Ήμουν έτοιμος για μμ στον β...ή αλλά...

Billakos84

New Member
Τελικά μετά από μια ωρίτσα περιήγησης στο φόρουμ,και μετά από επίσκεψη στον Β...ή στο "ιατρείο" του μάλλον θα ψαχτώ για Τουρκία, στον Ερντογάν συγκεκριμένα.
Θεωρείτε ότι αξίζει περισσότερο να ρισκάρω την τύχη μου εκεί ή να προχωρήσω σε εγχώρια λύση;
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εντοπίζεται περισσότερο στους κροτάφους ,με εμφανή διαφορά στον δεξιό όπου έχει προχωρήσει και στην hairline. Παρακαλώ θα ήθελα τις συμβουλές σας πάντα με το χέρι στην καρδιά!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Αν το 84 στο nickname σου υποδηλώνει την ημερομηνία γέννησης σου και το πρόβλημα σου είναι αυτό που περιγράφεις καλύτερα να περιμένεις . Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες για να δούμε την κατάσταση σου γιατί έτσι κάθε συμπέρασμα είναι διακινδυνευμενο .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα φίλε Billako. Η εναλλαγή κλινικής από το ένα άκρο στο άλλο δείχνει ότι είσαι λίγο διαβασμένος στα θέματα μεταμοσχευσεων.
Όπως είπε ο Kardinalios ανέβασε φωτογραφίες,ηλικία,κληρονομικό ιστορικό εάν κάνεις θεραπείες κτλ.
 

Billakos84

New Member
Η πρώτη φωτό είναι η δεξιά πλευρά που έχω το περισσότερο πρόβλημα,είναι εμφανής η διαφορά απτην αριστερή πλευρά όπως βλεπετε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20190421_122840__01.jpg
    IMG_20190421_122840__01.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 169
  • IMG_20190421_123027__01.jpg
    IMG_20190421_123027__01.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 151

kardinalios

Well-Known Member
Να μην κάνεις τίποτα προς το παρόν . Να ξεκινήσεις μια θεραπεία σε συννενόηση με έναν δερματολόγο και να το δεις μετά από κάποια χρόνια . Ότι και να γίνει το nw που θα φτάσεις θα είναι απολύτως αναστρέψιμο . Μην αγχώνεσαι και μην βιάζεσαι γιατί η ζημιά που μπορεί να κάνεις θα είναι χειρότερη από το πρόβλημα που έχεις .
 

Stratos

Well-Known Member
Μη βιαστεις, είμαι 42,έκανα εμφυτευση στα 20 χρονια η οποια άφησε σημάδι και κατέστρεψε τρίχες.
Ξαναέκανα στα 30 με μικρή επιτυχία και τώρα που πήγα να κάνω δεν υπήρχαν αρκετά grafts για να βάλω.
Σου προτείνω όσο και αν φαίνεται περίεργο να πας εξωτερικό, δεν εμπιστεύομαι ελληνικές κλινικές, άσε που είναι και πανάκριβες για αυτό που πετυχαίνουν. Διάβασε εδώ μέσα, δες αποτελέσματα και ψάξε καλά.
 

Billakos84

New Member
Δεν ξέρω αν έχω υπομονή να περιμένω μέχρι τότε,με εκνευρίζει απίστευτα που η δεξιά πλευρά έχει προχωρήσει τόσο πολύ,με εκνευρίζει η ασυμμετρία στο μαλλί!
Θα δοκιμάσω και το Mane μήπως με βοηθήσει προσωρινά μέχρι να αποφασίσω
 

Billakos84

New Member
Επειδή δεν γνωρίζω καλά τις ορολογίες ,το nw τι σημαίνει;
Επίσης ο Δερματολογος τι θα κανει; Λογικά θα μπουν προτείνει μινοξιδιλη που ήδη χρησιμοποιώ και φίνα(που δεν χρησιμοποιώ). Η κάνω λάθος;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
οι φωτογραφιες δεν ειναι καθολου κατατοπιστικες. δεν μπορεις να καταλαβεις αν υπαρχει προβλημα και ποσο μεγαλο ειναι..
Για εναν 35αρη η γνωμη μου ειναι οτι αν τον χαλαει κατι στα μαλλια του ειναι η ωρα να κανει την πρωτη του κινηση με μεταμοσχευση μαλλιων χωρις υπερβολες ομως και μετα απο ψαξιμο στο που θα το κανει.
 

Georgie

Well-Known Member
Εγω παιδια μεχρι τα 40 είχα μικρή υποχώρηση στη hairline αλλα με ανοιγμένους κροτάφους απο τα mid 20s και γενικά ενα αραίωμα στα μπροστινα μαλλια αλλα μικρό .
Δε σκεφτόμουν όμως καν τη μεταμοσχευση σαν εναλλακτική ,όμως ευχόμουν να σταματήσει η αργή αλλα σταθερή τριχοπτωση άμεσα .
Θεραπειες δεν έκανα ποτε και δεν ημουν καν ενημερωμένος για regaine κλπ
Πίστευα οτι θα σταματούσε αλλα δεν !
Τωρα που ειμαι 50 τα τελευταία 2 χρονια είδα περισσότερη αραίωση στο μπροστινό μέρος και μεγαλύτερη υποχώρηση στη hairline (σχεδόν εξαφανίστηκε )
Θελω να πω οτι δεν ειναι σίγουρο οτι σταματάει κάποτε η ΑΑ
Απλα επιβραδύνεται . Τωρα εδω και 6 μηνες δε νιώθω οτι χάνω τρίχες .
Μακάρι να παει έτσι .Αλλα ακομα και στα 50 δύσκολα συμβιβάζεσαι με την απώλεια των μαλλιων
Οπότε τωρα πια η μεταμοσχευση ειναι μονόδρομος
 

Hi-Tech

New Member
Στα 35 μπορείς να κάνεις μεταμόσχευση, βεβαία πρέπει να ακολουθήσεις κάποια βήματα όπως όλοι θεωρό.

Πρώτα να δεις προσωπικά 3-4 γιατρούς οι οποί σε εμπνέουν εμπιστοσύνη, και λέω γιατροί διότι αυτοί μπορούν να σου κάνουν μια σωστή διάγνωση ακόμα και αν έχεις κάποιο θέμα στο δέρμα και να σου δώσουν την κατάλληλη θεραπεία.

Μερικοί θα σου λένε ότι έχεις μικρο πρόβλημα και δεν πρέπει να κάνεις μεταμόσχευση, αλά μόνο εσύ ξέρεις πόσο σε ενοχλεί η τριχόπτωση και το πρόβλημά σου.

Θα ήθελα να σε υπενθυμίσω πως οι Δρ. Bisanga και Δρ. Cole έχουν ανοίξει την κλινική Bisanga Cole Hair Transplant Group βρίσκετε στην Αθήνα.

Για περισσότερες πληροφορίες Είμαι στην διάθεσή σου.

[email protected]

Τηλ: +357 99 145553

WA: +34 649 512 113

www.bchairtransplant.com
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κάτι τετοια διαβαζω κ λεω μεταξυ σοβαρού κ αςτειου καλυτερα που μου έπεσαν ολα απ τα 25-26 μου κ εχω ξεκάθαρο τοπιο να ξερω τι μου γινεται ... :p ουτε αναρρωτιεμαι ποσο θα χασω ακομα ουτε τπτ ...
Εγω παιδια μεχρι τα 40 είχα μικρή υποχώρηση στη hairline αλλα με ανοιγμένους κροτάφους απο τα mid 20s και γενικά ενα αραίωμα στα μπροστινα μαλλια αλλα μικρό .
Δε σκεφτόμουν όμως καν τη μεταμοσχευση σαν εναλλακτική ,όμως ευχόμουν να σταματήσει η αργή αλλα σταθερή τριχοπτωση άμεσα .
Θεραπειες δεν έκανα ποτε και δεν ημουν καν ενημερωμένος για regaine κλπ
Πίστευα οτι θα σταματούσε αλλα δεν !
Τωρα που ειμαι 50 τα τελευταία 2 χρονια είδα περισσότερη αραίωση στο μπροστινό μέρος και μεγαλύτερη υποχώρηση στη hairline (σχεδόν εξαφανίστηκε )
Θελω να πω οτι δεν ειναι σίγουρο οτι σταματάει κάποτε η ΑΑ
Απλα επιβραδύνεται . Τωρα εδω και 6 μηνες δε νιώθω οτι χάνω τρίχες .
Μακάρι να παει έτσι .Αλλα ακομα και στα 50 δύσκολα συμβιβάζεσαι με την απώλεια των μαλλιων
Οπότε τωρα πια η μεταμοσχευση ειναι μονόδρομος
αρι
 

Georgie

Well-Known Member
Κάτι τετοια διαβαζω κ λεω μεταξυ σοβαρού κ αςτειου καλυτερα που μου έπεσαν ολα απ τα 25-26 μου κ εχω ξεκάθαρο τοπιο να ξερω τι μου γινεται ... :p ουτε αναρρωτιεμαι ποσο θα χασω ακομα ουτε τπτ ...

αρι
Ισχύει :)
 

Tsek

Well-Known Member
Στα 35 μπορείς να κάνεις μεταμόσχευση, βεβαία πρέπει να ακολουθήσεις κάποια βήματα όπως όλοι θεωρό.

Πρώτα να δεις προσωπικά 3-4 γιατρούς οι οποί σε εμπνέουν εμπιστοσύνη, και λέω γιατροί διότι αυτοί μπορούν να σου κάνουν μια σωστή διάγνωση ακόμα και αν έχεις κάποιο θέμα στο δέρμα και να σου δώσουν την κατάλληλη θεραπεία.

Μερικοί θα σου λένε ότι έχεις μικρο πρόβλημα και δεν πρέπει να κάνεις μεταμόσχευση, αλά μόνο εσύ ξέρεις πόσο σε ενοχλεί η τριχόπτωση και το πρόβλημά σου.

Θα ήθελα να σε υπενθυμίσω πως οι Δρ. Bisanga και Δρ. Cole έχουν ανοίξει την κλινική Bisanga Cole Hair Transplant Group βρίσκετε στην Αθήνα.

Για περισσότερες πληροφορίες Είμαι στην διάθεσή σου.

[email protected]

Τηλ: +357 99 145553

WA: +34 649 512 113

www.bchairtransplant.com

o_Oo_Oo_O?
 
Μπλουζα