Έρευνα αγοράς

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

@ggelos

New Member
Έχοντας αρχίσει τον προσωπικο σχεδιασμό της μεταμόσχευσης μου, ήθελα να αναφερθώ σε τιμές που έχω ακούσει από 3 διαφορετικους γιατρούς. Και οι 3 είναι μέλη του ISHRS, πολλά υποσχόμενοι και γενικά με πολυ καλές κριτικές.(Άσχετα αν ο τσάκαλος μάλλον θα διαφωνήσει με τους 2 8) ). Οι ακόλουθες τίμες αφορουν strip ΄για 2500-3000 τριχοθυλάκια.


Dr Devroye 8000 euros
Dr Rahal 7300 euros
Dr Michalis Georgiou(HDC) 7300 euros (approx)

Τα λόγια για τους 2 πρώτους περιτα, την τρίτη περίπτωση την αποκλειω ήδη για ευνόητους λόγους. Γιατί να μη πάει κάποιος στο Rahal με τα ίδια η κ με λιγότερα λεφτά(μειώνει την τιμή ανάλογα με τα μεταφορικά έξοδα. Περιμένω και απο Bisanga, αλλά όπως είπα θα προτιμήσω τη σχέση τιμής ποιότητας βλέπε Rahal. H αποταμίευση έχει ήδη αρχίσει.... ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

@ggelos

New Member
Απ: Έρευνα αγοράς

24 και δυστυχώς δεν έχα άλλη επιλογή, γιατί όταν αδειασα πολύ στους κροτάφους πριν 2 χρόνια έβαλα 1000 τριχ στους χασάπηδες L*********, γιατί δεν ήξερα. Ευτυχώς αυτά τα 1000 αν κ κακοτοποθετημένα(αραια) υπάρχουν, αλλά λόγω Shockloss και συνέχειας της τριχόπτωσης, δεν υπάρχουν τα απο πίσω(λογικο). Τώρα έχω φτάσει 3NW, ο Devroye μου είπε να καλύψουμε 1-4 για να αποφευχθει το παραπάνω φαινόμενο ξανά. Προς το παρών είμαι 3 μήνες με finasteride, nizoral, regaine, κτλπ με πολύ καλά αποτελέσματα. Οπότε ως πλάνο έχω το να κλείσω 9-12 μήνες σε αυτη τη θεραπεία κ τότε να την κάνω.

Παρεπιπτοντως, απάντησε και o Bisanga, ίδια με Rahal, 150 ευρω φτηνότερος
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Έρευνα αγοράς

το καλυτερο για μενα ειναι να μεινεις οπως ειπες λιγο καιρο στην θεραπεια να δεις που θα φτασεις και μετα να συνεχισεις
σου ευχομαι τα καλυτερα
 

@ggelos

New Member
Απ: Έρευνα αγοράς

Σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχές Παναγιώτη, σίγουρα θα κλείσω σίγουρα 10μήνο με τη θεραπεία παραλληλα με αιματηρές οικονομίες. Και κατα το καλοκαίρι του 2009 ελπίζω το κεφάλι μου να έχει τουλάχιστον 2009 μεταμοσχευμένα τριχοθυλακια. :)
 

barman

Member
Απ: Έρευνα αγοράς

αδερφε να βγαλεις και φωτογραφιες...σιγουρα θα ειναι πολυ χρησιμες για εμας και ολους τους επισκεπτες του site..! αντε και με το καλο..!!
 

@ggelos

New Member
Απ: Έρευνα αγοράς

Ευχαριστώ πολυ Barman, λεω να βγάλω φωτογραφίες, τώρα(3 μήνες finasteride,regaine, nizoral κτλπ), πριν τη μεταμόσχευση(γύρω στους 10-11 μήνες στη θεραπεία), και μετά απο 6 μήνες απο το HT. Oπότε έχουμε μέλλον ακόμα.

ΑΑΑΑΑ

και μια διόρθωση στις παραπάνω τιμές που προσωπικά με έκανε πολυ χαρούμενο, O Rahal έχει τις τιμέσ του σε δολλάρια Καναδά κ όχι ΗΠΑ, :D:D, άρα με σημερινές ισοτιμίες για 2500 τριχοθυλακια θέλει 6300 ευρώ, καθόλου άσχημα αν σκεφτούμαι την ποιοτητα του γιατρού και οτι βοηθάει με μεταφορικά αν έρχεσαι απο μακρυά.
 

saras

Member
Απ: Έρευνα αγοράς

@ggelos είπε:
και μια διόρθωση στις παραπάνω τιμές που προσωπικά με έκανε πολυ χαρούμενο, O Rahal έχει τις τιμέσ του σε δολλάρια Καναδά κ όχι ΗΠΑ, :D:D, άρα με σημερινές ισοτιμίες για 2500 τριχοθυλακια θέλει 6300 ευρώ, καθόλου άσχημα αν σκεφτούμαι την ποιοτητα του γιατρού και οτι βοηθάει με μεταφορικά αν έρχεσαι απο μακρυά.

@ggelos, έχω κάνει έρευνα 1 χρόνο τώρα για να διορθώσω τις μ@λ@κίες της "D" που έμπλεξα πριν καμιά δεκαριά χρόνια.

Σύμφωνα με την δική μου έρευνα οι 3 καλύτεροι (με τυχαία σειρά) είναι:

- Shapiro Medical Group (εκεί θα πάω εγώ, γι αυτό το βάζω πρώτο ;D)
- Hassonandwong
- Rahal

Λοιπόν μην αφήνεις 1 μέρα πήγαινε-έλα με το αεροπλάνο να σταθεί εμπόδιο σε κάτι που θα έχεις για πάντα πάνω στο κεφάλι σου.

Να τονίσω πως οι παραπάνω είναι οι καλύτεροι σύμφωνα με το research μου για το repair (επιδιόρθωση) που ενδιαφέρομαι και ένας από αυτούς σου έρχεται και φτηνότερα.
 

@ggelos

New Member
Απ: Έρευνα αγοράς

Ο Rahal μου απάντησε σήμερα κ 99,9% θα πάω σε αυτόν, προφανος το τελεύταιο που με νοιάζει ειναι το πήγαινε έλα. katalyst στην τίμη καταλόγου του Rahal μου έκοψε 1000 δολλαρια για μεταφορίκα και ξενοδοχεία. Σίγουρα είναι περισσότερα το να πας και να μείνεις στον Καναδα 2-3 μέρες αλλα και πάλι πιο φτηνά έρχεται από Bisanga kai Devroye. Για Ιούλιο λέω αλλά θα δούμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jim250781

Member
Απ: Έρευνα αγοράς

Παιδιά επειδή και εγώ την έχω πετύχει απο την περίφημη "το αποτέλεσμα μετράει" ψάχτηκα καλά και κατέληξα ότι είναι απίστευτα τα αποτελέσματα απο HASSON & WONG...
Δεν ξέρω αν είναι μούφα όσα δείχνουν...είναι πάντως απίστευτα!
Απλά για 3000grafts έρχεται κοντά στα 10000€ μπορεί και παραπάνω....
 

saras

Member
Απ: Έρευνα αγοράς

katalyst είπε:
saras, και εγω θελω να διορθωσω τις μ#$&%*κιες της d*i .
αν ξερεις τις τιμες του shapiro,please ενημερωσε.
ειμαι αναμεσα σε h&w,shapiro,rahal,feller,αλλα δεν μπορω να καταληξω σε καποιον.
thanx...

Λοιπόν καταλιστ, μόλις γύρισα από Βόρειο-Κεντρική Αμερική. Διάλεξα τον Shapiro γιατί έχει την φήμη για τα πιο φυσικά (natural) hairlines. H εμπειρία ήταν πάρα πολύ καλή αν κ το ταξίδι κάπως κουραστικό. Το κόστος ήταν περίπου 10500 δολάρια για περίπου 2600 grafts. H χρεώσεις για Αμερικάνους είναι 5 δολάρια για τα πρώτα 2000 grafts και 2,5 δολάρια για τα επόμενα. Για τους Ευρωπαίους τα πρώτα 2000 grafts στοιχίζουν 4,5 δολάρια για υποστήριξη λόγω παραπάνω εξόδων. Όποιον και να διαλέξεις από τους 4 που έγραψες, δεν θα το μετανιώσεις.
 

saras

Member
Απ: Έρευνα αγοράς

katalyst είπε:
μπραβο ρε saras,αντε και καλα αποτελεσματα!
τα grafts που σου εβαλαν οι μ#$%&#κες της d*i στα εβγαλε ο shapiro ή εβαλε καινουργια γυρω απο αυτα για να μην ξεχωριζουν?
στους κροταφους ηθελες διορθωση ή στην hairline?

Τους κροτάφους δεν τους πειράξαμε, βασικά εκείνο που ήθελα ήταν natural look, να μην φαίνονται δηλαδή τα μαλλιά που μου είχε βάλει η "D", πριν πολλά-πολλά χρόνια και τα οποία αφότου έπεσαν τα δικά μου είχαν ένα αφύσικο look, δηλαδή ήταν στη σειρά με ίσες αποστάσεις μεταξύ τους. Γι αυτό τα περισσότερα grafts μου τα έβαλε γύρω από τα ήδη υπάρχοντα, για να τα καλύψει. Και ξανά για αυτό δεν μου έβγαλε κανένα plug της "D" γιατί άμα βγάλεις plug μετά δεν μπορείς να βάλεις νέο graft κοντά γιατί υπάρχει μικρή πληγή. Συνήθως η αφαίρεση των παλιών plugs, γίνεται τουλάχιστον 3 μήνες μετά την πρώτη ή στην επόμενη επέμβαση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα