Άποψη για μεταμόσχευση

Kavajas

Member
Καλησπέρα σας, ονομάζομαι Ανδρέας είμαι 21 ετών γεννημένος του 96' και τα τελευταία 3 χρόνια αντιμετωπίζω τα πρώτα εμφανές σημαδια μου από τριχώπτωση (κληρονομικότητα). Σαν νέο μέλος συγχωρέστε με για τυχόν λάθη. Έχοντας κάνει λιγο την έρευνα μου λίγο και έχοντας περάσει από 2 κλινικές. Έχω σχεδόν αποφασίσει τα Χριστούγεννα να μπω σε διαδικασία μεταμόσχευσης με την D*I για την Α ζωνη με τους κροταφους μου. Δεν περιμένω θαύματα αλλά περιμένω μια έστω καλύτερη εικόνα από ότι βλέπω αυτή την στιγμή στον καθρέφτη. Δυστυχώς λόγο ηλικίας δεν ξέρω πώς και που θα φτάσει η τριχόπτωση μου αλλά δεν μου αρέσει αυτό που αντικρίζω στον καθρέφτη. Επισκέφθηκα λοιπόν 2 κλινικές η μια ήταν η πρώτη AHC όπου με είδε μια κυρία που δεν νομίζω ούτε καν να ήταν γιατρός γιατί όταν είδα το βιογραφικό της ήταν αεροσυνοδός στις Emirates, αλλά παρόλα αυτά η κάρτα της και η αρμοδιότητα της ήταν Clinic Manager από ότι ανέφερε. Με κοίταξε όσο πρόχειρα γίνεται πιστεύω αφού έβαλε το χέρι της πίσω στην δοτρια μου μου είπε ότι έχω καλή δοτρια και μετά έβαλε το χέρι της στα μαλλιά μου μπροστά και μου είπε (μαντευοντας μάλλον) μέχρι που βλέπει να φτασει η τριχόπτωση μου. Έχοντας τελειώσει την συνάντηση μαζί μου μου ζήτησε για περίπου 3.000 τρίχες αν θυμάμαι καλά το ποσό των 3.800€. Εγώ εννοείται πως αρνήθηκα και θα έπρεπε να σας το αναφέρω και παραπάνω ότι προς το παρών πάνω από 3.000€ δεν μπορώ να διαθέσω και παρόλα αυτά με πίεζε τόσο πολύ ότι είμαστε οι καλύτεροι και ξέρετε εμείς και κάνεις άλλος και αν δεν κάνετε μεταμόσχευση να κάνετε PRP τουλάχιστον (επιθετική πώληση με λίγα λόγια κλπ..) Μάλιστα όταν έφυγα μου είπε πήγαινε και στην D*I αλλα την αποτελεσματικότητα και την φυσικότητα που έχουμε εμείς δεν μπορεί η D*I να την πετύχει. Η δεύτερη κλινική που επισκέφθηκα ήταν η D*I όπου θα ομολογήσω ότι πήγα μέσω γνωστού μου φίλου όπου γνωρίζει προσωπικά τον πρόεδρο της εταιρίας με την ελπίδα ότι θα με πάρουν στα σοβαρά και δεν θα γίνει το κεφάλι μου γρασίδι για μηχανή του γκαζόν έτοιμο. Καθώς μπήκα με καλωσόρισε ένας κύριος με γυαλιά που θα αποφύγω να πω το όνομα του για τυχόν παρεξηγήσεις και μια κοπέλα όπου κατέγραφε η κράταγε οδηγίες ( εκπαιδευόμενη) καθώς ξεκίνησε η συνάντηση που είχαμε του είπα τι έψαχνα όπου σας ανέφερα και παραπάνω και ξεκίνησε να κάνει έλεγχο. Σίγουρα δεν ήταν όσο πρόχειρος όσο ήταν της AHC όπου δεν θέλω να προμοτάρω καμία εταιρία αλλά δεν ήταν αυτό που αντίκρισα στην άλλη. Μου εξήγησε κάποια πράγματα όπου τα έχω ψιλό ξεχάσει διότι είμαι άσχετος όπως σας ανέφερα και στο τελος μου είπε ότι εφ ώρου ζωης μπορω να παρω απτην δοτρια μου 6.500 τρίχες. Δηλαδή 3.500 τριχες κάτω απτον μέσο άνθρωπο. Ο τάδε κυριος μου πρότεινε να κάνουμε μια πύκνωση στα σημεία μου μπροστά με 2.000 τριχες στην τιμή των 2.000€ για μια καλή πύκνωση στα σημεία μου. Μου εξήγησε ότι θα μπορούσαμε να βάλουμε και παραπάνω αλλά στην περίπτωση μου ότι είμαι μικρός σαν γιατρός για να πέσει μέσα πρέπει να υπολογίζει τα χειρότερα (δηλαδή να καραφλιάσει όλο το πάνω μέρος της κεφαλής μου) οποτε με την πύκνωση που μου πρότεινε θα μου μεναν 4.500 τριχες για μελλοντική διόρθωση αν σε περίπτωση προχωρήσει και άλλο η τριχόπτωση μου. Έως τώρα με έχουνε κάνει να τους πιστέψω μπορω να σας πω. Παρακαλώ πολύ τα φώτα σας. Μετά μπήκε ο κυριος Ευαγγελάτος μέσα όπου έχω ακούσει τουλάχιστον από εδώ καλά λόγια για το όνομα του όπου συμφώνησε και αυτός να μου κάνει την επέμβαση. Με αυτά και με αυτά αποχαιρέτησα και έφυγα. Θα αναρτήσω από κάτω τις φωτογραφίες μου (συγνωμη αν δεν ειναι σωστές) παρακαλώ πολύ η γνώμη σας και η εμπειρία σας είναι ο οδηγός μου ανησυχώ Όχι για την επέμβαση αλλά για το αν αξίζει ο κόπος με 4.500 τριχες μετά και αν μπορώ να γεμίσω την κεφαλή αν και εφόσον χρειαστεί. Δεν χρησιμοποιώ κάποια φαρμακευτική αγωγή Μινοξυδίλη η Φιναστερίδη. Σκεφτόμουν να πάρω Μινοξυδίλη αλλά φοβόμουν τις παρενέργειες εσεις τι προτείνεται να κάνω; Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας και τον καθένα σας ξεχωριστά που θα μπείτε στον κόπο σας να μου απαντήσετε στις ερωτήσεις μου. Καλή συνέχεια!

Λογο υψηλής ευκρίνειας δεν μπορώ να ανεβάσω τις φωτογραφίες ζητώ συγνωμη για τα link:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kavajas

Member
Καλησπέρα από ότι είδα πρέπει να πατήσεις απανω στην εικόνα για να τα δεις. Συγγνώμη για την ταλαιπωρία. (Πανω αριστερά στο τετράγωνο πλαίσιο)
 

makis25

Well-Known Member
kavaja νεαρε φιλε , αν στα 21 εισαι nw3 με αραιωση να διχνει να θελει να παει και πιο πισω , διχως φαρμακα ειναι πολυ πολυ πιθανο σε μερικα χρονια να χασεις και τα υπολοιπα . Πρωτα θα σκεφτεις να κανεις θεραπειες για ενα χρονο , και μετα θα ξανασκεφτεις το ενδεχομενο μεταμοσχευσης . Ξερω πως νοιωθεις , ξερω τη δυσαρεσκεια αλλα εισαι παρα πολυ μικρος . Με φιναστεριδη και μινοξιδιλη θα επανελθουν πολλα απο τα μαλλια που εχασες πισω , ειδικα αφου τα εχεις χασει σχετικα προσφατα τη τελευταια 3ετια . Μην κανεις μεταμοσχευση . Οχι τωρα . Το να κανεις μεταμοσχευση τωρα ειναι μια πολυ κακη επιλογη . Επισης στη dhi ειναι συντηρητικοί και στην περιπτωση σου νομιζω δεν ειναι καν αρκετα συντηρητικοί . Επρεπε να σου πουν πως εχεις επιλογες για φαρμακα και να σου πουν ελα παλι σε 5 χρονια. Λυπαμαι που σε στεναχωρω . Πρεπει να ταρακουνηθεις για να καταλαβεις την πραγματικοτητα.
 

Kavajas

Member
Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τι και αν ειναι αρνητική δεν με πειράζει η αλήθεια να λέγεται και ευχαριστώ πολύ γι'αυτό. Εμένα δεν με πειράζει τόσο πολύ το να γίνω καραφλός ως το να κάτσω και να μην κάνω τίποτα. Θέλω να ξέρω τι όπλα έχω εφ όρου ζωής. Δηλαδή πόσα μοσχεύματα μπορω να μεταφέρω και αν θα καλύψουν το πρόβλημα μου. Πιστεύω ότι έχω καλή δοτρια δεν ξέρω κάποιος έμπειρος ίσως μπορεί να μου απαντήσει καλύτερα και αν όχι τόσο καλή πιστεύω ότι στο μέλλον μερικά μαλλιά πίσω μπορω να τα συμπληρώσω από μούσι η στήθος μιας και έχω άπειρα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, εμένα η άποψη μου τώρα είναι να διορθώσω την μικρή αραίωση μπροστά μιας και το πίσω μια χαρά φαίνεται ακόμη. Να χρησιμοποιήσω και Μινοξυδίλη για να τρενάρω την υπόθεση και ότι προκύψει σε 5 με 6 χρόνια να φύγει ας φύγει τουλάχιστον θα ξέρω και θα με ήσυχος μες στο κεφάλι μου ότι έκανα τα πάντα για να το εποτρέψω και δεν έκατσα με τα χέρια σταυρωμένα να κλαίω την μοίρα μου. (Να συμπληρώσω κιόλας ότι πάντα είχα λεπτή και ίσια τρίχα, και οτι η διατροφή μου και οι αθλητικές συνήθειες είναι σε καλό επίπεδο 3 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο με personal trainer, διατροφή με συμπληρώματα διατροφής οπως πρωτεΐνη, αμινοξέα. Επίσης λόγο δουλειάς περπατάω και πολύ οπότε πιστεύω είμαι σε καλή κατάσταση.) Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Μάκη σημαινει πολλά! Καλή συνέχεια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dim1989

Member
Φιλε καλησπερα και εγω οπως και ο μακης απο πανω θα σου προτεινα επειδη εισαι μικρος ακομα να μη κανεις μεταμοσχευση. Οι κλινικες δε θα στο πουνε αυτο ποτε γιατι λεφτα θα παρουν οποτε δε τους νοιαζει αν εισαι μικρος. Στη περιπτωση σου που εχεις επιθετικη τριχοπτωση απο μικρη ηλικια για να μη χειροτερεψεις ξεκινας με φιναστεριδη 1mg τη μερα(αν θες να παιρνεις χαπι) και μινοξ για να βελτιωθει η κατασταση και μετα τα 26 με 27 βλεπεις πως εισαι και αν δε σε ικανοποιει σκεφτεσαι για μεταμοσχευση.Αλλα μεχρι τοτε μη το κανεις,πιστευω ειναι λαθος. θα βελτιωθει αρκετα η εικονα με τις θεραπειες αυτες γιατι εισαι μικρο nw ακομα
 

Kavajas

Member
Είναι ασφαλές η λήψη Φιναστερίδης έχω ακούσει τόσα, και για την Μινοξυδίλη επίσης πόνους στο στήθους σακουλεμένα μάτια δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σου και από μένα φίλε kavajas & καλώς όρισες στο φόρουμ.
Είσαι μόλις 21 ετών και ήδη αρχίζει να φαίνεται από τις φωτογραφίες ότι στα επόμενα 4-5 χρονιά κατά πάσα πιθανότητα πήγαινες για βαθμίδα 6.
3 λύσεις θα σου δώσω:
1.Ξεκινάς φιναστεριδη+μινοξιδιλη για να κρατήσεις τα μαλλάκια σου όσο μπορείς βάζοντας και λίγο toppik.

2.Μεταμόσχευση.
Εάν μπεις στο τριπάκι της μεταμόσχευσης να ξέρεις ότι θα χρειαστείς χρήμα+δότρια+υπομονή.
Για την δότρια θα χρειαστεί να κάνεις μια εκτίμηση για να γνωρίζεις το απόθεμα & πως θα προχωρήσεις μελλοντικά.
Σίγουρα θα χρειαστείς 2-3 μεταμοσχεύσεις & ίσως το αποτέλεσμα να μην σε ικανοποιεί.

3.Εφόσον έχεις αδειάσει σημαντικά ξυρίζεις όλο το μαλλάκι και σταματάς εκεί.

Τι θα έκανα από τα παραπάνω?
Θα ξεκινούσα μινοξιδιλη+toppik.Φιναστεριδη δεν θα έπερνα σε τόσο νεαρή ηλικία.
Θα περίμενα έως τα 27 & θα έβλεπα αν έχω ελπίδες να διορθώσω κάτι με μεταμόσχευση.

Στην περίπτωση σου πιστεύω το καλύτερο που θα είχες να κάνεις είναι να τα ξύριζες όλα μελλοντικά και να μην ασχοληθείς με
μεταμοσχεύσεις.
 

karampalikis

Active Member
Επειδή εχεις διάχυτη αραίωση στο πάνω μέρος και λόγω του νεαρού της ηλικίας σου πιθανότατα με την μινοξ να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα.
Προσοχή!!!
Στην αρχή θα νομίζεις ότι το 1 ml δεν αρκει για να καλύψεις όλο το πάνω μέρος. Με τίποτα όμως μην ξεπεράσεις το 1ml τη φορά διότι θα έχεις παρενέργειες. Δεν χρειάζεται να πλημμυρίσεις το κεφάλι σου για να δουλέψει. Με τον καιρό θα μάθεις πως να την απλώνεις σωστά και με 1ml να καλύπτει όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού.
Θα ήταν καλύτερο την πρώτη βδομάδα να βάζεις μια φορά την ημέρα και αν δεν δεις καμία παρενέργεια συνέχισε με 2 φορές την ημέρα. Σε εσένα βέβαια επειδή είσαι μικρός μπορεί και μια φορα την ημέρα να κάνει δουλειά.
Στην αρχή μπορεί να αυξηθεί η τριχόπτωση. Αυτό συνήθως είναι θετικό.
Αν ξεχάσεις καμία δόση μην αγχωθείς δεν έγινε κάτι.
Αν για κάποιο λόγο δεν μπορείς να αφήσεις την μινοξ πάνω στο κεφάλι σου για 4 ώρες όπως λένε οι οδηγίες δεν πειράζει. Να ξέρεις ότι σε περίπου μια ώρα απορροφάται το 50%.
Αμέσως μετά την εφαρμογή να πλένεις καλά τα χέρια σου.
Όσο έχεις μινοξ στο κεφάλι σου μην ακουμπάς σε μαξιλάρια ούτε να βάζεις τα χέρια στο κεφάλι σου. Καλό είναι το βράδυ να ξεπλένεις το κεφάλι σου και μετά να κοιμάσαι.
 

Kavajas

Member
Επειδή εχεις διάχυτη αραίωση στο πάνω μέρος και λόγω του νεαρού της ηλικίας σου πιθανότατα με την μινοξ να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα.
Προσοχή!!!
Στην αρχή θα νομίζεις ότι το 1 ml δεν αρκει για να καλύψεις όλο το πάνω μέρος. Με τίποτα όμως μην ξεπεράσεις το 1ml τη φορά διότι θα έχεις παρενέργειες. Δεν χρειάζεται να πλημμυρίσεις το κεφάλι σου για να δουλέψει. Με τον καιρό θα μάθεις πως να την απλώνεις σωστά και με 1ml να καλύπτει όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού.
Θα ήταν καλύτερο την πρώτη βδομάδα να βάζεις μια φορά την ημέρα και αν δεν δεις καμία παρενέργεια συνέχισε με 2 φορές την ημέρα. Σε εσένα βέβαια επειδή είσαι μικρός μπορεί και μια φορα την ημέρα να κάνει δουλειά.
Στην αρχή μπορεί να αυξηθεί η τριχόπτωση. Αυτό συνήθως είναι θετικό.
Αν ξεχάσεις καμία δόση μην αγχωθείς δεν έγινε κάτι.
Αν για κάποιο λόγο δεν μπορείς να αφήσεις την μινοξ πάνω στο κεφάλι σου για 4 ώρες όπως λένε οι οδηγίες δεν πειράζει. Να ξέρεις ότι σε περίπου μια ώρα απορροφάται το 50%.
Αμέσως μετά την εφαρμογή να πλένεις καλά τα χέρια σου.
Όσο έχεις μινοξ στο κεφάλι σου μην ακουμπάς σε μαξιλάρια ούτε να βάζεις τα χέρια στο κεφάλι σου. Καλό είναι το βράδυ να ξεπλένεις το κεφάλι σου και μετά να κοιμάσαι.


Φίλε Karampalikis θα δοκιμάσω minox + toppik για αρχή να δω τι αποτελέσματα και αν Θα έχω και στην συνέχεια βλέποντας και κάνοντας πάντως ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι άλλο δεν είπα ποτέ ότι θα κάνω Μόνο μια μεταμόσχευση αν ξεκινήσω από τώρα εννοειται πως αν κάνω μια το ξέρω ότι θα χρειαστεί να κάνω άλλες 2 τουλάχιστον για φτιάξω το κεφάλι μου αν φτάσω nw6 προς το παρών ειμαι μικρο nw3 και με μινοξ και μια μικρή επέμβαση πιστεύω ότι για τα επόμενα 4 με 5 χρόνια είμαι εντάξει έχοντας υπόψη τον πατέρα μου και τον αδερφό μου που ειναι 28 όπου και οι δύο έχουν αραίωση nw6 αλλά έχουν πολύ καλή δοτρια και τρίχα για μεταμόσχευση με ενθαρρύνει λίγο να το κυνηγήσω ακουω απόψεις. Σας ευχαριστώ όλους. Καλημέρα!
 

karampalikis

Active Member
Και εμένα ο πατέρας ειναι nw6 με πολυ καλή δοτρια και ο αδερφός μου πάει για nw6 και έχει καλή δοτρια....εγώ πάω για nw6 με μέτρια ίσως και κακή δοτρια όπως εξελίσσεται τον τελευταίο χρόνο.

Επειδή έχω παρόμοιο τύπο αραίωσης με εσένα και με έπιασε η μινοξιδιλη πέρυσι (την σταμάτησα μέσα στο τρίμηνο λόγω παρενεργειών) πολύ πιθανόν να πιασει και εσένα που είσαι πολύ νέος.....απλώς με τίποτα μην ξεπερνάς το 1ml.....αν σε πιάσει καλά μπορεί να πυκνώσεις και να βγάλεις από την μυαλό σου την μμ

Για μένα μην σκέφτεσαι την μμ από τώρα...αν κάνεις μια επιτυχημένη μμ τώρα θα είσαι άλλος άνθρωπος ας πούμε μέχρι τα 28 μετά όμως αν εξελιχθεί επιθετικά η τριχόπτωση και χτυπήσει και την δοτρια τότε μπορεί το οπτικό θέαμα να είναι πιο άσχημο απο ότι αν δεν είχες κάνει την μμ και δεν θα μπορείς να κανεις άλλη μμ λόγω δοτριας.

Στην θέση σου θα δοκίμαζα μινοξ...αν δεν με έπιανε ή αν με έπιανε με παρενέργειες θα την σταματούσα....
Ύστερα θα περιμενα μέχρι τα 28 να δω πως θα εξελιχθεί η τριχόπτωση για να δω αν έχει νόημα η μμ

Προσωπικά φοβάμαι να ξεκινήσω φιναστεριδη διότι μπορεί να έχει μόνιμες παρενέργειες ενώ με την μινοξ από όσο ξέρω φεύγουν μετά από κάποιο διάστημα αφού την κόψεις, όπως συνέβη και σε εμένα...

Πάντως αν κάνεις μμ τώρα θα έχει νόημα μονο αν πριν πάρεις για κάνα χρόνο φιναστεριδη και δεις ότι δεν έχεις παρενέργειες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Εγώ δεν κατάφερα να δω καμιά φωτογραφία σου όπου και αν πάτησα, ωστόσο από τα συμφραζόμενα των υπολοίπων καταλαβαίνω ότι το pattern σου πάει για αρκετά ψηλά (δλδ να καραφλιάσεις σε αρκετή έκταση μέσα στα επόμενα χρόνια). Είσαι σίγουρος ότι σου είπαν για μέγιστο αριθμό τριχών που μπορείς να δώσεις στις 6.500 τρίχες και όχι στα 6.500 τριχοθυλάκια (δλδ grafts); το ρωτώ αυτό γιατί αν έχεις μόνο 6.500 τρίχες τότε δύσκολα μπορείς να καλύψεις ένα πάτερν πάνω από NW3. Αυτό που σου λέω είναι μια πολύ βασική παράμετρος που πρέπει να διαλευκάνεις και αυτό γιατί αν μιλάμε για 6.500 τρίχες τότε και οι 2.000 που σου είπαν για αρχή μάλλον είναι πολλές. Τώρα βέβαια υπάρχουν και οι θεραπείες (όπως σου αναφέρουν και τα παιδιά) τα οποία σε συνδυασμό με την μεταμόσχευση μπορούν να δώσουν λύση στο πρόβλημά σου. Αν θέλεις ξεκαθάρισε αν μιλάμε για τρίχες ή μοσχεύματα.
 

Kavajas

Member
Καλημέρα! Έχετε δίκιο και οι δύο νομίζω μου είχανε πει 6.500 τριχες εφ όρου ζωής δεν ξέρω κατά πόσο στέκει. Η AHC μου είχε πει ότι έχω άριστη δοτρια και η D*I με έβγαλε σκαρτο όπως και να χει θα κάνω λογικά την μεταμόσχευση λογικά τς Χριστούγεννα όπου θα ξεκινήσω μαζί και την Μινοξ. Και στο μέλλον βλέπουμε και για τις μελλοντικές επεμβάσεις. Μπορω να χρησιμοποιήσω για το crown Αν καραφλιάσω τρίχες από στήθος η μούσια η αλλιως ακόμα και SMP για να φαίνεται πιο πυκνό το αποτέλεσμα με λιγότερες τρίχες. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας να στε πάντα καλά!
 

karampalikis

Active Member
Η λογική πρώτα θα κάνω μμ και μετά θα πάρω μινοξ ή φίνα είναι λάθος νομίζω....αν κάνεις μμ και μετά δεις ότι σε πειράζουν και η μινοξ και η φίνα τι θα κάνεις;
Αν έχεις σκοπο να δοκιμάσεις ένα από τα δύο ή και τα δυο, πιστεύω ότι είναι καλυτερο να το κάνεις πριν την μμ για να δεις αν τα δέχεται ο οργανισμός σου
 

dim d

Well-Known Member
μεταμοσχευση χωρις καποια αγωγη παραλληλα, σπανια θα πετυχει...πολυ λιγες περιπτωσεις εχουν προυσιαστει εδω, οπου δεν χρειαστηκε.
 

Kavajas

Member
Παιδιά καλησπέρα μετά από ομιλία με τον κύριο Στάθη απτην D*I με συμβούλεψε να ξεκινήσω μετά την μεταμόσχευση την Μινοξ γιατί έτσι και αλλιως 10 μέρες πριν μπω χειρουργείο θα πρέπει έτσι και αλλιως να την κόψω και 10 μέρες μετά να την ξεκινήσω απο οτι μου ειπαν οτι αυτοι ετσι και αλλιως χορηγούν σε ολους τους ασθενεις τους Μινοξυδίλη μετα απο μμ για να βοηθησουν τις μεταμοσχευμενες τριχες και τις ηδη υπαρχουσες να μην πεσουν απτο shockloss. Τώρα δεν ξερω αυτο κατά πόσο ισχύει. Μου είπε ότι αν θες μπορείς να την ξεκινήσεις από τώρα αλλά έτσι και αλλιως μετά θα πρέπει να την κόψεις. Τώρα μου εξήγησε ότι είναι μια ουσία που την χρησιμοποιούν πάνω από 40 χρόνια και ότι δεν έχω κάτι να φοβάμαι. Αλλά μου είπε επίσης ότι όσοι την ξεκινάνε κάποια στιγμή την κόβουν όπως και να χει διότι, κάποια στιγμή ο οργανισμός σταματάει να ανταποκρίνονται σε αυτή. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
 

crossfire

Well-Known Member
Χωρίς φίνα δεν είσαι για μεταμόσχευση τώρα ......ότι έχεις πάνω, σύντομα θα φύγει.
Πόσο μάλλον για 800 grafts περίπου που σου είπε η d@i
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kavajas

Member
Χωρίς φίνα δεν είσαι για μεταμόσχευση τώρα ......ότι έχεις πάνω, σύντομα θα φύγει.
Πόσο μάλλον για 800 grafts περίπου που σου είπε η d@i

Δεν ξερω φίλε μου θα δείξει. Ευχαριστώ για την απάντηση σου τα 1000 μοσχεύματα μου αρκούν για να γεμίσουν την Α ζωνη μου προς το παρών, και στο μέλλον συνεχίζουμε με χαμόγελο, θα το τρέξω όσο μπορώ και αν φύγουν τα μαλλιά μου πάλι όμορφος θα μαι. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
 

Veron

Well-Known Member
Δεν ξερω φίλε μου θα δείξει. Ευχαριστώ για την απάντηση σου τα 1000 μοσχεύματα μου αρκούν για να γεμίσουν την Α ζωνη μου προς το παρών, και στο μέλλον συνεχίζουμε με χαμόγελο, θα το τρέξω όσο μπορώ και αν φύγουν τα μαλλιά μου πάλι όμορφος θα μαι. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Αν ειναι να πας να βαλεις 1000 μοσχευματα στην Α ζωνη σου καλυτερα να μην τα βαλεις καθολου ,θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο με το αποτελεσμα π θα δεις σε 1 χρονο
 

naruto

Well-Known Member
Δεν ξερω φίλε μου θα δείξει. Ευχαριστώ για την απάντηση σου τα 1000 μοσχεύματα μου αρκούν για να γεμίσουν την Α ζωνη μου προς το παρών, και στο μέλλον συνεχίζουμε με χαμόγελο, θα το τρέξω όσο μπορώ και αν φύγουν τα μαλλιά μου πάλι όμορφος θα μαι. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
Φίλε μου με 1000 μοσχεύματα μπορείς να φτιάξεις τα φρύδια σου ,ίσως κ το μουστάκι σου .
Πάντως το μπροστινό κομμάτι ΟΧΙ .

Πάρε γνώμη από τους κύπριους για το τι μπορεί να δώσει η δοτρια σου πρώτα .έρχονται συχνά πυκνά Ελλάδα για συναντήσεις.
Αφού μάθεις τι δίνει η δοτρια σου τότε αποφασιζεια τι κ Πότε θα κάνεις
Πάντως μονο 6500 τρίχες δοτρια αποκλειετε να έχεις...
 
Μπλουζα