διακρίνοντας τις φωτογραφίες σου έχεις όλα τα συν για να πάρεις ένα πολύ κάλο αποτέλεσμα σε συνδυασμό με την καλή ηλικία σου.
Καλή επιτυχία να έχεις!
Κατά το Φεβρουάριο θα ακολουθήσω και εγώ την δεύτερη μεταμόσχευση μου με την Κ.Βρυωνιδου.
Θα πήγαινα μέσα Ιανουαρίου άλλα με πήγε πίσω η εγχείριση βουβωνοκήλης που μόλις έκανα και αναρρώνω εδώ και 15 μέρες.
Καλησπέρα Γιάννη,
βλέποντας τα περιστατικα από τις κλινικές στην Ελλάδα διαπίστωσα σοβαρά θέματα στο χειρισμό της δότριας και ένα όχι τόσο φυσικό αποτέλεσμα.
Η HDC μου έχει κλέψει την εμπιστοσύνη. Η μοναδική μου ανασφάλεια έχει να κάνει με την νέα γιατρό που θα με αναλαβει.

Από την κλινική με έχουν διαβεβαιώσει ότι είναι άρτια εκπαιδευμένη, με αρκετά περιστατικά πια στο ενεργητικό της, τα οποία και έχω δει σε διεθνή site που μου παρουσίασε η κλινική.

Ο λόγος που θα προχωρήσω μαζί της ειναι επειδή θα έχω μια καλύτερη τιμή στα 2,00 ευρω/graft.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Μπλουζα