Μεταμόσχευση ;;;

fasolis

New Member
Καλησπέρα. Ετών 39 . Η κατάσταση είναι αυτή που φαίνεται στην εικόνα. Σχεδόν σταθερή από τα 25 μου. Δεν υπάρχει πουθενά αλλού θέμα στο κεφάλι με εξαίρεση τους κροτάφους. Ένας φίλος έκανε μεταμόσχευση στην ahc πριν 2,5 χρόνια με μεγάλο πρόβλημα , έμεινε ιδιαίτερα ευχαριστημένος και έτσι , μπήκα στο τριπάκι. Πήγα ρώτησα εκεί όπως και στο Κολωνάκι στον κ. Γκο.... . Και στις 2 περιπτώσεις μου είπανε 2.500 ευρώ. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Δεν γνωρίζω πολλά πράγματα περί μεταμοσχεύσεων πέρα από αυτά που έχω διαβάσει στο φόρουμ. Αξίζει τον κόπο ? υπάρχει κίνδυνος να το μετανιώσω ? τα φώτα σας παρακαλώ :)
 

Συνημμένα

  • 65550561_357724068276039_7435602332370337792_n.jpg
    65550561_357724068276039_7435602332370337792_n.jpg
    23.7 KB · Προβολές: 79

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fasolis

New Member
Georgie ας υποθέσουμε ότι το οικονομικό δεν είναι ζήτημα... Εμένα με ενδιαφέρει αν όντως το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο και αν θα αξίζει την ταλαιπωρία.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα φίλε, τοποθέτησε καθαρότερες φωτογραφίες και από άλλες γωνίες του κεφαλιού σου,πίσω δότρια περιοχή,πλαϊνά,εμπρόσθια σε ευθεία και με λίγο κλίση. Δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα άλλα μεταμόσχευση γίνεται προτού όμως πας διαβασμένος,ενημερωμένος για την κατάσταση. σου. Μην ξεχνάς ότι πρέπει να πιάσουν σωστή πυκνότητα για να δέσει σωστά το μαλλί.
 

Georgie

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα δε στο εγγυάται κανεις 100%
Γιατι να ρισκάρεις κατι που δε χρειαζεται !
Η ταλαιπωρία απ´οτι βλέπω στη φωτογραφία ειναι περιττή !
Δεν εχεις προβλημα για να κανεις μεταμοσχευση προς το παρόν .
Άλλαξε κούρεμα για αλλαγη .
 

fasolis

New Member
ό,τι καλύτερο μπορώ να βγάλω μόνος μου ....
 

Συνημμένα

  • IMG_20190626_122129.jpg
    IMG_20190626_122129.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 71
  • IMG_20190626_122136.jpg
    IMG_20190626_122136.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 65
  • IMG_20190626_122141.jpg
    IMG_20190626_122141.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 61
  • IMG_20190626_122145.jpg
    IMG_20190626_122145.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 57
  • IMG_20190626_122151.jpg
    IMG_20190626_122151.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 54
  • IMG_20190626_122156.jpg
    IMG_20190626_122156.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 55

fasolis

New Member
Παιδιά ευχαριστώ. Γνωρίζω ότι το πρόβλημα είναι αμελητέο . Ζω και με αυτό :) Η ερώτηση είναι η εξής : Εφόσον το οικονομικό δεν είναι ζήτημα , πρώτον μήπως είναι αποτρεπτικό ζήτημα ο κόπος για την επέμβαση , την αποκατάσταση κτλ και δεύτερον το αποτέλεσμα θα έχει φυσικότητα ή εκεί που πάω να φτιάξω μια hairline θα καταντήσω να φαίνομαι αστείος και τελικά δημιουργήσω πρόβλημα ;
 

fasolis

New Member
Ο Γκ... μου είπε κατά λέξη : αν τελικά νομίζεις ότι θες να την κάνεις ...( πράγμα που με έβαλε σε σκέψεις ) και μετά μου έφτιαξε ένα περίγραμμα 1-1,5 εκατοστά γύρω από τα υπάρχοντα μαλλιά. Στην ahc μου είπαν όταν την κάνεις mino ενα χρόνο .... ( και πάλι μπήκα σε σκέψεις, που παω να μπλέξω ... ). Είπα να σας ρωτήσω να μην πάω για μαλλί και βγώ κουρεμένος :)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδιά προστατεύστε το παιδί λίγο...έμενα περιμένετε να τον πω δηλαδή?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fasolis

New Member
Χαχαχα :) . Εντάξει δεν κολλάω στο ποιος θα το αναλάβει . Απλά αυτοί ήταν σχετικά κοντά μου και πήγα ώστε να έχω μια εικόνα τόσο για τα οικονομικά όσο και για τη γνώμη ενός ειδικού. Εντάξει δεν θα πάω και στο εξωτερικό να βάλω 5 τρίχες. Θα γελάνε και οι πέτρες .... Προς το παρόν ας μείνουμε στο αν αξίζει τον κόπο και αν το αποτέλεσμα , έστω ότι πάω στον δυνητικά καλύτερο , θα είναι αισθητικά καλό.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ζηλευτό μαλλί,μακάρι να μην κάνεις μεταμόσχευση...μια χαρά είσαι και γοητεύει και λίγο ο κρόταφος για την ηλικία σου.
 

vag25

Well-Known Member
To θεμα με σενα ειναι οτι εχεις ενα ωραιο μαλλι για την ηλικια σου και το σημαντικοτερο φυσικο. Γιατι ειναι το φυσικο μαλλι σου και συνηθως το φυσικο ειναι ενα κλικ πανω απο την φυσικοτητα που θα δωσει μια μεταμοσχευση.

Το μαλλι σου ειναι ωραιο, οποτε αααν ηθελες ποτε να βελτιωσεις κατι ακομα σε αυτη την ετσι και αλλιως ωραια εικονα θα πρεπει να πας σε κορυφαιο γιατρο με το ρισκο να δειχνει και λιγο πιο αφυσικο το αποτελεσμα απο αυτο που εχεις τωρα. Δεν το συζητω καν οτι αν πας σε μετριο γιατρο η πιθανοτητα να μετανιωσεις για την νεα εικονα θα ειναι μεγαλη. Αλλο καποιος που δεν εχει μαλλι. Αυτος θα δει μια βελτιωση οπου και να παει.

Οποτε αξιζει το ρισκο να το χαλασεις? Μπορει να εισαι τυχερος και να μη το χαλασεις. Εσυ αποφασιζεις.
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν να πω εδώ ότι πολλοί θα ζήλευαν το μαλλί σου, αυτό βεβαίως δεν σημαίνει ότι εσύ το κοιτάς και θα ήθελες να έχεις πιο κλειστούς κροτάφους. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα είναι σχετικά, οπότε κανείς μας δεν μπορεί να σου πει να μην την κάνεις. Αν σε χαλάνε οι κρόταφοί σου, να την κάνεις, είσαι και σε καλή ηλικία. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το που θα την κάνεις. Κατά την γνώμη μου, δεν πρέπει να πας σε αυτούς που ανφέρεις. Διάβασε καλά το φόρουμ και νομίζω ότι θα βρεις την απάντηση.
 

fasolis

New Member
Καλημέρα Piro. Σε αυτούς που ανέφερα πήγα επειδή ήταν σχετικά κοντά και ήθελα να έχω μια εικόνα για τα χρήματα που θα διαθέσω και την όλη διαδικασία. Αυτά που μου είπαν ήταν αποθαρρυντικά όχι ως προς το αποτέλεσμα αλλά ως προς την ταλαιπωρία και γι αυτό απευθύνθηκα στο φόρουμ. Ο Γκ.... ήταν σαν να μου έλεγε είσαι ηλίθιος αγόρι μου και θες να κάνεις μεταμόσχευση και στην ahc μου είπαν με λίγα λόγια ότι θα καραφλιάσω και να αρχίσω mino μετά την επέμβαση. Τώρα για τα νήματα στο φόρουμ καταλαβαίνεις ότι είναι σχεδόν αδύνατο να κάτσω να τα διαβάσω όλα και πολύ περισσότερο να βγάλω συμπέρασμα. Αν έχεις κάτι να μου προτείνεις , εντός συνόρων , ώστε να κλείσω ένα ραντεβού προς ενημέρωση για αρχή θα ήταν ιδιαίτερα βοηθητικό.
 

dimitris50423

Well-Known Member
39 των φιλε εισαι απο τους τυχερους που εχεις αυτο το μαλλι. Τη φυσικοτητα της μαμα hairline πρεπει να υπαρχει λογος για να την πειραξεις. Οταν θα σε χαλαει πολυ η εικονα σου τοτε να το ψαξεις και να προχωρησεις. Εκτος του οτι εχεις μαλλι εως μπροστα εχεις και καλη πυκνότητα.
 
Μπλουζα