Zoom meeting με Δρ. Αναστασακη

Θέματα προς συζητηση


  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    96
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στις 27/12 και ώρα που θα ανακοινωθεί αργότερα, θα γίνει zoom meeting με τον Δρ. Αναστασάκη. Ο Δρ. Αναστασάκης θα κάνει μια παρουσίαση 45' περίπου γύρω από τις μμ (βασικές αρχές, κλπ) και μετά θα ακολουθήσουν ερωτήσεις και συζήτηση με τον γιατρό ΧΩΡΙΣ χρονικό περιορισμό. Τα θέματα της συζήτησης θα επιλεχθουν μεσω δημοψηφισματος. Απο τα 5 θέματα θα συζητηθουν τα 2 δημοφιλεστερα. Θα είμαι ο συντονιστης της συζητησης και οι κανόνες και ο τρόπος θα ανακοινωθουν εντος της επομενης εβδομαδας. Οσοι θέλουν να συμμετασχουν πρεπει υποχρεωτικα να ψηφίσουν και να μου στείλουν pm. Υπαρχει οριο 100 ατομων και θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Θελω να επισημανω πως ολο αυτο ειναι εξαιρετικο! Μπραβο CVIAL μπραβο και στο γιατρο!!! Ετσι βγαινει κερδισμενο ενα forum!!
Τα θεματα ολα ενδιαφεροντα αλλα επειδη ειναι μονο 2 που θα συζητηθουν, θεωρω πως το να παρουμε ουσιαστικη γνωση ειναι το ζητουμενο και για εμενα ενα απο αυτα πρεπει σιγουρα να ειναι εκτος!(ο νοων νοειτω)!
Αντε με το καλο να γινει το meeting!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
μεχρι στιγμης η οικονομικη παραμετρος που δεν την ψηφισα, παραμενει τελευταια! και τα υπολοιπα 4 παιζουν ντερμπυ
αυτο ειναι πολυ θετικο! χαιρομαι διοτι οι φορουμιτες παροτι κοντραριστηκαν στο θεμα της κοστολογησης με τον ντοκτορ
κι αν οχι κοντραριστηκαν τοτε τον πιεσαν, στην ψηφοφορια δε δινουν σημασια στο συγκεκριμενο τομεα...
βεβαια ειναι αρχη ακομα...αλλα πιστευω οτι σιγουρα δε θα συμπεριληφθει στις δυο πρωτες σε ψηφους..οψομεθα!
 

aeratos28

Just aeratos
Είναι πάρα πολλά τα ερωτήματα και προφανώς τα 5 αυτά δεν μπορούν να καλύψουν όλους μας.πχ το θέμα ας πούμε το οικονομικό για επιλογή γιατρου-κλινικης σαν ερώτημα όπως είναι γραμμένο δεν καλύπτει όλες τις ερωτήσεις που υπάρχουν πίσω από αυτό..γιατί κάνεις εδώ δεν μιλάει για τις διαφημίσεις της μεντιζενεζ που σου λέει έλα με 500€ ούτε και για Τούρκους που σου βάζουν 4000 grafts με 2000€. .είναι δυστυχώς περιορισμένες οι ερωτήσεις αυτές.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανως, αλλα σιγουρα κατά την συζητηση θα θιχτουν και αυτές οι παραμετροι απλα δεν θα είναι το κυριο θέμα. Όταν θέλεις να απλουστευσεις μια διαδικασια αναγκαστικα πρεπει να περιορισεις τις επιλογες. Εξαλλου αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορεί να γινει καποια στιγμη και μια δευτερη συζητηση αν πέτυχει η πρώτη.
 

aeratos28

Just aeratos
Σε αυτό συμφωνώ αλλά είναι πολλά τα υποερωτηματα cvial ίσως και σωστότερα από την ερωτηση και μικρη η διάρκεια κουβέντας που θα έχετε που απλά η προσωπική μου άποψη είναι πως συμπέρασμα δεν θα βγει για κάτι ουσιαστικά.στο θέμα της τιμής ενδεικτικά μου έρχονται 4-5 διαφορετικά ερωτήματα που καλυτερεύουν την ερώτηση αλλά καταλαβαίνω πως αν το κάνουμε αυτό για κάθε ερώτηση θα θέλετε 5-6 ώρες να κουβεντιαζετε .το να μιλήσετε πάντως για μεντιζενεζ η για Τούρκους,επειδή δεν είναι συνέντευξη σε κάποιο κανάλι αλλά κουβέντα με ένα φόρουμ καταλαβαίνεις πως γνωρίζουμε τι θα απαντήσει..
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Εφοσον εχουμε απασχολησει τοσο πολυ την κλινικη για τις πυκνοτητες καλο θα ηταν να συζητηθει το τελευταίο θέμα (Ποιο είναι το ζητούμενο από μια μμ και τι μπορεί να επιτευχθεί) ψηφιστε αναλογως
 

bobby

Well-Known Member
Πιθανώς να το ανεβάσω YouTube, θα δούμε.

Καλησπέρα CVIAL, εξαιρετική πρωτοβουλία! Μπράβο που «κατάφερες» τον γιατρό να επιστρέψει γιατί ανεξαρτήτως των «αντεγκλήσεων» η συνεισφορά του σε γνώσεις στο forum είναι ανεκτίμητη. Μακάρι να μπορέσεις να το ανεβάσεις κιόλας, για εμάς που λόγω ώρας ή υποχρεώσεων δεν μπορούμε να συμμετάσχουμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα CVIAL, εξαιρετική πρωτοβουλία! Μπράβο που «κατάφερες» τον γιατρό να επιστρέψει γιατί ανεξαρτήτως των «αντεγκλήσεων» η συνεισφορά του σε γνώσεις στο forum είναι ανεκτίμητη. Μακάρι να μπορέσεις να το ανεβάσεις κιόλας, για εμάς που λόγω ώρας ή υποχρεώσεων δεν μπορούμε να συμμετάσχουμε.

Θα το ανεβάσω αλλά θα επιθυμούσα αυτό να μην γίνει αφορμή για "παθητική" συμμετοχή. Βλέπω αποχή των πιο έμπειρων μελών (μέχρι στιγμής) από το meeting και συμμετοχή μελών που δεν γράφουν. Να διευκρινήσω ότι ναι μεν θα παίξω τον ρόλο του "ανακριτή" αλλά και η συμμετοχή άλλων έμπειρων θα διευκόλυνεί να γίνει μια επικοδομητική συζήτηση. Να διευκρινήσω ότι ακόμα και αν κάποιος δεν θέλει να μιλά, θα μπορεί με live chat να στέλνει την ερωτησή του ή την απορία του σε μένα και εγώ να την προωθώ προς απάντηση.
 

aeratos28

Just aeratos
Cvial εγώ προσωπικά δεν θέλω να πάρω μέρος στη συζήτηση γιατί είναι μικρη η διάρκεια της,είναι πολλά τα ερωτήματα ειδικά μετά από κάθε απάντηση που θα δίνει ο γιατρός και όπως είναι λογικό δεν μπορούν να απαντηθούν ..άρα προτιμώ απλά να ακούσω μια συζήτηση που θα κάνετε ελπίζω και πιστεύω πως οι ερωτήσεις που θα του κάνεις εσύ προσωπικά να είναι αντιπροσωπευτικές του φόρουμ.γιατι αυτά που θα ακούσω σαν ερωτήματα από κάποιους που δεν γράφουν πολύ στο φόρουμ η έχουν γραφτεί τώρα στο φόρουμ θα μου ανάψουν τα αερατα λαμπάκια μου και θα γίνω επιθετικός.κριμα γιατί η θεραπεία πάει καλά,μου είπε ο γιατρός ..μην την χαλάσω.:oops:o_O:mad:χαχαχαχαχαχα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tι εννοείς μίκρη η διαρκειά της? 45 λεπτά είναι μόνο η παρουσίαση. Η συζήτηση μετά δεν έχει χρονικό περιορισμό, θα εξαρτηθεί από τις ερωτήσεις και το ενδιαφέρον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι εννοείς παρουσίαση 45 λεπτών?εγώ κατάλαβα ότι συνολικά θα γίνεις μια κουβέντα 45 λεπτων

"Ο Δρ. Αναστασάκης θα κάνει μια παρουσίαση 45' περίπου γύρω από τις μμ (βασικές αρχές, κλπ) και μετά θα ακολουθήσουν ερωτήσεις και συζήτηση με τον γιατρό."

Αυτό έγραψα. Δεν είναι σαφές? Δηλαδή πρακτικά θα πει τις απόψεις του μέσω τις παρουσιάσης που θα έχει διάρκεια περίπου 45' και μετά θα γίνει συζήτηση πάνω σε αυτές (και όχι μόνο). Η συζήτηση δεν έχει χρονικό περιορισμό.
 

Kostas97

Well-Known Member
"Ο Δρ. Αναστασάκης θα κάνει μια παρουσίαση 45' περίπου γύρω από τις μμ (βασικές αρχές, κλπ) και μετά θα ακολουθήσουν ερωτήσεις και συζήτηση με τον γιατρό."

Αυτό έγραψα. Δεν είναι σαφές?
CVIAL ισως να το κανεις bold γιατι φοβαμαι πως και αλλα μελη για αυτο δε δηλωσαν. Ισως δεν το διαβασαν σωστα .
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα