«Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: «Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

Σε ελεύθερη "μπακαλίστικη" μετάφραση, αφορά στο αρχικό ποστ του Ακη, σχετικά με έγχυση λιποκυττάρων τα οποία και προκάλεσαν αύξηση τριχοφυίας.
Διάφορες κρέμες που κυκλοφορούν για όσες θέλουν να το παίξουν Πάμελα Αντερσον, οι οποίες δεν περιέχουν διάφορες ορμόνες, αλλά ένα φυτικό συνδυασμό που ονομάζεται Volufiline, (από κινέζικο φυτό zhi Mu) οι οποίες με φυσικό τρόπο αυξάνουν τοπικά τα fat cells.
Πολλοί την χρησιμοποιούν στο πρόσωπο, άλλες στον κώλο, οπότε κάποιοι θεώρησαν ότι δεν χάνουν τίποτα να την χρησιμοποιήσουν και στα μαλλιά....
Το καλό είναι ότι όντως δρα τοπικά, οπότε δεν νομίζω να σκάσουμε μύτη με κανά τρελό μπαλόβυζο...
 

MANKAR

Active Member
Απ: «Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

εχει ομως σιγουρα αποτελεσματα???το εχει δοκιμασει κανεις>???ειναι καινουρια κρεμα ???αλλα δεν 8α την αποσηρουν οι βιομηχανιες αν ισχυει κατι τετοιο???? :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: «Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

MANKAR είπε:
εχει ομως σιγουρα αποτελεσματα???το εχει δοκιμασει κανεις>???ειναι καινουρια κρεμα ???αλλα δεν 8α την αποσηρουν οι βιομηχανιες αν ισχυει κατι τετοιο???? :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
σιγουρα αποτελεσματα ποιος θελεις να στο εγγυηθει?
να το εχει δοκιμασει κανεις ειδικα ελλαδα αδυνατον γιατι τωρα βγηκε η ειδηση
οχι βεβαια γιατι να την αποσυρουν αν μια τις 100 δουλεψει θα τα κονομησουν χοντρα.. ;)
Τωρα για να ερθουμε στο θεμα, δε μου φενεται απιθανο καποιοι δερματολογοι εδω να αρχισουν να δοκιμαζουν
αν δεν εχουν αρχισει ηδη να κανουν ενεσεις λιποκυτταρων επισης εμεις μπορουμε να απευθυνθουμε σαυτους λεγοντας τους τη διαδικασια. ο δικος μου δερματολογος εκανε στο παρελθον ενεσεις αντιανδρογονων(φιναστεριδη-ντουτα) αργοτερα βλαστοκυτταρα τωρα δε βλεπω το λογο στο να μη επιχείριση τα λιποκυτταρα
 

MANKAR

Active Member
Απ: «Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

Georgex6 είπε:
σιγουρα αποτελεσματα ποιος θελεις να στο εγγυηθει?
να το εχει δοκιμασει κανεις ειδικα ελλαδα αδυνατον γιατι τωρα βγηκε η ειδηση
οχι βεβαια γιατι να την αποσυρουν αν μια τις 100 δουλεψει θα τα κονομησουν χοντρα.. ;)
Τωρα για να ερθουμε στο θεμα, δε μου φενεται απιθανο καποιοι δερματολογοι εδω να αρχισουν να δοκιμαζουν
αν δεν εχουν αρχισει ηδη να κανουν ενεσεις λιποκυτταρων επισης εμεις μπορουμε να απευθυνθουμε σαυτους λεγοντας τους τη διαδικασια. ο δικος μου δερματολογος εκανε στο παρελθον ενεσεις αντιανδρογονων(φιναστεριδη-ντουτα) αργοτερα βλαστοκυτταρα τωρα δε βλεπω το λογο στο να μη επιχείριση τα λιποκυτταρα





καλησπερα φιλε Georgex6 αν ο δικος σου δερματολογος σου προτινει κατι τετοιο και μπορει να το κανει ενημερωσε μας για τα αποτελεσματα!!!!ευχαριστω!!
 

MANKAR

Active Member
Απ: «Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

εδω και λιγες μερες ειναι πρωτο 8εμα σε ολλα τα site οι ενεσεις λυποκυτταρων!!λετε????????? ;) ;) ;) ;)
 

badday

New Member
Απ: «Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

αυτα τα λιποκυτταρα, δεν πρεπει με καπιο τροπο να ενεργοποιηθουν ωστε να γινουν τριχοθυλακια; ...θελω να πω οτι η κρεμα απλα τα αυξανει ..στην περιπτωση τους στηθους που χρειαζετε το λιπος το καταλαβαινω.
 

kos1987

New Member
Απ: «Εμβόλιο» κατά της φαλάκρας;

Μαλλον εχουμε ενθαρυντικα νεα με τη βυζοκρεμα...συμφωνα με χρστες του εξωτερικου σε 2-3 βδομαδες θα μαθουμε και αλλες λεπτομεριες.Παντως αναφερουν πολυ γρηγορο regrowth σε συνδυασμο με 5% μινοξ σε περιοχες οπου ειχαν κοψει τη μινοξ.Απ'οτι λετε και εσεις που το εχετε δοκιμασει παντα οταν σταματας τη μινοξ και την ξαναρχιζεις το regrowth δεν ειναι το ιδιο σε καμια περιπτωση.Θα δουμε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Komis

Active Member
Γεια χαρα!
Εχω διαβασει ερευνες σχετικα με τα βλαστοκυτταρα και οτι ειναι πιθανο να βοηθανε στο δερμα και σε πιθανη εμφανιση τριχων.
Σκευτηκα να κοιταξω για κρεμες προσωπου που περιεχουνε βλαστοκυτταρα και βοηθανε στην αναπλαση του δερματος.
Για οσους το εχετε ψαξει το θεμα,ειναι δυνατον μια κρεμα βλαστοκυτταρων να κανει κατι στο κεφαλι μας?
 

dk1984

Member
για ποιες κρεμες λες αυτες που βαζουν οι γυναικες και καλα για να διωξουν τις ρυτιδες σε καλλυντικα σκευασματα αναφερεσαι?
 

sito

Active Member
Komis είπε:
Γεια χαρα!
Εχω διαβασει ερευνες σχετικα με τα βλαστοκυτταρα και οτι ειναι πιθανο να βοηθανε στο δερμα και σε πιθανη εμφανιση τριχων.
Σκευτηκα να κοιταξω για κρεμες προσωπου που περιεχουνε βλαστοκυτταρα και βοηθανε στην αναπλαση του δερματος.
Για οσους το εχετε ψαξει το θεμα,ειναι δυνατον μια κρεμα βλαστοκυτταρων να κανει κατι στο κεφαλι μας?

εδώ δεν κάνουν στο πρόσωπο, στο μαλλι θα κανουν;
 

Komis

Active Member
dk1984 είπε:
για ποιες κρεμες λες αυτες που βαζουν οι γυναικες και καλα για να διωξουν τις ρυτιδες σε καλλυντικα σκευασματα αναφερεσαι?

Ναι,σε αυτες αναφερομαι.Υστερα απο αναζητηση βρηκα κρεμες με βλαστοκυτταρα για το προσωπο που υποσχονται "ενισχυση στις επιδοσεις των βλαστικων κυτταρων που περιεχει το δερμα".Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα για τις ουσιες που περιεχουν και τι αποτελεσματα μπορουν να προσφερουν στο θυλακα της τριχας.
 
Μπλουζα