The hair loss dht myth: baldness cure debunked [video]

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

turnfiji123

Active Member
Δεν έβγαλα ποτέ ούτε τρίχα με διατροφή, άσκηση και θυροξινη απεναντίας με το που την άρχισα στα 18 έγινε το έλα να δεις από τριχόπτωση. Έβγαλα ομως μαλλι παντού μετά από μια βδομάδα χρήσης φιναστεριδης. Ναι το φάρμακο είναι άθλιο για την υγεία. Αλλά το να πιστεύει κάποιος ότι τρώγοντας λάχανα και καταπίνοντας 10 χάπια την ημέρα (γιατί τόσα προτείνει στο βίντεο) θα βγάλει έστω και μια τρίχα είναι γελοίο. Έχω υψηλή προλακτινη και χαμηλή τεστο και θυρεοειδή για τα πανηγύρια και σίγουρα θέμα στην υπόφυση γι αυτό είμαι nw5 στα 28. Αλλά ας μην γελιόμαστε. Έχω φίλους που πίνουν μαύρο από τα 16, έχουν κάνει τις καταχρήσεις και έχουν μαλλί αφάνα. Αν δεν είναι θέμα ανδρογονων τότε τι είναι; Και αν κάτι άλλο ευθύνεται για τα ανδρογόνα και το τι κάνουν εκεί τότε τι είναι; Ήταν οι γονείς μας έξω στη βροχή όταν έγινε το Τσερνόμπιλ δηλαδή;

Ίσως εδώ ξεκινούν όλα: https://medicine.georgetown.edu/divisions/endocrinology/knowledge/pituitary-disorders

Εν τελεί λες δε γ...εται και δίνεις άλλου προσοχή αφού λύση δεν πρόκειται να βρεθεί.
 
Μπλουζα