Test DNA

greco

New Member
Καλησπέρα,
μετά απο επισκεψη στον δρ. Τζερμιά μου είπε ξεκινάμε με τεστ DNA και τεστ αίματος και μερικών βιταμινών για να δούμε αν ο οργανισμός ειναι ΟΚ να υποστηρίξει ότι μπορει να προσφέρουν αγωγές και με το DNA να δούμε που οφείλεται η αραίωση και να προχωρήσουμε στην αντίστοιχη αγωγή για την τριχόπτωση/λέπτυνση.
Το DNA test έχει ουσία ; Ρωτάω γιατί κοστίζει 300€ αλλά μου το ανέφερε ως τον ακρογωνιαίο λίθος της αντιμετώπησης της τριχόπτωσης που το θέλουμε για να μην παίρνουμε στα τυφλά αγωγές και κάνουμε θεραπείες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Για μενα διαβασε λιγο το φορουμ να δεις επιλογες. Θα συναντησεις πολλες ''εξετασεις και θαυματουργες θεραπειες΄΄ με το αζημειωτο ειδικα οσο εισαι απειρος στο θεμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Πιστεύεις δλδ φίλε πως αν κάνεις το τεστ dna και αν πάρεις τις βιταμίνες κτλ θα αλλάξει τπτ? Γύρω στα 400-500€ φτωχότερος θα είσαι απλά..μην ακούτε μαλακίες ρε τέτοιες από τους γιατρούς.κοροιδευουν ανυποψίαστους ....
 

Georgie

Well-Known Member
Πω πω σοτο που πουλάνε στο κοσμο οι τύποι λεμε !
DNA test λεει .
Παλι καλα που δε σου πρότεινε υπνωτισμό να δει ποτε ξεκίνησες να αραιώνεις στη προηγούμενη ζωη !
 

tasos33

Well-Known Member
Καλησπέρα,
μετά απο επισκεψη στον δρ. Τζερμιά μου είπε ξεκινάμε με τεστ DNA και τεστ αίματος και μερικών βιταμινών για να δούμε αν ο οργανισμός ειναι ΟΚ να υποστηρίξει ότι μπορει να προσφέρουν αγωγές και με το DNA να δούμε που οφείλεται η αραίωση και να προχωρήσουμε στην αντίστοιχη αγωγή για την τριχόπτωση/λέπτυνση.
Το DNA test έχει ουσία ; Ρωτάω γιατί κοστίζει 300€ αλλά μου το ανέφερε ως τον ακρογωνιαίο λίθος της αντιμετώπησης της τριχόπτωσης που το θέλουμε για να μην παίρνουμε στα τυφλά αγωγές και κάνουμε θεραπείες.
Χωρις να ειμαι βεβαιος, το τεστ DNA που σου προτεινει ειναι ενα τεστ που εχει φτιαξει Η fagron και κοστιζει 250€, πιστευω αυτο ειναι.
Το αν μπορει να δειξει κατι με ακριβεια δεν το γνωριζω, εχω επικοινωνησει με την fagron , η οποια ειναι πολυ καλη εταιρεια, αλλα το κοστος ειναι απαγορευτικο , αν το χρεωναν 100 θα το ειχα κανει. Αν οικονομικα δεν εχεις θεμα να το κανεις αν εχεις μη το κανεις.
Η εξεταση αιματος για βιταμινες καλο ειναι να τις κανεις μαζι με σιδηρο φεριτινη d3 β12 , ασχετα με το μαλλι καλο ειναι να γνωριζουμε τα αποθεματα, σε σχεση με το μαλλι δε θα επαναφερουν τα χαμμενα μαλλια αλλα αν υπαρχει ελλειψη προσφερουν μια βοηθεια στην θεραπεια.
 

dim d

Well-Known Member
να το κανει για να του πει τι ακριβως; παρε μινοξ; κανε prp; τι θα του χρειαστει; Οσο για τις βιταμινες, δεν θα του πουν κατι. Εστω οτι εχει ελλειψη d που εχουν ολοι οι Ελληνες τι σχεση θα εχει με το αν εχεις αα; Πεταμενα λεφτα ειναι αυτες οι ενεργειες. αν εχει δυαχυτη αλωπεκια και ειχε πχ καποια αλλεργια θα το καταλαβαινα.
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλησπέρα,
μετά απο επισκεψη στον δρ. Τζερμιά μου είπε ξεκινάμε με τεστ DNA και τεστ αίματος και μερικών βιταμινών για να δούμε αν ο οργανισμός ειναι ΟΚ να υποστηρίξει ότι μπορει να προσφέρουν αγωγές και με το DNA να δούμε που οφείλεται η αραίωση και να προχωρήσουμε στην αντίστοιχη αγωγή για την τριχόπτωση/λέπτυνση.
Το DNA test έχει ουσία ; Ρωτάω γιατί κοστίζει 300€ αλλά μου το ανέφερε ως τον ακρογωνιαίο λίθος της αντιμετώπησης της τριχόπτωσης που το θέλουμε για να μην παίρνουμε στα τυφλά αγωγές και κάνουμε θεραπείες.
Να σου πω την εμπειρια μου με τον κυριο Τζερμια...ειχα παει σε ενα απο τα ιατρεια του για αφαιρεση ενος σπιλου στο αριστερο μου χερι..πηρε 50 ευρω! Και την επεμβαση δεν μου την εκαναν με το δικαιολογητικο οτι στο συγκεκριμενο ιατρειο δεν ειχαν τα καταλληλα εργαλεια!!! Και επρεπε γινει η αφαιρεση σε επομενη μου επισκεψη σε αλλο του χωρο (θα πληρωνα εννοειται κι αλλα και ηταν πασιφανες οτι λεγαν ψεματα αφου στο συγκεκριμενο ιατρειο ερχονταν ασθενεις με βαριες μορφες ακμης!).....ειχαν "χαρει" κιολας οι νοσηλευτριες του που ειμαι συνονοματος με το γιατρο..
Εχασα το πενηνταρικο και πιαστηκα κοροιδο...χαχαχα.
Για αυτο γελαω τωρα με αυτο που σου προτεινε ο συγκεκριμενος ιατρος φιλε μου...και να ηταν κανας πετυχημενος στον τομεα των μεταμοσχευσεων να πω χαλαλι..αλλα τωρα? Κανει μπαμ απο χιλιομετρα η εκμεταλλευση που παει να σου κανει...να κινεισαι εξυπνα..μη γινεσαι θυμα...φιλικα στα γραφω ολα αυτα και οσα εγραψα αληθευουν, δεν ειναι αποκυηματα της φαντασιας μου..αστα να πανε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giankri21

Member
Καλησπέρα,
μετά απο επισκεψη στον δρ. Τζερμιά μου είπε ξεκινάμε με τεστ DNA και τεστ αίματος και μερικών βιταμινών για να δούμε αν ο οργανισμός ειναι ΟΚ να υποστηρίξει ότι μπορει να προσφέρουν αγωγές και με το DNA να δούμε που οφείλεται η αραίωση και να προχωρήσουμε στην αντίστοιχη αγωγή για την τριχόπτωση/λέπτυνση.
Το DNA test έχει ουσία ; Ρωτάω γιατί κοστίζει 300€ αλλά μου το ανέφερε ως τον ακρογωνιαίο λίθος της αντιμετώπησης της τριχόπτωσης που το θέλουμε για να μην παίρνουμε στα τυφλά αγωγές και κάνουμε θεραπείες.
Κ μενα ακριβως τα ιδια μου ειπε η δικη μου γιατρος.. φυσικα κ δν το εκανα..μου φανηκε πολλη μουφα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
"Με το DNA να δούμε που οφείλεται η αραίωση".....Μάστα....Πες του και μάλιστα δωρεάν ότι στο 98% των ανδρών οφείλεται σε ΑΑ.
 
Μπλουζα