Έρευνα : Κάπνισμα + ποτό => Φαλάκρα

tropheus

Well-Known Member
Νέα έρευνα σε 3114 Κορεάτες έδειξε ότι :

Τα τσιγάρα, τα ποτά και (όχι) τα ξενύχτια ... επιταχύνουν την απώλεια μαλλιών.

Αναλυτικά η έρευνα ΕΔΩ


...
 

Συνημμένα

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    172 KB · Προβολές: 585

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
Tropheous ολα καλα αυτα π λες..δυστηχως καπνιζω..απο ποτο ετσι κ ετσι..σε φισιολογικα επιπεδα..αυλητης ειμαι..απο διατροφη παλι μετρια πραματα προς χαλια..ο φιλος καλνιζει σαν μαυρος πινει σαν μπεκρης τρωει οτι σκουπιδει φανταστεις..αλλα αν δεις το μαλλι τ θα το ζηλεψεις...θα μ πεις εχεις προδιαθεση εσυ..ε αυφου εχω προδιαθεσει θα ερθει κ ολα αυτα να μην κανω η καθηστεριση θα ειναι πολυ μικρη..αρα καραφλας θα γινω δεν περιμενω τπτ πια..
 

tropheus

Well-Known Member
mimis giova είπε:
Tropheous ολα καλα αυτα π λες..δυστηχως καπνιζω..απο ποτο ετσι κ ετσι..σε φισιολογικα επιπεδα..αυλητης ειμαι..απο διατροφη παλι μετρια πραματα προς χαλια..ο φιλος καλνιζει σαν μαυρος πινει σαν μπεκρης τρωει οτι σκουπιδει φανταστεις..αλλα αν δεις το μαλλι τ θα το ζηλεψεις...θα μ πεις εχεις προδιαθεση εσυ..ε αυφου εχω προδιαθεσει θα ερθει κ ολα αυτα να μην κανω η καθηστεριση θα ειναι πολυ μικρη..αρα καραφλας θα γινω δεν περιμενω τπτ πια..

Ναι βέβαια αν ήταν μόνο το κάπνισμα και το ποτό το πρόβλημα δε θα υπήρχαν τόσοι φαλακροί. Γνωρίζω και εγώ αρκετά άτομα που πίνουν και καπνίζουν σαν τρελοί και από μαλλί είναι Bob Marley...

Η έρευνα εδώ απλά αναφέρει ότι αν είσαι θύμα της ΑΑ τότε το κάπνισμα και και το ποτό επιταχύνουν τη διαδικασία ... Αλλά και εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ακόμα και αν δεν τα κάνουμε η καθυστέρηση μάλλον θα είναι πολύ πολύ μικρή :s
 

kwsths

Member
χαχαχα καλοοο !! ΔΕΝ καπνιζω ΔΕΝ πινω παρα ελαχιστα 1 φορα στο τοσο.Τρωω 5-6 φρουτα την ημερα, 1 σαλατα, και καθε μερα διαφορετικα μαγειρεμενα φαγητα με βαση τα οσπρια τα λαχανικα και το λευκο κρεας.. μια ισως και δυο φορες ψαρι τη βδομαδα, σχεδον καθε μερα 1 λιτρο πρασινο τσαι απο κινα, κοιμαμαι σιγουρα 9 ωρες καθε μερα και τους τελευταιους 6 μηνες εχασα το 40 % των μαλλιων μου σιγουρα!!

και αντιστοιχα ενα φιλαρακι εδω κ χρονια πινει ολη μερα οτι σκουπιδι σε αλκοολ υπαρχει, καπνιζει 2 πακετα την ημερα, τρωει μια φορα τη μερα οτι βρει μπροστα του κοιμαται 6 η 7 το πρωι καθε μερα και καθε 3 βδομαδες τον βλεπω με αλλο style κουρεματος στα πλουσια μαλλια του καρφακια πανω, πισω, πλαγια, κατω, φραντζες κτλ ... :2m::2m:
 

mimis giova

Active Member
Αστα ρε φιλαρακι..τι να πω τα ιδια βλεπω..γαμω τα dna μου γαμω..τι να λεμε τωρα;;με αυτο το θεμα ειμαι πολυ ευκνευρισμενος..να μην μπορουν να μας δωσουν γ@μημενες απαντησεις..
 

tropheus

Well-Known Member
Και βλέπω και κάτι τύπους στα γυμναστήρια που είναι "πνιγμένοι", όσο δεν πάει άλλο, με κάτι πολύ σκληρά αναβολικά (ανδρογόνα) και το μαλλί τους είναι "υπερσούπερ φούλ".
Και εμείς σκεφτόμαστε αν θα λουζόμαστε συχνά, με τι λουζόμαστε, τι θα τρώμε, αν θα πίνουμε, αν θα την παίζουμε... furious3 furious3 furious3
 

mimis giova

Active Member
Ναι ρε φιλακι μ αλλα η μυτι κ τα αυτια φτιαχνονται σε δυο ωριτσες..ας βρουν κατι για το μαλλι...αυτες της απαντησης θελω..
 

kwsths

Member
tropheus είπε:
Και βλέπω και κάτι τύπους στα γυμναστήρια που είναι "πνιγμένοι", όσο δεν πάει άλλο, με κάτι πολύ σκληρά αναβολικά (ανδρογόνα) και το μαλλί τους είναι "υπερσούπερ φούλ".
Και εμείς σκεφτόμαστε αν θα λουζόμαστε συχνά, με τι λουζόμαστε, τι θα τρώμε, αν θα πίνουμε, αν θα την παίζουμε... furious3 furious3 furious3

ναιι ααντε πες και αυτοι για να γινουν ετσι προσεχουν παρα πολυ τη διατροφη τους ουτε πινουν ουτε τιποτα... και αυτοι απο τη μια χανουν δηλαδη καποια πραγματα για να αποκτησουν καποια αλλα (ογκο κ γραμμωση) ... Αλλα αυτοι που ολοι μερα το ξινουν, τρωνε και πινουν οτι βρουνε, καπνιζουν απο τσιγαρα μεχρι και το φυτο στην αυλη τους ..κοιμουνται 8 τα χαραματα και η μονη τους εγνοια ειναι σε ποια σταση θα παρουν τη καινουρια γκομενα η που εχασε ο μπαοκ .. εκει τρελαινεσαι .. Ειδικα οταν βλεπεις οτι μετα απο ολα αυτα εχουν μια τελεια υγεια και το μαλλι κεραια...:dammit:


mimis giova είπε:
Ναι ρε φιλακι μ αλλα η μυτι κ τα αυτια φτιαχνονται σε δυο ωριτσες..ας βρουν κατι για το μαλλι...αυτες της απαντησης θελω..

ε οχι παντα.. βλεπε michael jakson που ειχε ολα τα λεφτα του κοσμου εφτιαξε τη μυτη του ?? εκανε ποσες επεμβασεις πανω της..http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=15574&subid=2&pubid=3387731 πηγε κοντρα στη φυση και βλεπουμε πως εγινε..
 

kal

Member
tropheus είπε:
Και βλέπω και κάτι τύπους στα γυμναστήρια που είναι "πνιγμένοι", όσο δεν πάει άλλο, με κάτι πολύ σκληρά αναβολικά (ανδρογόνα) και το μαλλί τους είναι "υπερσούπερ φούλ".
Και εμείς σκεφτόμαστε αν θα λουζόμαστε συχνά, με τι λουζόμαστε, τι θα τρώμε, αν θα πίνουμε, αν θα την παίζουμε... furious3 furious3 furious3


Παντως αυτο που λες το χω παρατηρησει και εγω.Ειναι οντως ελεινο εχουν σκασει στο αναβολικο και το μαλλι ατσαλι..Α ρε γαματο κ αυτο που με ποναει εμενα οτι ολοι οι κοντινοι μου συγγενεις ειναι γγ απο που σκατα το πηρα το γαμημενο το γονιδιο κ μ εκφραστηκε και σε μικρη ηλικια..Παιζονται πολλες πουστιες σ αυτη την ζωηη.
 

tropheus

Well-Known Member
kal είπε:
Παντως αυτο που λες το χω παρατηρησει και εγω.Ειναι οντως ελεινο εχουν σκασει στο αναβολικο και το μαλλι ατσαλι..Α ρε γαματο κ αυτο που με ποναει εμενα οτι ολοι οι κοντινοι μου συγγενεις ειναι γγ απο που σκατα το πηρα το γαμημενο το γονιδιο κ μ εκφραστηκε και σε μικρη ηλικια..Παιζονται πολλες πουστιες σ αυτη την ζωηη.

Το Σάββατο που μας πέρασε κατέβηκε στους αγώνες BodyBuilding ένα παληκάρι από το γυμναστήριο που πηγαίνω.
Τους τελευταίους 5 μήνες ήταν πνιγμένος στα ανδρογόνα όσο δεν πάει. Μιλάμε για πολύ σκληρά αναβολικά με ανδρογονικούς δείκτες στο θεό.
ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΟΥΤΕ ΤΡΙΧΑ !!! Και το ξέρω γιατί το συζητούσα μαζί του...

Αλλά είπαμε. Άτιμη κοινωνία. Αλλους τους κατεβάζεις και άλλους τους ανεβάζεις στα τάρταρα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Το ίδιο και ένας φίλος μου. Πήρε αναβολικά για τους αγώνες και βασικά παίρνει αρκετά χρόνια και το μαλλί ακέραιο.
 

Beret78

Member
Εγώ ξεκίνησα χθες γυμναστήριο.Όσους είδα που δεν ήταν λαπάδες σα και μένα αλλά νταούλια είχαν μαλλί από τα φρύδια.Άσε βράστα.Εν τω μεταξύ από τότε που παρατήρησα την αραίωσή μου ψιλοκωλάω στο βλέμμα στα μαλλιά των άλλων(παρατηρώ hairline,αραιωσεις άλλων).Καμιά ώρα βλέπω να παρεξηγιέμαι με κανένα.Θα μας κάνει και κομπλεξικούς η κωλοαραίωση...
 

Angel2

New Member
Η χρηση αναβολικών επιταχύνει πολύ την αραιωση, το λεω απο προσοπική εμπερία, αυτοι π περνουν αναβολικα και εχουν φουλ μαλλια δεν εχουνε το γονιδιο της 'καράφλας' . Οτι και να κάνουνε εχουνε μαλλί φουλ΄, εγώ μετα απο κάθε κυκλο ειχα αραίωση, εξαρτάται βέβαια και τί φάρμακα περνεις καθώς δεν επηρεάζουνε ολα τοσο πολύ κάποια και καθόλου!
 

kal

Member
Και ελαχιστη ανδρογεννητικοτητα να χει ενα σκευασμα οπως π.χ το αναβαρ ,στο θεμα μαλλια πιστευω πως θα τα ψιλοβιασει..Εδω χωρις και γινεται χαμος..Τι να πεις πολλα ειναι αυτα που σε μας θα επηρεασουν την πτωση των μαλλιων...Ολα ειναι θεμα γονιδιου..Αν και ειχα μια απορια ο καθενας ειναι προγραμματισμενος να φτασει καποιο νοργουντ..
Αν καποιος λοιπον εχει στα γονιδια του γραμμενο οτι θα φτασει νοργουντ 4,λογικα οσα και αναβολικα να παρει κ οτι και να κανει στο μαλλι δν θα το ξεπερασει το νγ4,σωστα?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
twins1.jpg

δίδυμοι, ο ένας κάπνιζε ο άλλος όχι.
Ακόμα και Norwood 1 να είσαι στα γεράματα το κάπνισμα σίγουρα επιβαρύνει την ΑΑ, αλλά η συμβολή του είναι μικρή, δεν είναι αυτό που θα κάνει τη διαφορά.
 

Stripar

Established Member
Αυτό που κρατάω εγώ απο το παραπάνω ποστ του @Soralteno

Είναι όχι τι κάνει το κάπνισμα στην Α.Α...αλλά τι κάνει στο δέρμα !!!

Ενώ είναι δίδυμοι , ο πρώτος φαίνεται πέντε χρόνια νεώτερος...
 

tropheus

Well-Known Member
twins1.jpg

δίδυμοι, ο ένας κάπνιζε ο άλλος όχι.
Ακόμα και Norwood 1 να είσαι στα γεράματα το κάπνισμα σίγουρα επιβαρύνει την ΑΑ, αλλά η συμβολή του είναι μικρή, δεν είναι αυτό που θα κάνει τη διαφορά.

Πολύ ωραία ανάρτηση Soralteno.

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και μια παρόμοια σύγκριση με ομοζυγωτικά δίδυμα που είναι σε μεγαλύτερα NW γιατί σίγουρα στα άτομα που η ΑΑ δεν τους χτύπησε ποτέ την πόρτα η συμβολή του τσιγάρου είναι λογικό να είναι μικρή...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν παιζει και ρολο στο τι εργασια δουλευε και ο καθενας?
Αν πχ δειτε ατομα ελληνες που δουλευουν στα χωραφια το πρωσοπο τους γερναει με ταχεις ρυθμους.
 
Μπλουζα