To HAIRLOSSGR και ο CVIAL ζωντανά στο Youtube στις 22/3

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ιστορία είναι απλή. Ο Θοδωρής Οικονομάκης είναι ο κομμωτής μου. Εκτιμώ τις γνώσεις του γύρω από τα αντικειμενό του αλλά και το πάθος του να περάσει την γνωση στο ευρύ κοινό μέσα από τα σύγχρονα media. Κακά τα ψέμματα, το Youtube και τα βιντεάκια του έχουν αντικαταστήσει σε ένα μεγάλο βαθμό την τηλεόραση και λειτουργούν σαν μια σύγχρονη εγκυκλοπαίδεια (για όσους θυμούνται τις εγκυκλοπαίδειες). Προσωπικά έχω καταργήσει την τηλεόραση εδώ και πολλά χρόνια και μεγάλο μέρος της ενημέρωσης έρχεται από το Youtube. Μέσα σε αυτό το πλαίσιο και μετά από παρότρυνσή του αποφασίσαμε να κάνουμε μια live συνέντευξη γύρω από το θέμα των μεταμοσχεύσεων μαλλιών. Συμφωνήσαμε να μιλήσουμε επώνυμα χωρίς φόβο και πάθος και να πούμε αλήθειες. Χωρίς εισαγωγικά και παρενθέσεις άσχετα αν κάποιοι πιθανώς θα δυσαρεστηθούν. Στόχος μας είναι η ενημέρωση του κοινού που στην περίπτωση του καναλιού του Θόδωρου στο Youtube είναι και οι επαγγελματίες κομμωτές, ένας κλάδος που είναι κομβικός στο κομμάτι των μμ αφού πολλές φορές ο πελάτης τους ρωτά για πιθανές λύσεις σχετικά με την τριχόπτωση. Αυτός είναι και ο λόγος που δέχτηκα να το κάνω.

Προφανώς μέσα από την συνέντευξη θα με δείτε, θα μάθετε το ονομά μου όπως και κάποια πράγματα για μένα. Αυτό είναι το δεύτερο μήνυμα που θέλω να περάσω σε όλα τα μέλη του φόρουμ και να δώσω ένα παράδειγμα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ντρεπόμαστε για αυτό που κάναμε ούτε για αυτό που πρόκειται να κάνουμε. Η ΑΑ δεν είναι λέπρα. Είναι ένα πραγματικό θέμα που απασχολεί μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων (κυρίως ανδρών) και πρέπει να αντιμετωπίστει με θάρρος και ανοιχτά, στο φως. Τα μισόλογα, το σκοτάδι και η ανωνυμία δεν βοηθούν, η ΑΑ δεν είναι ταμπού.

Θα σας παρακαλέσω να μην μου κάνετε αιτήματα φιλίας στο FB. Δεν το χρησιμοποίω και ως εκ τούτου δεν θα σας απαντήσω.

Το link της συνέντευξης:

Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Και πολύ καλά θα κάνετε.Ο Θοδωρής όντως αγαπάει πολύ την δουλειά του και προσπαθεί,έχουμε γνωριμία χρόνων.Έχω να τον δω καιρό βέβαια.
Πιστεύω ότι θα γίνει μια πλήρης και σοβαρή ενημέρωση για όλους και την περιμένουμε με ενδιαφέρον!!

Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και πολύ καλά θα κάνετε.Ο Θοδωρής όντως αγαπάει πολύ την δουλειά του και προσπαθεί,έχουμε γνωριμία χρόνων.Έχω να τον δω καιρό βέβαια.
Πιστεύω ότι θα γίνει μια πλήρης και σοβαρή ενημέρωση για όλους και την περιμένουμε με ενδιαφέρον!!
Χαίρομαι που έχεις τέτοια άποψη για την δουλειά του.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έγινε η συνέντευξη λόγω κορονοϊού, θα προγραμματιστεί ξανά και θα το ανακοινώσω

ALFISTAS

New Member
Δεν έγινε η συνέντευξη λόγω κορονοϊού, θα προγραμματιστεί ξανά και θα το ανακοινώσω
Καλημερα σας και συγνωμη που μπαινω σ'αυτο το νημα αλλα επειδη σας θεωρω ειδημων και λογο του ιστορικου σας (μεταμοσχευτικου)φανταζομαι οτι θα μπορουσατε να με διαφωτισετε στην χαζη απορια που εχω!
Επειδη εκανα μεταμοσχευση πριν απο περιπου εξι μηνες και χωρις πλακα, μεχρι αποριας και του γιατρου που μου την εκανε,δεν ειχα καθολου πτωση μεταμοσχευμενων τριχων μεχρι πριν απο 3 με 4 ημερες που αρχισαν να πεφτουν 2-3-4 τριχες περιπου μετα απο καθε λουσιμο!Τριχες γυρω στα 4-5 εκατοστα ,σκληρες και μαυρες που ειναι σιγουρα απο τις μεταμοσχευμενες ,γιατι εμαι και γυρω στα 48 ετη οποτε το υπολοιπο μαλλι μου εχει ανοιξει χρωματικως (ειναι και λιγο γκριζες) και δεν ξερω αν αυτες η τριχες που πεφτουν εναι οπως ολες οι φυσιολογικες (που πεφτουν) η΄ αν εμπεριεχουν και το τριχοθυλακιο μαζι!Ποια η διαφορα μεταξυ τους στην εικονα οπως τις κοιταω;
Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση!

Καλημερα σας και συγνωμη που μπαινω σ'αυτο το νημα αλλα επειδη σας θεωρω ειδημων και λογο του ιστορικου σας (μεταμοσχευτικου)φανταζομαι οτι θα μπορουσατε να με διαφωτισετε στην χαζη απορια που εχω!
Επειδη εκανα μεταμοσχευση πριν απο περιπου εξι μηνες και χωρις πλακα, μεχρι αποριας και του γιατρου που μου την εκανε,δεν ειχα καθολου πτωση μεταμοσχευμενων τριχων μεχρι πριν απο 3 με 4 ημερες που αρχισαν να πεφτουν 2-3-4 τριχες περιπου μετα απο καθε λουσιμο!Τριχες γυρω στα 4-5 εκατοστα ,σκληρες και μαυρες που ειναι σιγουρα απο τις μεταμοσχευμενες ,γιατι εμαι και γυρω στα 48 ετη οποτε το υπολοιπο μαλλι μου εχει ανοιξει χρωματικως (ειναι και λιγο γκριζες) και δεν ξερω αν αυτες η τριχες που πεφτουν εναι οπως ολες οι φυσιολογικες (που πεφτουν) η΄ αν εμπεριεχουν και το τριχοθυλακιο μαζι!Ποια η διαφορα μεταξυ τους στην εικονα οπως τις κοιταω;
Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση!
Καλησπέρα,,Εγώ έκανα μμ αρχές Ιανουαρίου,,,είχα λίγο shock loss, ένα 30% το πολύ έπεσαν. Όταν λουζομαι, μερικές φορές κ εγώ βλέπω 2,3 τρίχες στα χέρια μου,,θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό,,,τα μαλλιά κάνουν τον κύκλο τους, νομίζω, κ ξανα βγαίνουν...ηλικία μου είναι 44...

Μπλουζα