Total donor capacity ή "ποσα τριχοθυλάκια έχω". Η άβολη αλήθεια.!

aeratos28

Just aeratos
Ο θείος cvial μας μάλωσε.!
Έλεος !

Αεράτε δε κατλαβαινουν όλοι ότι τρολαρεις και το τραβάς .
Και μετά αρχίζουν αυτά, και με το δίκιο του ο άλλος απανταει και ξεκινάει η μανούρα και είναι κουραστικό ξανάαααα αυτό .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έλα ρε συ Φώτη απλά μαθηματικά είναι .
Η δότρια σου με βάςη τα native στοιχεία του εξέλ ειανι “ρημάδι” από αποψη λόγου και πάχους τριχας , συνεπώς πάσχει από χαμηλή κάλυψη … όμως την ίδια στιγμή ο λόγος εξαγωγής είναι στο 2.67.

Για το λόγο είσαι σωστός, δεν μπορεί να έχει 1.89 και να βγει 2.67. Θεωρητικά μπορεί, στην πράξη δύσκολο έως απίθανο.

Με βάση τα στοιχεία εξαγωγής σε μια δοτρια με τέτοια native στοιχεία, η εικόνα της μετα την μετ θα είναι απελπιστικά φτωχή…. Αυτό όμως στην πράξη δεν ισχύει, εδώ είναι το λάθος !

Για την κάλυψη όμως δεν είναι τόσο evident γιατί αν αφαιρέθηκαν περίπου 20τρίχες (2551g/222cm2 x 1.89), θα έχουν μείνει 120 x 0.045 = 5.4 που δίνει οκ κάλυψη και φυσικά με γκρίζα τρίχα ακόμα καλύτερη. Πάντως και μένα δεν μου φαίνεται για 45μ.
 

aeratos28

Just aeratos
Αν δεν είχα στο μυαλό μου το πλήγμα που θα δημιουργηθεί με την αποχώρηση μου ,όσες μέρες ήταν το Μπαν ,θα το συνεχιζα και ας έτρωγα Μπαν..σιγά.!! Έχω πολλά.χαχα αλλά για σκέψου να έμπαινε ο φίλος μου ο Αναστασάκης και να μην με έβρισκε στο φόρουμ..δεν είναι πλέον έτσι,παίξε γέλασε τα πράγματα gianney..έχουμε και υποχρεώσεις στο φόρουμ και πρέπει να βάζω λίγο νερό στο κρασί μου..:rolleyes::oops:
Καιρό έχω να δω Μπαν στον αέρατο....χάλασε το φόρουμ χαχα
 

Aldo

Well-Known Member
Για το λόγο είσαι σωστός, δεν μπορεί να έχει 1.89 και να βγει 2.67. Θεωρητικά μπορεί, στην πράξη δύσκολο έως απίθανο.



Για την κάλυψη όμως δεν είναι τόσο evident γιατί αν αφαιρέθηκαν περίπου 20τρίχες (2551g/222cm2 x 1.89), θα έχουν μείνει 120 x 0.045 = 5.4 που δίνει οκ κάλυψη και φυσικά με γκρίζα τρίχα ακόμα καλύτερη. Πάντως και μένα δεν μου φαίνεται για 45μ.
Συμφωνούμε, εαν δεις όμως τα στατιστικά του βγάζει τεμποραλ cv 4 … με κοντο μαλλι στα πλαϊνά…. χαιρετίσματα. Εγώ αυτά διάβασα και είπα τα παραπάνω.

Όποτε για να μη κατλαβαινει ο κόσμος ότι να ναι, ζητούνται σωστα στοιχεία !

Δεν ζητω στοιχεία, δεν με απασχολεί, σχολιάζω απλά αυτά που διάβασα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Για το λόγο είσαι σωστός, δεν μπορεί να έχει 1.89 και να βγει 2.67. Θεωρητικά μπορεί, στην πράξη δύσκολο έως απίθανο.



Για την κάλυψη όμως δεν είναι τόσο evident γιατί αν αφαιρέθηκαν περίπου 20τρίχες (2551g/222cm2 x 1.89), θα έχουν μείνει 120 x 0.045 = 5.4 που δίνει οκ κάλυψη και φυσικά με γκρίζα τρίχα ακόμα καλύτερη. Πάντως και μένα δεν μου φαίνεται για 45μ.
Το μικρομετρο δεν κανει λαθος.
Απλα μπορει να έχει μετρηθει η στενη πλευρα της τριχας, μιας και δεν ειναι κυκλικη η διατομή.

Εγω θα πρότενα να ανεβασει μια φωτο της δοτριας ο @Aris2727 να τελειωνουν οι εικασιες.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Για το λόγο είσαι σωστός, δεν μπορεί να έχει 1.89 και να βγει 2.67. Θεωρητικά μπορεί, στην πράξη δύσκολο έως απίθανο.



Για την κάλυψη όμως δεν είναι τόσο evident γιατί αν αφαιρέθηκαν περίπου 20τρίχες (2551g/222cm2 x 1.89), θα έχουν μείνει 120 x 0.045 = 5.4 που δίνει οκ κάλυψη και φυσικά με γκρίζα τρίχα ακόμα καλύτερη. Πάντως και μένα δεν μου φαίνεται για 45μ.
Ναι ειναι δυσκολο αλλα absolutely doable και εγινε.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συμφωνούμε, εαν δεις όμως τα στατιστικά του βγάζει τεμποραλ cv 4 … με κοντο μαλλι στα πλαϊνά…. χαιρετίσματα. Εγώ αυτά διάβασα και είπα τα παραπάνω.

Όποτε για να μη κατλαβαινει ο κόσμος ότι να ναι, ζητούνται σωστα στοιχεία !

Δεν ζητω στοιχεία, δεν με απασχολεί, σχολιάζω απλά αυτά που διάβασα.

Για αυτοι εξηγησα ότι τα νουμερα CV απλα δεν ισχυουν, δεν ειναι hard data.
Σε λευκο μαλλι που έχει ο @Aris2727 στο πλαι πανε περιπατο εντελως.
Ειναι σαν να λες σε οδηγο F1 ακολουθα συγκεκριμενες γραμμες σε βρεγμενη πιστα με λιμνούλες.
Οι βασικες αρχες οδηγησης μενουν, οι γραμμες πανε περιπατο
 
Μπλουζα