Antiagers βελιμβασακης fue 3k g + 3k g

alex7

Well-Known Member
αλεξ δεν ξερω μπορει οντως και εγω να καταλαβα λαθος,ας μας πουν η πιο έμπειρη και γνωστες εαν γινετε να ξαναμπω στους 8 μηνες για Γ ΖΩΝΗ ΚΑΙ πύκνωση σε ΑΒ ΖΩνΗ μαζι.
Η τρίχα χρειάζεται 4 με 12 μήνες για να βγει και να μεγαλώσει .Στο λέω για να καταλάβεις γιατί δεν μπαίνουν στη μμ περιοχή πριν τους 11 μήνες .Σκέψου να βάλεις τρίχες εκεί που είναι άλλες από κάτω έτοιμες να φυτρώσουν .Καταστροφή .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosss23

Active Member
Η τρίχα χρειάζεται 4 με 12 μήνες για να βγει και να μεγαλώσει .Στο λέω για να καταλάβεις γιατί δεν μπαίνουν στη μμ περιοχή πριν τους 11 μήνες .Σκέψου να βάλεις τρίχες εκεί που είναι άλλες από κάτω έτοιμες να φυτρώσουν .Καταστροφή .
κατα τα αλλα πως σου φαινεται αυτο που βλεπεις τωρα στους 5 μηνες?
 

witcher

Well-Known Member
Μέχρι στιγμής πας πολύ καλά με βάσει τα μοσχεύματα που έβαλες σε αυτή την έκταση όπου περιμένεις και τις ανάλογες πυκνότητες οι οποίες αναφέρθηκαν στην αρχή του νήματος. Αλλά ειναι και νωρίς ακόμα. Καλή συνέχεια.
 

panosss23

Active Member
Νομίζω ότι με μια μμ δεν γεμίζεις. Αν μπορείς να μπεις σε ένα μην δηλαδή στο 6μηνο για το crown μπες εκεί και στον χρόνο μπες στην υπάρχουσα μμ για γέμισμα. Γνώμη μου.
Καλό θα ήταν να σου πουν και οι πιο γνώστες βέβαια αλλά νομίζω θες γύρω στα 6κ σε 2 επεμβάσεις παρά 4,5κ σε μια
καλη και η σκεψη σου,απλα θα προτιμούσα να αποφυγω καλοκαιρι, δεν ξερω και αν εχω και τοσα g να δωσω,γιαυτο λεω 4k+ g
2gπισω και 2g εμπρος. ειναι και το αλλο που σκεφτομαι,οτι ειμαι 40,δεν ξερω η καραφλα που θα φτασει....και ελεγα να κρατησω για μελλοντικα αν εχω λιγα. πισω να σου πω την αληθεια και να μην ειναι πολυ πυκνο δεν με πολυ ενδιαφερει,ολη η μοστρα ειναι εμπρος...
 

panosss23

Active Member
Μέχρι στιγμής πας πολύ καλά με βάσει τα μοσχεύματα που έβαλες σε αυτή την έκταση όπου περιμένεις και τις ανάλογες πυκνότητες οι οποίες αναφέρθηκαν στην αρχή του νήματος. Αλλά ειναι και νωρίς ακόμα. Καλή συνέχεια.
σιγουρα αυτο που βλεπω τωρα με το πριν,μεγαλη διαφοραααα,αυτες που εβαλα ειμαι εξω με ηλιο.στην ευθεια αλλαζει αν με δεις.αλλαζει προς το καλυτερο.ευχαριστώ
 

panosss23

Active Member
6 μήνες. Στις φώτο φαίνεται λίγο χειρότερα. Από κοντά είναι κάπως καλύτερα. Δεν ξέρω αν ήταν να περιμένω κάτι περισσότερο η λιγότερο από τα 3k g σε μια τόσο μεγάλη επιφάνεια καραφλας. Υπομονή για την επόμενη.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220130_113025.jpg
    IMG_20220130_113025.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 408
  • Screenshot_2022-01-30-11-30-04-349_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-01-30-11-30-04-349_com.miui.gallery.jpg
    1,016 KB · Προβολές: 374
  • Screenshot_2022-01-30-11-29-30-229_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-01-30-11-29-30-229_com.miui.gallery.jpg
    751.7 KB · Προβολές: 364
  • Screenshot_2022-01-30-10-54-11-156_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-01-30-10-54-11-156_com.miui.gallery.jpg
    1,021.9 KB · Προβολές: 362
  • Screenshot_2022-01-30-10-53-24-053_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-01-30-10-53-24-053_com.miui.gallery.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 364
  • Screenshot_2022-01-30-10-53-31-902_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-01-30-10-53-31-902_com.miui.gallery.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 374

panosss23

Active Member
Μήπως φίλε να πειραματιζόσουνα λίγο με το κούρεμα; Ίσως το πολύ κοντό να δείχνει καλύτερα.
Ναι σίγουρα είναι και αυτό μια λύση. Βασικά τα πλάι είναι φουλ πυκνά. Και τα επάνω αραιά και πιο λεπτή η τρίχα και κάνει έντονο. Δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές έχω κουρευτεί στα πλάγια. Και πάλι σε 2 εβδομάδες γινοντε προβατε.
 

bobby

Well-Known Member
Για την περιοχή που τα έβαλες (περιπου 80cm2) τα 3000 σθένους μια πυκνότητα 37.5 αν βάλουμε φυτρωση 95% τότε δίνουν 35,6.

Δεν ξέρουμε τα λοιπά χαρακτηριστικά (πάχος τρίχας) αλλά σίγουρα θα έπρεπε να δείχνει καλύτερα (όχι τέλεια λόγω της πυκνότητας που προείπα).

Μπορεί να έχεις καθυστερημένη φύτρωση, πολλή λεπτή τρίχα ή να μην φύτρωσαν σε ποσοστό 95% αλλά λιγότερο.

Για εμένα κάνε υπομονή μέχρι τον χρόνο για να το αξιολογήσεις. Αν δεν είναι θέμα φυτρώσης, σίγουρα θα βελτιωθεις , όπως επίσης και αν η τριχα σου είναι κανονική και όχι πολύ λεπτή. Για να έκλεινε καλά θα έπρεπε να βάλεις πιο πολλά στη περιοχή. Σε κάθε περίπτωση περίμενε τον χρόνο. Εγώ πιστεύω ότι θα βελτιωθεί κι άλλο.
 

witcher

Well-Known Member
Για την περιοχή που τα έβαλες (περιπου 80cm2) τα 3000 σθένους μια πυκνότητα 37.5 αν βάλουμε φυτρωση 95% τότε δίνουν 35,6.

Δεν ξέρουμε τα λοιπά χαρακτηριστικά (πάχος τρίχας) αλλά σίγουρα θα έπρεπε να δείχνει καλύτερα (όχι τέλεια λόγω της πυκνότητας που προείπα).

Μπορεί να έχεις καθυστερημένη φύτρωση, πολλή λεπτή τρίχα ή να μην φύτρωσαν σε ποσοστό 95% αλλά λιγότερο.

Για εμένα κάνε υπομονή μέχρι τον χρόνο για να το αξιολογήσεις. Αν δεν είναι θέμα φυτρώσης, σίγουρα θα βελτιωθεις , όπως επίσης και αν η τριχα σου είναι κανονική και όχι πολύ λεπτή. Για να έκλεινε καλά θα έπρεπε να βάλεις πιο πολλά στη περιοχή. Σε κάθε περίπτωση περίμενε τον χρόνο. Εγώ πιστεύω ότι θα βελτιωθεί κι άλλο.
Δεν ειναι 80 η έκταση, αλλά 111 cm2. Μέση πυκνότητα 27g. Και έχει αρκετά λεπτή τρίχα 0.044
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosss23

Active Member
Δεν ειναι 80 η έκταση, αλλά 111 cm2. Μέση πυκνότητα 27g. Και έχει αρκετά λεπτή τρίχα 0.044
οποτε ειναι λογικη αυτη η διάχυση λογο τον 27 g,(οχι πως δεν πηγε καλα η φυτρωση) βασικα θυμαμαι και στα πρωτα ποστ που το ειπε ο cvial πως θα βγουν αλλα θα ειναι αραια λογο μεγαλου απλώματος.
 

witcher

Well-Known Member
οποτε ειναι λογικη αυτη η διάχυση λογο τον 27 g,(οχι πως δεν πηγε καλα η φυτρωση) βασικα θυμαμαι και στα πρωτα ποστ που το ειπε ο cvial πως θα βγουν αλλα θα ειναι αραια λογο μεγαλου απλώματος.
ναι στα τοποθέτησε σε μεγάλη επιφάνεια και έχεις αρκετά λεπτή τρίχα που δεν βοηθάει στην κάλυψη και επίσης πριν ήσουν τελείως γυμνός χωρίς υποστήριξη από μαμά μαλλιά. Η εικόνα σου ειναι φυσιολογική με αυτή την πυκνότητα και το πάχος τρίχας. Τώρα έχεις μια βάση για πύκνωση στην επόμενη σου επέμβαση.
 

bobby

Well-Known Member
Δεν ειναι 80 η έκταση, αλλά 111 cm2. Μέση πυκνότητα 27g. Και έχει αρκετά λεπτή τρίχα 0.044
Αν ο τώρα ξέρουμε ακριβώς ότι η επιφανεια είναι 111 τότε εξηγούνται πιο εύκολα όλα…. Τα έλεγε κάπου πριν και μου διέφυγε;

Αν όντως είναι έτσι για να τελειώσει ήθελε πάνω από τα δίπλα….

5,4/0,044= 122,7 τρίχες/cm2, 122,7x111=13.623 τρίχες με σύνηθες Μ.Ο. 2,2 τρίχες/graft 13.623/2,2= 6.192 grafts, με 95% φύτρωση 6.192/0,95=6.518

Οποτε φυσιολογικό να φαίνεται αραιό.
 

witcher

Well-Known Member
Αν ο τώρα ξέρουμε ακριβώς ότι η επιφανεια είναι 111 τότε εξηγούνται πιο εύκολα όλα…. Τα έλεγε κάπου πριν και μου διέφυγε;

Αν όντως είναι έτσι για να τελειώσει ήθελε πάνω από τα δίπλα….

5,4/0,044= 122,7 τρίχες/cm2, 122,7x111=13.623 τρίχες με σύνηθες Μ.Ο. 2,2 τρίχες/graft 13.623/2,2= 6.192 grafts, με 95% φύτρωση 6.192/0,95=6.518

Οποτε φυσιολογικό να φαίνεται αραιό.
Ναι τα ειχε αναφέρει στις αρχικές σελίδες του νήματος τα στοιχεία της επέμβασης. Γι'αυτό είπα και εγώ η εικόνα του ειναι αναμενόμενη να δείχνει αραιή, λόγω χαμηλής πυκνότητας τοποθέτησης και πολύ λεπτής τρίχας.
 

panosss23

Active Member
Ναι τα ειχε αναφέρει στις αρχικές σελίδες του νήματος τα στοιχεία της επέμβασης. Γι'αυτό είπα και εγώ η εικόνα του ειναι αναμενόμενη να δείχνει αραιή, λόγω χαμηλής πυκνότητας τοποθέτησης και πολύ λεπτής τρίχας.
το προβλημα ειναι πως δεν ξερω αν μπορουν να με πιασουν πριν το χρονο.να εβαζα 4- 4,5k μπρος πισω. και να τελειωνα. θα ηθελα πριν το καλοκαιρι να ξεμπέρδευα.
 

panosss23

Active Member
Έχω μια έντονη φαγούρα στα σημεία που έβαλα τα μοσχεύματα... Σε φάση που θέλω να ξεριζώσω το κεφάλι. Είναι φυσιολογικό;
 
Μπλουζα