Έρευνα υπαινίσσεται ότι βρέθηκε τρόπος να νικηθεί η φαλάκρα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sadman73

Member
Αυτο μαλλον παιζει να ισχυει παιδια!Πριν απο τρεις μηνες,εμαθα οτι πασχω απο ΧΑΠ,και μου δωθηκε για θεραπεια,εκτος απο ενα εισπνεομενο,και μια αντιβιωση,που εγραφε απ' εξω κυκλοσπορινη..δεν θυμαμαι αν εγραφε συγκεκριμενα"κυκλοσπορινη Α",αλλα ειδα οτι το μαλλι ειχε παρει τα πανω του ,ειχε χοντρυνει η τριχα,κ.τ.λ Πηρα αυτη την αντιβιωση για 10 μερες ,και δε μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα
 
Το θέμα είναι τι παρενέργειες προκαλούν αυτές οι ουσίες μακροχρόνια στον οργανισμό.
 

edyuser1

Active Member
Αυτο μαλλον παιζει να ισχυει παιδια!Πριν απο τρεις μηνες,εμαθα οτι πασχω απο ΧΑΠ,και μου δωθηκε για θεραπεια,εκτος απο ενα εισπνεομενο,και μια αντιβιωση,που εγραφε απ' εξω κυκλοσπορινη..δεν θυμαμαι αν εγραφε συγκεκριμενα"κυκλοσπορινη Α",αλλα ειδα οτι το μαλλι ειχε παρει τα πανω του ,ειχε χοντρυνει η τριχα,κ.τ.λ Πηρα αυτη την αντιβιωση για 10 μερες ,και δε μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα
Μεσα στις 10 μερες που το πηρες φιλε ειδες διαφορα στο μαλλι;μετα απο 2 μηνες σου εχουν μεινει τα αποτελεσματα;τι ειναι το χαπ;
 

ΝΙΚΟΣ

Member
Αυτο μαλλον παιζει να ισχυει παιδια!Πριν απο τρεις μηνες,εμαθα οτι πασχω απο ΧΑΠ,και μου δωθηκε για θεραπεια,εκτος απο ενα εισπνεομενο,και μια αντιβιωση,που εγραφε απ' εξω κυκλοσπορινη..δεν θυμαμαι αν εγραφε συγκεκριμενα"κυκλοσπορινη Α",αλλα ειδα οτι το μαλλι ειχε παρει τα πανω του ,ειχε χοντρυνει η τριχα,κ.τ.λ Πηρα αυτη την αντιβιωση για 10 μερες ,και δε μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα


Σε τι γιατρό πήγες;;
 

ΝΙΚΟΣ

Member
Αυτο που πιστεύω ειναι πως πολύ δύσκολα θα δωθεί προς τα έξω κάποια θεραπεία - φάρμακο όπου θα αντιμετωπίζει αποτελεσματικά την τριχόπτωση, δεν νομίζω να τους συμφέρει. Σκεφτείτε πόσα κέντρα, κλινικές θα έκλειναν.
 

sven

Active Member
Αυτο που πιστεύω ειναι πως πολύ δύσκολα θα δωθεί προς τα έξω κάποια θεραπεία - φάρμακο όπου θα αντιμετωπίζει αποτελεσματικά την τριχόπτωση, δεν νομίζω να τους συμφέρει. Σκεφτείτε πόσα κέντρα, κλινικές θα έκλειναν.

Βρίσκω το φάρμακο για την ραφλα αλλά δεν θα το χρησιμοποιήσω για να γίνω πλούσιος γιατί θα κλείσουν οι κλινικές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spass

Active Member
από τη μία σκέφτομαι ότι μια αποτελεσματικη θεραπεία της ΑΓΑ που να δίνει πίσω τις χαμένες τρίχες είναι λίγο δύσκολο να βρεθεί λόγο του ότι πρέπει να παρέμβει κάποιος στον γενετικό κώδικα πράγμα πολύπλοκο από την άλλη όμως λέω εν έτει 2018 με ένα σωρό επιστημονικες-τεχνολογικες ανακαλύψεις ίσως αν ασχολούνταν πιο επισταμενα να βρισκόταν μια σοβαρή μόνιμη θεραπεία
 

DoctorWho

Well-Known Member
Δεν προκειται να υπαρξη ποτε (τουλαχιστον οχι στ επομενα αρκετα αρκετα χρονια) καμια one time cure η τπτ τετοιο γτ απλως δεν λειτουργει ετσι η ιατρικη. Οι περισσοτερες θεραπειες (εκτος των αντιβιωτικων) βασιζονται σε χρονια χρηση για συμπτωματικη αντιμετωπιση, ποσον δε οταν μιλαμε γ κατι με γονιδιακο υποβαθρο (εξ ολοκληρου μαλλον). Αυτο στ οποιο μπορουμε να ελπιζουμε ειν μια χρονια φαρμακευτικη θεραπεια με μεγαλη αποτελεσματικοτητα. Κατι σαν ενισχυμενη φινα δλδ...
 

jothess

Member
Μινοξ με φιναστεριδη βοηθαει αρκετα εαν χρησιμοποιηθεί στα πρώιμα σταδια της Τριχοπτωσης
 

spass

Active Member
η φινα και η μινοξ όντως βοηθάει όχι όμως όλους,υπάρχει ένα ποσοστό που δεν δίνει ιδιαίτερα αποτελέσματα και το πιο σημαντικό είναι ότι εάν είσαι στο ποσοστό των παρενεργειων του φαρμακου μπλεκεις σε περιπέτειες.ωστόσο προσωπικά πιστεύω και παρενέργειες να μην εμφανίσει κάποιος άμεσα η μακροχρόνια χρήση ίσως να δημιουργήσει κάποιου είδους προβλήματα π.χ στο προστάτη
 

edyuser1

Active Member
Δεν το δοκιμαζει κανενας το neoral ρε παιδια;εγω θα το δοκιμαζα αλλα μενω γερμανια αν μου το στειλει κανενας το δοκιμαζω εγω και τα λεφτα τα στελνω σε τραπεζα δεν εχω προβλημα με τα χρηματα
 

nikolakis

Well-Known Member
Δεν το δοκιμαζει κανενας το neoral ρε παιδια;εγω θα το δοκιμαζα αλλα μενω γερμανια αν μου το στειλει κανενας το δοκιμαζω εγω και τα λεφτα τα στελνω σε τραπεζα δεν εχω προβλημα με τα χρηματα
Τσάμπα τα λεφτά σου θα χαλάσεις, το δοκίμασαν σε ξένα φόρουμ χωρίς αποτελέσματα.
 

akishellas3

Well-Known Member
Βρίσκω το φάρμακο για την ραφλα αλλά δεν θα το χρησιμοποιήσω για να γίνω πλούσιος γιατί θα κλείσουν οι κλινικές.
μονο κλινικες ? σαμπουαν - προιοντα περιποιησησς μαλλιων κτλ ...,μαλλον το λες οπως δεν υπαρχει αλλος τροπος κινησης εκτος απο το πετρελαιο...
λοιπον καποια στιγμη ναι θα τα δωσουν ολα μεχρι τοτε οποιος επιβιωσει...
 
Μπλουζα